Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

x_ander

Povedené pokračování. Iron man 2 nemá děj, žádnou hlubší myšlenku nebo zvraty, akčních scén je velice málo (ty ale stojí za to) a film je ukecaný více, než bývá v žánru zvykem. Ale baví, a to hodně a proto jsem spokojený na 4*. ()

megajalec

Jednotka sa mi páčila a prepáčil som tam chyby, aj keď to boli drobnejšie. Dvojka trochu stráca, priveľa je toho rozrobeného, myslím vzťahy, charaktery postáv, príbehy. Paradoxne, privítal by som trochu viac rozpitvať príbeh Ivana Vanka. Tri alebo štyri? To je otázka...No dobre, tak za Downeyho a krásu Scarlett a že som film doslova zhltol (aj kvôli očakávaniu z jednotky) jednu prihodím. A ešte jeden dotaz, údely pokračovaní každý pozná, myslím, že táto bola dôstojným pokračovaním jednotky. Edit: po druhom pozretí predsa len tú jedno sťahujem, nemá to taký drive, kontinuitu. ()

Crytic

Klasická dvojka - celý příběh v podstatě o ničem - pouze velkolepější akční scény (a ani těch tu nebylo moc). To co mi tu nejvíc vadí je však nedostačující záporák - Mickey Mouse Rourke to měl zabalit hned po tom, co si zahrál jako Harley Davidson po boku Marlboro Mana. Od té doby je to jenom velká, obtloustlá, zjizvená, neohrabaná hora bez talentu. Naštěstí má tento film 3 Dobré pilíře: Robert Downey Jr co-by rytíř v leské zbroji, Gwyneth Paltrow jako něžná kráska a Scarlett Johansson v temném přiléhavém kostýmku - o la lá :) Za tyhle tři dávám filmu 3* - jinak ani ťuk. ()

JohnCoffe

Po velmi dobře natočeném prvním dílu přichází tohle zklamání které pro mě v podstatě nepřináší žádnou inovaci oproti jedničce.Rourkovi role záporáka nesedla a Downeyho už sem měl chvílema taky plné zuby.Scénáristicky chabé dílko které bohužel pro sérii Iron Mana dává tušit další pokračování které už pro mě nemá smysl . ()

Ereniss

To je ono! Takhle má vypadat film, u kterého se člověk ani na minutu nenudí. Akce, slovní přestřelky, zábava, charismatický záporák a Downey v obleku. Vůbec těch peněz za dvě návštěvy kina nelituju! ()

Blazis34

Druhé pokračování akční sci-fi jízdy je tak stejně dobré asi jako první vydání. Těžko říci, jaký díl mě bavil více. Jak jednička tak i dvojka mají své pro a proti. V tomto díle se mi líbilo hezky udělané EXPO, scénky u kterých se dalo zasmát, zbraně, technika a sláva. To se líbí prostě skoro všem a tak se nedivím Jonu Favreau, že dvakrát vkročil do stejné řeky a vsadil na jistotu. Ono v hlavní roli s Robertem Downey Jr. měl skoro vyhráno, pač by ho těžko nikdo lépe napodoboval po prvním vydáním. Tak že pro mě dost zábavné a myslím, že podle konce se dočkáme i třetího pokračování. Dávám 65% - tři hvězdy. ()

Ltblue

Monštroízne! Počúvať ten ***** cz jazyk bolo niečo hrozné.Ale išlo celkovo o výsledok čo je 10/10.Milujem Robertovu úlohu Iron Man(a).Vizuálne efekty 10/10.Hudba 10/10.Herecké výkony 9/10. ()

miistr

Tak tohle byl takový slabý odvar už z jednou provařeného čaje. Vyloženě nic nového a spíše už jenom tak nafouknuté. Ani mě to tolik nebavilo a jeden z mála plusů byla Scarlett a to je sakra málo. ()

Pokysek

Nutno přiznat si, že jak už to tak bývá... pokračování filmů je většinou s dalším dílem slabší a slabší.... bohužel ani Iron Man 2 není ničím vyjímečným. Nepříliš záživný scénář, který v porovnáním s prvním dílem postrádá kvalitu. Naštěstí jej zachraňuje kvalitní sestavení hereckého obsazení a v mém případě oblíbený rebel R. Downey, který jako by měl roli šitou na míru a užíval si ji. Bohužel ani on tenhle film nezachrání a nevyrovná ho hodnocení ani zdaleka prvnímu dílu. Film je alespoň po vizuální stránce velmi dobrý. Takže pokud nepotřebujete kvalitní příběh a chcete si na večer jen odpočinout u něčeho co je slušným počinem a občas se lehce pousmát, je tohle správná volba. ( scéna kdy si Iron Man nechá odejít svého nej přítele s jeho náhradním oblekem mi přišla jako velmi špatný vtip a malér ve scénáři ! souhlasím s Cival ) Moje hodnocení : 6,5/10 ()

adamek333

O něco slabší něž první díl, zachránily to nové vychytávky, které se ve filmu objevily. Robert Downey podal stejně dobrý výkon. ()

spacemaster

Výborné pokračování, které přesně splnilo všechno co jsem po jedničce očekával. Navíc bonus v podobě Scarlett Johansson byl vítaným zpestřením, přesně takovým jaké si jen může (mužský :D) divák přát. Navíc hlody, které herci sypou z rukávu mi málem způsobily infarkt. Jen tak dál... ()

Sticks

Prvá trištvrte hodina ok, potom už len prehliadka pekných tváričiek a.k.a. postáv, drahých áut, bojového umenia, ,,vedátorstva´´ a pôsobivého počítačového súboja mechov ako z hry Mechcommander. Príbeh pre diváka čo si rád odbehne a prakticky mu nič neujde, dialógy, scény priemerné, pointa nezapracovala. Vážne netuším pre akú cieľovú skupinu je snímok urobený. Pre mňa určite nie - raz a dosť. Z marvelových filmov čo som zatiaľ videl najslabší. 6/10 ()

capik25

Právě jsem to shlédla na HBO a z té dabované verze je mi zle. Dialogy se občas nedaly stíhat, takže z rozhovorů v rychlosti alá gilmorky mě akorát rozbolela hlava :) musím zkouknout originál verzi a třeba se i rozhodnu navýšit počet hvězd, ikdyž na mě už tam bylo asi až moc "přezbrojeno"... Hodnocení bych snížila i za výkon Scarlett Johansson, protože jsem ji nevěřila ani nos mezi očima. (nebo to byl záměr?!) 5* dostává Rourke a Sam Rockwell ()

Radimko

S ohledem na hodnocení a komentáře jiných jsem byl ve svých očekáváních trochu skeptický, ale výsledkem je příjemné překvapení. Stejně jako u prvního dílu, i tentokrát jsem se dobře bavil. ()

maldoror16

Příšerně ukecané, samolibé, namyšlené a většinu času bohužel velmi nudné a rozházené/nesoudržné co do příběhu, takové nějaké splácané a odfláknuté. Jediná pořádná akce je v závěru, ale ta je zase trochu nedotažená, rychlá a krátká a chybí jí nějaký pořádný styl či šmrnc, byť po technické a trikové stránce je samozřejmě špičková. Fakt moc zklamání po jedničce, která mě bavila. Tady se povedla žel snad jen Scarlett + Sam Rockwell byl fajn. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)