Reklama

Reklama

Flashpoint: Smrtiaci výstrel

(seriál)
Akčný / Dráma / Thriller / Krimi
Kanada / USA, (2008–2012), 53 h 4 min (Minutáž: 41–44 min)

Hrajú:

Hugh Dillon, Amy Jo Johnson, David Paetkau, Enrico Colantoni, Sergio Di Zio, Michael Cram, Mark Taylor, Oluniké Adeliyi, Clé Bennett, (viac)
(ďalšie profesie)

Série(5) / Epizódy(75)

Členovia torontskej špeciálnej taktickej jednotky zachraňujú rukojemníkov, zatvárajú gangstrov, zneškodňujú bomby...  Strategická zásahová jednotka - tak znie oficiálne označenie taktickej policajnej špeciálnej jednotky v kanadskom veľkomeste Toronto, ktorej poslaním a hlavnou úlohou je riešiť extrémne situácie, na ktoré „obyčajné“ policajné zložky nemajú dostatočný výcvik alebo výzbroj. Ide teda najmä o rukojemnícke drámy, bombové útoky čo zásahy proti po zuby ozbrojeným kriminálnikom! Koniec koncov, výbušniny, tasery, automatické pištole, nepriestrelné vesty, pancierové ochranné odevy, zbrane a zameriavače pre ostreľovačov, ako aj zvuková a obrazová technika slúžiaca na stráženie i sledovanie podozrivých sú takpovediac „základnou výbavou“ tejto jednotky. No nielen tie skvelé hračky, ale samozrejme aj – a to predovšetkým – intuícia, správny úsudok a schopnosť vyjednávať patria k dôležitým spôsobom riešenia tej-ktorej napätej situácie. Pretože na rozdiel od realite na míle vzdialených hollywoodskych trhákov si všetci členovia tímu bolestne uvedomujú, že páchateľmi nebývajú „obvyklí podozriví“, ale často úplne obyčajní, na prvý i druhý pohľad ničím zvláštnym výnimoční ľudia, ktorých k ich agresívnemu konaniu vyburcovala nejaká extrémna situácia, ktorej boli vystavení... (oficiálny text distribútora)

(viac)

Recenzie (55)

Lacike 

všetky recenzie užívateľa

Videl som pred rokmi len prvú sériu a bolo to dosť dobré. Akurát v tej dobe bolo veľa kvalitných seriálov, tak som nejaký musel zredukovať a tento padol za obeť. Malo to dostatočne kvalitnú akciu, zaujímavé zápletky a sympatické postavy. Najviac ma prekvapil Enrico Colantoni ako uveriteľný drsný šéf špeciálneho policajného tímu. Na tento typ postavy by som ho predtým netipoval. Raz sa možno k seriálu vrátim a dopozerám ho. 7/10. ()

Marek1991 

všetky recenzie užívateľa

Nechápem, čo ľudia na tomto vidia, ja už ani nemám silu tieto veci komentovať, lebo od NCIS, cez všetky CSI a veci ako Kosti, či vrátane tohto je to celé na jedno kopyto. Keď hodnotím seriály, narozdiel od filmov nemám potrebu ich vidieť celé. U tohto by som to asi ani nezvládol bez ujmy. Tomuto dávam 40%. ()

Reklama

Kwaichi 

všetky recenzie užívateľa

Prvá séria patrila medzi slabší priemer. Momentálne sledujem druhú sériu, ktorá sa už radí minimálne o triedu vyššie. Neviem či to má na svedomí len zmena réžie, no príbeh, priebeh zásahu a aj zápletka sa mi zdajú v druhej sérii "reálnejšie". Kebyže hodnotím len štvrtú sériu, hodnotenie by bolo rovných 4*. ()

Vojťas 

všetky recenzie užívateľa

Zase trochu jinak pojatý krimi-seriál o zásahové jednotce, kde je i každý díl svým způsobem jiný a přitom neskutečně zajímavý. Seriál jsem stále přehlížel, ale po české premiéře na TV Barrandov, jsem opravdu rád, že jsem se do něj pustil. ... Zbytek shlédnut s titulky a dosavadní 4 sezóny ode mě prostě ten plný počet dostat musí! ;-) ... Skvěle vymyšlené zápletky, zručně natočené akční scény a sžití se s postavami je zde nevyhnutelné. ... Kri-min-álky, Mentalista, Policejní odznak, apod. se můžou jít zahrabat! ()

flanker.27 

všetky recenzie užívateľa

Samotné zápletky epizod jsou tak za tři, ale na čtvrtou to zvedá docela lidské hledisko seriálu, tedy že tu nejde o předvádění efektních honiček, naolejovaných bicepsů a akčních děv na úkor logiky děje. A když chce nováček machrovat, je náležitě zpražen. I když je to trochu nevděčná role, protože tam musí být za diváka, aby i paní Dymákové bylo jasné, proč to a to nejde a to a to jo. Na poli krimiseriálu docela slušné osvěžení. Update: V druhé sérii se bohužel už trochu moc tlačí na city a koncept "ne vždycky je ten s pistolí padouch" se mění na "ten s pistolí je taky tu a tam padouch". Update 2: A ve třetí sérii je to bohužel posílený ještě víc. Naštěstí pozdější díly jsou opravdu hodně dobrý, takže si to seriál u mě vyžehlil. ()

Galéria (138)

Zaujímavosti (4)

  • Původně se měl role Sama Braddocka chopit Gabriel Hogan, nakonec však postavu ztvárnil David Paetkau. (Mugli)
  • Do repertoáru této speciální skupiny patří řešení extrémně nebezpečných situací, se kterými si pravidelná policie neví rady. Mimo jiné to jsou případy, ve kterých figurují rukojmí, bombové hrozby, těžce ozbrojení zločinci a podobně. Na řešení takových situací jsou také patřičně vybaveni. Disponují smrtícím arzenálem a špičkovým vybavením (granáty, omračující zbraně, sniperské pušky, speciálně upravené brokovnice apod.). Členové SRU musí používat svou intuici a dobrý úsudek, aby svěřený úkol vždy splnili a zamezili ztrátám na životech. (artuš)

Reklama

Reklama