Nové dynamické stvárnenie najznámejších postáv Arthura Conana Doyla vo filme Sherlock Holmes, postaví Holmesa a jeho verného partnera Watsona pred novú výzvu. Holmes, ktorého bojové schopnosti sú rovnako nebezpečné ako jeho legendárny intelekt, musí kvôli porazeniu nového nepriateľa a odhaleniu hrozivých intríg na zničenie krajiny bojovať ako nikdy predtým. (TV Markíza)

DaliX

Strhujúce, skvelé a úchvatné. Tak asi takýto je nové spracovanie Sherlocka Holmesa s charizmatickým Robertom Downeyom Jr., ktorého som si už od Iron Mana zamiloval. Je to niečo ako mix detektívneho príbehu s komediálnymi prvkami a akčným filmom, ktorý tomu dodáva jedinečnú šťavu. Takisto aj Holmesova schopnosť dedukcie a pomalý spôsob objasňovania celej záhady dotvára pocit napätia a hlavné záver, kde Holmes spoznáva svojho najzákernejšieho nepriateľa (veď aj tak všetci vieme, že je to profesor Moriarty:)) načrtol pokračovanie. A ja pevne verím, že je sa na čo tešiť. ()

Big Bear

Koukám, že tu jsem skoro jediný ale co - Toto nebyl můj šálek Earl greye s mlékem a to ani o páté. Ztřeštěnost ještě nemusí znamenat umění. Tuhle havárii nezachránil ani Zimmer, ani celkem solidní obsazení. Holt jsem stará škola. Sir Arthur Conan Doyle z obláčku jistě nevěřícně zíral jako já.... Po první hodině sledování jsem se uchýlil k milosrdnému červenému tlačítku na DO - Power. * ()

JohnnyD

Nové poňatie Sherlocka Holmesa mi nevadí. Nevadí mi humor ani excentrický Robert Downey Jr., no mám problém so strašným scenárom, ktorý je útržkovitý, rozháraný a Ritchie si s ním nevie rady. Taktiež prílišnú pozornosť pútajú nevydarené efekty, ktorými je film prepchatý (tá letiaca kotva je ako z nejakého lacného scifi hororu z roku 2000). Nad všetko vyniká bohovská zimmerova hudba s motívmi balkánskej a cigánskej ľudovej hudby. ()

forsberg

V knize A Study in Scarlet je Holmes popsán jako "young fellow" který "usually he was full of energy but the were times when he seemed to be strangely weak and lay on the sofa in the sitting room. This weakness seemed very strange. It even thought that he took some narkotic." Downeyho Sherlock je tedy možná daleko blíž představě géniovy neklidné mysli, než všechni ti obvykle ztvárňovaní suchaři s dýmkou v jedné ruce a s hůlkou v druhé. Film je prvotřídní zábava a určitě doporučuji soundtrack...zní trochu jako kdyby ho pan Zimmer skládal po bujarém večírku s pány Hapkou a Bregovićem. ()

Niles

Trochu som sa obával nového, mysteriózneho spracovania klasického Sherlocka Holmesa. Ale Guyovi Ritchiemu sa to podarilo nad moje očakávania. Trochu vtipné, napínavé a perfektne premyslené. A ešte dodám ako veľmi je (opäť) počuť, že o soundtrack sa postaral Hans Zimmer. To čo svojou hudbou dodá filmu, ako ho spestrí a urobí oveľa zaujímavejším je niečo neuveriteľné. ()

Boogeyman

Asi největším kladem nového Sherlocka Holmese jsou kromě vizuálně perfektního digitálního Londýna, hlavní dvě postavy. Downeyho Holmes a Lawův Watson jsou parádní charaktery (na hony vzdálené zažitým předlohám) a jejich vztah má pořádnou jiskru (není myšleno homosexuálně). Čili je důvod jim fandit a sledovat jejich kočkování je pak vyloženě zábavné. Ostatní postavy jsou upozaděné a nevýrazné, příběh hloupý a zároveň překombinovaný, pravého vyšetřování se nedočkáma, zato o přemrštěné akční scény nouze není. Ale to už tak nějak patří k novodobým modernizacím a alespoň jde o opravdu svěží závan. Moc se mi libili Holmesovi pěstní souboje s plánováním úderů, škoda že jich nebylo víc, tady byl totiž poznat Guy Ritchie. Zklamán tak nakonec nejsem, ale nadšení se taky nekoná. ()

Ducharme odpad!

To se takhle jednou v okatě studiově zamlženém a šedivém Londýně rozhodl jakýsi pseudo Indiana Jones, že vyřeší jeden z mizerných případů Roberta Langdona a u toho si bude říkat Sherlock Holmes. Říkala jsem si, že by to mohla být alespoň trochu inteligentní zábava, jak naznačoval trailer a jak slibuje i postava Holmese samotná. Nebylo nic. Dostalo se mi jen nekonečné řady monstr výbuchů provázaných suitou zdlouhavých soubojů a plochých havních postav visících za konečky prstů z mostu chvíli poté, co stihly hlavním slizounovi podrobně vyložit veškerá svá počínání a vysvětlit divákovi možné nejasnosti v zápletce. Oceňuji ovšem práci kadeřníka - Holmes byl vždy dokonale rozcuchaný, jeho múza byla sexy i poté, co spadla z mostu (doufám, že alespoň na hlavu) a od blyštivého temene záporného slizouna se v každém momentu perfektně ordážely okolní kulisy. Tohle není Sherlock Holmes. Celou dobu jsem si říkala, že jedna hvězda budou adekvátní. Pak ale přišel ten konec, který navíc naznačil, že by mohlo následovat nějaké pokračování mediálního prznění známého detektiva. Nejradši bych Ritchiemu vpustila do pracovny Poeova havrana, aby mu vše vyjasnil. ()

Ketri

Zpracování Sherlocka Holmese pro mládež a americké občany. Ale co, bylo to zábavné, děj ubíhal svižným tempem, Jude Law trochu zastiňoval hlavního protagonistu, takže pokud bude příště na řadě profesor M., máme se na co těšit. ()

hippyman

bylo to všechno až moc svižné, brilantní a bezchybné, zdálky jako da vinci code, ale akcí, vtipem a soundtrackem vytuněná šifra mistra ritchieho zabrala skvěle a srazila dvouhodinovou écéčkovou prudu brno-kolín v jardovi haškovi na minimum, lépe řečeno na minimálně 80% zážitek. ()

Rosomak

Přijde mi to podobně nešťastné jako například Gilliamova Kletba bratří Grimmů. Přestylizované vizuály zakrývají, že to celé postrádá drajv, originalitu a pořádnou zápletku. ()

Pilda17

Sherlock Holmes předčil mé očekávání. Herecký výkon Robert Downey byl obdivuhodný a do role se hodil jak vejce vejci. Efekty byly hodně pěkně zpracované a akční scény se také moc povedly. Docela jsem se i zasmál a temný Londýn byl velice stylově propracovaný. Nic méně mi stejně něco málo k úplnému štěstí chybělo.. 8/10 = 85% ()

salahadin

Fascinuje mě, jak se dnes točí filmy, ve kterých je v ohrožení celý svět. A tenhle fakt neunikl ani Holmesovi. Blackwood chce předělat svět...no to má před sebou těžký oříšek, taková nepálská koza se bude pást pořád stejně, molům v České republice bude pořád stejně chutnat a po chilských papričkách se bude opět dlouze vysedávat na WC. Fascinující. Možná mají filmaři pocit, že by to pak nebyl skvělej film. Naopak, kdyby Holmes hledal „jen“ vraha, filmu by to přidalo o 75% atmosféry navíc. Takže ubrat v odlehčujících momentech, přidat ponurou atmosféru, úplně změnit detektivní příběh s černou magií a bude to ťip ťop. Dále nevysvětlovat každej detail jako malým dětem. Co takhle nás nechat přemýšlet, když už se díváme na legendu v žánru krimi? Ale proč se zlobím, já přece nečekal duchaplnou detektivku, já čekal přesně tohle - běžný zábavný film s Downeym, kterému role geniálních podivínů prostě sedí. A toho se mi dostalo. Tohle je Holmes pro děcka, těším se, až jednou někdo natočí skutečného Holmese a ne HOUMLESE (záměrně jsem neřekl "Holmese pro dospělé", což by v některých jedincích mohlo vzbuzovat dojem vy-víte-čeho). ()

Rosaviva

No. Tak tenhle film mě hodně překvapil. Děj rychle ubíhal vpřed, sem tam se objevila vtipná scéna. Navíc bylo všechno temně zahalené v nádherném Londýně (scéna kde sedí Robert Downey Jr. s Rachel McAdams na rozestavěném Tower Bridge pro mě byla nejkrásnější z celého filmu, prostě mám pro Londýn slabost). Občas mi ztuhla krev v žilách, RDJ si s Judem Lawem dost dobře sedli a tvořili skvělou dvojku a Rachel McAdams byla dobrá jako vždycky. Sherlock Holmes byl genius. Dokonalý soundtrack, Hans Zimmer je borec. 5* ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 7/10 Hudba 7/10 Akce 8/10/// +výprava a zpracované prostředí, dialogy, humor, akce, efekty -trochu jsem mi musel zvykat na známé herce hrající známe postavy, v některých momentech je to až moc moderní a je to občas příliš americké/// Raději jsem se tomu vyhýbal, ale teď když má v lednu vejít do kin další pokračování, řekl jsem si, že to musím zkusit. Už jen kvůli tomu abych byl v obraze. Dějově je film někde na pomezí přehnané moderní nudy a solidního akčně detektivního příběhu. Film je chytrý, záporák naivní ale divák se baví i když ví jak to dopadne. Možná bych ubral 10 minut, ale jinak není moc co vytknout. Pravděpodobně dostanete to co očekáváte./// Celkem 73%/// ()

Aky

Výtečné mysteriózní akční krimi se skvělými třemi hlavními herci. Má to spád, vtip, napětí... Jediné, co nesedí, je, že to není Sherlock Holmes. ()

Ruut

Tak se nám prcek Downey Jr. na stará kolena pěkně rozjel. Sleduji jeho znovuzrození už od pohodovky Kiss Kiss Bang Bang. Hláškujícího světáka si s velkým úspěchem zopakoval i v Iron Manovi. A právě Pan Železňák jako by z oka vypadl i nejnovějšímu podání Sherlocka Holmese. Film je to svižný a plný povedeného špičkování mezi ústřední detektivní dvojicí. To nejlepší zde totiž tvoří dialogy a nadsázka, věc na první pohled téměř nepředstavitelná. Režiseru Richiemu se povedlo přiblížit vykopávku z minulému století i současným "rychlým a zběsilým" divákům. Za to mu patří stejná slova uznání jako Downeymu Jr. Škoda jen zbytečně přízemní zápletky a do očí bijících digitalních triků. Každopádně se těším napřesrok na nášup. 70% ()

Allien.9

Na tenhle nenáročný filmeček s nadupaným trailerem jsem se těšila opravdu hodně dlouho, nicméně i tak mě vlastní hodnocení docela překvapuje... Nemůžu si pomoct, ale novodobější pojetí Sherlocka Holmese ve mě vyvolalo natolik kladné pocity, že se mu nemohu odměnit jinak než hodnocením balancujícím na hranici mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami. Atmosféra průmyslově se zvedajícího Londýna je perfektní, Zimmer opět dokazuje, že je král a oba hlavní protagonisté jsou kapitola sama pro sebe (roztomilé "handrkování" mezi Downeym a Lawem nemá chybu). Dokonalé hlášky jen dokreslují už tak dokonalé scény a já už se nemůžu dočkat druhého dílu. Po anti-zážitku z "Avatara" jsem v sedmém nebi aneb Ritchie umí.;-) ()

HAL

Guy Ritchie se svým Holmesem nezklamal, ale ani nenadchl... a mě osobně jen utvrdil v tom že on je jeden z těch režisérů, kterým v Hollywoodu pšenka nepokvete. Komerčně sice možná ano, ale kvalitou a stylovostí ani omylem. Holmes je zábavný a přes nekončící dialogy nepostrádá šmrnc, ale i přes špínu starého Londýna je příliš uhlazený na to, aby se mohl rovnat geniální zběsilosti starších Ritchieovek. 7/10 ()

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

Emily Blunt jako první skutečná detektivka

19.10.2023

Režisér Jaume Collet-Serra (Mělčiny, Black Adam) si již poněkolikáté zopákne spolupráci s produkční společností Seven Bucks Dwaynea Johnsona a pro studio MGM nyní natočí snímek Kate Warne. Hlavní… (viac)

Třetí Sherlock je nyní prioritou

Třetí Sherlock je nyní prioritou

22.04.2023

Dlouhé roky fanoušci čekali, kdy a jestli vůbec se rozjede produkce na třetím Sherlocku Holmesovi s Downeym, Lawem a Ritchiem. Poslední zmiňovaný mezitím od projektu odešel, jelikož měl v poslední… (viac)

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

Sherlock Holmes se dočká spin-offů

06.04.2022

Streamovací služba HBO Max do toho v posledních týdnech šlape a objednává jeden nový seriál za druhým. Nyní tak s posvěcením od studia Warner Bros. přichází zpráva, že se populární filmová série… (viac)

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

Hugh Grant a Guy Ritchie opět spolu

23.01.2021

Herec Hugh Grant (Mělas to vědět, Gentlemani) si nejspíš zopakuje spolupráci se slavným režisérem známých gangsterek Guyem Ritchiem (Podfu(c)k, Sherlock Holmes). Natočit by spolu pak měli akční… (viac)