Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

iXtr3m3

Bezduchá takmer kopírka prvej časti, ktorá má síce efekty vynikajúce, ale toho "ducha", ktorého mala pôvodná séria, toho už žiaľ stratila. ()

Litvicek

Na posilnění jsem si dal kafíčko a pořádně se vykakal, ihned poté, film začal pořádně gradovat. Ono to není špatné. Než se člověk naděje, akce startuje a pokračuje to ve stejném tempu až do konce. Chyby to samozřejmě má ale to se dá odpustit, jelikož moji pozornost to neztratilo ani na okamžik a měl jsem hodně velké nutkání zjistit, co se bude dít dál. Sam Rockwell byl chvílemi neuvěřitelně výborný ale byly i chvíle, kdy to hrál takovým stylem, jakoby nevěděl, co dělat... Jinak mu nemůžu nic vytknout. Celkově, herecké výkony dětí a jiných postav, dost uspokojivé. Jared Harris alias drsný vymítač se odnikud zjevil a pak zase zmizel. Přišlo mi to takové nedomyšlené, jako celá ta crew duchařských zmrdů tvořící ex pichnu vymítače dábla, imbecilního synka, jenž to tam zabíjel svou debilně napsanou postavou a v neposlední řadě nějaké negry. Celkově, o těch lidech prostě nikdo nic neví, odkud kdo je a co mají za sebou... Vyznělo mi to, jakoby prostě rodina zavolala první místní amatéry, kteří si chcou lehce vydělat touhle vymítací brigadou. Ano, má to chyby ale když to člověk přejde a nebude to přímo pitvat, jde o docela slušnou podívanou. Průměr tomu odpovídá. ()

divak84

retardovaní a retardovaně napsaní rodiče, klišovitá pubertačka, která používá mobil jako detektor el.magn. vln, otravně hrající kluk.. prostě hororová rodinka. pouze maličká HEREČKA která ztvarnila Madison je to nejlepší (a jediné), co tento debilni film nabizí. Otec ma dceru na pokraji smrti ale je pro něj duležitější udělat sendvič .. Bravo Gile, znasilnit známou značku se ti povedlo dokonale. ()

farfalla

Horory nepatří mezi moje oblíbené filmové kategorie, ale občas se podívám, abych měla představu, o co přicházím. Tento příběh o rodině hledající nový dům začíná celkem dobře. Děti mi však nebyly velmi sympatické. Nejstarší Kendra je hrubá puberťačka, Griffin je ze všeho vylekaný ufňukánek a malá Madison jenom opakuje sprostá slova po sestře. Nepříjemná atmosféra v novém domě rychle houstne. Rodiče podle hororové tradice všechny připomínky o záhadných jevech tvrdohlavě ignorují. Pak se však objevuje spousta triků, které spíše ničí napětí a převádí ho do fyzikálních a filozofických zamyšlení. Závěrečná scéna hledání nového domu je naprosto náladově nepatřičná a působí příliš zjednodušeně komediálně. O původním filmu ´Poltergeist z roku 1982 jsem slyšela, ale ještě jsem ho neviděla. Pro porovnání se teď na něj určitě podívám. ()

Hanys_

Originál jsem neviděl, ale horší určitě nebude. Hodně slabý horror, ve kterém pořádně nefunguje ani příběh ani lekačky. ()

ZdenoLo

Keď s toho chceli spraviť takúto fantasy rozprávku, tak mohli aspoň zmeniť názov nech to nešpiní dobré meno pôvodnej verzii. ()

Corpsegrinder

Na áčkovou produkci celkem povedený, samozřejmě originálu to nelíže ani patu. Párkrát jsem se příjemně lekl. Klaun zde ovšem moc nefungoval, na toho zmrda z originálu nemá ani náhodou. Děti otravný jak prase. Na jedno zkouknutí neškodný. P.S. ta digitální veverka byla hodně špatnej vtip :) ()

Krabak

Bože, to bylo blbé, to bylo táák blbééé. Ani nevím, proč jsem to dokoukal. Filmové efekty z roku krále klacka, k tomu snaha neherců podat výkon na Oscara a soutěžení v tom, kdo dokáže hlasitěji řvát do kamery. Ano, na tohle se prostě chcete kouknout! --->15% ()

Adramelech

Nepříliš výrazný okultně-parapsychologický příběh. Připojuji svoji osobní zkušenost s poltergeistem, abych demonstroval, že existují historky ještě praštěnější a nanicovatější. V roce 1991 se na mě obrátila jedna mladá žena, že u ní doma straší a jestli bych se na to nechtěl podívat a něco s tím udělat. Dala mi adresu a domluvili jsme si termín. Přijala mě ve velmi chudobně zařízeném jednopokojovém bytě oblečená v teplácích a obnošeném tričku. Projevy strašení dle jejího podání spočívaly v tom, že se jí z oken vyšroubovávaly šrouby. A vskutku: šrouby byly povolené. Požádal jsem ji o šroubovák a šrouby jsem utáhnul. Potom jsem se pořádně rozhlédnul po bytě. Po žádných astrálních entitách tam nebylo ani stopy. Vyhodnotil jsem to tak, že nejde o okultní, nýbrž o parapsychologický jev. Ona to prostě způsobovala sama, aniž by o tom věděla. Příčinou byla její sexuální frustrace. Viz ostatně freudovskou symboliku onoho jevu. Jistě, žena, která se obléká jak Popelka, chlapa těžko sbalí. To jsem jí samozřejmě neřekl. Pak jsme se ještě chvíli bavili a ona začala signalizovat zájem o moji osobu. Jenže mně přišlo, že by to z mé strany bylo skoro zneužití, kdybych ji ojel. Kromě toho tam nebyla postel, nýbrž pouze jakýsi gauč nebo spíše pohovka či otoman, kde podle všeho spala. Myslím, že se tam ani nemohla pořádně natáhnout a musela spát skrčená. Sice mi blesklo hlavou, že bych ji mohl posadit nebo položit na stůl, ale možnosti jsem nevyužil. Moje blbost! Teď, ve stáří, si říkám, že jsem asi udělal chybu. Tepláky jsem z žádné ženské ještě nestahoval. Co když to bylo nějak důležité pro můj duchovní vývoj a já jsem promarnil příležitost? Co když se kvůli tomu budu muset znovu inkarnovat? ()

oRi11

Poltergeist se snaží držet své původní předlohy a zaujmout moderním vzhledem. Bohužel je plný hororových klišé, nevýrazných hereckých výkonů a postrádá originalitu (jedinou zajímavou scénkou celého filmu je ta s vrtačkou). Ve srovnání s původní verzí, je tento remake horší ve všech směrech. Navíc jako většina nových hororů, nedokáže diváka vystrašit, dostat se mu pod kůži, ani vybudovat pořádnou atmosféru. Místo toho sází na hromadu efektů a laciné lekačky. ()

Gray Wolfman

Když si vemete původního Poltiho, tak to oproti tomu taková změna nejni, prostě komedie a tak by se to mělo i brát, nebo jste si snad mysleli, že si u toho budete kousat prsty hrůzou? Fotřík mi byl docela symoš a Exorcista tomu dal korunu. CGI efekty už je hold devíza dnešní doby... takže když hoooodně přimhouřim oči, možná i tu čtverku dám... a dal :-D ()

peetriss

Zbytečný remake Spielbergova díla z osmdesátých let, který pouze upgraduje elektronické rekvizity na současnou úroveň (dron, tablet, LCD) a snaží se nadužívat digitální trikové technologie na úkor originality dění, které nového Poltergeista pouze deklasuje do role nepovedené duchařiny přesycené záplavou klišé svého žánru. První polovina se ještě drží při zemi a občas dokonce umí vyvolat náznak napětí, polovina druhá je však již nesnesitelným, přeplácaným úletem, navíc herecky nedobře obsazeným. ()

t.mon

"Dad, sorry for me being a stupid bitch." Naprosto nezajímavá duchařina, kterou si někdo dovolil šoupnout do kina, ničím nevyniká nad současnými skvosty (Insidious) či průměrovinami (Ouija), Saxon Sharbino je sice pěkná kost, ale v I Spit on your Grave dokázala, že má větší potenciál než na tohle, Rosemarie DeWitt zde nepřekvapivě podává nejlepší výkon a nudného Rockwella zastiňuje a film trochu pozvedává z úplného dna. Dvě povedené lekačky taky na dojmu přidají, ale protože byly evidentně nechtěné, necháme si to pro sebe. Za mě velké zklamání, trailer jednou zas ukázal až příliš mnoho :-( ()

lucijelucije

Bohužel jsem neviděla originál, ale tenhle remake mě teda vůbec nebavil. Možná efekty lepší, než můžeme čekat v osmdesátých, ale jinak? Je to zpackaný film, který nemá ani špetku nádechu mrazivosti. Povrchní a hloupý, nenapínavý a laciný. ()

Paldiny

Remake bez štipky originality. Strašenie nefunguje a jediná atmosferická pasáž končí pri vybublanej podlahe. Neubránil som sa ani škodorastnému úškľabku pri nechcene smiešnych scénach typu vŕtačka terorizujúca krotiteľa duchov. Krotitelia navyše pôsobia ako úplné nemehlá len recitujúce opísané repliky z originálu. Snaha o nový Insidious bola evidentná, len príliš rutinérsky využíva dostupné prostriedky a prítomnosťou fantazijných prvkov stráca na uveriteľnosti. Skrátka keď vidíte, že si svetlo z lampy poletuje po dome, tak už bassebalová loptička narážajúca do dverí šatníka moc vzruchu nespraví. Poltergeist je tak v konkurencii dnešnej hororovej elity niečo ako rodinný Benji na festivale otrlého diváka. Aspoň, že sa to tvorcom vrátilo a zárobky z domáceho trhu stačili tak maximálne na marketingové náklady. ()

Magika82

Protože i snaha se cení, dostává tento - defacto remake - stejnojmenného filmu z roku 82' alespoň za dostatečnou a tedy 1 hvězdu. Nevím, nevím. Subjektivně si u mnoha podobných remaků říkám, proč tam cpou tolik digitálních trikových efektů? Jak je možné, že mnohé horrory z 80 i počátku 90 let dokáží svou atmosférou příjemně pohladit mrazivou rukou diváka po krku, a naproti tomu, mnohé filmy dnešních dnů, které se spoléhají právě jen na vizuální efekty, spíše vyvolávají cukání v koutcích úst? Není to poněkud smutné? Je. Poslední dobrý horror, který bych spíše nazvala trillerem, byl o medvídkovi Grizly, kterému už lidi vlezlí na nervy lezli... Copak scénáristé a režiséři už zapoměli, že stěžejní základy, na nichž mohou vystavět kvalitní horror, spočívají v těchto zásadních věcech: Prostředí navozující nejistotu a neklid. Nejlépe neznámé prostředí a cosi zpočátku nehmatatelného, ale tlačícího na představivost. Nepředvídatelnost děje. A konečně, nehledě na dobrý či špatný konec, umět logicky skrze dialogy postav vylíčit skrze dialogy příčinu a následek. Ovšem dnes se raději točí horrory pro postpuboše, kteří neradi myslí, nebo filmy, kde je sice přeefektováno, překrveno, ale uchpit nelze hlavu, natož patu příběhu... ()

Mimomisu

nebyt to remake, tak to na horsi tri hvezdy dotahne, ale takhle fakt teda ne. Tam, kde puvodni film budoval atmosferu nejmladsiho potomka, tak tady se strasi uz od zacatku. Pritom prave puvodni pulhodina byla Spielbergovsky vic roztomila, nez desiva, coz pak se zbytkem filmu hezky rezonovalo. A vubec, asi bych toho mel jeste co vic rict, ale je jedna rano a tenhle film za nejaky literarni vyplody nestoji. At uz original znate nebo ne. Jen mrhat Rockwellem a Rosemarie DeWitt na takovy veci je teda dost skoda. Stejny pripad jako u Lazarus Effect a plytvani Dupplasem a Olivii Wilde. EDIT: Trosku se mi to rozlezelo v hlave a je fakt, ze kdyby mi bylo deset tak, stejne jako puvodni film, by i tohle docela obstojne slouzilo jako uvod do hororu. Takze slabsi 3, ale vic ani ň ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)