Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majiteľ veľkej zbrojárske firmy a vynálezca špeciálneho obleku Iron Mana, odmieta snahy vlády o vydanie svojej technológie pre potreby armády a tvrdí, že nepriatelia štátu sú vo vývoji o desaťročia pozadu. Na jeho veľké prekvapenie sa na pretekoch v Monze objaví podivný muž, ktorý vo veľmi podobnom obleku vyvolá najskôr autonehodu pretekárskych áut, a následne napadne Starka. Útočníkom je potetovaný rabiát Ivan Vanko, zneuznaný potomok ruského vedca, ktorý kedysi pomáhal Tonyho otcovi založiť Stark Technologies. Keďže s ním má nevyrovnané účty, chce sa mu pomstiť na jeho synovi. Okrem toho si dobre rozumie s elektrinou, má dva elektrické biče, schopné čokoľvek a kohokoľvek preťať napoly. To vysvetľuje jeho prezývku Whiplash. Vanka z väzenia unesie Tonyho konkurent Justin Hammer, ktorý chce, aby mu tajne vyrobil obleky Iron Mana. Vanko však sleduje len svoje záujmy a začne pracovať na takzvaných drondoch - vojnových robotoch. Pre seba si vyrobí svoj vlastný oblek Iron Mana a na výstave technologických vojnových noviniek pomocou svojho tajného softvéru a robotov napadne divákov aj Tonyho Starka. Čeliť nepriateľom pomáha Tonymu jeho verná a zamilovaná bývalá asistentka Pepper Pottsová, ktorá sa medzitým stala riaditeľkou Stark Industries. Nová Tonyho asistentka Natalie Rushamanová dokáže viac, než dáva najavo a jej úmysly nemusia byť celkom čisté. Jej skutočné meno je totiž Natasha Romanoff a je to superhrdinka Čierna vdova. (TV JOJ)

ArMinO

Pre mňa jednoznačne 90%. Akcie ako bavlny v pulóvri. Vtip sa objavuje tiež samozrejme. No a celkový dojem už som opísal na začiatku. ()

Dexter666

Iron Man stojí a padá na Downeym a keďže v ňom hrá, je to úplne v poriadku ;-) Napriek pokryvkávajúcemu príbehu - (S.H.I.E.L.D.? To si robíte srandu?!), je to stále výborná zábava a oddychovka. Na viac sa však Iron Man nezmôže - chýba hlavne silný zloduch - ako na povrchu (ďalšiu plechovicu v trojke prosím už nie), tak aj vo vnútri (Rourke bol síce dobrý, ale jeho postava fakt odfláknuto napísaná, to isté pltí o Rockwellovi). Bonus: fajn soundtrack. V trojke však Favreau musí prísť s niečím novým. Slabšie 4* ()

sonnycz

ještě akčnější a ještě bláznivější než jednička. Musím říct, že se tento díl také velmi dobře povedl a osobn se mi dvojka líbila ještě více než jednička a proto jí dávám 90% a vřele jí doporučuji dále ()

popo666

Nevyhnem sa spojeniu s prvym dielom, ktory bol pre mna originalnejsi. TAk ci onak, pokracovanie pri zazmureni oka nad istymi neduhmi bolo prijemne. Osobne mi vadila absolutne umela "bojova" svena so Scarlett Johansson (dost divne, kedze tam lietal kovovy panacik a mal vlastnosti supermana, ten mi az tak umelo nepripadal). Robert Downey to ale vzdy zachrani svojim sarmom a narcistickym prejavom. Bravo :) ()

pcarogers

Downey je pořád stejně zábavný, ve filmu je spousta působivé akce, mezi Starkem a Paltrow to krásně jiskří a Mickey Rourke by měl točit jeden film za druhým, protože teď má zkrátka grády. Co dodat. ()

Speedzor

Iron man 2 -> 2 iron mani, jsem zvědavý co přijde v případném třetím pokračocání. Robert Downey Jr. odvedl skvělý herecký výkon, na který se hned tak nezapomíná. Jedna z věcí, které mě ve filmu nejvíce zaujaly, byly skvěle provedené holografické počítače. Jinak se jedná o snímek, co rozhodně stojí za shlédnuti ()

djcremo

Začiatok na môj vkus veľmi ukecaný, ale dalo sa to. Nenútený humor Roberta Downey Jr. filmu len prospel a trošičku ho odľahčil, čo len vítam. Akčné scény v pohode, ale až poslednú polhodinku akcia naberie na obrátkach. Herecký potenciál hviezdnej zostavy využitý naplno. Každému sadla úloha na telo. I keď film vyslovene nemá čím strhnúť, ako celok pôsobí super a hlavne som sa pri ňom bavil. ()

halberdier

O něco horší než jednička. Robert Downey Jr. skvělý jako vždy, Scarlett Johansson to s rudými vlasy děsně sekne. Akce je natočená dost dobře, jenže na to, že se jedná o komixový film, je ji tu po hříchu málo. A v tom vidím hlavní problém. Jestli ji bylo v celém filmu dohromady 15min, tak to bylo moc. Což je na 2h film podle komixu přece jen trochu málo. ()

Pjotrik

Downey je opět hodně in a vtipný až hanba. Don Cheadle je oproti předchůdci větší suchar. Vyčůraný byznysmen V podání Sama Rockwella je k popukání,což je ale také kámen úrazu, neboť tu chybí regulérní záporák. Mickey Rourke hraje postavu spíše poznamenanou než vyloženě zkaženou. Jinak ale naprosto převládají klady - Scarlett Johansson krásná jako vždy, Gwyneth Paltrow mám teď radši právě díky Ironmanovi. Inteligentní humor plný skvělých hlášek, výborná akce a nějaké ty technické vychytávky:) dávám 80% ()

JP84

Už jednička mě moc nebrala,proto jsem doufal,že to bylo jen takové představení hlavního hrdiny a dvojka bude mnohem smysluplnější a především dospělejší.Jenže,že to bude taková hovadina,to jsem fakt nečekal.Na celém filmu mě štvaly dvě věci.Jednak už mám plné zuby toho teen stylu,jež se snaží hollwood nacpat snad do každého filmu.To je takový problém natočit něco co by nebylo pro věkovou skupinu 14-17 let?Druhou věcí je naprosto splácaný a stupidní scénář.Ani nespočítám kolikrát jsem během sledování nechápavě kroutil hlavou a v duchu si říkal:No to si snad děláte p***l. EDITACE: Po druhém shlédnutí už to tak špatně nevypadá, ale nějaký zázrak v tom stále nevidím. ()

schwejk

Čím to je, že tam, kde jednička bavila, dvojka nudí? Velké zklamání pro ty, kteří čekali malinko hlubší zážitek - Iron Man II je jen nablýskané pozlátko s dobrými triky, ale s velmi špatným scénářem. Velká škoda, protože Scarlett to mimořádně seklo! Doufám, že trojka už nebude, protože jedničce jsem dal čtyři hvězdičky - tímhle tempem... ()

brasek

Posledná polhodinka bola akčnejšia a lepšia ako oba diely. Už jednotka nebola nič moc, ale dvojka zaostáva... hlavne čo sa týka atmosféry. ()

david666

Už se bohužel nejedná o takové překvapení jako tomu bylo u 1. dílu. Postava Starka je stále stejná a ani opět skvělý Rourke film nepozvedl nad průměr. Zápletka je vyčpělá a nezábavná. Akční scény se víceméně stále opakují. Takže kladem je tady kromě Rourka, zrzavá Scarlett a ztvárnění technologických vychytávek v laboratoři. ()

tombender

Tolik skvělých herců najednou už jsem viděl. Ale aby mě bavil v podstatě každý okamžik filmu, ať už tam byl Bobby Jr., Gwyneth, Donny, Sammy L., Scarlett nebo třeba Mickey, to jsem popravdě nečekal. A ten Rourkeův ruský přízvuk! :D ()

Kada80

Tony Stark ani tak nestojí proti nějakému nepříteli,ale hlavně proti svému strachu ze smrti.Proto jsem se dočkal jen dvou akčních scén (což je sakra málo) a méně vtipných dialogů.Dvojka Iron Mana značně pokulhává za jedničkou a nezachrání to ani spousta hereckých hvězd,které jsou tam evidentně zbytečné. 55% ()

da_silva

Jako kurevsky drahá reklama na Oracle asi dobrý, ale jinak zklamání. Ono udělat místo superakčního filmu trikovou konverzačku nemusí bejt špatný, jenže s timhle scénářem to ale nemá šanci. Ne že bych se nudil, ale logiku tam člověk často hledá marně, příběh ani moc nevygraduje, no a záporáci, to je bída. Sam Rockwell neni nebezpečnej, akorát protivnej a přehrává. Mickey Rourke je sice dobrej, ale Whiplash je hrozná postava, a Rusáka Mickeymu taky nikdo nesežere (akcent má relativně v pořádku, ale ten ksicht!). Nakonec to zase celý stojí na Downeym, kterej s přehledem svym charismatem zachraňuje Iron Mana 2 od průseru. Scarlett překvapivě taky dobrá. Nakonec ještě ke Gwyneth Palthrow: jak se mi v jedničce líbila, tak tady to trochu přehnala jak se solárkem, tak s anorexií.. / P.S.: v podstatě se můžu podepsat pod komentář uživatele Adrian ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

U filmových sérií platí jednoduchá matematika - pokud je další díl úspěšnější než ten předchozí, jede se dál, pokud ne, místo pokračování se dá chvíli pauza a potom ideálně reboot. Letos takhle… (viac)

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (viac)