Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

juta

Další vyvražďovací slast, která má celkem dobrý nápad, jenomže jak už to tak bývá, tak tu není vychytané chování postav, které mnohdy nepůsobí úplně realisticky. Ale pro milovníky podobných filmů je další přírůstek rozhodně vítaný. :-) ()

JohnnyD

Dnešná doba si úplne pýta poriadnu verziu Office Space so zabíjaním, bohužiaľ Belko Experiment sa míňa účinku. Napriek sľubnému úvodu so španielskou verziou I Will Survive a drsným Rookerom prichádzajúcim do korporátu, lemovaným zábermi na kopírky, post-iny a mrzké pohľady kolegov, humor čochvíľa úplne zmizne a ostane len sterilná vyvražďovačka s nudným príbehom o tajomnom experimente, ktorý vrcholí v najviac klišé závere, ako je len možné. Toto Jamesovi Gunnovi nevyšlo. O rok mladší Mayhem je násobne lepší. ()

Pilda17

Nic originálního nás nečeká. Belko experiment je solidní jednohubka, která kdyby zapracovala na větším smyslu vraždění, mohl z toho být zajímavý snímek. Na kdyby se bohužel nehraje. Hlavně udržet tajemno delší dobu, tohle bylo dost průhledné. I tak je snímek dobře natočen, takže doporučuji vypnout mozek a užít si nekonečné bouchání hlav .. 6/10 = 66% ()

Cappuccino

Na experiment so zamestnancami firmy Belko sa mi síce pozeralo dobre, ale čiernobiele rozloženie charakterov postáv spravilo z tejto vyvražďovačky celkom predvídateľné divadlo. Navyše aj originálnych nápadov je vo filme na prekvapenie vcelku pomenej. Z námetu sa určite dalo vyťažiť viac. ()

S.Quentin QUALE

Neoriginální, bez nápadu a přidané hodnoty, ale kvalitně natočné, což v ukrutné bídě dnešních dní, týdnů a měsíců na krásný průměr v pohodě stačí. 65% ()

misterz

Zavretá skupinka ľudí - boj o život sa môže začať, veď na konci je aj tak každý len sám za seba (teda väčšinou)... Aj takto by niekedy v budúcnosti mohol vyzerať sociologický prieskum. Veď predsa nikto nevie, aké šialenosti si ešte človek dokáže vymyslieť, ktohovie, fantázii sa medze nekladú... Musím priznať, som milo prekvapený. Hneď od začiatku sa tu začala pekne budovať atmosféra, a aj keď nedosiahla nejak extra závratných výšok, vydržala po celý čas. K tomu niekoľko známejších, slušne hrajúcich hercov, kus napätia, akcie a prekvapivo dobré gore a k spokojnosti viac nie je treba. Nadpriemer. 75/100 ()

pornogrind

Greg McLean mě zatím pouze jednou přesvědčil o tom, že umí. A to byl případ Wolf Creek(u) 2. Po zkouknutí The Belko Experiment je u mě stále pouze Wolf Creek 2 jediným filmem z McLean(ovi) režijní filmografie, kterej za něco stojí. " Belko " je pouhou vykrádačkou toho co jsme už 100krát viděli jinde. Neoriginalita tady číší na všechny strany. O vyvolání nějakých emocí či náznaku napětí nemůže být ani řeč. Herecké obsazení je neatraktivní a tak otřesně zvolenou hudbu ve filmu jsem už dlouho neslyšel. Čekal jsem tak, že se " Belko " výtáhne aspoň kulervoucím závěrem, ale ani tady se nekoná žádnej záchvěv originality. Takže pokud má někdo rád filmy podobnýho rážení, jako je skupina lidí uzavřená v nějakým komplexu ze kterýho nemůžou ven, psychologie a chování postav v krajních situacích a vybuchování hlav ve velkým, tak za sebe doporučuju neprávem opomíjený nízkorozpočťák The Human race. Podle mě je The Human race i s menším rozpočtem daleko kvalitnějším filmem. " Belko " mě neskutečně zklamal. Jen doufám, že se McLean vzpamatuje a Wolf Creek 3 bude stejná pecka jako dvojka. Pokud ano, bude vše odpušťěno. Zatím má u mě McLean víc mínusovejch jak plusovejch bodů. ()

mzss1

|83%| Sakra mě to ale bavilo. Určitě by se dalo ještě něco vylepšovat + trochu pozměnit úplný závěr, kdy přeživší až moc jednoduše zlikvidoval strůjce onoho experimentu. Děj je jednoduchý, ale pro potřeby tématu dostačující. Herci byli zvoleni dobře, každý mě bavil. Nuda zde nehrozí. Je tu spoustu zajímavých vyvraždovaček, včetně dobrých headschootů a scény, kdy lidem vybuchovala hlava čipem, byly bravurní. Abych dal plný počet hvězd tak bych přidal ještě více nápadů, hlavně bych film prodloužil tak aspoň o půl hodiny. Přesto jsem spokojený. Ocenil bych, aby se z tohoto stala série. Mírně mi to připomnělo hororovou sérii Saw. ()

kingik

Američtí zaměstnanci mezinárodní společnosti Belko sídlící v Kolumbii, neziskově podporující jihoamerické země, mají prakticky jistý jen kvalitní nekrolog. A možná ani ten jim v novinách na druhý den ráno nevyjde. Každopádně se mohou pochlubit, že svého kolegu, ještě před chvílí by s ním šli na "vizoura", z práce zastřelili nebo rozčtvrtili, případně byli svědky, jak jinému zaměstnanci explodoval do hlavy implantovaný čip, když jim jednoho hodně špatného pracovního rána neznámý hlas linoucí se éterem nekompromisně sdělil, že mají určitý vymezený časový úsek, v němž musí snížit počet zaměstnanců, a pokud tak sami neučiní, zahájí nadřízený orgán drastickou čistku. Zaměstnanců je na začátku kulaťoučkých 80, postupně jejich řady budou samozřejmě citelně řídnout. Seznámení s perzonálem proběhne jen velmi krátce, film se s ním moc nezdržuje, jde jen o to, aby divák věděl, s kým má tu čest a neměl v tom úplný chaos. Ve filmu s kontroverzní příchutí nemá (téměř) nikdo přežití jisté. Zbývá dodat, že budova je hermeticky uzavřena, přístup je jen na střechu, pod níž hlídá pohyb po zuby ozbrojená stráž. Vražedná hra na zabij nebo budeš zabit může začít. Brzy zavládne panika, chaos a úporná snaha zachránit si kůži všemi dostupnými prostředky. Pány situace se stanou alfa samci s psychopatickými rysy, od toho zde jsou hvězdy nižší svítivosti, ovšem stále kvalitní herecké akvizice Tony Goldwyn a John C.McGinley, u nichž je zázrak, když neztvárňují negativní charaktery. Jejich negativní proměnu má (možná, moc důsledně se to totiž neřešilo) jakási přidaná chemikálie do nádob s pitnou vodou. A najdou se i ti, jimž se vyvražďování příčí, které nejvýrazněji reprezentuje herec s "nejáčkovějším" rozměrem John Gallagher. Neotřelý nápad se zrodil v protestanské hlavince Jamese Gunna, který si odskočil z galaktických prostor Strážců galaxie zpátky na zem, aby vztyčil prostředník špatnému systému a nedemokratickým postupům. Scénář předložil Gregu McLeanovi, specialistovi na temné a vypjaté filmy. Jejich společné dílo je bezskrupulózně dravé i hravé, má náboj i drajv. Závěrečná pointa, dá-li se to tak nazvat, je politicky nekorektní a dobrému výslednému dojmu neuškodila.Gore vyhovující, hlavy vybuchovaly svěže. Neobjevil jsem žádné nudné odbočky, režijní zádrhely i kiksy, tudíž můžu směle udělit nejvyšší hodnocení. 10/10 ()

DJ Obelix

Velice zábavná korporátní vyvražďovačka z pera Jamese Gunna (Guardians of the Galaxy, dříve Troma). Je fakt, že i přes krátkou stopáž pod 90 minut chvílemi trochu nudí, hlavní hrdina je neuvěřitelně nesympatický (oproti tomu vedlejší postavy jsou výborné - především maniakální Dr. Cox ze Scrubs) a vyvrcholení odfláknuté, ale na zabití jednoho večera ideální záležitost. Nutno vyzdvihnout parádní hudební podkres. Jelikož se film odehrává v Kolumbii, soundtrack tvoří známé hitovky přezpívané do španělštiny (např. California Dreamin'). A především je zde dosti nečekaně i árie z Rusalky! ()

sochoking

Kedysi som niečo podobné už videl s nejakými kuframi na konci, takže ten záver som očakával. Ale i napriek tomu to bola výborne nakrútená taká jednohubka- oddychovka. ()

Anderton

Ide zrejme o metaforu na kapitalistický kariérizmus, zjavný predovšetkým vo veľkých korporáciách, ale aj v spoločnosti všeobecne. Predsa nás ale viac zaujíma, ako sú tieto krvavé hody nakrútené a ako to odsýpa. No a tu sme sa nedočkali viac ako solídneho priemeru, číže asi málokto sa bude k filmu opakovane vracať. Pointa mohla všetko vytiahnuť do vyšších čísiel a vytvoriť ďalší z menších kultov, ale nepriniesla nič špeciálne, čo by sme ešte nevideli, respektíve čo by sme neočakávali. ()

Kudly4

Škoda, mohlo se z toho vytřískat o dost víc. O něco víc si pohrát s Gore, trochu sexappealu a byla by to 5* pecka. Ale i tak je to dost dobrý krvák se zajímavým hereckým obsazením a námětem. Nebál bych se pokračování. Doporučuji. ()

Yoshitsune

Bylo hodně her, kde šlo o přežití, uveďme si pár příkladů: DOA kde šlo hlavně o poprsí ženských hrdinek, The Condemned chvástavý Vinnie Jones, co ale ve výsledku nic nepředvede, Tekkenů který spadli do céčkových vod, Aréna tam hrál Kellan Lutz, takže to mluví samo za sebe a Hunger Games kde se už v druhém díle, řešila hlavně politika a všichni chtěli zabít Jennifer Lawrence. Tak z těch všech her, vychází The Belko Experiment jako jasný vítěz. Roztomilý a sluníčkový lidé, pracují ve sluníčkové firmě a mají se prostě žůžově, ale když dostanou možnost, vylít si svoje citečky, tak se začnou mordovat, šikanovat a všelijak ubližovat a je to hrozně super. On je jasně citelně znát, že za scénářem stojí James Gunn, vtipný hlášky mají kadenci rotačního kulometu, viz klíčky hozený na zem a hlavně John C. McGinley, ten je naprosto úžasný. Logicky Gunn do filmu procpal i svého bráchu a svého oblíbence Michael Rookera, který má roli, která jde dost proti proudu a však o to je lepší. A tak největším problémem je připosraný hlavní hrdina, který celý film sbírá odvahu a když už ji najde, tak neni koho zachránit, takže tady je největší mínus celého filmu. Ale jinak bomba, Greg McLean si napravil svoji špatnou karmu - The Darkness a je zpět a opět je důvod, se těšit na dalšího jeho filmy. ()

silentname

Zaujímavý filmík. Rozhodne som rád, že som ho videl a ponúka určité zaujímavé pohľady do experimentoch na ľuďoch v absolútne krízových situáciach. V mnohom to funguje, no sú dve veci, ktoré ma na filme štvali. V prvom rade je to hudba. Absolútna tragédia. Autori nevedeli miestami ako jednotivé scénky správne spracovať a dali do nich hudbu, ktorá ma tam maximálne ruší, štve a nefunguje ani v najmenšom. Občas sa trafia, no potom sú tu iné momentky, kedy by scénky s viac creepy hudbou vypálili lepšie. A druhý problém je veľmi veľká priehľadnosť. Najmä ku koncu filmu. Keď sa zadá tretia úloha, viete presne ako to nakoniec celé dopadne a kto sa dostane z celej situácie von. Neklamme si, vieme to presne a nebudete s tým mať najmenší problém. A to napriek tomu, že by som bol radšej, keby sa z toho radšej dostali niektorí iní hrdinovia, ktorí mi boli aj viac sympatickí. A tu sa dostávame už ku kladným momentkám. Sú tu občas skvelé scénky a postavy, ktoré sú dokonca aj zapamätateľné a chceme, aby sa z tejto situácie dostali. A budeme im fandiť, lebo ich jednotlivé akcie budú opodstatnené a budú dávať zmysel. Plus scénka, kde umiera Owain Yeoman je podľa mňa vynikajúca. Znie to strašne, no rozhodne patrí medzi najlepšie postavy filmu, hoci je tu krátko. Záver asi indikuje sequel a voči tomu som celkom otvorený. Určite je priestor kam by to mohlo pokračovať a priniesť fázu 2, tak uvidíme. Ako celok je to fajn thriller s dobrými nápadmi a celkom dobre využitým potenciálom, no má svoje problémy. Hodnotenie: B- ()

Happens

Počátek a de facto celý film až před samotný závěr je krásná psychologická studie strukturálního pohledu do úzké vybrané společnosti lidí, kde jsou zastoupeny typické charaktery osobností. Závěr bych nahradil radši něčím vágním - viz Cube. ()

SeBig

Po dlouhý době film, který se nebojím doporučit. Parádní zábava v uzavřeném prostoru. Víc takových filmů prosím- ()

korbitch22

Takový masakr tu nebyl od dob druhého Collectora. Nečekejte žádnou velkou myšlenku či originalitu, tohle téma už tu párkrát bylo, ale můžete čekat perfektní atmosféru, skvělé a známé herce který ten béčkový námět nadzvednou ještě o kus výš a hlavně skvělou vybíjenou plnou nekompromisní brutality. James Gunn ví co píše a naštěstí si evidentně dohlédl i na McLeana, takže žádné zklamání a nuda se nekoná. Perfektní a zábavné béčko a po dlouhé době film, u kterého vím, že se k němu ještě určitě někdy vrátím. 80%. ()

Arsenal83

Klasika stavajúca na ľudskej povahe, čo sa ukázalo aj napríklad vo filme Experiment. Zadeľ ľuďom úlohy a oni sa začnú bez problémov správať pudovo, ako zvieratá. Lenže tu mi chýbalo trochu viac vystupňovania deja. Námet super, tešil som sa na to, pozeral s očakávaním, ale tá šťava nikdy neprišla. Milým a pohľadným prekvapením bola Portoričanka Adria Arjona, škoda len že každé druhé slovo z jej úst muselo byť fuck. Ale inak ten príbeh z väzenia bol ďaleko lepší. Tento film vykradol námet, ale nepriniesol zaujímavé rozuzlenie. ()