Kuky se vrací, film scénáristy a režiséra Jana Svěráka, je dobrodružný i poetický rodinný příběh, v němž ovšem hlavní role přebírají hrdinové ze světa dětské představivosti. Šestiletý Ondra trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka - růžový medvídek Kuky. Když maminka vyhodí Kukyho do popelnice, začne pracovat Ondrova fantazie, v níž prožívá medvídkovy příběhy v neznámém přírodním světě. Je to ale opravdu jen sen malého kluka a nebo se Kuky skutečně vydal za největším dobrodružstvím svého plyšového života? Kuky se vrací představuje v kontextu současné domácí kinematografie skutečně jedinečný snímek, a to nejen pro své zaměření na rodinné publikum spojující dětského i dospělého diváka, ale i pro netradiční a moderní kombinaci hraného a animovaného příběhu, plného akčních scén a vtipných dialogů. (oficiálny text distribútora)

Scooby..

Abych řekl pravdu tak po celou dobu co jsem koukal na ty lesní postavičky a pod. jsem se culil jako blázen, pořád jsem měl úsměv na tváři a nevypadával z údivu jak je to krásný. Panu Svěrákovi se to povedlo jen musím vytknout slabý příběh který za moc nestál. U režiséro této kvality bych ošekával mnohem více. Škoda toho, ale jinak filmový zážitek jsem z toho měl a dobný pocit taky a o to nám přece jde. ()

xhonza5 odpad!

Jste se všichni zbláznili? Hodnotíte objektivně? Vždyť je to úplná ptákovina, která děsně nudí! Ani se nedivím, že ty dnešní děti jsou hloupější a hloupější, protože tohle jim cpát, tak jsem taky tak tupej! Tohle je snad první film, co je dobře hodnocen a mně se absolutně nelíbil, ale nemohu si pomoci! ()

Pendula

Příběh mohl být trochu hlubší, přeci jen od Svěráka jsem si zvykl na vysoký standard, ale nápad je to výborný, včetně zpracování. ()

schindler

Je prima že v záplavě 3D - animáků dokáží češi odpovědět takovýmhle poctivým, příjemným, postaru vytvořeným loutkovým filmem. Nádherně rozpohybované loutky, krásné prostředí (opravdového) lesa a vynikající dabing. I když s hlasem Zdeňka Svěráka může mít někdo problém, já ho jako mínus neberu, jeho monotonost tvůrci zamýšleli a je to právě jedna z věcí, která odlišuje Kukyho od jiných podobných snímků. Myslím si, že se to bude líbit spíš menším dětem, ale značka Svěrák ujišťuje to, že by se na to měl kouknout úplně každý. ()

Merťas

Jestliže byl Jan Svěrák u scénáře Vratných láhví náročný na svého otce, je škoda že tentokrát nebyl stejně přísný i na sebe. ()

vrgulnik

Dávám čtyř-hvězdičkovou medaily za statečnost pustit se do něčeho nového přestože to má své mouchy. Ačkoliv jsou Svěráci mí oblíbenci, tento dabing mi nějak nesedl... Přesto je obdivuhodné, že to bavilo celou rodinu (btw nesnášíme animáky). ()

Pavlo

Kuky se vrací je pre mňa prekvapenie. Moc som neveril, že by mohol vyjsť od našich bratov a susedov po dlhej dobe nejaký kvalitný polobábkový film. A ono sa to podarilo. Je tam všetko na dobrej úrovni - dej, atmosféra, spracovanie, výprava, hudba a aj efekty. Je to super rozprávka, určená podľa mňa hlavne pre starších. ()

camomilla

Kuky je poeticky, Kuky je roztomily, Kuky je vesely, Kuky je smutny, Kuky je k zamysleni, Kuky je v nadhernem vytvarnem svete.. ale porad mi na nem neco vadi.. ()

dogrose

Pro mne perfektní výtvarno, do detailů zpracováno, úžasné dialogy, poetické, prostě koncert! Uvažovala jsem jen nad dvěma oříšky: jak film přijímají dnešní děti (a zda to je primárně pro děti) a zda hlas pana Svěráka ano či ne. Jako dítě jsem filmy o dětech nesnášela - filmy jako Lišáci, myšáci, Jak se točí rozmarýny či Krakonoš a lyžníci jsem si vychutnala až jako dospělá o mnoho let později - mám zkušenost, že děti většinou nebaví sledovat filmy o vrstevnících, kde se řeší nějaké sociální motivy dětem blízké (zde např.: nemocné dítě, bezdomovec a jeho smrt). A Svěrák: On ten jeho amatérismus je pouze zdánlivý, ve skutečnosti je to velmi profesionální, cenná značka, naprosto nenapodobitelná. S jiným dabingem by film pravděpodobně šel úplně jinam. ()

tuberatanka

Ale, no tak. Obstojná rozprávka, teda aspoň tie animované sekvencie. Film som si pozrel hlavne kvôli tomu, že výtvarnú stránku mal na starosti Jakub Dvorský (tvorca nielen výtvarne skvelých hier Machinarium a Samorost), a v tomto smere to nesklamalo. Hrané sekvencie boli trochu ťažko uveriteľné, ale našťastie nie príliš dlhé. Animované sekvencie boli plné fantázie, prepracované a neopozerané, úžasne pracujúce s prírodným prostredím. Je možné, že film úplne neuspokojí ani deti, ani dospelých, ale každý si tam aspoň niečo nájde. Dobré štyri hviezdičky. ()

Morin

Okouzlující pohádka má v sobě kousek originality. Moc chybělo něco takového novodobého, zajímavého a zároveň vonící klasikou české kinematografie. Neherecké zkušenosti mladého Svěráka dávají hlavní postavičce autentičnost. Loutky super, příběh taky, ale nevím, jestli je to něco co si pustím znova. ()

surprise

Autorský film Jana Svěráka s nejmladším Svěrákem v hlavní roli mě nebavil. Kuky mě štval svýma dětinskýma otázkama a chápající stařec Hergot byl zase až moc chápající. Zápletka možná překvapující jen pro dětského diváka, který ještě neviděl zdařilejší filmy pro děti a jediný vzrušující moment - přesah do reálného světa nebyl dobře promyšlen a byl bez náležité pointy. Tak se dá oceňovat jen kamera, výprava a nebo střih. Nudu to však nerozehnalo. ()

watchtower

Nebylo to špatné,první polovina byla taková lenivější, ale hlavně mi vadil (již zde nejednou zmíněný) projev Zdeňka Svěráka - zcela plochý, bez emocí. Navíc mi k postavě Hergota ani jeho hlas neseděl. Nedokázal jsem se od toho pocitu oprostit celou dobu. Jinak řemeslně to bylo milé. ()

De.lilah

Nu.. Kuky... co k němu říct. Naprosto mě uchvátila část v lese. Ty auta!!! Takový bych moc chtěla. Aspoň jedno. Jsem milovnice lesů a jak se znám, v létě se budu klacíkem vrtat v jehličí, jestli tam není schovanej Anuška, nebo jeden z jeho poskoků. Toliko k lesu. Scéna v obilí mi přišla tak nějak utahaně dlouhá. Zdeněk Svěrák jako Hergot se mi moc líbil. A teď ke Kukymu samotnému. Postavička je to velkohlavá, ošoupaná, plná pilin a celkově roztomilá. ALE. V průběhu filmu jsem musela neustále přidávat zvuk, protože jsem Ondřeji Svěrákovi rozuměla jen asi každé třetí slovo... Ovšem rozesmálo mě, když si z tělíčka vyndavá piliny, aby si je usušil a Hergotovi říká, že z hlavy si je vyndavat nebude, protože to by s ním pak nemohl mluvit. Suma sumárum tři a půl hvězdy. Dala bych čtyři, celé mě to okouzlilo, ale tím, že jsem se musela neustále soustředit, co Kuky/chlapec říká, snižuju o půl hvězdy. A mrzí me to. ()

reccal

Film tvářící se jako pěkná pohádka pro děti přináší plno skrytých poselství a narážek i pro dospělé. Trio Svěráků dokáže zaujmout všechny generace. Pravda, Zdeněk Svěrák zde předvádí poněkud unylý výkon a malý Svěrák někdy jen pouze čte text, ale výborně to vyvažuje Jiří Macháček, který si s touto hlasovou rolí krásně vyhrál. Velmi příjemných, místy dojatých 95%. ()

Peenugirl

Myslím, že nápad lesného kráľovstva je naozaj originálny, ale tie nezáživné dabingy hlavných postav to dosť kazili. S maximálnym odstupom emócií recitovali texty pre Kukyho a Hergota. Ondřej Svěrák dúfam nemá veľké herecké ambície, pretože to asi nevijde. Hodnotím ako nadpriemer, dobré. 65% ()