Vzbura

(festivalový názov)
  • USA Mayhem

Derek Cho (Steven Yeun) pracuje ako právnik v spoločnosti Towers a Smythe Consulting. Snaží sa postupne napredovať v podnikovej hierarchii a v rámci svojho zamestnania sa neštíti ani podpásových praktík. Firma sa však k nemu zachová nekorektne a je nečakane prepustený. Práve vtedy sa v budove spoločnosti začne šíriť zákerný vírus ID-7, prebúdzajúci v infikovaných najnižšie ľudské pudy ako sú sklony k násiliu či zvýšená sexuálna aktivita, následkom čoho je celý kancelársky komplex uzavretý do nevyhnutnej karantény. V prostredí chaosu, nepredvídateľných ľudských reakcií a bezmedznej brutality sa nakazenému Derekovi nečakane naskytá šanca zvrátiť veci vo svoj prospech. (Karamanlis)

darkrobyk

-Nejvyšší stupeň ohrožení - je čas na pilu!- Vyhrocené sociální drama na téma - podřízení a nadřízení - v rychlejším tempu. Scénář je poněkud stručnější, páč fakticky jde o probuzení se s letargie a říci šéfovi, jak to všechno je. Mě bavila ta dynamická kamera, co udělá jen pár přestávek, a líbil se mi důraz na vizuální stránku, jelikož jsem stále přesvědčen, že film má být především obrazové médium. Asi jsem byl správně naladěn, a tak mi tenhle adrenalinový zážitek příjemně sednul; úplně jsem cítil, jak chci někomu rozbít hubu. Jistě, gore se nabízelo šťavnaté, ale já byl tentokrát spokojen. Pozor na krvavé oči! ()

oveckaoa

Někdo to doporučoval u hororu The Sadness , že je to dobrý film tak jsem to zkusil bohužel to dobrý film není.  Chlápka neprávem vyhodí z práce akorát v té firmě řádí virus a díky němu můžete legálně zabíjet lidi tak on jde za svým šéfem , aby tu výpověď stáhl. Bohužel je to nudné a opakující ani jedna vražda nestojí za zmínku na to, že je celá budova plná magorů a magorek to ani nevypadá a hlavní herec to taky nezachrání. 40 procent pouze za námět jo a mimochodem pokud chcete točit sex zkuste to se staženými kalhoty takhle by ji asi těžko oplodnil. ()

honajz

Tohle že mělo 86 minut včetně titulků? Nudou jsem usínal už zhruba po čtyřiceti minutách. Nápad by se mi jako takový samotný líbil (a to do něho projektuji i své nápady), tedy že by jednou zaměstnanci firem beztrestně, stejně jako u Očisty, dostali šanci říct a projevit nahlas, co cítí k vedení svých firem a jak jsou skutečně spokojeni, když tam sedí deset hodin denně a ještě o víkendech. Jenže o tomhle film není. Taky mě napadlo, že žádný virus není a jde jen o experiment, jak by se zaměstnanci chovali, kdyby mohli. Ale ani o tom film není. Naopak dělá vše pro to, aby byl o ničem a přitom zkombinoval tu něco z komiksu, tamhle třeba z Belkinova experimentu, ale je nekonzistentní. Třeba ten virus jednu chvíli způsobuje strašnou agresivitu, a pak někteří zaměstnanci jen tak chodí po chodbách, koukají a čekají, co bude, jako by se jich nic netýkalo. Hlášky jsou ultra mizerné. Po miliontém desátém fuck už je to spíše parodií na drsňárnu, ale hlavně po ráně sekerou do hlavy říct "Cítím spálenou topinku" mi fakt nepřijde nijak vtipné. Chvílemi jsem čekal, jestli soudruzi nevykradou ještě jeden horor a nezačne se tam zpívat písnička Britney Spears, aby to bylo echt eintopf mischmasch, ale na to už při neustálém fuckování neměli evidentně koule. ()

rollman1

Snímek, který lehce připomíná nedávný The Belko Experiment přišel s fajn nápadem. Vezmeme vir a necháme 80 lidí aby se povraždili v jedné budově. Tento koncept zní na papíře fajn, ale zpracování je mírně nadprůměrem. Jedním důvodem je absence větší řežby. Dočkáme se sice nějaké té brutality a krve, ale přesto však námět nabízí mnohem více mechanik a věcí, které by se zde dali použít. Každopádně nic jiného filmu asi vytknout nelze. Rychle se rozjíždí, nechybí mu nadsázka a stejně tak potěší duo hlavních hrdinů. Prvního určitě všichni známe jako Glenna z The Walking Dead ( Steven Yeun) a ženskou roli obdržela herečka, kterou jsme mohli vidět v nedávném The Babysitter (Samara Weaving). Chemie mezi oběma funguje na jedničku. Zbytek je jen do počtu a jedná se spíš o neznámé tváře. Po dokoukání však snímek zanechal pachuť promarněného potenciálu. ()

Bloody13

A máme tu další vybíjenou z kanclu. Tentokrát za ní nestojí upíři ani vládní experiment, ale další podělanej virus, co z lidí vytváří vraždící magory. Z počátku je Mayhem dost ukecanej a zbytečně se podbízí mladšímu publiku skrz cool zpomalený záběry, rychlej střih a sprostej slovník. Ale v těch akčnějších pasážích to nevypadá vůbec špatně a krvavá mlátička při doprovodu chytlavýho songu "Motherfucker" od Faith No More je dokonce výborná. Potěší ještě ta celková ujetost, zamrzí však absence peprnějšího gore. No a pro šukatelnou Samaru Weaving je to po The Babysitter další maniakální role, bohužel ani tady neukázala svoje kůzlata, přestože si tu střihne jedno sexuální číslo. Takže asi tak. P.S. Možná to byla náhoda, ale během filmu mi něco spadlo do oka, a jelikož jsem to nemohl dlouho vytáhnout, vypadal jsem jako při nakažení virem ID-7. ()

• Při návštěvě IT oddělení je možno na notebooku spatřit samolepku se stylizovaným názvem filmu. (Lorge)
  • Ve scéně, kdy se dvojice setká na chodbě s Karou (Caroline Chikezie) a jejími noshledy, tak si Melanie (Samara Weaving) nasadí brýle. Poté má brýle opět na hlavě a před bojem si je znovu nasadí. (Guilemot)