Hačikó: Príbeh psa

• Česko Hačikó - příběh psa (viac)
všetky plagáty

Americký profesor Parker Wilson dochádza denne vlakom do práce. Jedného dňa nájde na stanici opustené šteňa japonskej rasy akita inu. Aj keď je manželka Cate najskôr proti tomu, aby si ho ponechal, láska jej manžela k psovi ju nakoniec presvedčí. Hači, ako psíka pomenujú, denne sprevádza svojho pána na stanicu a večer ho tu opäť víta. Jedného dňa však Parker zomrie a na stanicu sa už nikdy nevráti. Hačikó však verne čaká na svojho pána deň čo deň, celých deväť rokov na rovnakom mieste. Až do svojej vlastnej smrti... Legenda o nesmrteľnom pute a vernej oddanosti psa k svojmu pánovi sa v Japonsku traduje dodnes. Je dôkazom, že aj ten najobyčajnejší rituál sa môže stať najväčším a najčistejším vyznaním lásky. (TV JOJ)

Mrs.Bailey

Možná jsem přecitlivělý člověk, ale asi neznám dojemnější snímek než tento...Četla jsem o něm už dřív, ale zjistila jsem, že prý byl zfilmován, tak jsem včera sedla k obrazovce a podívala se. Někomu film může připadat příliš americký a není na něm vlastně nic extra, až na to, že má strašně hluboký a nádherný příběh. Když Hachiko seděl a čekal za doprovodu krásně smutného klavíru na svého pána, bylo mi ho tak líto! Člověk by si měl uvědomit, co ve zvířatech má, že on je ten slavný "pán tvorstva", který ve většině případů může rozhodovat o jejich životech, ale využívá toho a chová se někdy tak zle, že bych za to minimálně zavírala do vězení. Přála bych si, aby tento film naučil lidi neubližovat zvířatům. "Here I wait, oh my friend you are late. No matter what, here I will stay. The cold, rain and heat return again, no matter my friend here I will wait. Night becomes day, days become years, but it is no matter for here I will stay. I will wait my friend, just to walk beside you one more day." ()

HaceR

Som rád že sa ešte točia aj takéto filmy. Očakávate od nich málo, ale dajú vám veľa, na rozdiel od tých vysoko rozpočtových filmov z poslednej doby. Skvelý oddychový film pri ktorom môžete vypnúť a vychutnávať si dojemný príbeh, ktorý naviac umocňuje fakt, že je podľa skutočnej udalosti. ()

Hepy13

Zpočátku jsem si říkal co na tom je, a tohle mě má jako rozbrečet? Ovšem když si člověk uvědomí jaké může vzniknout pouto mezi zvířetem a člověkem, tak jsem se slzám neubránil. Tento film varuje: Jsem smutný, dojemný a dívání se na mě může způsobit emoční destrukci! ()

Marketka007

Tenhle příběh se mě natolik dotkl, že nemůžu hodnotit jinak...nejspíš je mé hodnocení dáno i tím, že mám psy raději než lidi,a že mám doma tři uštěkaná stvoření, která mě mají raději víc, než sebe... ()

arcticsky

Slzavá One Pes Show s poněkud uspávacím klavírním doprovodem. To "slzavá" nemyslím nějak cynicky nebo špatně, nakonec jsem to také s mírným dojetím dokoukal. ()

Spiizy

Nutno přiznat, že celý snímek cítím, jak se tady ze mě někdo snaží vymáčknout slzu všemožnými způsoby, přímo snad diváka citově vyždímat tu někdo chce, avšak i přes tento jasný fakt tento příběh slušně zní. I přes naprosto jednoduchou pointu, omezený počet herců film frčí v atmosféře příslušící příběhu, který nám je vyprávěn. Žádná filmová hitparáda se tady neodehrává, ale jako oddechovka s uvědoměním si, že i v dnešní době existuje oddanost, věrnost a přátelství, to na jeden příjemný večer postačí. ()

Zbranicus

Taky mám psa, to je vlastně důvod proč jsem se na tenhle film díval. Pro mě je neskutečně emotivní, na konci jsem se málem rozbrečel i když jsem čekal že takovej moment příjde. Psy jsou nejlepší hlavně pro svou věrnost a tenhle film je právě o tom. Až přijedu domů ze školy hned půjdu na procházku s mou fenkou :) ()

p3tris

Ano, tento film je prvoplánovitě slzopudný. Ale je natočený s takovým režisérským citem a s tak sympatickými a civilně hrajícími herci v čele s těmi zvířecími, že mu ten útok na city rád prominu. A i když jsem tu závěrečnou scénu samozřejmě čekal a pokusil jsem se vůči ní obrnit, stejně se mi, téměř čtyřicetiletému cynikovi, po tvářích válely slzy jak hrachy. Pokud si vzpomínám, to se mi nestalo od doby, kdy se Atrejovi utopil v Bažinách smutku Artex. Už za to si zaslouží plný počet hvězd. ()

Nolanofil

Ale áno, vybehla mi na konci slza... ale neznamená to že ten film je výborný, len je dojemný a pravdivý. 4*- tá hviezda je za Hachiho a jeho skutočný príbeh. ()

Ondra603

Krásný příběh o silném poutu mezi zvířetem a člověkem. Během filmu mě to 2 krát bralo, no a na konci už jsem ty slzy neudržel. Sám mám doma nejednoho hafana. Němá tvář se k Vám nikdy neotočí zády. ()

dee.n

Haciko.. je těžké napsat objektivní komentář k filmu, ve kterém hraje ten nejroztomilejší pejsek na světě, který je verny svému panickovi až za hrob. Navíc s Richardem Gerem, který hraje tak sympatického chlápka. A slzy, které se mi půlku filmu koulely po tvářích a bránily viditelnosti filmu k objektivitě taky nepřispějí. Jasných pět hvězd, už proto, ze se to skutečně stalo a filmové zpracovaní je to vice než vkusné. ()

Atheas

Psí příběh, který z diváka vyždímá všechny dostupné slzičky. Jde vidět, že u psů funguje skvěle dlouhodobá paměť. Krásný počin. Richard Gere sympaťak, který vše dokáže zahrát tak sobě blízko, přirozeně, jakoby ani nehrál, prostě tam jen byl. Viděno s Klistynkou a mám pocit, že jsme si u tohoto filmu doopravdy odpočinuli. Takže skvělý odpočinkový film. ()

Oliveris

Ostávam bez slov. Najkrajšie vyobrazenie lásky a vernosti, aké môže byť. Vo filme funguje absolútne všetko, ale obzvlášť by som chcel vyzdvihnúť hudobný doprovod, ktorý presnie vie, kedy a aké melódie zahrať, aby diváka obmäkčil. Za mňa rozhodne bezchybný film, ktorý krásne ukazuje, že aj veci, ktoré sa môžu zdať niekomu ako maličkosti, môžu byť prejavom čistej lásky. ()

in nomine

Kdo má psa pochopí. Krásný film se skvělou hudbou a příběhem.. Kdo nemá rád Richarda Gera budet dokolečka omílat to samé a blábolit, že film ho nechal chladným přitom u toho brečel jak mimino. ()

ViktorEl

Pekný, prijemný príbeh a dojemný koniec, také filmy sa mi páčia a ani pri tomto to nie je inak. Richard Gere hrá výborne a Hachiko (Akita) je veľmi pekná rasa. Pre mňa to je na 80% ()