Poltergeist

• Česko Poltergeist (viac)

Z čoho máte najväčší strach? Pokojný život rodiny Bowenovcov sa navždy skončí, keď sa v okolí začnú diať podivné veci, ich dom na predmestí napadnú rozhnevaní duchovia a všetkých obyvateľov prenasledujú zlé sily. Keď desivé bytosti začnú svoje útoky stupňovať a unesú najmladšiu dcéru, musia ostatní členovia rodiny spojiť svoje sily, aby ju zachránili, skôr než navždy zmizne v inej dimenzii. (TV JOJ)

Pilda17

Už originální snímek z roku 1982 moc nepřesvědčil, ale Poltergeist z roku 2015 je katastrofa od samého začátku. Atmosféra naprosto nulová, předvídatelné lekačky a vše působí hrozně barevně a diváka to musí otravovat. Kvalitní duchařský horor tvoří atmosféra, napětí a nějaká ta pořádná lekačka, ale tady vše je na úplně té nejnižší úrovni. Najdu možná jednu max dvě scény, které nebyly nejhorší a kvůli tomu nakonec odpad nedám. Tohle se Gil Kenananovi nepovedlo a pokud plánují pokračování, obloukem se mu vyhnu .. 2/10 = 20% ()

S.Quentin QUALE

Nechcu tady dělat ramena, jak mi z původního Poltergájsta půlky strachem cvakaly desítku drát, ani náhodou, ale tam jsem jakous hravost a úsměvnost mohl připsat době vzniku. Remake bohužel na hororovosti nepřidal ani ň, takže pokud bych k paralele použil například remake Evil Dead, měl by ve smysluplnostním smyslu slova kurevsky navrch. Nedá se svítit, tento remake se zařadí k těm pomíň povedeným a především totálně zbytečným. Kdo se chce žertovně pobavit, pusťte si origoš, kdo se chce bát paralelního haunted house světa, pusťte si Insidious, kdo chcete mět na hoďku a půl pokoj od 10tiletých parchantů, pusťte jim toto. Slabota. 40% ()

Foox

Další zbytečný remake, jenž nepřináší ve výsledku nic nového oproti originálu, který především bavil. Herci poměrně fajn, příběh stejný, triky samozřejmě na vyšší úrovni, ale kupodivu použitý digibordel nefunguje na úrovni hororu ani trošku a postrádá úsměvnost těch původních. ()

misterz

Filmy o poltergeistoch, vrátane tých starších slávnejších verzií, ma nikdy nebrali. No ale toto bolo čo? Nečakal som až takýto blábol. Na môj vkus mi to prišlo až moc šibnuté a miestami som nevedel, či sa smiať, či plakať. Jediné pozitívum bol Sam Rockwell, no ale ľutujem ho teda. Asi každý herec musí aspoň raz stúpiť do h....a. V tomto prípade sa to však dalo čakať. Na hranici odpadu. 20/100 ()

pornogrind

Pravdou je, že jsem to čekal horší. Tím, ale taky netvrdím, že je to nějakej zázrak. Neurazilo, ale taky nenadchlo. Na jedno zkouknutí se to přežít dalo. Za mě to jsou slabší 3 hvězdy. Myslím si, že v dnešní době by se to dalo natočit daleko líp a efektivněji. ()

mzss1

|70%| Shlédnuto v kině. Tak co tu máme za horor tentokrát ? Rozhodně je to ten klasický typ novodobých horůrků, jejichž děj se odehrává skoro furt v domě. Dalo by se to přirovnat k Insidiousům, V zajetí démonů, Annabelle atd. Tyhle typy já prostě zbožnuju. Základním aspektem těchto filmů jsou lekačky. I zde byly, když jich nebylo až tak moc a některé byly předvídatelné. No, už je to moc ohrané. Uvědomuji si, že už toho bylo natočeno dost, než aby mě to nějak uchvátilo či překavpilo. No, ale já se prostě bavil, takže s odřenýma ušima jsem nakonec tu nejslabší možnou, 4 hvězdu dal. Záporem byl trochu konec. Tam už se žánr trochu změnil, když to přeženu na fantasy či snad pohádku. Odeklínač zlých démonů – ten mi strašně vadil, prostě to byl blbec.  Ale přesto, technická stránka filmu byla výborná. Dobré efekty, celkem obstojní herci. Žádnou výraznou chybu to nemělo. Hudba byla celkem dobrá. Takže až na finále jsem spokojen. Nadprůměrná zábavička to je. Těším se na další podobný film, a sice: Insidious 3: Počátek. To bude snad ještě lepší. ()

kingik

Protože původní film byla zapičená, dnes už notně zatuchlá slátanina, nemůže jeho remake přesáhnout běžný hororový standard. Film se drží v převážné míře původní předlohy, inovace spočívají hlavně v aplikaci moderních technologií a film táhne jeho herecké obsazení. Jen ze Sama Rockwella, největší hvězdy filmu, jsem necítil žádné zanícení. Pokud byl svojí účastí na filmu znechucen, otráven, neměl roli přijímat. Oskar z toho nekoukal, mohl se připravit na roli v nějakém zapadlém, minoritním filmu, určeném do limitované distribuce. Takže, až na Rockwella, jsem byl s obsazením spokojený. Sexice Saxon Sharbino je novým objevem. Malá Maddie nebyla tak vzdálená té původní. Ksichtíkem si byly podobné, tmavá barvu vlasů ubírala na démonické uhrančivosti, kterou původní představitelka vládla. Ale chápu, ono taky brát roli po původní mrtvé herečce, není žádný rajc. Takže změna barvy vlasů byla na místě. Strašení ve filmu nemá požadovanou intenzitu. Původní film neměl žádnou intenzitu, hnusná břečka sto let za hororovými opicemi. Proto si myslím, že současný film neměl přebírat zastaralou formuli originálu. Nepříliš ostřílený režisér Gil Kenan toho nemá příliš natočeno a už tento jeho třetí režijní počin vykazuje vesměs známky rutiny a sterility. Kurva, to je takový problém do toho pořádně říznout, zahustit těch devadesát minut, co film trvá, takovým strašením, až se divákovi srolují trenky a divačkám praskne podprda?! Asi je. A nemyslím si, že je na vině rating přístupnosti PG-13, který v podstatě i tak každý horor devalvuje. Já nevím, kterou piču z vedení napadne dát hororu mamrdí přístupnost. Děcka ať si lezou na svoje filmy, na ty svoje stupid Mimoně, a já nevím, jaký ještě buzeranty, ale ať nechají horor hororem. Absence hardcore scén je fakt na hovno. Mě nezajímá, že nebyly přítomny ani v původním filmu. Tohle je nová verze, děcka můžou jít spát. Namátkou je zde taková pěkná scéna s vrtačkou. Režisér ji okleštil až na korek a výsledkem je pičovní scéna. Nová verze do jisté míry pracuje i s humorem. Vyskytuje se zde pár scén, včetně dvou závěrečných, které z filmu snímají serioznost. I postava mediálního vymítače duchů doznala podstatných změn. Z děsivého staříka v kloboučku je sympaticky maník v hučce s tváří Jareda Harrise. Sice bych se bez něj obešel, nijak filmu neprospěl, ale zásadní problém s ním nevyvstal. V nové verzi vzalo za své staré indiánské pohřebiště, na kterém stál postižený dům. Nově je to hřbitov s desítkami digitálních mrtvých, kteří vypadají nenápaditě a jeden jako druhý. Měli vypadat patřičně děsivě, ale byli spíše jen děsivě nepovedení. Je zde i solidní porce strašidelných scén, které sice zaostávají za skutečnou formou vyvolání strachu, ale nějaká ta úzkost se na nich dala s úspěchem vyloudit, zvláště jste-li senzitivní divák. Film má spád, nenudil jsem se. Jde však o standardní strašidelnou podívanou. Režiséra ani v nejmenším nenapadlo film obohatit nějakým prvkem navíc, přidat něco vynalézavého, neotřelého. Většinou napodobuje nebo variuje původní scény. Proto se u filmu nelze posrat strachem. Budete-li mít pod prdelí mazlavo, to vám nejspíše Poltergeist dal v nestřeženém okamžiku pod prdel hořčici s kečupem, abyste se společně zasmáli, když už z toho strašení je unavený a nemá právě vrcholnou formu. 60% () (menej) (viac)

Tsuki

"Tady na těch schodech chytil mého syna strom..." pff... Horory sice nemám obecně ráda, ale čekala jsem od toho přece jenom víc. Jenže je to jen klasická lekačka se strašidelnými klauny, zlovolnými duchy, děsivými stromy a unesenými dětmi. Není to až tak stupidní, aby to bylo vtipné (snad až na výše zmíněnou hlášku), ale ani tak děsivé, aby z toho byl pořádný horor. Jeden z nejhorších filmů, jaké jsem kdy vůbec viděla v kině. Má to sotva hodinu a půl, ale už jsem se pomalu modlila, aby to skončilo. ~(1,2)~ ()

Anderton

Jeden z najzbytočnejších hororových remakeov. Bolo by nakoniec jednoduchšie a lacnejšie oboznámiť súčasné teen publikum s originálom, než zbytočne márniť čas všetkých zúčastnených. Rockwell pôsobil dojmom, že je tu za trest, možno prehral nejakú stávku, netuším. ()

Frajer42

92 minutová zívačka. Atmosféra rovna nule. Herci až na divného pana otce, s výrazně přimhouřeným okem, ušli. Remaky většinou stojí za hovno, takže jsem s něčím takovým předem počítal. V podstatě to stejné, co tu bylo před více než 30 lety vylepšené o pár efektů. Nejsvětlejším momentem je průlet dronu šatníkem plným překvapení. K hororu měl tenhle počin pořádně daleko. Ošklivá hvězda, kterou dávám jenom proto, že mám dobrou náladu. ()

MikeCool

Věděl jsem do čeho jdu a dostal jsem přesně to, co jsem od tohoto remaku očekával. Původní Spielbergovu verzi jsem samozřejmě viděl a samozřejmě se to nedá srovnávat. Remake se mohl pochlubit alespoň lepší hudbou a akustikou, což je i logické, když přihlédneme na rok produkce původní verze a remaku. Je to jako přes kopírák, akorát v novější více američtější verzi. ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kudly4

Vrhl jsme se do neznáma, protože název Poltergeist, mi absolutně nic neříkalo (staré díly neznám) a jsem nakonec příjemně překvapený tímto Hororem. Původně jsem si myslel, že to bude ve stylu Insidious či V zajetí démonů, což tenhle typ moc nevyhledávám, ale ve spojení paranormálních jevů, jako zde, se mi to dost líbilo. V druhé polovině mě to vyloženě vcuclo a vyplivlo až na závěrečné titulky. Finále bylo suprový. Sice to není Horor plný krve či infarktových lekaček, ale občas bodne i tohle. Čtvrtá hvězda za slušné obsazení a za to, že děti v hororech nesnáším a tyhle na facku nebyli. ()

teutates odpad!

Fuúu... Tak tohle je na žalobu Stevne... aneb Scary Movie VI.? Opravdu hrozné, nejhorší je, že i Sam Rockwell tu vypadá jak debil. ()

Campbell

Nečekal jsem od Poltergeista nic a taky jsem nic nedostal jen další průměrnou duchařinu která se objevuje každý měsíc aspoň jedna. o prvním Poltergastovy jsem se dozvěděl zpátky v roce 2004, mezitím se vystřídalo plno režisérů a já do dneška nepochopím proč to nedaly někomu schopnějšímu. Tenhle film má přesně 3 velké problémy které originál neměl, problém číslo 1). efekty a elektronika, ve filmu je dron, tablet a jiné serepetičky které byly naprosto zbytečné a hlavně vypadalo to hloupě, a efekty byly co se týká efektů v nemertvém světě("rift") tak to bylo naprostá katastrofa, a zkurvila totálně všechno co jsem filmu odpouštěl. Problém číslo 2). postavy ty byly tak špatně napsané a klišovité že bych brečel, postava toho bráchy- ten v původním filmu byl posera a nesnažil se si hrát na hrdinu, v remaku je posera a pak se z něj stane hrdina, cítil jsem se trapně z toho kluka. Hlavní postava Madison nebyla ani trochu roztomilá jako O´rourke. Navíc její "They´re here" byla úrážka remaku. No a problém číslo 3). Film je naprosto bez atmosféry, původní film i když v dnešní době ne moc děsivý měl atmosféru hodně silnou, tady není ani vteřinu. No nic, nemůžu říct že mě film zklamal hodně, scény s klaunem byly fajn a některé scény mě bavily a Rockwell mě hodně bavil. Scény s Harrisem byly taky zábavné ale s ostatníma jsem měl problém. Pro mě je to lehce podprůměrný remake který už vidět nemusím.45%. ()

Yoshitsune

Remaky/Remastry/Bumblastry a jiné mástry sou ve filmovém světě vnímány velice negativně, někdy sou označovány jako to nejhorší zlo na celém světě, naštěstí já takový názor nesdílím . A přestože nejsme hororový expert, hororový znalec a nebo hororový odborník a je fakt, že já se na horory nedívám se svoji ségrou a nebo s matkou a ani sem nenatočil vlastní horor, jako třeba First to Find a nebo Let Me Help You, tak jsem do kina velice neohroženě vyrazil. A dojem ? No první polovina je rozhodně našlapaná a má co nabídnout, zatímco ta druhá mi připomíná důchodce, jak brutálním tempem přechází přes přechod, aby v Lidlu nakoupil čerstvou zeleninu......... tak to s tou čerstvou zeleninou, sem trochu přestřelil to uznávám. Takže v druhé polovině filmu, kdy nastoupí postava Carrigan Burke, film totálně zleniví a až na jednu scénku, to nemá co nabídnout. Postavy sou jasně daný a až na jednu, která projde změnou taky něčím nepřekvapí. Ale furt sem si říkal, že musí přijít nějaké bombastické vyhrocení a ono......ono nic, což je škoda protože potenciál to mělo. Takže výsledek ? Výsledek je, že film neurazí a a ni nenadchne, žádná z postava mně ani moc nezajímala a čekal sem větší záhul . Tak snad Insidious 3 a Cybernatural to víc rozjedou . PS : V tom zasraném podkrovním pokoji, bych nestrávil ani minutu !!!! Dodatek : po tom co sem viděl starší Poltergeisty, tak ze tří dávám dvě, pač tohle bylo od poloviny fakt špatný. ()

silentname

Chcete vidieť dobrého Poltergeista? Pozrite si originálny film. Ako remake je to veľká bieda, sám o sebe je film celkom stráviteľný a aspoň nie je frustrujúco nudný ako minulého roku Annabelle. Dá sa na to pozrieť, ale je škoda, že to nie je strašidelné. Napriek tomu sa na to pozerať dá, ale ako som už povedal na začiatku - radšej si pozrite originál. To je skutočný horor a oveľa pôsobivejší než toto. A mimochodom...Ďakujeme Johnovi Deerovi za film, ktorý dokopy naozaj nikto nechcel. Hodnotenie: C- ()

PetrPan

Zapomenutelný pokus o remake slavného dětského hororu v neskousnutelném digitálním kabátě a se zoufalými hereckými výkony. Zbytečnost. ()

Čeká nás várka hororových pokračování

Čeká nás várka hororových pokračování

02.11.2023

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

Další Krotitelé duchů našli nového režiséra

06.12.2022

Snímek Krotitelé duchů: Odkaz z loňského roku slavil u fanoušků série úspěch. Režisérovi Jasonu Reitmanovi se v něm podařilo představit nové postavy a navodit silnou dávku nostalgie k originálu. S… (viac)

Cruise nepovede nových Sedm statečných

Cruise nepovede nových Sedm statečných

05.01.2014

Nejspíš dobře víte, že je současný Hollywood semeništěm nepřeberného množství remakeů a rebootů. Zvláštní zálibu v nich má studio MGM, které spoluprodukuje Hobity nebo Bondovky a i jinde se snaží… (viac)