I malé deti vedia, že pes je najlepší priateľ človeka... Málokto však vie, že mačky by to strašne rady zmenili! Vlastne by chceli zájsť ešte o čosi ďalej a s ľuďmi sa nielen spriateliť, ale si ich aj podrobiť a vládnuť im! Ale pekne po poriadku... K vyhroteniu odvekých sporov medzi mačkami a psami došlo z jedného jediného dôvodu – ľudský profesor Brody (Jeff Goldblum) je totiž už len krôčik od prevratného objavu prípravku, vďaka ktorému by sa už žiaden človek na svete nemusel obávať alergie na psie chlpy! Je pochopiteľné, že psy sú preto odhodlaní jeho experiment chrániť aj za cenu vlastných životov. Mačky zase plánujú podniknúť hocičo, len aby mu zabránili uspieť a - och áno, popritom plánujú prevziať nadvládu nad celým svetom! Šéfuje im nebezpečne bystrý kocúr Pán Tinkles, ktorému sa po nečakanom odchode ostrieľaného psieho agenta do dôchodku odvážne postaví viac-menej náhodný náhradník - neskúsené šteniatko Lou! (TV Markíza)

Goumen

Myslel jsem, že to bude roztomilá pohádka jako např.Neuvěřitelná cesta, ale když jsem viděl jak psi píšou na pc a spojujou se s tajnou podzemní základnou, dokonce s vlastním metrem, nebo kočky s noktovizory ve vlastních letadlech, hned mi bylo jasný, že jsem se sakra zmýlil. Tohle je film opravdu jen pro děti tak od 6 tak do 10 let. ()

Anthony

Film je, zdá se, určen spíše pro mladší publikum - tj. přes svou originalitu mě moc nezaujal. Živí herci nedostali příliš prostoru (Perkinsová mi přímo vadila) a počítačová zvířata v soubojích byla docela nevěrohodná - možná to tak ale v rámci nadsázky mělo být. Potěšila elfmanovská hudba Johna Debneyho. Nejvíce jsem se pobavil u ruského agenta - především pro báječný dabing (podobný efekt měl Lev Andropov v Armageddonu). ()

lennyd

Ač si lidé myslí, že jsou vládnoucí rasou na Zemi, opak je pravdou. Jsou jenom rukojmí ve staletí trvající válce mezi kočkami a psy. V dnešní době mají sice psi navrch, ale křehké vedení nemusí trvat nikterak dlouho. Své v tomto boji má sehrát vakcína na alergii proti psům, kterou vyvíjí profesor Brody (Jeff Goldblum), a která by psům zajistila trvalé vítězství. Ale kočky se jen tak nevzdávají, a chtějí se vakcíny zmocnit, aby její účinky mohli obrátit. A tak se na dvorku u Brodyů odehraje největší souboj ... Obdobně jako filmy typu Kdopak to mluví nebo Dr. Dollitle mají mluvící zvířátka (mimina lze taky brát za taková zvířátka) vždycky úspěch. Do stejné kategorie zapadají Cats & Dogs, aniž by některak vyčnívaly. Scénář se docela povedl (nejvíc se mi líbil Zvoneček a jeho trable se služebnou a ruské špi-kotě), ale jak některé vizuální efekty (digitální až hrůza), tak herecké nevýkony lidských herců (včetně Jeff Goldbluma) film vrací zpět do průměru... Docela by mě ale zajímalo, jak by se na film dívala moje neteř, která zbožňuje kočky nade vše, a nějakej čoklík jí nesmí přijít na oči :) ()

Tomulka odpad!

Podle mně to jsou vyhozené peníze. Byl jsem na tento film dokonce v kině, protože jsem hlídal caparty co to chtěli vidět a tak jsem šel s nimi. To bylo tak absurdní, že jsem se dávil. Když jsem se capartů zeptal co si o filmu myslí oni tak mi říkali, že je to dilné jak se ti psy tvářili a jak to že mluví psy , kočky a dokonce se mně ptali jestli byli některé zvířátka nemocné, jelikož některé digitálně upravéné vzhledy zvířátel působili hodně křečovitě. Rozhodně nedoporučuji na film koukat a nenechte na to koukat ani děti co jsou ve věku kdy mají spostu otázek :)) ()

oveckaoa

Podle myšlení dnešních názorů bych měl dat odpad jelikož zde mluví zvířata :-) ale já ho nedám. Docela slušný film po zvířecí stránce na konci jsem se taky nasmál :-) ale po lidksé stránky herců je to tragédie takže 80 procent. Na to že jsem od toho nečekal nic naprostá spokojenost. Co mě překvapilo je jméno režiséra od člověka který později natočil neskutečnou sračku jménem Maska Junior jsem nečekla tak dobrý film. ()

• Většina nočních scén byla natáčena přes den, protože v noci mají psi tendenci spát kdykoliv to je možné. (Chevees)
  • Ruská modrá kočka není ve skutečnosti ruská modrá kočka, ale spíše britská. (HappySmile)