Mentalista

Dráma / Krimi / Mysteriózny / Thriller
USA, (2008–2015), 106 h 57 min (Minutáž: 39–45 min)

Tvorcovia:

Bruno Heller

Hudba:

Blake Neely

Simon Baker, Amanda Righetti, Robin Tunney, Steven Culp, Tim Kang, Tim Guinee, Owain Yeoman, Gail O'Grady, Shaun Toub, Tara Karsian, Morena Baccarin (viac)

Detektív Patrick Jane je veľmi všímavý. Aj z tých najmenších detailov na mieste činu i z chovania ľudí dokáže vyvodiť precízne závery. Preto ako odborný poradca spolupracuje s CBI a pomáha hľadať nebezpečných zločincov. Ale po sériovom vrahovi zvanom "Red John", ktorý zavraždil jeho ženu a dieťa, márne pátra už niekoľko rokov... (oficiálny text distribútora)

Hologos

Nový komentář: Tak můj dojem ze seriálu se opět změnil. Konec 1.řady se povedl. Navázal zpět na honbu za Red Johnem. Druhá řada přinesla (krom změny účesu agentky Lissbonové) zase svěží vítr. Uvidím, jak se seriál bude dál vyvíjet. Hodnocení: **** ////////// Reakce na původní komentář: Asi sem se nechal unésti prvními deseti díly. Lehkost a promyšlenost, zdá se mi, se ze seriálu vytrácí čím dal tím více, až jsem si u 18.dílu řekl, že nemá snad cenu tento seriál dokoukávat. Původní scénář Red Johna v pozdí zmizel jak bys met a později se na toto poukazuje pár flashbacky. Je škoda, jak tento seriál upadl. Hodnocení: *** ////////// Původní komentář: [Jeden z výborných seriálů poslední doby. Simon Baker hraje naprosto dokonale, pln entusiasmu řeší (nebo hádá?!) připady jeden za druhým. Vřele doporučuji. Hodnocení: *****] ()

Hantom

Až na toho brundibára Yeomana (tak takhle si elitního agenta nepředstavuji, ani jako komická figurka nefunguje...) je to podle mne svěží pšouk do zatuchlé bažiny krimiseriálů. Je mně akorát divné, proč ta moja tolik kouká po Patrikovi a tak nějak při tom divně vzdychá... Grrrrrrrrrrr :-) ()

dc

Z podobného pytle, jako Vražedná čísla. O to horší, že génius v tomhle vydání je namyšlený debil, kolem nějž se pohybuje parta tupců, kterým vždy ukáže tu správnou cestu a svou jasnozřivost. Případy nezajímavé, jejich řešení málo logické. Tyto seriály jsou tu jenom jako urážka diváků kriminálek, snažících se utvořit si nějaký svůj závěr. (totéž píšu i k vražedným číslům, neb je to némlich to samé) ()

finest

Vždycky mě fascinovala manipulace, sugesce a vcelku vše co v seriálů je použito. Jen mě mrzí, že některé díly nejsou víc průbojné a občas se přistihnu jak se nudím. Proto dávám - 4 stars. ()

Stein92

Když jsem poprvé viděl upoutávku na TV Nova, zhrozil jsem se. Zase pan dokonalý, co vyřeší vše. Pro mě je nejlepší kriminálka jenom a jenom Monk (Můj přítel Monk). UpříměBál jsem se, že to bude lepší než Monk. Ale po dvou epizodách jsem se jenom usmál. Tenhle týpek co ani pořádně nevysvětlí jak na to přišel nesahá Adrianu Monkovi ano po kolena. Někdě jsem slyšel, že Mentalista má dostat cenu Emmy. Hrůza. ()

Decado.

uzivam si kazdy dil. Baker vytvari takove kreace na scene, az je tezke neobdivovat jeho hracickovost a detinsky usmev. vyborny vyber herce do role. ()

peppe

Moc prima seriál, Patrick je naprosto skvělej, lehce zábavná kriminálka. Škoda jen že se málo věnuje prvnotní vraždě a tomu Red Johnovi. ()

HanisShka

Ačkoliv u někoho může Simon Baker vyvolat jisté "nesympatie", u mě vyvolal naprostý opak. Postupem času, podle určitých dílů, se děj a všechno různé kolem dostává do rutiny, která není nijak příjemná. Z počátku vypadal hlavní cíl seriálu jako moc dobrý nápad, ale náhle se od toho odklonili a já vůbec nechápu, proč. Zajímavé také je, jak se v názvu ve většině případech objevují názvy jako "rudá..." nebo "červená...". To všechno má samozřejmě spojitost s hlavním vrahem, který leží Janeovi v žaludku - Rudý John. ()

Daviidesek

Seriál který mě konečne vytrhnul ze stupidního sterotypu všech kriminálek bežících v naší televizi. Konečně něco jiného a podle mě průlomového. Všichni říkáte, že je hlavní hrdina nafoukaný hajzlík, ale právě proto mi tak sedí ()

Ospalek

Pro většinu lidí nezajímavý, nudný seriál, ale mě se způsob vyšetřování vražd zamlouvá. Je to prostě jinak pojatá detektivka, kde se případy řeší psychologickým způsobem. Možná, že někdy to Patrik Jane přehání s tím kam až jeho schopnosti dosahují. Český dabing tomu taky dává svoje :-). ()

Vevy

Ono to zas tak báááječný není. Občas trochu přitažený za vlasy, občas úloha pro školáka .... Ale já ho prostě miluju! ()

Likeness Tie

Výborný seriál a skvělé obsazení. Jediné co mi vadí je, že tam je málo Red John. V jednom díle se na konci něco o něm objeví a hned potom jakoby se nic nestalo. ()

Doskyc

První série 5 hvězd. Druhá série 20 hvězd. Nevycházím z údivu, jak se díl po dílu stupňuje napětí. Slzy střídají smích a děj neuvěřitelně vtáhne diváka, aby se také zapojil do řešení zapeklitých hádanek. Jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. ()

Thrakan odpad!

Co je tohle za sračku...?! Hlavní hrdina je mi krajně nesympatický, takový chytroprd co si koleduje svejma kecama o přesdržku. Seriál řeší trapné případy vesměs o ničem. ŽUMPA a NEDOPORUČUJU! ()

faish

Výborný seriál, veľmi sa mi páči postup pri riešení prípadu, potom jeho nečakaný zvrat a nakoniec prekvapivé riešenie. Seriál ma sčasti kôli hlavnému hrdinovi, vďaka ktorému sa pri žiadnej časti nenudím. ()

Kicker

Naprostý souhlas se sharkym. Patrick Jane je takový moderní Columbo hozený do hezčího obleku a sofistikovanějšího stylu, který mluví o něco víc. Je pravda, jak někteří zmiňují, že tento seriál nemá vždy extra překvapivé zápletky, neděje se vam vždy něco speciálního, ale já se nebojím mu dát klidně 5 hvězdiček. Podle mě totiž to, co chybí někdy v zápletce skvěle dohání kombinace postav seriálu. Pokud tedy hledáte ony zápletky a chcete pořád přemýšlet, co přijde a jste rádi, že to nevíte a nemůžete na to přijít, pak tohle asi není pro vás, ale pokud se rádi díváte do historie a duše jednotlivých postav pak určitě stojí za shlédnutí. Ale i ty zápletky jsou často zajímavé, možná jen lehce průhledné. Ale to měl Columbo též. :) ()