Neporaziteľný: Vykúpenie

• Slovensko Neporaziteľný 3: Vykúpenie (viac)
všetky plagáty

Odvtedy, čo ruský trestanec Boyka (Scott Adkins) utrpel v drsnom súboji vážne zranenie kolena, už, žiaľ, nie je obávaným bojovníkom, akým býval... Vlastne je už dobrý akurát tak na to, aby v base čistil záchody, takže mu rozhodne niet čo závidieť. To sa však zmení v momente, keď sa dozvie, že sa chystá nový vražedný turnaj väzňov, ktorého sa zúčastnia len tí najlepší bojovníci z rôznych kútov sveta. Boyka totiž vie, že práve účasť na turnaji a prípadné víťazstvo mu môžu opäť vrátiť jeho hrdosť, postavenie a možno dokonca i vytúženú slobodu. Presne tú má totiž víťaz turnaja prisľúbenú ako odmenu... (TV Markíza)

Malarkey

Stalo se neuvěřitelné. Já viděl akční bojovej film, kde se vůbec nic neklepalo a já každej boj shlédnul naprosto pohodlně, s přehledem a co víc? S celou kupou neskutečně vostrejch efektů. A co je ještě víc? Film je takovejch bojů plný. A co je ještě....ještě větší nářez? Že film není vůbec blbej, herci mi jsou sympatičtí a závěrečná scéna by se měla zapsat do zprávy o akčních filmech pro nová desetiletí....Proboha, jak na to přišla banda béčkařů, že my diváci chceme vidět film, kde něco bude vidět a nás z toho nebudou bolet palice?....Nevěřil jsem vlastním očím. Neporazitelný: Vykoupení je naprostej nářez, na který nevim co pořádně říct. A závěrečná scéna? Jen potvrzuje 100% dokonalost skutečné akce ve filmu, kterou by si představoval do budoucna častěji! Prosím... ()

POMO

Jednoduché, priamočiare, účinné, s fajnovým záverom. Štvrtú nedám, na to ide o prílišný non-brainer, no na ďalšie Florentineho mlátičky si počkám. ()

verbal

Když se pan Adkins tři měsíce neoholí a vytáhne ze svého "hereckého" arzenálu dokonalý přízvuk východoslovenského cigoše, nevypadá už sice jako HomoNinja, nicméně do drsného ruského vraha má asi tak daleko, jako transvestita k machismu. Šilhavý Kolum-bijec s výrazem Jona Lovitze, který si vždy, než někoho kopne do hlavy, s chutí vystřihne trojitého odpíchnutého Rittbergera, je strašlivým soupeřem tak akorát pro Tomáše Vernera. WCJD už se zajisté neuroticky škrábe na své bouli a v kokainovém rauši sumíruje rozkošnou žalobičku na tento bezostyšný plagiát psychologického dramatu "Když Krvavý sport potkal Souboj cti". ()

J*A*S*M

Tohle rozhodně není můj oblíbený žánr, přesto se Undisputed III celkem líbilo. Minimálně ty souboje jsou perfektní. Víc než málo mi však vadilo to černobílé přátelství, které se tam opravdu příliš nehodilo. On je ten film od základu vlastně dost přiblblý, mozek "kupodivu" zabrat fakt nedostane... ale to jsem čekal. Nad tři hvězdy nepůjdu, ale pobavil jsem se obstojně. ()

Isherwood

Pokud se nad tím byť jen vteřinu zamyslíte, pravděpodobně dostane chuť se zabít o hranu DVD přehrávače. Bojka seká latinu, dal se na víru a kamarádí s ukecanýma negrama. Korupce vězeňského systému prorostla do mezinárodních rozměrů a tak se muklové tlučou v duchu globalizace. Jenže když nad tím mávnete rukou, naservíruje vám Issac Florentine rubačku z jiné dimenze filmařských kategorií, protože nic takového v rámci kino zábavy ‚pro celou rodinu‘ neuvidíte. Nekompromisnost z toho trčí až za provazy, partička bijců oplývá velmi pestrou sbírkou dovedností, a to všechno se děje v dlouhých, zběsile nestříhaných záběrech. Nemuseli jste na tom zákonitě vyrůst, ale když už nic jiného, pokývat nad fyzičkou zúčastněných byste rozhodně měli. V rámci škatulky 4 a ½. ()

T2

Rozpočet $3miliónovTržby Celosvetovo $285,000▐ no teda, Scott Adkins to teda vie dobre rozhýbať, podarená súhra ústrednej dvojice, výborná kamera, choreografia súbojov, béčková maškrta /80%/ ()

imf

Že by béčková předehra k Expendables a manuál k tomu, jak vysekávat poklonu divokým osmdesátým letům? O Florentinovi víme, že tohle umí jako nikdo jiný. Pečlivě opsané dějové osnovy doplněné fotogenickými zpomalovačkami a borci, kteří propůjčují končetiny moderním stylům (akrobacie je tu možná až příliš) a snaží se zvednout ze země skomírající akční žánr. Zápletka je klasicky muklovatá, tentokrát ovšem připomínající Krvavý sport víc než kdy dřív, nicméně člověku přijde, že Florentine nasázel do scénáře méně klišé než průměrný hollywoodský scenárista (schválně si pak zajděte na Prince z Persie), a to co zbylo je spíš sympatickým pomrknutím na pamětníky. Osou ovšem není uvěřitelná proměna hlavního bijce Boyky ze záporáka dvojky do chápavého antihrdiny ve trojce... většina replik je opravdu jen úvodem k nějaké té bitce. Špičková choreografie, bez výjimky šikovní a ještě šikovnější kluci a spousta času a správných kamerových úhlů, abyste o nic nepřišli a neměli pocit, že vám někdo trhá ten nejlepší žvanec od huby. Undisputed III je zkrátka fan service, hnaná touhou trumfnout úspěšnou a opěvovanou dvojku. Ne že by v oblasti driblujících kung-fu šikulů nebyla konkurence, ale na rozdíl od Florentinova Ninji nebo thajských příspěvků u Undisputed nepřetáčíte ani při dalších zhlédnutích. Děj není bez kouzla a charaktery jsou natolik sympatické, že tu rázem máme mnohem víc než jen výkladní skříň toho, co zvládají dnešní pošuci z ringů a tělocvičen. Chybí jen dobová patina a okoukané tváře, ale to při vší vůli nemůžeme mladým borcům vyčítat. Naopak... jejich poklona kořenům žánru působí čerstvě a dravě. A je v ní naděje, že až přestanou opisovat, vykročí vpřed tou správnou nohou. Dobře si zapamatujte jejich jména... kam přijdou, tam létají třísky a hvězdičky zatraceně vysoko. ()

Adrian

Parada! Ultimatna arenovka, ktora do posledneho milimetra naplna svoje zanrove mantinely. Pribehu a klise je tu davkovane presne len tolko, aby sme doskocili k dalsiemu fightu. A tu zacinaju uz iba slova chvaly. Jednak samotne suboje maju velmi dobru gradaciu vo vnutri, ale aj vo vazjomnom vztahu k sebe. Osobne som tak konecne po dlhej dobe videl film, kde takmer kazdy dalsi fight je o nieco lepsi, napaditejsi a dravejsi nez ten predchadzajuci. Korunou je samotne finale, ktore... nuz videl som v tomto zanri uz vselico, ale to co predvadza Adkins a Zaror patri k absolutnej spicke a k jednym z najlepsich face-off duelov. A to nielen vdaka samotnym akterom ale aj ludmi za kamerou. Florentine dokazuje za sa narodil pre snimanie akcnych scen sposobom, ktory vam pumpuje adrenalin do zil a bojove techniky do hlavy (a vsetkym ackovym reziserom radim, dajte tomu chlapovi priestor aj v svojich blokbasteroch pri akcnych pasazach a spravi vam ich mozno o triedu lepsie nez vy samotni). Choreografia Larnell Stovalla potom zdima z repertoara borcov na place ich najlepsie kusky. Toto je film pre fanusikov zanru od fanusikov zanru, ktori vedia co za "klenoty" v podobe hviezdnej zostavy (v danom zanri) maju na placi a vyuzivaju ich na doraz. Veeelmi velke nadsenie. 8-9/10 ()

Superpero

Skvělý bitky. Scott Adkins má potenciál bejt známou akční hvězdou, protože prát se fakt umí. Pokud jste na pochybách, tak můžete tenhle film srovnat s na chlup stejným Van Dammeovým filmem Peklo a uvidíte, že tady se s tim kluci fakt nepářou. ()

Fr

Milovníci zápasů připravte se, protože UŽ JE TO TU ZAS!!!!..... Kopačka, kopačka, efektní otočka (kam se sere Ch. Norris), rána pěstí, zlomení vazu – VÍTĚZ! Volat doktora? Proč? Milovníci ultimátních soubojů jistě vědí, která bije. A kdo bije. S vězni se zachází tak, jak si zaslouží. Vypracovaný těla, že by Miss aerobik zvlhla ...závistí (nebo zbledla?) a neférové jednání ze strany domácích. Příběhem se netrapme, tady jde o krvavou podlahu v ringu. Jde o to, co od filmu očekáváte. POKUD BOJ, MÁTE TU FILM ZA *****!!! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Chci se zůčastnit bojového turnaje vězňů. 2.) Už mě nebaví mačkat joystick při Mortal Combat. 3.) Nevím, jestli je má postava vhodná pro práci v kamenolomu. 4.) Zajímá mě, kdy se mi může hodit špinavá hadra na podlahu. 5.) Musím vidět jedno z největších ,,z mrtvých vstání“ při finálovém zápase! PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ * ()

Dever

Soundtrack Minos Matsas: 1. 50 Cent - Ready For War ,2. 50 Cent and DMX - Ready For War (Remix Instrum) ,3. D Hustle and Deek Yazooky - Knock You Out ,4. Illegal Substance - Step To The Floor ,5. Main time ,6. Tom Erba - Bring It On ,7. Tom Erba - Krush You ,8. Steve Glotzer - Restless Spirit ,9. VIA Tbilisi - Suliko ()

Viktooorka

Musím uznat, že jsem čekala jen tupé mlácení (které já osobně mám ráda :D) ale nasraný výraz pana Scotta Adkinse a symfonie všech jeho svalů a jeho bojová choreografie mě sakra bavila!! ()

JFL

Scott Adkins jako živý speciální efekt. Stačí, aby film měl jeho, schopného choreografa a režiséra, který dokáže ctít a využít jejich práci, a nic víc už k úspěchu nepotřebuje. Překvapivě ale právě filmografie Scotta Adkinse dokazuje, že najít tuto kombinaci bývá někdy zatraceně těžké, ale také že mnohdy své sehraje také scénář i part, který má Adkins hrát. Třetí Undisputed nemá ani natolik bazální scénář jako předchozí dva díly série a vznikl i za viditelně nižší rozpočet, ale nic z toho nevadí, protože vše vyvažuje upřednostnění arénového vyprávění a plné využité hlavní atrakce. Adkins tentokrát dostává prostor ukázat i své charisma, ale vedle toho zůstává vše ostatní podřízeno jeho fyzickým přednostem v kontaktní choreografii s dalšími atlety před kamerou. Co produkce šetří na výpravě a statistech, to naštěstí investuje do choreografie a přípravy soubojů. Díky Adkinsovi a dalším atletům si může dovolit dlouhé záběry, které berou dech nápaditou kombinací úderů a akrobacie, na které se nehrabe žádný ze současných blockbusterů. O to víc pak vynikne také Florentinův formální styl, který je oproti jiným DTV machrům překvapivě neokázalý a funkční. Zatímco Roel Reiné si vymyslí jeden dva gimmickové záběry, kde okázale blbne s kamerou, a Jesse V. Johnson si nikdy neodpustí ty bitky v protisvětle, Florentineho přednost spočívá v tom, že kamera v bitkách v jeho filmech je nenápadně pohyblivá. Jeho cílem není upozorňovat na to, že je všechno v dlouhých záběrech, ale aby v rámci nich kamera suplovala střihovou dynamiku svým pohybem. Kamera tak sleduje údery a kontakt, kopíruje pohyby a neustále se přesouvá do ideálních velikostí a úhlů záběrů, které dají maximálně vyniknout choreografii. A právě v "Undisputed III", kde scénář neodvádí zbytečně pozornost (jako v sérii "Ninja") dosáhlo kombo Adkins-Florentine absolutního vrcholu. ()

B!shop

No sice jsem nevidel druhej dil a prvni s timhle nema nic spolecnyho, ale rek bych, ze krome natrzeni Adkinsovo kolena jsem o nic neprisel. A o co ze tu vlastne jde. Velkej turnaj veznu, kdy si ty nejlepsi daj pres drzku. Takze opravdu desne komplikovanej pribeh, coz jsem ostatne cekal. Ono by to ani nejak zvlast nevadilo, kdyby se film zameroval na souboje, ale bohuzel jsou mezi nima dost prodlevy, kde je sice neco malo treninku, ale jinak spousta nezazivnejch kecu. Navic co si budem povidat, vezni jsou sice drsnaci, ale rozhodne ne talentovany herci, takze kdyz se nerubou, jsou lehce zoufaly. Adkins je sice desny zvire a v ringu mu staci zlej pohled a lamou se kosti, ale ze bych mu nejak fandil, to se rict neda. Jinak choreografie je docela povedena, ale ne az tak moc, abych cejtil dopad kazdyho uderu. Tech 90 minut jsem se sice v pohode zabavil, ale par drsnejch souboju obalenejch nudnou vatou a to vse navic ne buhvijak natoceny proste vic nez 3* neda a to prehnany hodnoceni nechapu. ()

Slasher

Tohle je pro mě ten pravý KICK-ASS - dokonalý 'turnajový' akčňák. Scott "the most complete fighter in the world" Adkins je ze záporáka kulhajícím klaďasem a znovu je radost vidět ho se hýbat (létat a přitom kopat). Nářezový bitky, sranda, hrdinství, tvrdost, nasranost a namakanost. I bez ženských to nemá chybu! ()

Flipnic

Vůbec jsem nedoufal v nějaké výrazné překvapení v podobě pokračování vězeňské dvojky, kde byl Boyka téměř neporazitelný šmejd. Spousta slibovaných a trailery přeceňovaných slibovaných akčních pecek z USA naprosto propadla a ztrapnila se. Neměl jsem vůbec motivaci ani nadšení nadšeně čekat v pokračování a raději se věnoval asijské produkci, která v oblasti moderních martial arts filmů vyloženě sklízí žně ... Jenomže pak film přišel a já ho stejně musel okamžitě vidět. A to co jsem viděl ... BOŽE!! To je přímo RÁJ pro milovníky martial arts filmů!!! I když jako film obsahem, je to NESKUTEČNÉ PEKLO!!!!! Naprosto souhlasím s LATEEFEM, každá věta je naprosto pravdivá a přesná... Ač se jedná o klišoidní vězeňské drama se souboji v kleci a místním o hlavu (než kdokoliv ...) větším obrem a záporákem, Kolumbijcem závislým trošku na heráčku a vůbec takovým "ultimátním bojovníkem"... tak přes tyto zavedená klišé od dobrých ringových 80.tek - film ZAUJME. Prostě jsou v něm vidět prachy, má spád, dívá se na něj dobře i když se nebojuje, člověk je přilepený k obrazovce, Adkins skvěle hraje (!!!!), musím říct, že úžasně zapracoval na svém herectví a hraje zde pro mne tolik oblíbený typ postavy "anti-hrdiny/neserte mě nebo vám všem nakopu prdel". Je drsný, moc toho sice nenamluví, ale když mluví, jde z něj neuvěřitelný respekt, je to pořád šmejd, ale postupem času se mění a ne nijak nelogicky, nebo náhle, prostě všechno - scénář, vývoj postav, plyne naprosto uhlazeně, přirozeně, mírně nadupaně. Je zde pár dalších postav, které podávají také naprosto povedený výkon. Zeména musím pochválit Marka Zarora, kterého jsem měl tu čest vidět ve filmu Kiltro, kde hrál naivního kluka z ulice. Zato tady hraje neskutečně nepříjemného, "slizského" magora, ze kterého jde jak strach, tak odpor ... O ději dál se nebudu rozepisovat, jsou zde různé vztahy, kdo s kým co proti komu ... nakonec hlavní je akce a té je jednak dost (víc než v prvním díle) a jednak je to tak UKRUTNEJ NÁŘEZ, že jsem si tohle nikdy nedokázal představit!!! Sakra to je přesně ono!!!! Fighty se nesoustředí na zavedený způsob "já dám ránu - ty mě kopneš", ale je zde přehlídka nejrůznějších stylů, neskutečně efektních zákroků, protihmatů, protiúderů, wrestlingových brutalit, plus asi stovka těch nejneuvěřitelnějších salt ve vzduchu s kopem, nebo dvěma kopy ... naznačení úderů a výpad zcela jinam, matení nepřítele, úhyby, spousta soubojů přechází na zem, všechno vypadá tak strašně kontaktně, že jsem měl pocit, že ty stříkance krve jsou snad skutečné!! Každý souboj je o něco lepší, než ten předešlý. Souboj LATEEF CROWDER vs ADKINS je neuvěřitelná exhibice martial arts, ze které člověk jen kroutí hlavou. LATEEF poprvé v historii podle mne před obrazovkou/na plátně ukazuje, jak capoera skutečně funguje a že se nesoustředí jen na salta, ale klidně se může odehrávat i na zemi, používají se v ní ruce, bloky a pak takové údery, že by to člověk ani nevymyslel!!! K tomu všemu navrch film doplňuje EXKLUZIVNÍ nakopávací, ale přitom i dojemná hudba ... Člověka to úplně vtahuje do filmu, prostě nádhera!!! A pak příjde poslední souboj ADKINS vs ZAROR ... a ten tomu prostě nasazuje KORUNU, ŽEZLO a ZLATÉ JABLKO s DIAMANTEM na vršku ... To je prostě CHOREOGRAFIE, která nemá absolutně konkurenci a co tam ti dva předváděj, s minimem střihu, kontaktně ... to opravdu s těží nachází konkurenci. První polovina patří Adkinsnovi, druhá Zarorovi a pak příjde ten zlom (jak uváděl LATEEF...), kdy jsem litoval, že nemám PLENY, protože tak vyadrenalinovaný, vykopaný, vygradovaný a dojemný závěr souboje (třetí třetina kdy Adkinsna málem odpočítaj mimo ring na parketách ...), mi málem způsobil únik moče, a klidně se přiznám, i spoustu slz do očí ... Je to sice klasika, klišé, ale je to prostě nové a je to tam, je to tam tak, jak to mám a dycky sem měl prostě v těchto filmech rád a nemá to konkurenci ... Ve chvíli, kdy se Adkins zvedne za zády jásajícího Zarora a ruští mafiáni s úšklebky nervózně poposedávají na křeslech, jsem věděl, že ... ne, chtěl jsem prostě řvát to, co tam řekl jeden asi stoletý vězeň:"DAVAJ!! ... Boyka!" ... A tak se také stane ... Ještě nakonec zmíním, že choreografie soubojů je geniální a jako jedna z mála konkuruje Hongkongu a Thajsku. Všichni zápasníci ve filmu jsou dobří, Lateef Crowder je excelentní a Zaror neuvěřitelně dobrý a překvapivě všestranný ... ale dovoluji si osobně a skromně tvrdit, že Adkins je ABSOLUTNĚ nejlepší a to ještě o několik levelů než kdokoliv, koho z MA filmů znám, kromě Tonnyho Jaa a Michael Jai Whitea - ale po tom, co jsem viděl zde, ho beru na stejný úrovni. Ten chlap je tak neskutečně všestranný, že to snad není ani možný. Jeho styl nepoznám - je to prostě "dostanu se ze všeho-ze všech pozic Tě kopnu nebo jebnu do xichtu a ve vzduchu, stejně jako na zemi, jsem jako doma". Všem je zde mírně dopomoženo střihem (nějaký střih zde logicky být musí ...), ale Adkinsnovi fakt minimálně. Je vidět, jak si ty souboje vyloženě užívá, všechno provádí s takovou nonšalancí, lehkostí, samozřejmostí ... a přitom je tak strašně namakanej a vysvalenej, že může běžnej chlap jen závidět ... Pro milovníky Martial arts filmů POVINNOST, pro ostatní lidi ten film není, tak na něj nekoukejte. Bijou se tam do hlavy a teče tam krev, tak kdo to nemá rád, ať na to nkouká ... () (menej) (viac)

Lateef

Normálně se mi klepou ruce. Tohle bylo úchvatný. Kdo neviděl Souboj titánů, nemusí truchlit... stačí, aby se podíval na U3, protože to, co předvedou Adkins se Zarorem ve finálovém fightu, se jinak nedá nazvat. Ale nejenom závěrečná ultrafyzická smršť úderů, kopů, otoček a akrobatických fines, ale i ostatní zápasy mě nadchnuly, bojový koordinátor Larnell Stovall vytvořil tak impozatní směs atraktivních technik, kontratechnik a všelijakých zápasnických pohybů, že mám né sto, ale tisíc chutí vstát ze židle a začít kolem sebe mlátit nábytek, dveře, gauč a ledničku. Souboj Adkins vs Crowder, no páni, to je hřejivý balzám na moji duši. Nenudil jsem se ani v neakčních pasážích, sledovat Scotta i jako herce mě prostě bavilo. Během posledního fightu jsem dostal kromě všeho dva dárky: ač klišoidní, miluju scénu, kdy si hlavní hrdina vzpomene na útrapy, kterými procházel, a jako politý živou vodou rozjíždí nová komba... a pak jsem s napětím čekal, jestli se k hudebnímu doprovodu přidá i Nathaniel Dawkins se svojí Bring It On... všechno se mi splnilo, prostě parádní zážitek, něco, co přijde jednou dvakrát za rok. Postava Yuriho Boyky je pro mě neskutečně inspirativní a motivační... prostě: Bravo (zasvěcení pochopí) ()

Asia_Power

Já se poseru !!! Dvojka byla HustoKrotuPřísná rubačka, kde jsem měla hubu dokořán a očka vykulená skoro až do evropských norem ALE jestli jsem si bláhově myslela, že už mě tedy nemůže nic překvapit tak jsem se kurevsky sekla. Jura Bójků opravil přelomený koleno a dal se zpátky na cestu jemu nejbližší - natrhávání prdelí (myslím v zápase) . A jelikož eM Džey Wájt si ve dvojce vybojoval svobodu tak pozici hlavního hrdiny přebírá právě náš Jura. Více soubojů než ve dvojce samo sebou potěší a minimálně ten šílenej kapuééérista a hlavní zloun (u kterýho nevíte kam kouká páč má voči jako chameleon) dokazují, že i oni ovládají natrhávání prdelí na jedničku. Bójka si to s nima rozdá s obouma a já byla nažhavená kdo komu natrhne prdel a stane se univerzálním alfasamcem. Pokud nejste debilní, je Vám jasný, že to bude Bójka. Pokud Vám to jasný nebylo, debilní jste a tudíž se Vám za spoiler neomluvím, spíše naopak se Vám budu smát. A když jsme u těch spoilerů tak ještě jeden - opět se dočkáme nechutně zlomený hnáty a jednoho zázraku - Bójka se bude kamarádit s černošským ukecaným boxerem - kdo by to čekal, když první černej boxer mu zlámal hnátu co? Tak a teď už jen nadrbaně vyhlížet čtyřku, která bude letos. ()

Zeck

Po skvělé dvojce jsem nemohl odolat a urychleně stáhnul i Vykoupení. Co jsem ale neviděl, Boyka je nejen klaďas, ale zároveň věří v Boha, pomáhá druhým a k tomu všemu stačilo pár týdnů utírat hovna vyplesknuté na podlahu díky mizernému ruskému odpadnímu potrubí. Charakter postavy účelově předelán pro potřeby pokračování bez Whitea, ale proč ne? Skott Adkins je skvěle vypadající a vytrénovaný mačo, který by mohl trhat koule všem dnešním pseudotvrďákům, kteří se nás ve svých trapných filmech snaží přesvědčit o tom, že jsou akční. Neporazitelný: Vykoupení je na chlup stejně technicky zvládnutý film a dokonce má téměř identickou zápletu jako dvojka, ale souboje, hmm ty jsou prostě geniální. Florentine je režisér čistě béčkový a je to vidět v každém záběru, ale když příjde na akci a souboje, nemá konkurenci! 83% ()

pan Hnědý

NEPORAZITELNÝ Vám nic nedaruje a v nemilosrdném tempu Vás nadchne. Rychlé bitky, dojemné chvilky ve vězeňském prostředí dvou mužů, kteří si najdou cestu k sobě v přátelství a odhodlanosti. Všechno přes srdce. Čtvrtou hvězdičku dávám nejen za dobrý závěr. ()