Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

otík

Iron Man 2 je ukecaný a přitom slušně zábavný film. Staví na charisma hlavního hrdiny, který na sebe strhává maximální pozornost. Robert Downey Jr. je naštěstí takový herec, že to dokáže ustát. Zbytek party je jen do počtu. Hlavní záporák si diváka příliš nenakloní, naštěstí Mickey Rourke svou úlohu zvládl dobře. Akční scény pobaví, jsou dobře natočené, hudba Johna Debneyho je též ucházející, několik hlášek opravdu podařených. Jde prostě o dvojku, na kterou půjdete kvůli výborné jedničce a která vás rozhodně nezklame. Hudba: John Debney PS: za titulky opět zajímavá krátká scéná, nevynechat! ()

tom88

Po zhliadnutí v kine boli hlavne zmiešané pocity, pretože film nebol podľa očakávaní. Nebol ani nadupaný, ani príliš akčný práve naopak akcia citeľne chýbala, no tá ktorá tam bola je na vysokej úrovni. Réžia bola klasicky dobrá, Favreau nijak nesklamal. Po technickej stránke je film premakaný, po tej dejovej to už bolo horšie. Nie že by film nejak nudil, ale rozhodne boli aj slabšie chvíľky, ktoré v jednotke skoro ani neboli. Scenár mohol byť prepracovanejší a svižnejší. Na dvojhodinový film toto divadlo nestačilo. Herci boli fajn, Downey zase klasika, Mickey Rourke ako záporák bol skvelý, jeho dizajn tiež a nevadilo aj to, že bol Rus. Český dabing mi v kine až tak neprekážal, ale samozrejme by film v originále vyznel lepšie. Je to hlavne skvelá zábava, ktorá sa dá dokonale užiť. Popcorn na úrovni a rozhodne nadpriemerná komixovka. Navyše sa objavujú konečne silnejšie náznaky na pripravovaný projekt komixových hrdinov The Avengers pod vedením Nicka Furyho ( S.L. Jackson ). Dúfam, že až vznikne Iron man 3 , popracujú tvorcovia viac na akcii. 70% ()

Pája=)

Robert Downey Jr. je Iron Man a je Tony Stark. Bez něho by ten film byl jen další komixovka s hrdiny a záporáky, s vítězstvím a odkazem pro děti. Náhrada Terrence Howarda za Dona Cheadle vážně zabolela, charismatem mu nesahá ani po kotníky. Akce celkem bezduše. Jak jsem řek, kvality Iron Mana má nasvědomí pouze a jen Robert. Těším se na Avengers ()

Loki81

Stejne zbytecne pokracovani!!! Jako prso pornohvezdy umele vytvoreny radoby blockbuster, ktereho pokracovani dockame se bezpochyby jeste nekolik, dokud se najde par zoufalcu, kteri zajdou do kina. Nevtipne, neakcni, holupoucke, trapnosti zavanejici... brrrr. Ani nehornazna koncentrace hereckych starz nepomohla, ba naopak... ()

Deyw

Luxusní...skvělá hudba hlavně ty ac/dc :) kurnik to ktomu presne sedlo...skvělej rourke jako rusák..ten přízvuk a to tetovaní..fakt to kněmu sedělo..o chloupek horší než jednička.. :) btw: otevřenej závěr je fajn..už chci trojku :) ()

Radiq

Ačkoliv tračkoliv pípí pápá pópó, první díl byl lepší. Vznik hrdiny se proměnil na jeho vzestup a pád a boj. Mickey Rourke (se svou ruštinou, ještě docela "uvěřitelnejma" schopnostma, kérkama, vohozama a celkově vzhledem) byl skvělej záporák, akorát se mi zdálo, že má nějak málo prostoru to pořádně rozjet. Čekal bych asi trochu víc akce, tohle bylo dějově dost řídký. Ale jo, libilo se mi to, a to taky kvuli tomu, že jsem u toho žral řizek... Jinak blbé bylo to, že podplukovníka Jamese Rhodese už nehrál Terrence Howard, ale Don Cheadle - kdo se pak má vyznat v tom, že hraje stejnou postavu? Jinak je asi jedno, kdo z nich by ho hrál (oba jsou kvalitní herci)... kdyby ho hrál ale furt! ()

tomeek

Downey to drží celé pohromadě jenom svým ksichtem. Skvěle se na něho dívá, hláškuje jak najatý a efekty jsou velice dobré. Příběh je ale jakýsi nijaký a o motivaci Mickey Rourka by se dalo diskutovat, navíc ten jeho finální výstup trval asi 3 minuty, což mě dvakrát nenaplnilo, plus fakt, že Rourke zrovna nepůsobí jako slovanský typ na to, aby hrál Rusa. Závěrečná mlata, leč krátká, tak byla velice efektní, Gwyneth je v roli jako doma, Scarlett má kaďák jak vrata :D a Favreauova férovka pobavila. Náznak Avengers na konci slibně naznačuje, tak se nechme překvapit, jak to dopadne. Mimochodem Sam Rockwell byl jako obvykle perfektní. Jinak je to bohužel dějově překombinované na úkor svižnosti a hrozně zdlouhavé, hlavně po dalším shlédnutí. Na poprvé mi to nepřišlo. ()

sir-dave

Zmíním hned zkraje, že to jsou slabé 3 hvězdičky. Jednička se mi líbila, pokračování byla nuda bez konce. Různé vychytávky a nová technologie mě samozřejmě nadchly, bohužel nedostaly. Akce se stáhla spíše do pozadí a kladlo se důraz na chytrý vtip a dialogy. Především za Scarlett Johansson jsou ty tři. ()

wendelin9

Iron Man 2 mi přijde o něco slabší než jednička. Film je pořád hodně dobrý, ale já v něm postrádala "momenty překvapení" právě z prvního dílu. Ne že by film neměl co nabdnout, nebo byste od začátku věděli, co se stane, ale jisté napětí a zvědavost z prvníhu dílu, se z dvojky vytratily. ()

bartias

Spíš než pokračování Iron Mana je to prolog k Avengers... s Iron Manem. Režisér Jon Favreau se ve snaze natočit něco většího a velkolepějšího nechal unést. Robert Downey Jr. nezklame, Mickey Rourke je šikovný psycho zloduch, Sam Rockwell si střihnul přesvědčivého obchodního oponenta hlavního hrdiny a Scarlett Johansson se jako Black Widow nečekaně povedla. Akční scény jsou oproti jedničce povedenější a komiksovější. Kreslená políčka mi ožívala před očima. ()

SoolenJV

Ukecaný Downey Jr., pár songů od AC/DC a některé celkem povedené akční scény udržují druhého "Železňáka" nad hladinou průměru. Je to ale jen hlava, která čouhá... ()

panMartin

Oproti předchozímu dílu OBROVSKÉ ZKLAMANÍ. Na můj vkus zdlouhavé, ukecané a bez pořádného příběhu. Robert Downey je sice stále arogantní, ale zdálo se mně, že je trochu z formy. Gwyneth Paltrow opět moc krásná. Detailní záběry na rok nemytého Mickeho. Hlavně Scarlett dokazuje v každé scéně, že je jedna z nejvíc sexy hereček současnosti. Výborný byl souboj na konci s Rourkem, ovšem zase mne na něm naštvalo, že byl příliš krátký. Jediný, co mají tyto filmy za úkol, je vydělat peníze. ()

Nivenx

200 mega vyhozeno z okna. První díl byla kravina, ale přece jen zábavná kravina. Zde je to ještě o málo horší. Nezajímavý děj, který je zpracován tak, že by nebavil ani děcka. Oproti svým komiksovým kolegům Iron man stále strácí a to hodně. U tohohle jsem se vážně nebavil, ale hrozivě nudil. 45% ()

Sabrewulf

Jeden z těch filmů, které čím vícekrát vidím, tím víc se mi líbí. Pořád tam nacházím další a další detaily, studuji ty výstupy, projevy a baví mě to fest. Lidi si stěžují na pouhé dvě akce, ale ruku na srdce - berete kvantitu nebo spíš kvalitu? K čemu mi je každou chvíli akce v IM3, když je naprosto nezáživná a ještě ke všemu epilepticky sestříhaná? Tady nejen, že je natočená jasně a přehledně, ale navíc takové Monako, to je scéna, která se tak zařeže pod kůži! Nástup Ivana je sakramentsky stylový a originální. Řeknete Thor 2 = prázdno, řeknete Iron man 3 = prázdno, ale řeknete Iron Man 2 a prásk! Hned vidím badass Rourkeho s absolutně kůl vizáží a laserovými biči, jak porcuje formule. Jedna z mála komiksovek, ve které mě baví i všechno kolem (vata) a to především díky hercům jako Downey nebo Rockwell (konkrétně druhý jmenovaný si roli slizkého zbrojaře totálně užívá) a režii, která všechno kočíruje s naprostou lehkostí a uvěřitelností (soud). Navíc nejde o vyloženě primitivní rubačku, ani o rádobyintelektuální pohled (tragický Temný rytíř povstal), ale o příjemný zlatý střed, který mi nejvíc vyhovuje. Bohužel, možnost páté hvězdičky ruší přítomnost Johansson. Ano, vážně. Byť je šukézní, už dávno nejsem puberťák, abych nad ní slintal, ale jde především o to, že skoro ze všech scén, ve kterých se objeví, se vytrácí ta lehkost o které jsem psal. Působí strašně uměle a nastrčeně. Ona jednoduše NEUMÍ hrát a celou tuhle nádheru kazí. Škoda. ()

Triple H

Prvý diel nebol pre mňa nejaká bomba, ale príjemny film a zaujímavý úvod do série. Dvojka ma dosť sklamala. Počas stopáže som sa celkom nudil, pretože na plátne sa skoro nič nedialo. Dejovo prázdne a nezáživné (plno vaty, postavy poväčšinou len načrtnuté a ich konflikty ma veľmi nezaujali) a ani tá efektná akcia sa nedostaví, resp. je jej dosť málo (až záver bol celkom fajn). Neviem či bola dobrá voľba zvoliť na tento film scenáristu, ktorý predtým napísal len Tropic Thunder - u Iron Mana 2 mi totiž často prišlo ako keby bol film koncipovaný miestami až ako strelená komédia (Ivan a jeho vtáčik? jahody?). Nulový záujem o postavy a ich problémy - Justin Hammer je prihriaty a neschopný trtko, Ivan Vanko nemá dostatočný priestor (škoda, lebo Rourke je dobrý a snaží sa, ale nemá absolútne čo hrať), Scarlett Johansson vcelku zbytočná. Downeyho Stark je ešte arogantnejší ako v prvom filme. Deň po projekcii mi to už skoro celé vyfučalo z hlavy, čo by mi ani tak nevadilo keby som sa dobre bavil. Ako vidím podľa hodnotení naokolo - som v drvivej menšine, takže si to možno pozriem ešte raz. ()

TomStall

Vůbec jsem při vstupu do kinosálu nebyl připraven na to, že jdu ne na akční komiksový film, ale na ukecanou grotesku. Problém je, že komediální prvky jsou značně nevyvážené a pohybují se od několika vtipně napsaných dialogů k ukrutně trapným scénkám ala Transformers2 (uprdnuvší si údajná zkázonosná munice). Sympatický darebák Tony Stark se ve dvojce bohužel mění na za každou cenu vtipného arogantního kreténa, který se přes krátkou kariéru alkoholika okamžitě mění v genetickou mutaci Alberta Einsteina a MacGyvera a s vodováhou v ruce a urychlovačem částic v garáži objevuje nový prvek! Jasně, nikdo od komiksové adaptace asi nebude čekat nějakou logiku, ale všechy ty roztomilé nesmysly plynoucí z podstaty Iron Mana nabírají ve dvojce doslova obludné rozměry (a navrch groteskní robot wrestling!). Postavu Scarlett Johansson jsem absolutně nepochopil, ta se ve filmu objevila evidentně jen proto aby se ukázala v útlém úboru, rádoby efektní kungfu stylem zneškodnila pár zloduchů a nahrála ostatním postavám na pár vtípků. Samuel s páskou přes oko mi už zase začíná splývat do jedné role. Jediná postava ze které bych se potenciálně mohl posadit na prdel (samozřejmě v podání skvělého Mickeyho) dostává zoufale málo prostoru a už všudypřítomnými vtípky pokažený vstup do děje je předzvěstí toho, že na nějaké napětí, drama či dokonce epičnost příběhu můžeme v Ironmanovi2 zapomenout. Akce je tudíž sterilní a nudná a tak jedinou částečně fungující složkou dvojky je opravdu jen humor, který vždy náležitě hurónským smíchem ocenili dva pořízci sedící v naší řadě. Zkrátka Favreau se bohužel úspěšně vydal ve stopách Baye, který si ale dvojku Transformerů posral ještě o kapku víc. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

08.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)