Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

holyvac

Krásné čtení mezi řádky a závěrečná řeč zvedá tento průměrný film o jednu příčku víš...Pokračování sebekritiky americké zahraniční politiky a to mě baví. ()

stLukaz

Čekal jsem něco více akčního, jediná dobrá scéna byla přestřelka mezi traverzami. Není to špatné ale originál je originál. ()

james11

Viděl jsem původního Robocopa a teď i remake. I když podle hodnocení dává většina lidí původní verzi, já jsem s novou spokojený a hodnotím oboje stejně. Možná u mě dokonce trochu vede tento remake. ()

Grifindoor

na starého Robocopa to nemá, chybí mi tam ta surovost, brutalita a verhoevenovský cynismus. Ale jinak je to slušně odvedený sci-fi thriller se spoustou znepokojivých morálně-sociologických otázek či dilemat. Mě se to líbilo, povedený film. ()

Snakefinger

Robocop byl opravdu kult. tedy co se týče prvního díků ze stejnojmenné série. Pak to šlo dolů a sešup se nezastavil ani tady. Bohužel tento re-make nešahá původnímu dílu ani po kotníky. A to i přes moderní technologie zpracování. Bohužel. ()

TOPmoovie

technicky prepracovane, bez chyby. je to film pre novu generaciu, tych predsa vobec nezaujima, ze kedysi bol zt niaky robocop. je to film pre tych, ktory robocopa nikdy nevideli:) ale zavercna veta filmu bola fasisticka. dost divne. ()

Bohdy67

Tohle fakt ne...Stejné zklamání jako u muže z oceli... Výborné efekty, počítačové animace a celkově bylo vidět,že je to dělané moderními technologiemi. Tím všechna má plus končí. Suché a mdlé herecké výkony. Zase trapně naservírovaný blízký východ a terorismus jako v Iron Manu! V rámci příběhu, naprosto zbytečné. Stejně jako role Samuela "Ray Korantenga" L. Jacksona.... Hlavní hrdina byl hodně Robo, poté co ho natřeli "cool" černou,tak byl uplně robo,ale cop byl asi jenom než ho vyhodili do luftu. Čekal jsem zpustošený Detroit s 90% kriminalitou, místo toho sem opět dostal nadnárodní korporaci vedené zlým človíčkem, kterej je vlastně hlavní záporák ikdyž tak z prvu nevypadá. Kdo čekal dobrý remake původního robocopa jako já, musí být velmi zklamán. Kdo lacinou střílečku s dobrými efekty musí být nadšen....25% ()

badett

Osobně jsem čekal od tohoto filmu víc. Nejlepší herecký výkon zahrál bezesporu S.L.J. Rozhodně bych zvolil jiného herce pro hlavní roli. Jelikož Joel mě svým hereckým výkonem nenadchnul. Čekal jsem od filmu, že to bude pořádný akční film s klasickou závěrečnou řvavou, ale dočkal jsem se jenom zabití 2 robotů. Útěk z výzkumné stanice po tom co zjistil, že je Robocop mi připomínal scénu z Avatara, kdy se probudil v těle svého Avatara. Celkový dojel 50% a sem rád, že jsem na to nešel do kina. ()

gael83

Tak předem je nutné říct, že původní "Robocop" je kultovní záležitost, doslova předvoj toho co pak přinesou technologicky orientovaná 90-léta. Je celkem dobré, že si snímek udržel především realistický styl, dobro - zlo, politika vs. lidé dejme tomu, po technické stránce zaujme především dobrá kamera, výběr hudby už mě nechává chladným toho "Franka" si mohli odpustit, hi-tech - mechanic - robotic - bionic oblečky se povedli na výbornou, především v černé nebo spíš kobaltově šedé, excelentní práce pánové. Jako celek dobré, v dílčích detailech slabší protože tady prostě chtělo přitlačit na rozpočtu a osolit to pořádným techno námrdem ve stylu "Duft Punk". ()

RoyBatty444

Film strieda silné pasáže s veľmi B-čkovými nakoľko vo vedľajších rolách exceluje Oldman a fanatický Jackson. Stvárnenie budúcnosti je minimalistické ale uveriteľné. CGI pôsobí dobre a vidieť, že tu máme film s veľkou mierou stavaný na efekte. Okrem príbuznosti so svojim predchodcom má tetno snímok len málo filmárskeho entuziazmu. Kinnaman je ako RoboCop použiteľný ale herecky niekde v seriálovej časti. ()

Allein4

Osobně jsem docela zklamaný. Až moc se to podobalo původnímu RoboCopovi, jak po stránce efektů, tak po stránce závěrečné akce. Byla to vcelku nuda. A bizardní první polovina filmu, která ukazuje deprivaci nad svým zumělohmotněním, to už je tak neskutečně ohrané, že to už ani víc nejde - bylo to v Iron Man, prožil si to Batman...a kdo dál? Snad už nikdo, protože to vážně začíná být nuda! ()

chytri

Tento film sice nemá atmosféru ani dramatický nádech původního robocopa. Na druhou stranu je velice svižný a nenudil jsem se ani chvilinku. Scéna, kdy byl odhalen zbytek Alexova těla je ohromující. ()

Big Daddy

Tomuto novému zpracování se vůbec nepodařilo mě zaujmout a vtáhnout do děje. Nejvíc jsem zpozorněl když zazněla typická melodie z původních dílů. Špatně nevypadá ani zpracování modelu samotného Robocopa, ale černá barva mu moc nesluší. Asi jedinou zajímavou přidanou hodnotou je nová motorka, která plecháčovi sekne. Vše ostatní je vcelku nezáživné, herecky nikdo neexceluje, což je při pohledu na obsazení s podivem, ale zřejmě nebude chyba jen v hercích. ()

Film2

Ďalší film u ktorého absolútne nechápem tak nízke hodnotenie. Minimálne 80% si určite zaslúži. Má to hlavu a pätu, je tam veda, akcia, napätie, výborný príbeh, naozaj nepochopím hodnotenie iba 67%.... Dokonca sa mi viac páčil remake ako originál ()

teseth odpad!

Mega sračka plná stupidních scének a bezduchých keců, které jsou jen výplní před akčním výplachem, který následuje po shlédnutí poloviny filmu. Akční scény jsou nepřehledné, roztřesené a nelogické a nemají pořádný smysl, protože pokud jsem chráněn proti zastřelení nebo zatčení Robocopem tak proč bych měl plný suterén strojů, které "jsou v Americe zakázané"! A ty kecy Jacksna v tom rádoby tv pořadu mě pořádně hnuly žlučí, že u mě hoch za tohle spadnul hoooodně dolů!!! Toto byl vyplach těch nějvětších sraček celého holywoodu!!! ()

kiler1983

film ma stiahol do deja. dobre spracovaný a som rád že som ho videl. mohlo tam síce byť viacej toho boja s tymi druhýmu robotmi (vyzeralo to ako v nejakej videohre). prva polka bola o tom ako sa zohrava ludký mozok s ostatnými častami stroja ale inak dobre prepracované detaili. potom sa to zozbehlo na plné obrátky. Som rád že ROBOCOM nebol len slepím počúvajúcim strojom ale dal do ho ludskosť keď začal vyšetrovať svoj´vlastný zločin. toto je to o čo sa snažili, vytvoriť stroj s ľudskou povahou ako strach, laska, obavi, zlosť.... ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)