Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

G900

Skoda toho zatracenyho dabingu... Ale jako film to nebylo spatne, pak nelogicnosti, obcas trosku nucene, ale u vetsiny vtipu jsem se opravdu zasmal a celkove jsem se u filmu bavil. Dosta jsem to, co jsem dostat chtel. A to je hlavni, ne? :) 75 % ()

Jabro

Bohužel jsem viděl nadabovanou verzi, a na české hlasy jsem si zvykal déle než je zdrávo - za to ubírám hodnocení o stupeň dolů! Jinak je to pohodový film, u kterého se pěkně odreagujete, ale zázraky nečekejte... ()

El-Barto

Druhý železňák je už o něco dospělejší, ale o dost nudnější v akčních scénách. To mi ale celkový dojem trochu vyrovnává a proto bych asi nedokázal vybrat lepší mezi jedničkou a dvojkou. Robert Downey Jr. mě jen utvrdil, že se na samolibého playboye v železném obleku hodí víc než kdokoliv jiný a bez něj by byl výsledný dojem poloviční. Doufám, že do trojky se něco změní a konečně dostaneme vyvážený mix svižné akce a dospělého dramatu. ()

Kiedes

Můžu říct, že dvojka naplnila má skromná očekávání. Jednička se mi líbila hodně, ale za zázrak ji nepovažuji. Takže když si kladu otázku, co jsem po druhém dílu chtěl, všechno do puntíku splnil. Chtěl jsem Scarlett ve fakt sexy kostýmu...dostal jsem ji...to by mi vlastně mohlo a mělo stačit, ale já chtěl taky záporáka roku a Mickey Rourke byl fakt hodně zápornej, zápornější než David Rath na vrrkovi, Rourkův vzhled byl prostě dotaženej do posledního detailu. Dalším požadavkem bylo, aby se film nehemžil akčnímapočítačovýmasuperscénama typu "my na to máme prachy a tak bude celej film votom". Film byl naštěstí příjemným kompromisem. Poslední věc, co jsem chtěl byla, abych se bavil ještě líp než u jedničky...a stalo se tak. Nenáročná dobrá zábava! 75% ()

ashtangi

Docela velké zklamání! Režisér nahradil originalitu efektů poměrně zbytečným množstvím zvučných jmen. K čemu Scarlett, Samuel L. Jackson a snad i Sam Rockwell. Gwyneth Paltrow se změnila z chladné na trochu upištěnou. Film je neuvěřitelně ukecaný. Pořád se zde mluví a mluví a mluví. Na pořádné efekty si člověk musí počkat. Pokud tedy neusne, dočká se vskutku perfektní smrště. Bohužel až na konci. I přesto vše snímek patří k tomu lepšímu, co se v komiksových adaptacích zrodilo. ()

ypres.bass

Oproti prvnímu dílu ohromné zklamání. Downey naprosto nevýrazný, Paltrowka ještě víc, jediný kdo tam za něco stál tak poměrně zdařilý comeback pohasínající hvězdy Mickey Rourke v roli zhrzeného ruského vědce Vanka. Bojím se co bude ve třetím dílu. ()

KOZEL84

Jde natočit mín' akční a víc ukecanější comics než je první Iron Man?Jde.Druhý Iron Man.Nevím kam se podělo víc akce kterou Favreau sliboval,protože jediné co přidal je víc prostoru pro svou zbytečnou postavu a rádobyvtipné plky.Žvatle se tu tolik,že člověk pomalu nestíhá číst titulky,ale nejhorší je že snažit se je číst je zbytečné.Ono se totiž žvatle jen proto aby nebylo ticho(blablabalabala).Důležitého a zábavného se neřekne nic.Akce je sice dobrá,jenže té je tady sotva čtvrthod'ka.Líp než na Downeyho se mi koukalo na Rourkea,ale potenciál jeho postavy byl odfláknutý jako málokde jinde.Sam Rockwell jednoznačně v nejdebilnější roli své filmografie.Na tohle je ho opravdu škoda.Dobrý no.Dál točte takovéhle trháky a pak se divte že lidi nechodí do kina a radši stahujou z netu!Slabé 3. ()

Ulrich

Po všech strankách horší datadisk prvního Iron Mana, který je tak přeplácaný, že spousta věcí co měla být super, je odsunuta do pozadí. Špičkování mezi Starkem a Pepper, popřípadě Starkem a Rhodesemm úplně zapadne, celá dějová linka se smrtelně nemocným Starkem naprosto vyšumí a Rourke s Rockwellem, ačkoliv je na každé jejich scéně vidět, jak super to jsou herci a že je jeijich postavy opravdu baví, tak dostávají příšerně málo prostoru. O Scarlett Johansson ani nemluvím, protože její jediná akce kandiduje na nejzbytečnější akční scénu v dějinách filmu a po zbytek stopáže akorát někomu nosí lejstra (fakt!).Favreau má kliku, že se mu sešel tým herců,které je neskutečně zábavné sledovat při práci a zvedají Iron Mana 2 nad průměr. Příště by se ale scénárista a režisér mohli trochu více snažit, protože už teď to bylo jen o fous. ()

ViktorEl

Pre mňa určite lepší, akčnejší a živší ako prvý diel. Viac postáv, viac Iron Mana a oveľa viac akcie. Aj keď je tento diel trošku rozpačitý a Jon Favreau má v scenári malý bordel, aj tak odviedol dobrú prácu a podľa mňa splnil to, čo sa od neho očakávalo. A čo je najdôležitejšie vôbec som sa nenudil, ako napríklad pri prvej časti, kde sa to nudnými pasážami len tak hemžilo. Tento diel má ešte jednu výhodu, konečne poriadny záporák v podaní výborného Mickeyho Roukea. 75% ()

kailik

Jak to tak byva zvykem, tak dvojka jde s kvalitou dolu a nic s tim neudelaji ani super ultra giga technologie, ktere jsou sice potesenim pro oko ale nic vic. Mozna kdyby byl ten zaverecnej boj nejak vic zazivnejsi, ale tohle byla proste slabota. ()

Pidzey

Tony Stark je borec,ten oblek je vymazlenej …a Robert Downey Jr je prostě skvělej.Bez něj by byl Iron Man poloviční. Gwyneth Paltrow je stejně roztomilá jako v jedničce,ale přitom má její postava unikátní vnitřní sílu.Ačkoliv mě nikdy moc netankovala,nedokážu se zbavit dojmu že Scarlett je prostě mrtě kočka a k tomu se umí pěkně prát. Sama Rockwella od té doby co jsem viděl Moon jednoduše žeru.No a Mickey Rourke je tak klasickej jak v poslední době jen může být. Akce tu je poskrovnu,ale když se ukáže je prostě supr.Neakční pasáže jsou taky fajn a vůbec jsem se nenudil. Je tedy dvojka lepší než jednička??...Nedokážu říct.Každej z Iron Manů má něco co ten druhý nemá.Ale na druhou stranu,v obou byl skvělí Robert,půvabná Gwyneth.V obou hráli AC/DC a oba měli možná nejzajímavější superhrdinskou postavu.Takže oba filmy jsou stejně dobrý.Pro mě nejlepší superhrdinské filmy. ()

Wawer

Iron Man 2 je jenom o trochu lepší než Transformers 2, Downey je nesnesitelný, stejně tak Rockwell, na Scarlett je radost pohledět, ale její výkon je nějaký tupý, stejně tak S.L.Jackson, akční pojetí vyznívá tak nějak do ztracena a výsledkem toho je, že po akční stránce není z filmu moc co vypíchnout. Na druhou stranu je tu výborný soundtrack, mé oblíbené Monte Carlo a ta koňská dávka tvůrčího nadhledu. Celé to dohromady působí jako chaotický mrdník, nemá to hlavu ani patu, ale sem tam je to docela zábava sledovat, 3* s odřenýma ušima za to, že to byla docela fajn odregovačka ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)