Flashpoint: Smrtiaci výstrel

Kanada / USA, (2008–2012), 53 h 4 min (Minutáž: 41–44 min)

Hugh Dillon, Amy Jo Johnson, David Paetkau, Enrico Colantoni, Sergio Di Zio, Michael Cram, Mark Taylor, Oluniké Adeliyi, Clé Bennett, Tattiawna Jones (viac)

Členovia torontskej špeciálnej taktickej jednotky zachraňujú rukojemníkov, zatvárajú gangstrov, zneškodňujú bomby...  Strategická zásahová jednotka - tak znie oficiálne označenie taktickej policajnej špeciálnej jednotky v kanadskom veľkomeste Toronto, ktorej poslaním a hlavnou úlohou je riešiť extrémne situácie, na ktoré „obyčajné“ policajné zložky nemajú dostatočný výcvik alebo výzbroj. Ide teda najmä o rukojemnícke drámy, bombové útoky čo zásahy proti po zuby ozbrojeným kriminálnikom! Koniec koncov, výbušniny, tasery, automatické pištole, nepriestrelné vesty, pancierové ochranné odevy, zbrane a zameriavače pre ostreľovačov, ako aj zvuková a obrazová technika slúžiaca na stráženie i sledovanie podozrivých sú takpovediac „základnou výbavou“ tejto jednotky. No nielen tie skvelé hračky, ale samozrejme aj – a to predovšetkým – intuícia, správny úsudok a schopnosť vyjednávať patria k dôležitým spôsobom riešenia tej-ktorej napätej situácie. Pretože na rozdiel od realite na míle vzdialených hollywoodskych trhákov si všetci členovia tímu bolestne uvedomujú, že páchateľmi nebývajú „obvyklí podozriví“, ale často úplne obyčajní, na prvý i druhý pohľad ničím zvláštnym výnimoční ľudia, ktorých k ich agresívnemu konaniu vyburcovala nejaká extrémna situácia, ktorej boli vystavení... (oficiálny text distribútora)

kenkaku

Když jsem zjistil kdo je jedním z režisérů série Flashpoint, bylo mi jasné proč se mi tak líbí. Vždyť to samé co jsem obdivoval na filmu S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení je i tady! Zcela realistické (neplést s "naturalistické") pojetí policejní speciální jednotky. Někdy bych řekl že to s tou usedlostí až moc přehání (ty epizody ale určitě netočil Clark Johnson), nic to ale nemění na faktu že jde o nadstandardní seriál který stojí za pozornost. ()

Prochy38

!!Hodnoceno po prvním dílu!! Tak teda u mě celkové nadšení. Trochu jsem se bál, že se zamotám do další kriminálky, jen z pohledu kanadského. Omyl. Jde o seriál, který nahlíží do zákoutí zásahové jednotky. Postavy, tedy členové oné jednotky, jsou dost sympatičtí. Zvláště moje A. J. Johnson (kdo pamatuje Strážce vesmíru). Jistě komentář doplním, až se dostanu k dalším dílům.... ()

maty39

Poměrně slušný a zábavný seriál, který doplácí na nevyronanost jednotlivých dílů a občasné bezostyšné citové vydírání. Díly, kde jdou proti padouchům jsou výborné, ale díly, kde je za padoucha obyčejný člověk v tíživé životní situaci (kristova noho a pane na nebi - osobní poznámka ) začnou hrát na city a mě začíná být zle. V některých dílech to ještě jde, ale někdy už je to za hranou. Každopádně je to škoda, protože postavy jsou charizmatické, herci výborní a technická stránka věci bravurní. 70% ()

rexino

Konečne seriál kde niesú nejaké trápne hlúposti s vzťahmi, románikmi na pracovisku atď. Už ako hovorí názov flashPOINT celý dej jednej časti sa sústredí na jedinú vec a nie kopa iných a to je na tom najlepšie. Taktiež seriál ktorý sa neopičí po iných západných seriáloch a nieje "na jedno kopyto" .. ()

Matli

Tak zkouknuty všechny série a všechny díly. Takže plnohodnotně říkám, že tento seriál patří k těm nejlepším co světovej filmovej průmysl vytvořil. Vůbec se to nedá srovnávat s těma běžnejma krimi seriálama, kterých jsou mraky. Každý díl je o něčem jiným, vždy uplně jiná zápletka a hlavně od začátku do konce je každej díl napínavý jako kšandy. Dialogy, střih, herecký výkony (kterým člověk fakt věří) do sebe tak neuvěřitelně zapadají, až mě mrazí. Na konci každého díly je vždy pěkná písnička, u které má člověk chuť pustit slzu (v mém případě to bylo často). Pochopitelně jsou tu i slabší díly, ale v tom množství je to bezvýznamné. To jak se člověk vžije a vcítí do hlavních hrdinů je taky silný. Časově je to sice náročný, ale za zkouknutí to absolutně stojí. 95% ()

Ydrosten

Takové obyčejné dny u speciální jednotky. Není to sice nějaký oscarový seriál, ale nemyslím že bych se u něj nudil. Zkoukl jsem 11 dílů. Hrdinové bez zbytečných a sáhodlouhých proslovů o hrdinství a bohu. Zajímavé - 3 hvězdy ( možná půjdu i na 4 ) ()

Fifipek

Po prvním dílu lze těžko hodnotit, takže si tam zatím nechám jednu hvězdičku jako rezervu, ale vypadá to zatím jako solidní seriál o zásahové jednotce policie,kde narozdíl od jiných akčních seriálů nechybí psychologický prvek postav. ()

Idahou

Brilantní. Nejedná se o nějaký seriál s vnuceným dějem, jednotlivé epizody jsou jako krátký film, kde postavy nejsou jen proto aby nosili zbraň nebo do sebe nechali střílet, ale jsou hluboce propracované a tímhle dojmem působí i školačka která jedinou větou nasměruje policisty za bláznivým střelcem na střední škole. Především, a to podle mě dělá tenhle seriál opravdu vyjímečným, každá kapka krve, každý výstřel, každý mrtvý je malá nebo velká prohra. Nečekejte nějaké bezduché zabíjení, čekejte perfektní, promyšlený seriál který odsípá a dává smysl ()

RedRose

Na první pohled úplně obyčejný, dnes by se i dalo říct tuctový seriál z policejního prostředí... Ale už na ten druhy pohled je tady něco dost podstatného jinak!! Drtivá většina případů je totiž hodně rozporuplná a zásahovka je nucena zneškodňovat či zajišťovat osoby které byly do dané situace vmanévrovány, nebo je do nich jinak dohnaly nějaké okolnosti... Krutě se tady hraje na to, že "ten s pistoli" nemusí být zrovna ten špatný, což nabízí mnohdy hodně zajímavá dilemata... Opravdu hodně svěží kanadský seriál z policejního prostředí! UPDATE: druhá polovina druhé série a první polovina třetí série obsahuje dost epizod kdy "ten s pistoli" je opravdu ten zlý a kvalita seriálu tím znatelně ztrácí na přitažlivosti a padá do průměru tuctových policejních seriálů... Naštěstí si to tvůrci pravděpodobně uvědomili a v průběhu třetí sezony vrátili seriál do původních kolejí, což je jen dobře... 83% ()

Lenii

Myslím, že to je první seriál o nějaké policejné zásahové jednotce, kde je krásně popsaná a ukázaná práce celého týmu, ale i každého jednotlivce zvlášť. Vše je důkladně zaznamenáváno, děláno, zdůvodňováno, vyhodnocováno a probíráno. Velice se mi líbí popis činnosti týmu, ale také popis vztahů jednotlivých kolegů a jejich osobní životy, které nejsou nijak přislazené a nezabírají větší část dílů. Moc se mi líbí psychologie v seriálu, vyjednávací techniky, ale i policejní práce. Seriál mě velice zaujal a moc se mi líbí. 90% ()

Mamlas odpad!

Díly mají kolem 40 minut, ale trvají celou věčnost. Dlouhá sociální žvanění, pokecy v práci o ničem, takové to rodinné tlachání, mizerná vytřepaná kamera, dlouhé záběry detailů obličejů po kanadsku, velmi laciný look, jednoduché až primitivní příběhy. Prostě komerčně spotřební tuctovka pro nenáročné lidstvo. ⬇️ 3% ()

jack_scott

Hezký seriál,narozdíl třeba od CSI mi přijde víc uvěřitelný a lidský. některé postavy jsou sympatické,jiné nikoliv,přesně jako v životě (nejen) normální policejní jednotky. **** ()

Virusman666

Zajímavý a koukatelný seriál, akce - nápad - dynamika. Docela pěkné přiblížení práce speciálních jednotek policie. Přemýšlel jsem i o 5*, ale zas taková bomba to není. ()

Hrus

Po prvni sérii 7/10. Seriál z prostředí policejní zásahové jednotky (Strategic Response Unit) vypráví zajímavé příběhy, ve kterých se nesoustředí ani tak na akci, jako spíše na drama člověka dohnaného až na samou krajnost příčetnosti, kdy pak ohrožuje své okolí zbraní. Příslušníci jednotky nejsou žádní Rambové, vycházejí spíš z pečlivého plánování každé akce. Také se snaží zachránit všechny životy (jak svoje, tak rukojmích, tak těch se zbraní). Někdy se vše vyřeší vyjednáváním, někdy musí "gaunera" zabít, někdy ho zvládnou zpacifikovat za použití jiných prostředků (oslepovací granáty, teasery). Možná by se mohlo trochu přidat na linii osobních životů příslušníků jednotky, která je na rozdíl od jejich případů většinou dost nezajímavá... Jinak skvělý Enrico Colantoni (Veronica Mars) jako velitel skupiny a vyjednávač a Amy Jo Johnson (Felicity) jako jediná žena v jednotce. ()

redalert21

4 dily za mnou a stale me to neni extra po chuti, kazdy dil to same v blede modrem, nekdy ani to ne. Serial vhodny na Novu po StarGate...Asi jenom pro šílene fandy "Swat" ()

paddy35

Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů. sice se neustále opakují podobné zápletky, ale některé situace "zločinců" mě až dojmou. Vždycky jsem si přál takový seriál a zdá se, že tohle je jediný výborný svého druhu. Herci zvládají své role na jedničku, především vedlejší postavy, když mají ztvárnit své emoce. Vše působí dojmem, že takhle by to u speciálních jednotek mohlo fungovat. 4/5 ()

Ace.A.T.L.

Jeden z mála seriálů, kde se nejede jen černá a bílá, ale naopak se tvůrci zaměřili na to ostatní kolem a ukazujou práci SRU ve všech směrech, od lidskýho faktoru, až po globální. Rozhodně jsem se nenudil a užíval si to. Neni to možná tak bomba, jako jsou pro mě seriály z vojenskýho prostředí, ale je to pecka. Takže, za mě 4* a ROZHODNĚ DOPORUČUJU ()