Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

VasaX

(Varování - může obsahovat spoilery) - Když jsem se dnes vydal do kina na nového RoboCopa, v hlavě jsem měl již připravenou komparaci s původním, kterého jsem si den předtím kvalitně zopakoval. A byl jsem připraven na zklamání. První dobrá věc - nejsem zklamán. Nové si bere kostru a hlavně duchovní inspiraci ze starého, a ač mění několik aspektů a aktualizuje příběh na hodnoty moderní doby, funguje skvěle stejně jako jeho předchůdce. Tedy, žák nepřekročil mistrův stín. To Co dodávalo původnímu šťávu - rychlý start, a ostrý konec, okamžité nastínění černé a bíle s tím, že se postupně začnou rozpíjet do šedého meziprostoru, tady nefunguje. Start je pomalý a rozvláčný, konec by o dvě předposlední scény mohl být také ošizen a skončit rovnou tak, jak skončil. Ale pořád tu máme akční krimi film, který má opět ironicko-kritický podtext. Který funguje. OmniCorp se nám lehce předělal, změnily se jeho cíle na více politické než developerské, což sedí, směřuje se zde více do politikaření a korporatismu než do armády, ale princip zůstal. Nový RoboCop není tak hravý jak původní (třeba skvělý reklamní vstup ve zprávách), a transformuje osud Murphyho trošku jinak. V původním Murphy přišel instantně o rodinu v duchu naznačený, jak křehký je americký sen. Zde Murphy o rodinu nepřijde, naopak ta mu zůstane a funguje trochu jako katalyzátor děje. Naopak se zde více pracuje z rovnováhou stroj-člověk a etickými a morálními úhly pohledu. Jer prostě aktualizovaný a rozpracovává to, co nebylo v roce 1987 prioritou a stačilo to nastínit vztahem "kyborg si rozpomíná na svůj předchozí život, což nemělo eminentní vliv. Také zde není RoboCop z počátku tak heroizován (aneb největší frajer v okolí před celým oddělením, jen co vkročil do dveří). Krimi z původního se zde prostě přeměnilo na thriller. Funguje to, jen je to lehce zdlouhavé. Jinak vše je jak má být, některé herecké výkony jsou skvělé, některé spíše průměrné. Velmi příjemné jsou decentní odkazy na originál - ať už obrácená parafráze "I wouldn't buy this for a dollar", či využití původního hudebního motivu, styl závěrečných titulků a třeba zachování původního konceptu těžkých bojových robotů. Je to vše skvělé, funkční a dobře se na to dívá. Rozhodně to nenabízí ten pocit zklamání, kdy sledujete něco, co bylo jen znova natočené a převedené, a v procesu se ztratilo vše, co dělalo originál kultovním. Tady se to vše, co se nedalo použít, raději vzalo a třikrát obrátilo v ruce s tím, jak to použít či nahradit. Já z toho mám pocit, že si s tím minimálně scénáristé dali práci, aby neudělali další bezduchý remake. A v důsledku odpustíte i to, že Padilha není Verhoeven (ač dát remake někomu, kdo natočil Elitní jednotku, byl očividně hodně dobrý nápad) a nový RoboCop je stejný, ale jiný. A dobrý, hodně dobrý. Teď jen čekat, jak restart zafungoval a zda přijde i pokračování. Snad nástupce nepotká stejný osud který ukázal, že příběh jako je RoboCop by neměl mít pokračování. Některé pohádky prostě fungují jen samy o sobě. ()

JohnSmith

Padilhův americký debut se vzkutku vydařil. Z Murphyho je již detektiv a Lewis je chlap, ale to nevadí. Akce je natočená moc pěkně a i efekty jsou nadprůměrné. Jediným rušivým elementem se mi tak jevil Jackson. ()

Brain-D

Není to lepší než oreginál, ale efekty zde naštěstí neovládly smysluplnost a drželo si to templo i pozornost jako původní film. ()

majkl44

Od filmu jsem čekal jen akční slátaninu pro zabití času. Byl jsem ale mile překvapen. A to nejen příběhem (i když tam na můj vkus byl trochu delší rozjezd), ale i hereckými výkony.. Je to tak na 3,5, ale bohužel tu na CSFD není dostatek hvězdiček, abych to konkretizoval, tak to prostě jen zaokrouhlím nahoru ;-) Jo a jen tak mimochodem... Ve filmu mě nejvíce pobavily prvky, které vypadaly, jako inpirace z Hvězdných válek :-D ()

Eleanor05

Na akční blockbuster (čili nehledejte ani špetku umění) to docela ušlo. Neznám originál z 80. let, ale hádám, že v něm určitě chyběla ona moderátorská linka se Samuelem L. Jacksonem, která se na konci ukázala jako jedna z nejchytřeji vymyšlených a nejfunkčnějších z hlediska práce se spolehlivostí vyprávění. A Gary Oldman (důvod, proč jsem se na to vůbec podívala) byl jako vždycky výborně přesvědčivý. Přesto 2*, protože znovu to už vidět nemusím... ()

Aven

Starýmu dobrýmu osmdesátkovýmu plecháčovi jsem nikdy nepřišel na chuť, přesto jsem se na remake vydal do kina. Musím říct, že takhle mile mě film nepřekvapil už dlouho. Padilhův Robocop je úplně jiný než původní tupý akční výplach a překvapivě nejvíc funguje v etické a psychologické rovině. S přepnutím na akční notu, zhruba v polovině stopáže sice trochu ztrácí dech, ale i tak to je na poctivé čtyři hvězdy. ()

fefee

Akčná sci-fi hitparáda s podobnosťou svojho predchodcu žiaľ nedosahujúc kvalít, či svojho čara ako to bolo u jednotky, ale zábavné, akčné a nenudiace sci-fi. 3,5* ()

Trustme

Velmi rozporuplný film, jehož název vyzývá k obavám i očekáváním. Padilhův RoboCop se nestává remakem ani tributem ("Chutná to jako arašídové máslo"), ale modernějším, hlubším a až Nolanovsky podchyceným filmem s komiksovou línií a přesto realisticky propracovaným dramatem. Příklon k psychologičtějšímu prokreslení akčního hrdiny je soudobým příjemným trendem některých tvůrců, stejně tak jako nepříjemné vměšování politických glos do filmového příběhu. Zbytečným a otravným jsou rodinné trampoty oficiála Murphyho, kde manželka stále miluje de facto mrtvolu. Očekávaný nášup rázné organické akce jakou režisér Padilha umí je utažen na přestřelky v simulátoru a nebo ve tmě. Podobné téma, ale razantnější zpracování nabízí Punisher: War Zone (2008). Přesto smekám, že Padilha si udělal RoboCopa po svém a ponechal originál své době a jedinečnosti. ()

VanTom

Moderní přepracování slavného RoboCopa sice otupilo veškeré cynické, satirické a násilně krvavé hrany, ale zase přidalo na emocích, psychologii a etice. Samozřejmě klouže po povrchu a tak nějak nevyrovnaně, bez problémů však naplňuje atributy hollywoodské velkofilmové zábavy. Akce tady moc není, víceméně nestojí za řeč, ale je rozumně dávkována; spíše bych vyzdvihl výborné herecké výkony (Oldman(!), Keaton, Kinnaman). 7/10 ()

Danny F.

Tak jako většina v poslední době remaků, stojí tento na nízké hodnotící hranici. Na moderní podání jsem čekal trochu víc. S původním filmem to má společného jen příběh. 80% ()

Nyck

Mohlo to být ještě na vyšší hodnocení. Ale jak už tu zmínili komentující přede mnou, je to tak od všeho něco. Joela Kinnamana jsem si oblíbil v The Killing, tady naneštětí nemá příliš možností, jak se herecky projevit. Škoda předvídatelnost děje a trochu upozaděné hlavní postavy. Přišlo mi, že šlo víc o vedlejší charaktery, než o Robocopa. Jinak ale slušná zábava, která neurazí, ani nenadchne. Na jedno zhlédnutí ideální. ()

pravdovravny

Veľmi dobrý remake! Nechápem čo sa nepáči na ňom niektorým hnidopichom.:D Je tam síce v strede filmu nelogický zlom, ale to neuberá na kvalite tohto filmu. Je tu síce veľmi málo prestreliek, ale za to sa tu kládol dôraz na príbeh, a polučtenie robocopa+ jeho motivácia prečo to všetko robil. Mínus tohto filmu je rozhodne PG-13. ()

lykan9

Zase tak zlé to nebylo. Sice se mi nelíbila rodinná linka, která ve starších dílech byla naštěstí upozaděna a psychologický zrod Robocopa také nebylo to, co bych od tohoto filmu očekával, ale jinak akce a herci byly fajn. Hlavně staří pardálové Oldman, Keaton a Jackson byli skvělí. Když už zmiňuji Samuela L. Jacksona, tak pasáže jeho reportáží byly opravdu to nejlepší. Přesně tyto části mi připomínali staré dobré Robocopy. ()

Sany33

Príbeh: Jediná šanca na záchranu jeho života je spojiť ho so strojom. Herecké obsadenie: Kinnaman sa mi do hlavnej úlohy vôbec nehodí. Aj napriek tomu že stačí mať tvárové herectvo vzhľadom na okolnosti, aj napriek tomu je to zlý ťah. Padilha v Hollywoode tiež veľa vody nenamútil a tak je pre mňa záhadou, že štúdio zverilo tento remaque jemu. Ale myslím že to celkom zvládol. Prevedenie: Vidina blízkej budúcnosti, kedy sa obrovská spoločnosť snaží presvedčiť populáciu o blahodarných účinkoch robotiky a progresu na ľudstvo. Celkom slušný potenciál. Pocity: Páči sa mi, že oproti pôvodnej verzií je interakcia s rodinou iba v pozadí a netlačí veľmi na emočnú pílu. Akcia je slušná a dobre dávkovaná aby bolo cítiť napätie. Zloduch tiež celkom na úrovni. Pridaná hodnota: Akčný blockooster so všetkým čo k tomu patrí. Škoda zlého hereckého obsadenia. 81% ()

zigíš

Nejsem fanda dietních jídel -mám rád maso- nekorektnost a Verhoevenovu klasiku (!) tady TO je bez humoru, nadhledu, přístupné pro děti a současnou roztěkanou generaci co za nej scífko považuje AvP ..je cítit, že do toho Padilhovi zasahovali, protože ten člověk talent rozhodně má (škoda) 60% ()

Roseinka

Šla jsem na to bez jakéhokoli očekávání. Viděla jsem akorát trailler. Strašně mě potěšilo obsazení Robocopa. Joel ukázal skvělý herecký talent už v The Killing, takže tuto roli získal určitě právem. Skvěle zahrál veškeré emotivní scény a prostě mi na to pasoval. Užila jsem si akční scény a celkově asi tak nějak všechno, obecně jsem nadšená. Kromě obsazení mě asi nejvíc nadchlo pojetí Robocopa a to, že se nejednalo o klasický hrdinský film s akčními scénami, kdy jedna střídá druhou, ale že naopak byl dost kladen důraz na emoce a psychologii postav. To ve mě nechalo opravdu úžasný dojem. Jediné, co mi trošku vadilo, byly scény se S. L. Jacksonem. Vůbec se mi to do toho filmu nehodilo - taková zvláštní televizní politika a trošku mi to zkazilo dojem z konce. Proto dávám 8/10. ()

Joe123

Remake Robocopa sa vydaril. Hlavným plusom je Gary Oldman, Michael Keaton a Samuel L. Jackson. Títo gentlemani tomu dodávajú tú správnu šťavu. Môžem jedine doporučiť. 89% - 4* ()

blackJag

Moc mě to neodvařilo. Původní film mám rád pro svůj nekompromisní přístup, ale tady je až moc poznat, že se hodně (a poněkud schizofrenně) myslelo na chlapečky a holčičky v přítmí kinosálů, které by rozšmelcované lidské tělo po zásahu kulkou sice mohlo znepokojit, ale zato obnažené plíce a levitující mluvící hlava zadělávají na příjemné noční snění. 60% ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)