Robocop

V roku 2028 je nadnárodný priemyselný konglomerát OmniCorp lídrom v rozvoji robotických technológii. Amerika vďaka jeho superstrojom a superzbraniam vyhráva vojny na celom svete a firme pribúdajú na účtoch miliardy dolárov. Vedci čakajú na príležitosť vyskúšať tieto technológie aj na domácej pôde, kde ich verejnosť doteraz považovala za príliš kontroverzné. Alex Murphy (Joel Kinnaman) je milujúci manžel, otec a dobrý policajt, ktorý robí všetko pre to, aby z ulíc Detroitu zmizla kriminalita a korupcia. Keď ho pri výkone služby smrteľne zrania, pre spoločnosť OmniCorp je to vynikajúca príležitosť, aby aplikovala svoje výnimočné vedecké poznatky a prelomové technológie na domácej pôde a nespochybniteľne pritom vykonala humánny čin, pretože zachránila život špičkovému policajtovi. A tak sa v odvážnom experimente zrodí RoboCop - napoly človek a napoly stroj, dokonalý protivník všetkých kriminálnych živlov. Alex sa vracia do ulíc ako robotický policajt s neuveriteľnými schopnosťami a zároveň musí čeliť situáciám, s akými sa obyčajný smrteľník nikdy nestretne. No nikto však nepočítal s tým, že vo vnútri stroja spočíva mysliaca ľudská bytosť, ktorá nedokáže potlačiť spomienky na svoju minulosť a nekoná ako naprogramovaný robot. (TV Markíza)

Seti

Jeden z mála soudobých remakeů, který lze ocenit za jeho vlastní přístup a obohacení původního materiálu o nové prvky. José Padilha se naštěstí rozhodl jen slepě nekopírovat Verhoevenův kultovní biják, a krom parádní formy klade důraz především na obsah. Kdo tedy očekává od nového Robocopa akcí nabitý sci-fi výplach s hromadou mezirobotických bitek, tak bude pravděpodobně dosti rozčarován. Celá první půle je totiž věnována zejména psychologickým otázkám a morálním dilematům na cestě při přerodu člověka ve stroj (dobře polostroj) a to v podstatě bez jeho vědomí. Jak by se takový skutek odrazil v současné technokratické společnosti? Jaký by měl dopad na reálný život člověka a jeho nejbližších, a samozřejmě jak v takovém procesu ospravedlnit zásahy do vědomí a svědomí jedince? Právě těchto otázek a současně s nimi také o něco hlubší roviny kultovního příběhu o Robopoldovi se tvůrci dotýkají. Na paškál si však berou také nadnárodní korporátní mašinérii s její kapitalistickou ideologií soustředěnou na zisk jako ultimátní prioritu. Samozřejmě, že se v novém Robocopovi dočkáme i nějaké té akce, ale je jí méně, než by fanoušci očekávali. Nechci zase, aby moje slova vyzněla tak, že se v Padilhových rukou z Robocopa stalo psychologické drama, to určitě ne, ale jsem toho názoru, že detroitský plecháč dostal slušnou porci dějového přesahu, který z něj činí něco víc, než jen tuctový remake ultranásilného sci-fi béčka. Vlastně neco podobného mi chybělo v původním filmu, a proto jsem s novým Robocopem spokojen. ()

joora1

Ve filmu mi vadila hodně podstatná věc a to je obsazení hlavního hrdiny. Bylo to velké mínus a jeho hraní jsem mu nevěřil. To samé bylo u zbytku celého hereckého týmu až na Garyho Odlmana, který sám všechno nezachránil. Ten potenciál ke zdařilému remaku tam byl, ale nepodařilo se ho naplnit. Už jen ty akční scény - přestřelky tuctové a triky nijak výjimečné. V původním Robocopovi měl příběh takovou větší hloubku a hlavní hrdina mi více přirostl k srdci. Dějové věci jako "výcvik" Robocopa proti klasickým robotům, kteří stály miliony dolarů na vývoj a on z nich udělal cedník, jako by tam měl nemyslící zombie, k tomu netřeba moc dodávat. ()

klukluka

Líbilo se mi to moc. Akce, technika, etika, emoce, různé motivy chování hlavních aktérů - podle mě to byl film, o kterém jeho tvůrci přemýšleli a na výsledku to bylo znát. A taky to byl film, u kterého jsem si opět pochvaloval, co je schopná vyprodukovat fabrika na filmy jménem Hollywood. Nejsem si vědom, že by se o něco podobného jinde byť jen pokoušeli. Natož, aby se jim to ve srovnatelné kvalitě dařilo. ()

Rudinsky

Padilhovi zrejme producenti stiahli dopamín na 2 percentá... Obrovský potenciál (najmä psychologický), rozšliapaný prďáckym wannabe. Niekde zhruba od "veľkého vymanenia" je to nudná, schematická somarina s absenciou akejkoľvek motívácie a logickej interakcie hlavných postáv, takže film vlastne nemá absolútne žiadne (!) vyvrcholenie v akejkoľvek rovine. Tento videoklip zachraňujú iba Oldman s Keatonom a prvá polhodinka. Kinnamanova sánka ok, ale viem si tam predstaviť trebárs Hardyho... Navyše, v porovnaní s odvážnejším, našlapanejším a dospelejším remakom Dredda je nový Robocop iba vyšumiteľná rozprávočka pre malých chlapcov. ()

Ebon

Jako co na to, říct? Velkohubý PR a pak hovno. Dílo samo neví, jestli to má být akce, nebo sonda do lidskosti a její hranice ve stroji.. Stojí to rozcapený s nohama na obou březích a ani jedno pořádně nefunguje. Zaláskovaně slepá manželka, pošahaný militantní magor z OC, jehož motivaci jsem nepochopil, Keaton se na svou roli vůbec nehodil. Nebo přestřelka ve skladu, kde si řeknou, na něj minimálně kalibr 0,50' a pak po něm střílej plivátkama.. a tak můžeme pokračovat. Jedině šílený SLJ a jeho podání černýho Goebbelse bylo fakt dobrý. A Gary taky předvedl svůj vysoký standard. ()

iXtr3m3

Psychologicky tak akurát, po trikovej stránke strašne pripomínajúci tvorbu Neila Bloomkampa a to v tom najlepšom zmysle slova, po stránke hudobnej extravagantný snímok (minimálne určité scény viď. strelnica), ale suma sumárum, dobrých 80%... ()

Han22

Ani originál pro mě není nějakou velkou klasikou, nicméně je to neselhávající akční sci-fi béčko a mám zhruba stejně rád všechny tři díly. Remake se vydává do šířky i hloubky, ale celkem zbytečně. Robocopova rodina, konflikt mezi tím být člověk a stroj a vědecké pokusy na něm jsou podány víceméně stejně nezajímavě jak v originále, ale řeší se mnohem déle a nudněji. Než začne hrdina řešit svou vraždu uplyne hodina víceméně nudy, pak se zase vaří z vody a vytahuje se z ničeho nic záporák, přičemž ani jeho vyřešení mě neuspokojilo. Vzpomínám na originál a skvělou scénu "máte padáka". Ani ta TV propaganda není tak trefná a řízná jako v původním filmu. Naštěstí je tu i akce, která to hodně zachraňuje - čistka gangu v nočním režimu nebo skvělý souboj s obřími mechy. Zkrátka slušné béčko, ale být to o půl hodiny kratší a originálnější, dal bych více. Takhle za 3*. ()

keoma26

tohle měl točit Cronenberg, zvlášť když to má Cronenbergovské obsazení i mizanscénu ... sice by to pak asi nebyl úplně akční film, ale zato by byl pětihvězdičkovej ()

Norino12

Určite ma to prekvapilo pretože som pôvodne ani nemal v pláne na tento film ísť. RoboCopa som si pozrel rád ale vtedy dávno to nebola úplne moja šálka kávy. Každopádne nový RoboCop bol dobre zvládnutý po všetkých stránkach. Fajn akcia, dobré herecké výkony, Jacksonove skvelé hlášky nemali chybu akurát jediné, čo mňa nebralo bola tá prehnaná americkosť. Inak možem odporučiť, je to fajn kino zážitok. ()

Zmrv

Konečně opravdu dobrý remake. Přestože kvalit své předlohy nedosahuje, je nový Robocop dobrým filmem. Zapojení rodinného a emočního faktoru mi zdaleka nevadilo tak, jak jsem čekal. Škoda je že remake upustil od nekompromisnosti a krvavosti originálu. Postrádal jsem věrohodnější vysvětlení proč je Keatonova postava záporná, herecké výkony tria Keaton, Jackson a Oldman mne však strhly. Příjemná podívaná kterou si rád zopakuji. 70% ()

Corpsegrinder odpad!

NE. Tohle je totální zkurvení původního Robocopa a všeho co ho dělalo kultovním filmem. To že sem nacpali původní theme song film nezachrání. Tupá kravina která se snaží napodobovat humor původního Robocopa tim že tam je show s L. Jacksonem která je hroooooooozně hihi vtipná. Do toho Jay Baruchel kterej opět hraje toho svýho debila jako ve všech flmech. Celá zápletka jako by vypadla z Beverly Hills a dějová linie s rodinou tak škodí jak nejvíc to jde. Přestřelenou brutalitu zde taky nehledejte. Jeden z nejhorších remaků vůbec. ()

Litvicek

Kamera se třese i v záběru, kde postavy stojí na místě. To jako really? Ok, k hodnocení. Vidím Robocopa uplně poprvé, ty starší díly jsem v životě neviděl a ani neuvidím, není a nebyl to můj šálek kávy, nicméně tehle díl jsem chtěl sosnout ze zvědavosti a k čemu jsem se dopátral? Že ta zasraná přístupnost měla být až od 18 let. Člověk si nemůže užít zabíjení a týraní lidí robotem, když u toho nestříká krev a nepadají sprostá slova. Kterého čuráka tohle prostě napadlo. Jojo, vydělávat prachy musejí ale musí si uvědomit, že tímhle prasí kvalitu filmu. Celkově ale musím uznat, že je to spíš horší, než lepší. Robocop je prostě látka, ze které se dá těžit ale souhlasím tady s místními ohlasy, že se ve filmu víc kecá, než střílí. No, nebudu to rozvádět, názor si každý udělá sám. Za sebe dávám 3 hvězdy a říkám upřímně, že jsem od toho čekal mnohem víc. ()

dopita

Kdybych měl film porovnat s Verhoevenovým originálem tak by byla odpověď celkem jednoduchá: novinka v lecčems výrazně ztrácí a v něčem naopak docela boduje. Kdysi to byla sirová satira, tentokrát snad psychologickej film nebo co, o přerodu téměř mrtvoly v téměř robota. Nakonec proč né žejo, opakovat už jednou natočené by nikam nevedlo. Důležitý je, že se na to dá koukat, i když té psychologie bylo na můj vkus na 100 milionovej film trochu moc. A taky výrazně pokulhávají akční scény. Jo a taky mě vyloženě srala hudba, samozřejmě kromě tradičního Poledourisova hudebního motivu, kterej se ale filmem mihnul snad jen dvakrát. Nicméně režisér dokazuje, že není žádnej břídil a film i přes prachbídné akční scény docela pěkně graduje. Znova ale film vidět nechci, to si radši pustím původního RoboCopa. ()

Junglista

Scénáristická schizofrenie opět v akci. Weller byl jenom jeden a Verhoeven taky. Jenže tyhle dva si na nic nehráli a spáchali hodně zábavný béčko. Tohle se snaží bejt hyperpsychologický a kromě toho, že je to k smíchu, tak je to taky docela nuda. ()

Zemřel herec Michael K. Williams

Zemřel herec Michael K. Williams

07.09.2021

RoboCop našel režiséra

RoboCop našel režiséra

21.11.2019

Vycházející australský filmař Abe Forsythe (Little Monsters) byl čerstvě najat k režii chystaného filmu RoboCop Returns pro MGM a Atlas Entertainment. Forsythe tak nahrazuje Neilla Blomkampa, který… (viac)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Aronofsky a motorkář Tatum?

Aronofsky a motorkář Tatum?

15.09.2015

Loňský Noe sice rozdělil diváky na nadšené a trochu zmatené, nakonec ale vydělal 362 milionů dolarů, takže se dá považovat za úspěch. Co chystá režisér Darren Aronofsky (Fontána, Černá labuť) dál?… (viac)