Neporaziteľný: Vykúpenie

• Slovensko Neporaziteľný 3: Vykúpenie (viac)
všetky plagáty

Odvtedy, čo ruský trestanec Boyka (Scott Adkins) utrpel v drsnom súboji vážne zranenie kolena, už, žiaľ, nie je obávaným bojovníkom, akým býval... Vlastne je už dobrý akurát tak na to, aby v base čistil záchody, takže mu rozhodne niet čo závidieť. To sa však zmení v momente, keď sa dozvie, že sa chystá nový vražedný turnaj väzňov, ktorého sa zúčastnia len tí najlepší bojovníci z rôznych kútov sveta. Boyka totiž vie, že práve účasť na turnaji a prípadné víťazstvo mu môžu opäť vrátiť jeho hrdosť, postavenie a možno dokonca i vytúženú slobodu. Presne tú má totiž víťaz turnaja prisľúbenú ako odmenu... (TV Markíza)

JASON_X

V kostce bych o třetím dílu napsal to samé co o druhém, ovšem starý Bojka mi byl mnohem milejší než tenhle komunikativní altruista, který se nezištně a dojemně stará o svého černého milence. Až jsem se divil, že na konci filmu neodkráčeli hošani společně ruku v ruce vstříc vycházejícímu Slunci. Na druhou stranu mě docela pobavil vysmažený kolumbijský baleťák s digitálně gumovou nohou (skvostný moment). A nechtěně vtipná byla i závěrečná scéna, ve které Bojka-Meresjev kulhavě běží se šťastným smíchem po rozbité a trávou obrůstající asfaltce kamsi na sofijskou periferii... Čistokrevné béčko jak vystřižené z VHSkových osmdesátek. ()

Morholt

No nebylo to sice tak debilní jako dvojka, ale pořád je to průměrná fighterská záležitost jeanclaudovskýho ražení, přičemž bitky JCVD měly k realitě blíž a to byly hodně přitažený za vlasy. Tady ten baletící Kolumbijec a Scott "už od mala piluju otočku" Adkins vzbuzovali spíš smích. Ale byla tu moje oblíbená capoeira, Hristo "Pilát" Shopov a hodilo mě to na chvilku záptky do časů Double Impact, takže za mě 50%. ()

Lacike

Boyka je spät a konecne je hlavnym hrdinom. Trochu sa zmenil, kedze ho na konci minuleho dielu zlomili. Uz nie je tak namysleny a je viac pokorny. Ale stale to je charizmaticky parchant, ktoreho milujeme a kvôli ktoremu pilujeme hlasku "I Am The Most Complete Fighter, In The World" s britsko ruskym prizvukom. Pribeh je totalne jednoduchy, ale zaroven dostatocne funkcny na to, aby som hlavnemu hrdinovi pri zapasoch fandil a zaporaka neznasal od prvej sekundy. A to sa pre mna dovtedy neznamy Marko zaror poriadne vytiahol a nielenze hadze riadne zakerne pohlady ale hlavne dokaze vo vzduchu pri saltach travit viac casu ako samotny Adkins. Choreografia (teda hlavné gro tohto zanru) je na absolutne prvotriednej urovni a nielen mnozstvom bitiek ale aj pestrostou predvadzanych stylov hravo strci minuly diel do vrecka. Pritom narocnost choreografie sa s kazdou bitkou zvysuje. Florentine sa este viac pohral s kamerovymi fintami. Asi najviac na nej ocenujem to, co by niekto mohol brat ako chybu. Ked si bitky spomalite, tak celkom dobre vidno, ze kontakt medzi supermi zase tak casty nie je, ale v normalnej rychlosti to posobi bezchybne vdaka dokonalemu timingu protagonistov (reakcie na udery) a vhodne pouzitim zrychlovackam a spomalovackam, ktore natolko zvyraznuju jednotlive rany, ze ich citim na vlastnej koži. Najviac sa mi paci bitka medzi Adkinsom a Crowderom. Obidvaja tu predvadzaju neskutocne akrobaticke kusky. Hned za tym je finale s famoznou klise scenou v ktorej Boyka prehrava, ale v momente, ked zaznie Bring it on pri spominacke na jeho utrapy, tak sa vzchopi a definitivne nakope Zarorovi prdel. A do toho vsetci skanduju Boyka a ja zakazdym skandujem s nimi. Celkovo sa hudba vydarila a dodava bitkam fantasticku atmosferu. Film ma aj skvele dialogy. Ci uz motivacne, tak aj komicke. Ziadny iny dialog nevystihol moje pocity lepsie ako Fuck, it's over, potom co sa skonci finalny zapas. Vsetky ostatne negativa ktore tu niektori uzivatelia spominaju su jednoznacne chybami zanru arenoviek a nie iba tohto samotneho filmu, takze pokial sa vam film pacil, tak majte odvahu a dajte mu plny pocet hviezdiciek. Inak k vam pride Boyka a uvidite tych hviezdiciek podstatne viac ; - ) Vysledkom je najlepsia arenovka s bezchybnou choreografiou, ktora nenudi ani ked sa nebojuje a dokonca dokaze v divákovi vyvolat emocie. Co viac chciet od tak poklesleho zanru? 10/10. ()

maseer2

prvotřídní nadupaná oddychovka, která je jednoduchá, přímočará a na detaily moc nehledí.. místo toho se to v ní řeže, řeže, řeže.. a mě to hrozně bavilo :) ()

Tommassi3

"Rusko, nemusíš mi děkovat !! Dlužil jsem ti to !!" - "Nedlužils mi nic !!" - "V mý zemi není zadarmo ani hovno !!" - "To v mý zemi je zadarmo všechno !! A všechno stojí za hovno !!" ;) Izraelský režisér Isaac Florentine, který už svým předchozím zářezem do série, kterou kdysi dávno nevědomky rozjel klasik Walter Hill s dnes už naprosto odkecaným Wesleyem Snipesem, s názvem Undisputed II přesvědčil, že rozhodně ví, co dělá, alespoň většinou, dokázal v dnešní době věc naprosto nevídanou, totiž natočit film s opravdu fantastickými bitkami navíc v balení krystalicky čisté arénovky, byť překvapivě svěží a moderní, která se však rozhodně i díky kvalitnímu scénáři Davida Whitea nedá označit za nějakou tupou podívanou plnou jalových dialogů, právě naopak !! Co ovšem zainteresovaného diváka nejvíce překvapí, nebo naopak nepřekvapí vůbec, Florentine zvládl svůj snímek natočit tak, že si fanoušek žánru musí zákonitě radostí nadělat do kalhot, protože takhle geniálně zvládnuté fighty jsem už kurevsky dlouho neviděl, on totiž Florentine, který se sám bojovým uměním dlouhá léta věnuje, a v tom bude nejspíš zakopaný pes, akci nekurví jako většina režisérů dneška, předkládá ji divákovi opravdu přehlednou, a tak má jeden i díky preciznímu minimalistickému střihu jeho kámoše Irita Raze a špičkovému způsobu snímání australského kameramana Rosse Clarksona opravdu na co koukat !! Překvapivě to všechno vypadá v podání Florentina s citem a okem profesionála naprosto jednoduše a přirozeně, což naopak rozhodně není, navíc vedle spousty vymazlených vychytávek a efektů, mezi nimiž naprosto vyčnívá bezchybné využití bullet timu, i čistota technik jednotlivých bijců svědčí o naprosto precizně zvládnuté práci všech zúčastněných !! Celý snímek se tváří jako dokonale přehypovaná a tupá béčková jízda pro milovníky osmdesátek, nicméně právě Isaac Florenitne ho dokázal alespoň částečně vykolejit ze zažitých žánrových kolejí, jak velmi dobrým castingem, tak i paradoxně elegantní prací s klišé a schematismy žánru, které tu nikoho nemůžou srát, natož aby působily směšně, byť chvílemi už na pilu tlačí snad až příliš, mám na mysli třeba tu scénu s hadrem, což mu ovšem s klidným svědomím milerád odpustím !! Vedle často lehce dřevěného, leč bezkonkurenčního, Scotta Adkinse, který se zde už hodně silně hlásí o místo nového krále akčních filmů, onu mu totiž ta věčně nasraná póza neskutečně sedne, kam se hrabe Steven "Tři brady" i v době své největší slávy, mě hodně zaujal Lateef Crowder jako Brazilec Silva, v jehož podání ta capoeira konečně vypadá tak, jak by měla, a samozřejmě i Marko Zoror coby nastřelený Quinones, ten mě ostatně hodně překvapil, jak moc je pohybově vybavený, zvlášť s ohledem na jeho výšku !! Naprostá většina těch skvěle propracovaných bitek pak i navzdory přihlédnutí k značné nesourodosti zúčastněných bijců drží výborně pohromadě jako celek, za což patří jednoznačně velikánský dík choreografovi Larnellu Stovallovi, těžko mezi nimi hledat nějaké chyby, odhlédneme-li od té přemíry gymnastiky až akrobacie, tvůrci se tady s ničím nemažou a servírují divákovi jednu lepší než druhou bez nějakého dlouhého čekání, vrcholem všeho je pak samozřejmě finální střet Adkinse se Zarorem, i když mě osobně asi i více nadchla bitka Adkinse s ostrahou v kamenolomu, který zde nakonec slouží i jako prostředek k nějakému tomu tréninku.. Ačkoliv i Undisputed III: Redemption logicky obsahuje neakční intermezza, rozhodně se nejedná o žádnou vatu, protože zde se příběh věnuje především vyvíjejícímu se přátelství mezi nenávidícími se a špičkujícími se Adkinsovým Boykem a Turbem Mykela Shannona Jankinse, který sice ze všech zúčastněných bijců dostane svoje nohy nejníže, nicméně svou roli zvládá na výbornou a užívá si ji přinejmenším stejně jako třeba herecky nejobdařenější známý Ukrajinec Mark Ivanir jako Gaga, ale ne Lady Gaga, o tu tady vůbec nejde, nebo další známý ksicht Robert Constanzo coby Ital Farnatti, který od dob své role v druhé Smrtonosné pasti pěkně natekl !! Rozhodně se musím kajícně přiznat, že až takhle krutopřísnou pecku jsem od Undisputed III: Redemption nečekal, o to více jsem nakonec chrochtal nadšením, když neskutečně nášlapnutému snímku s neuvěřitelným drajvem podpořeným parádním soundtrackem Minose Matsose, který mi vlil do žil novou naději, nemám prakticky co vytknout, a jen se tak směju naprosto zcestným výkřikům do tmy o plagiátorství a vykrádání všech těch Krvavých sportů či Soubojů cti, protože ve finále snímek, který se osmdesátkovým peckám, na něž se odkazuje, rozhodl vzdát hold, nakonec právě tyto kousky snad i překonává, stejně jako Scott Adkins dává pěkně na prdel i svému idolu Van Dammovi, samozřejmě prozatím bohužel jen obrazně řečeno.. Pro každého fanouška subžánru naprostá povinnost, tady totiž Američani hází rukavici směr Asie a dávají světu najevo, že jsou zpět, plni mladistvého elánu, všichni ostatní raději dejte od tohohle drahokamu ruce pryč !! Já si beru ručník a odcházím si se slzami radosti zacvičit..;) () (menej) (viac)

Ouwen

SPOILERY: Spoustu áčkovejch akčních filmů může jen tiše závidět. Není moc takovejch, které vynikají v každé scéně. Celej snímek totiž funguje jako celek. Ať už se jedná o akční scény, dialogy, režii, muziku, kameru snímající pěkné okolí či fešnej vizuál. Nádherně komplexní film, kde každej fighter má svůj styl a ždíme ho na maximum. Pro mě je však numero uno Uri Boyka - bojové nasazení v ringu, nenechá soupeře vydechnout, bojuje na absolutní dřeň a ačkoliv muselo být pro Adkinse natáčení náročné - nedivim se prohlášení, že na tenhle film je nejvíce hrdý. On zde i hraje! Svojí postavu přirozeně procítil do kamery. "Bůh mi dal dar. Jen jeden! - Jsem nejlepší bojovník na světě. Celý život jsem trénoval a kvůli čemu? Musím dokázat, že za něco stojím!" / při tomto monologu jsem mě husí kůži, z jeho postavy vyzařoval naprostý respekt, ovšem už to není ten egoista ze dvojky. Boyka skutečně dospěl. Moc toho nenamluví, naštěstí má ostrý arsenal hlášek a pokud zrovna nevtípkuje, s kolegou Turbem řeší zajímavé filozofické věci a jejich dialogy působí nesmírně inspirativně. Vývoj Boyky je úplně logický, podá si se soupeřem ruku, pochválí jeho schopnosti, ale když vleze do ringu, rozjede brutální MMA s nadlidskýma kouskama k tomu. Opět, plno salt, otoček, kotoulů vzduchem... na druhé straně mě potěšil Marko Zaror, jež se mu vyrovná a v posledním boji upřednostňuje mé oblíbené Wing Chun. Turbo se sice nechytá na boxérský styl Chamberse, ale dost mi ho jeho charakter připomínal. "Boříš zdi. Jericho je dobré jméno.." choreografie bitek vytáhnutá na absolutní maximum. Režie je profesionální, nápaditá, určitě né linearní.. kadence střihů na sobě nestrhává pozornost a divák si vychutná každej chvat. Ačkoliv údery fakt nezapadaj, nepodléhejte zděšení.. reakce na každej úder je přesvědčivá, bitky jsou výbušné, dynamické a díky režii to vše působí kontaktně a nekompromisně. Dočkáme se aj nějaké krvavé přestřelky. Je zde i plno vedlejších postav... Italský hřebec, tedy trenér Turba, kterej je tlustej a nestačí s dechem při běhu do schodů, můj oblíbenec Gaga - "jsem vždycky na straně prachů" / při finále, kdy každej tleskal Zarorovi, on měl sklopenou palici a věděl jsem, že vše investoval do svého svěřence. Má výborný hlášky, baví mě jeho slizkej charakter a vlastně je to celkem v pohodě cápek. "Seru na cholesterol - z vítězství mám vždycky hlad!" / I záporáci mi přišli kvalitní, sám jsem měl chuť z nich "vykopat všechny ty sračky..." / Hudební motiv je nádherná, kytarová instrumentálka, která je zodpovědná za mnoho emocí, které ve mě film zanechal. Dál následuje několik písní Nathaniela Dawkinse (chybí mi Runnin), pestrej hip hopovej soundtrack a finále je teda fakt nářez - rekapitulace útrap a následné znovuzrození nemohlo bejt lepší.. "Davaj.. Boyka!" / Film prostě nemá žádnou chybičku a dovolim si říct, že se jedná o nejlepší arénovej snímek. "S dobrým kolenem, špatným, bez kolena.. pořád nejlepší zápasník světa. Hlavně když se naštveš.." / závěr mě úplně dojal... "šťastnou cestu!" / doufám, že čtyřka bude stejně kvalitní a Adkins bude hrát opět procítěného Boyku. Lepší bojovej film, kterej je tak komplexní, rozhodně nenajdete :-) "Improvizuj. Přizpůsob se. Překonej to!" () (menej) (viac)

Chermy

Tohle dílko nelze hodnotit jako film. Předem říkám, není tu žádný příběh, logika si dala dvacet a přínos kinematografii nulový. Zůstává jen guilty pleasure a velký obdiv před Scottem Adkinsem. Je to snad poprvé, co se setkávám s jeho tváří. Tento věhlasný mistr bojového umění je často využívaným kaskadérem "bez tváře" v hollywoodských velkofilmech, který předvádí fyzikální kouzla bez pomoci všemožných lan a digitálních efektů. Jeho umění dávám 4 hvězdy(filmu sotva 3 :-)! Stejně tak obdivuji Crowdera. Jestli je nějaké bojové umění opravdu uměním, jako je tanec, nebo hudba, je to pro mě capoeira! ()

Expendable

Je to paráda vidět Jurie Boyku zpátky v ringu, navíc po takovém úrazu. U3 je ukázkou toho, že se za málo peněz dá natočit téměř dokonalá arénovka. Adkins je fakt frajer to co on předvádí mu mohou jiní závidět v podání Florentinovy režije akčních sekvencí to nemá obdoby, ale druhý díl se mi líbil mnohem víc.75% ()

Marek1991

V úvode, keď si o sebe partia zloduchov hovorila s radosťou ako o stretnutí mafiánov som tušil, že to druhého dielu nedosiahne. Turnaj z borcov z rôznych štátov bol zaujímavý nápad, koniec bol zas predvídateľný, ako povstanie Rockyho, ale úplný koniec úplne zlý. Chlap z USA sa vrátil spolu s mafiánom, ktovie ako sa dali dokopy a z veľkej diaľky malou pištoľou pobije všetkých, ktorí išli práve popraviť Boyku. Bolo pekné, ako sa napravil Boyka oproti prvému dielu, ako sa spriatelil s čiernym Američanom, tie reči o tom, že v USA nie je nič zadarmo a v Rusku všetko, ale všetko stojí za prd si mohli odpustiť americký tvorcovia, ale treba uznať, že to nebola katastrofa a malo to zaujímavý dej. Povedal by som, že to bolo pestré a na povrch pekné, ale naivné a hlúpe, násilnícke a zlo neodsudzujúce. Navyše čo sa týka zápasu v ringu, to mojich očakávaní nedosiahlo, preč s pózami, stvorenie ruskej mašiny Jurija Boyku bol marketingový ťah, ktorý celosvetovo vyšiel, navyše zostrihy z filmov spojené s drsnou motivačnou hudbou na internete robia svoje aj po rokoch, ale čo sa týka filmovej brandže a hĺbky veci, tak by som to veľmi neoslavoval. No nič, akcia áno, zvyšok trápne. ()

ConanVJ

Dvojka je luxusní ale trojka ji překonává. Co tam ty borci dokazujou to je paráda. Boyka je prostě král!!!!! Z filmu se stala v okolí mých kamarádů skutečná legenda. Není snad chvíle, kdy někdo z nás nezahlásí nějakou větu z tohohle pro mě kultovního filmu. Tohle je opravdu dokonalost. Jasných 100% :) ()

PauloZ

Florentinovi se skvěle zadařilo, mnohem lepší než předchozí díl! Arénovka jak se patří! Hlavní borci v čele s Adkinsem vybráni na jedničku, 100kilové hmoty svalů se řežou a buší do sebe v ringu, co víc si přát :) Brazilský bitkař "Crowder" byl skvělý, něco jako Eddy v Tekkenovi, kdyby takhle vypadal filmový Tekken, tak to nerozdýchám:). Hlavní záporák v podání Marka Zarora jedna báseň. Choreografie fajtů, děj, zvukový podmaz a atmoška na úrovni. Naprostá spokojenost. Navíc při pohledu na ty hordy svalů jsem si (věřím, že nejenom já) řekl, že bych se sebou měl asi něco začít dělat :) ()

Marsik

Zde bych v pohodě mohl zkopírovat komentář k předchozímu dílu. Tedy...opět se jednalo o naprosto famózní akční film, který nemá obdoby. Obzvlášť v tomto třetím díle byly naprosto dokonalé bojové scény v aréně. Dlouhé nesestříhané záběry, takže divák má konečně možnost vidět útok zápasníka v celé kráse. Dovednosti Scotta Adkinse jsou skutečně obdivuhodné, doufám, že ještě natočí víc filmů ve stylu arkádovek. Mykel Jenkins byl fakt srandista, typickej Amík - plná huba keců :) Závěr filmu celkem překvápko. Jednoduše řečeno, gratuluji Issacu Florentine, natočil jste skutečně parádní akčňárnu. Hodnotím stejně jako druhý díl - 90%. ()

Paxxx.cz

Výborný akční film plný skvostných soubojů. Dobře zvolení herci (hlavně Scott Adkins) a solidní příběh. Pro mě docela příjemné překvapení...8/10. ()

JJ.Gibson

Je jen málo fimových sérií, které získávají na kvalitě dalšími díly. Každý díl byl o něco lepší než ten predchozí a že Undisputed 2 docela nasadil laťku. Líbilo se mi že zachovali charakter Scota Adkinse a neudělali z něj nějak moc ,,hodnýho" :) Souboje byly naprosto dokonalé a dokonce se našlo i pár zvratů v příběhu, což je super!!! Celé jsem si to náramně užil!!!!!!!!! ()