Běžný den v kanceláři se promění v děsivý boj o přežití poté, co 80 zaměstnanců kolumbijské společnosti Belko v Bogotě zjistí, že jsou pěšáky ve smrtící hře. Zatímco jsou uvězněni v budově, hlas z interkomu vyděšeným pracovníkům oznámí, že musí být během třiceti minut dva z nich zavražděni. Poté následuje další ultimátum. Z přátel se stávají nepřátelé a vznikají nová spojenectví, neboť na konci zůstanou naživu jen ti nejsilnější. (Cinemax)

Pe4Ce22

Slaboduchý film, který se zpočátku tváří že má zajímavou zápletku, ale změní se v bezmyšlenkovité vraždění a pobíhání v temné budově. Nejedná se ani o horor, spíše o prostou nudu. Nakonec film člověk dokouká, ale nebaví se, jen čeká až bude konec a doví se o co vlastně jde ... a dočká se rozuzlení, které neohromí ... ... film skončí a zbyde jen prázdnota. ()

honza.kuzel

The Belko Experiment je typ filmu, který už dobře známe z Hunger Games a Battle Royale, ale především třeba z House of 9. Dané morální dilema uchopuje surověji, brutálněji (tak jak to umí třeba The Purge) a dle mého názoru i více realisticky ("Je to v lidské povaze. Nakonec je vždy každý sám za sebe"). Potěší částečně nepředvídatelný, tzn. překvapivý, děj, dobré podkreslení hudbou a důstojný závěr, což někdy u podobných filmů chybí. Film si také neklade přehnané nároky, čemuž odpovídá i vyhovující stopáž a svižné tempo po celou dobu. Občas překvapí i celkem vtipná vsuvka o létajících klíčích či uklizených toaletách. [spoiler_alert] Vidět a hodnotit před deseti lety, tak je to určitě super akčňák se spoustou mtvých. Dnes, když už věci vnímám jinak, je to pro mě spíš šokující (což je pro film vždy dobře) film na téma temných zákoutí lidské povahy, Luciferova efektu a morálních dramat, kdy si říkám: "mohlo by se něco takového stát". Řekl bych, že klidně mohlo - třeba v Bogotě.[/spoiler_alert] ()

peter.m odpad!

"Celej svět jde do sraček." Musím priznať, že nie som fanúšikom tohto žánru. Ale v roku 2016 vytvoriť niečo tak neoriginálne, odkopírované a odfláknuté je teda umenie. Dejte mi lidi a ja tiež takúto sračku udělám. PS: názor mojej pani: "Neoriginálny odpad." ()

C.A.T.

Vím, že je to asi žánrem, ale bezduché vyvražďování bez myšlenky mě moc nebere. Jediné,co tu bylo pěkně udělané bylo to, jak samozřejmě nejvyšší byl největší hajzl, ale čekala jsem na závěr vysvětlení. Není to můj šálek... ()

BigJohn02

Jednoduchý schematický kompilát The Cube, Battle Royale, trochu i Saw. Dalo se to zkouknout, ale zejména konec moc neuspokojil. Není to od těch Kolumbijců trochu diskriminace, že vynechali domácí zaměstnance? ()

Andrew88cz

Zajímavý nápad... Vyvražďovačka na nový způsob, která má náboj, emoce a lidi uvnitř budovy donutí sáhnout až na samotné dno psychického vnímání. Jak.by jste zareagovali vy? Stala by se z vás krvelačná zrůda, která by se hnala za svým krvelačným skóre nebo by jste nechali život náhodě..? Rozhodně bych se do takové situace dostat nechtěl :D (7/10) ()

mimars

Obsahuje spoilery: Film na mě působí jako jednoduchá přímočará rychlokvaska typu "tajemní organizátoři, kteří mají všechno pod palcem, nutí lidi vzájemně se zabíjet". Ke konci jsem se zasmál, když ten týpek co vysvětluje ten experiment říká, že jej považuje za úspěšný protože se podařilo zjistit spoustu důležitých informací o lidském chování, protože já jsem měl pocit, že všechny prototypy postav už jsem dávno někde viděl. Jediná věc, která by tenhle film asi mohla zachránit, by byl druhý díl, ve kterém by byl nějaký plot twist aspoň o intenzitě plot-twistu ze Saw. ()

CaptainPixel

Tragikomedie s nekolika Bckovejma xichtama, naprosto ubohym CGI, vytahem jak z Die Harda a vagonem krve. Bylo naprosto jasny, kdo to prezije hned od zacatku. Hodne hnusu, malo srandy. ()

lineker

Tenhle sociální experiment McLeanovi vyšel. Pravdou zůstává, že šlo v podstatě o sázku na jistotu. Firemní barák někde na periferii v něm zaměstnanci společnosti Belko, které jednoho dne čeká nepříjemné překvápko. Vchody se zavřou, rolety zatáhnou a může začít výzkum, který má ukázat jak moc je člověk člověkem. ()

awerto

Ubohe herecke vykony, nelogicke jednani postav... slaba rezie obstojna kamera, dobrej scenar....Tony Goldwyn nestarne a hraje od Ducha porad stejne. ()

Drolit

Velice zábavná podívaná s dobře propracovanou psychologií mezi postavami, což je u podobného typu filmu velice důležité. Divák může sledovat postupný rozpad dobrých vztahů až k boji o holý život, kdy se všichni řídí pudem sebezáchovy. Je to osvěžující, vtipné, napínavé. Jediné, co mě malinko mrzelo je to, že se hned v prvním díle pořádně nevysvětlilo, kdo za těmi událostmi vlastně stál. Spekulovalo se o pokračování, ale z důvodu ne tak vysokého výdělku zřejmě o spekulací bohužel jen zůstane. ()

Stoupik

Začátek mě poměrně rychle zaujal, že by mohlo jít o zdařilou adaptaci na Saw a další filmy na téma "zahrajeme si hru". Bohužel jsem od toho pak čekal trochu víc, než jen totální jatka bez nějaké větší hloubky děje. I tak ale dávám plusové body za nápad a za psychouše McGinleyho. ()

Dstar

Tohle beru jako parodii na únikovou hru či saw...jako fakt trapné...to chce zlepšit pane správče(tak se to říká ne?:)))hvezda za snahu ()

NinetyOne

Zajímavý film, ale děj je oproti ostatním únikovkám trochu chudý. V prvním kole se vražděte a v druhém také. Kdo přežije, vyhraje. Už jsem viděl nápaditější únikovky. Konec jsem nečekal, ale vlastně takhle končí snad každá podobná únikovka. 50% ()

Nikol45

Ty jo, to byla slušná řežba. Dlouho se mi nestalo, abych byla u filmu tak napnutá. Nevěděla jsem jak to dopadne, jestli někdo přežije a kdo.....spokojenost jen Michael Rooker si tam moc nezahrál....za chvilku bylo poněm ()