Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

LEGACY

Přesně něco takového jsem očekával. Krásný příběh, který bude končit v slzách přihlížejícího diváka.Já plakal asi po dvou letech jak malej. Mám rád zvířata, hodně rád a když tu vidím tak roztomilého psa věděl jsem, že u tohoto filmu se budu bavit. Je pravda, že místy jsou ve filmu mezery, ale proč na ně teď myslet. Mě se to líbilo a to je hlavní. Budu na tento film určitě vzpomínat jen v tom dobrém. Hačí - tvé smutné, věrné oči se mi vryly do paměti, až do mé smrti. Poznámka: Po filmu jsem šel hned za našim psem, abych mu projevil, že ho mám rád. Hodnotím 95% ()

hroubek

Emocionální ždímání, aneb ultra doják, který dokáže vehnat slzičky každému, i kdyby to byl největší cynik.Těžko to Lasse Hallströmovi vyčítat, že takhle útočí na naše city, ale když to funguje, tak proč ne.A díky tomuto faktu lze odpustit, že příběh je dosti jednoduchý a po odchodu největší herecké hvězdy je značně monotóní a opakující se.To nic nemění na výsledku, který je opravdu moc hezký. ()

Sany33

Ukážkový príklad sfilmovania klasického príbehu, ktorý sa mohol stať každému z nás a nieje pritom ničím výnimočný a aj tak dokáže človeka chytiť za srdce a donúti ho sa zamyslieť. Pes je jednoducho najvernejší priateľ človeka a tento film to podčiarkuje hrubou čiarou. Úplne obyčajná rodinka žijúca v malom Americkom mestečku žije kľudným životom. osud do ich cesty ale privial psíka menom Hachi a rodinný príbeh plný emócií a lásky sa môže začať. Osobne neznášam moc filmy so psami ako je "Lietajúci Bud " alebo ešte horšia vec "Psi a mačky" ale rodinný príbeh vernosti a lojálnosti psa k svojim majiteľom je príjemným spestrením a pre mňa aj prekvapením a preto som sa ani ja nevyhol najväčšiemu hodnoteniu a navyše Hachi je nenormálny sympaťák 91% ()

VanTom

Konec byl opravdu převelice smutný, takže se nešlo ubránit dojetí a ano, ani slzičkám. Nicméně předcházejících 70-80 minut obyčejného života a vztahu "královského" psa a jeho páníčka mi připadlo nevyužitě fádních, (záměrně) bez krizí či konfliktů; aneb jak věrný tvor z laskavých lidí dělal ještě laskavější. ()

Saku

Podle hodnocení to vypadá, že spousta lidí nezažívá v životě smutné příběhy. První film v historii kinematografie, kde máte po 89ti minutách pocit, že uběhl celý den, a navíc, vše co jste viděli, jste předem tušili! Jestli chcete film o věrném přátelství psa a člověka, zkuste u protinožců - Red Dog ()

Kosmik 1

Krásný film, o to víc člověka dojme, že se podobný příběh ve skutečnosti opravdu stal. Také mám rád filmy se zvířaty a o zvířatech a většinou pokud to není komedie, tak ten příběh bývá dojemný. A to tenhle splnil dokonale. V tomto filmu jde krásně vidět, že nejlepší přítel člověka je opravdu pes. O to víc mě film dojal, páč jsem sám nedávno ztratil psa a ten den, než odešel do psího nebe, se mnou byl ještě ráno na procházce a ikdyž se mu šlo pomalu a ztěžka, tak přesto šel, protože to byl nejvěrnější pes, kterého jsem znal a chtěl si se mnou tu poslední vycházku užít. Byl to vlčák a dožil se s námi krásných skoro 16ti let, byl tu se mnou od mých 10ti let. Měl se s námi dobře, doufám, že se tam nahoře má stejně dobře jako s námi a pěkně ho tam krmí. :-) Že mohl být konec dotáhnutější? Ba naopak, bylo to tak akorát. Pak by zdejší osazenstvo zase molho psát, že to bylo až příliš dojemné a na konci by nemuseli tolik tahat za pilu. Takže pro mě to byl krásný a názorný příklad přátelství mezi psem a člověkem. Děkuji. ()

Gerret

Pozor na SPOILERY! Kdybych předem neznal hlavní zvrat v ději (smrt profesora), který je dokonce i napsaný v popisu filmu, tak bych mu možná dal i pět hvězdiček, proto to na mě asi nezapůsobilo až tak jak mělo. Příběh je fakt dojemný a povedl se jim natočit svěle. Musím pochválit i výborný soundtrack, nejvíce se mi líbí píseň To Train Again http://www.youtube.com/watch?v=2D2V5lR1Vdk. Hodnocení 85%. ()

J-o-k-e-r

Moc pěkný film, a vzhledem k tomu, že je podle skutečné události, o to víc se umocňuje má spokojenost. První 2/3 klasický rodinný film o přivlastnění si nalezeného psa, který si upoutá velmi silný vztah ke svému páníčkovi (sympatický R. Gere). Ovšem jak silný, se dovíme až právě v závěrečné třetině...PS.: Docela pěkná psí rasa - Akita (http://www.akita-amana.eu/tak5aorez2.jpg), ale můj favorit to není :). ()

Ravi

Nemám rád filmy o psech a nemám rád Richarda Gerea, ale musim se slzou u oka přiznat, že tenhle snímek se mi líbil a pokud chcete vidět něco o vztahu psa a jeho pána, musíte si pustit tenhle film. 80% = 4/5 ()

Puyi

Film se mi líbil už od začátku, bavil mě po celou dobu a vlastně nemám žádné zvláštní výhrady, ale bohužel něco mi chybělo k tomu 100% ohodnocení, ikdyž sám vlastně nevím co. Mohu jen říci, že film je zde hodnocen tak, jak si určitě zaslouží, mohu jen a jen doporučit. :) ()

vyfuk

Hačiko je nejdojemnější příběh všech dob! Asi desetkrát jsem se rozbrečel. Vždy když jde ve filmu o psy, který zemřou nebo se jim něco stane - dojímá mě to. Je to opravdu velice smutný příběh, na který nikdy nezapomenu. Podruhé ho vidět už bych asi nesnesl. Chtěl bych v tomto komentáři co nejvíce vyjádřit svůj smutek, ale nejde to. Kombinace předojemného pravdivého příběhu a dojemné hudby mě pláčem přímo ubíjí. Navíc to, že je to pravdivé mě ještě víc ubíjí. Opravdu! Na to nikdy nezapomenu! ()

Autogram

Zážitok mi mierne pokazil oficiálny text distribútora, naozaj som nečakal, že už v druhej vete bude napísané všetko podstatné a v tretej rovno záver filmu. Našťastie film nie je o komplikovanom deji, ale o zážitku pozerať sa na nekonečnú vernosť a oddanosť za sprievodu jemnej klavírnej hudby. Hlavná postava Hačiko hrá bezchybne, emócie vyjadruje precítene, vidno, že si s režisérom rozumel. Niekoľko čiernobielych záberov z jeho psej perspektívy malo asi vyvolať vcítenie sa do jeho situácie, ale u mňa to nefungovalo, viac mi vyhovoval ľudský pohľad na jeho smutné psie oči. ()

HomeAlone

Povodne spracovanie som nevidel , ale vedel som ze sa pozeram na remake , ktore väcsinou americanom moc nevychadzaju . No tento film patri medzi vynimky a bol to velmi pekny film , ktory ma fakt potesil ()

Josefin

Nevěděla jsem o čem tenhle příběh bude, což bylo obrovské plus. Remake se povedl, nesmírně sympatický Richard Gere v roli profesora hudby a krásný oddaný pejsek Hachiko. Zvířata miluji, ne nadarmo se říká, že je pes nejvěrnější přítel člověka. Dostal mě přímo u srdíčka, spotřebovala jsem skoro celou krabičku papírových kapesníku a to mluví za vše ! ()

milancecil

Shlédnuto na doporučení uživatelky Fridecka, rozhodně neobyčejný příběh, ke kterému bych se dostal asi jen náhodou a rozhodně nelituji, film je zpracovaný velmi citlivě k tématu a tak nějak plyne stejně jako doprovázející hudba klavíru. ()