Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

godspeed

Totální nuda má nové jméno, The Avengers. První hodina keců o ničem a minimum akce, další hodina patetických keců o ničem a unylá renderovaná akce. Představitel Lokiho k smíchu. Thor a kapitán Amerika ke zblití. Největší WTF za posledních několik měsíců. Dvakrát jsem skoro usnul, ani nevím, jak se mi podařilo to dokoukat. Stejný level hnusu jako Green Lantern, Fantastic Four a G.I.Joe. Marvel sucks!!! ()

snek888

Po shlédnutí traileru a poslouchání kamarádů o tom, jak je to "skvělej a nadupanej" film, jsem byl na Avengery strašně moc natěšený a hodně jsem očekával. Stopáž 2hod. a 23min. je na můj vkus víc než dlouhá. Film má moc pomalý rozjezd, je zde poměrně dost hlášek, které udržují diváka v bdělosti. Menší roli si zde zahrála "Robin z himymu", což mne se mi líbilo. Druhá polovina je už konečně záživně akční, takže se je na co dívat. Nebýt geniálního vizuálu, mé hodnocení by nepřesáhlo 50%. Spolu se špičkovým zpracováním efektů se mé hodnocení vytáhlo na 73% :-). V průběhu filmu jsou 3 momenty, kdy komičnost situace donutí člověka vybuchnout smíchem. Scénku po závěrečných titulcích úplně nechápu, u mě vyvolala jemný úsměv. ()

štófy

Bohužel jsme už takovýchto filmů přehlcen. Doufal jsem, že Avengers budou opravdu nadupaná jízda, když vezmeme v potaz, jaké postavy se nám do jednoho snímku sešly, ale bohužel jsem neměl pocit, že by dokázali tvůrci využít potenciálu, který jim tato partička nabídla. Příběhově bohužel celkem nuda, naopak líbilo se mi, jak byl film příjemně protkán humorem a nadsázkou. ()

Don82

Po úvodních filmech jsem se na toto finále hodně těšil. Zápletka sice na první pohled povrchní a dějový úvod je dost natahován, menšími odbočkami, ale na druhou stranu v druhé polovině film začne akcelerovat a v poslední půlhodina to je čistokrevná, epická řežba, kterou jsem už hodně dlouho nezažil. Dle očekávání, nejvíce perlil Iron Man a pak Hulk, ale i zbytek týmu mi povahově celkem sedl, byť jako by zvážněli. Pokud něco na léto, tak tuto komiksovou pecku. ()

Marty7CZ

Ale jo, dám 5 hvězd. Na mě toho bylo v jednom filmu moc najednou(mám radši marvelácký solovky), ale nadupanost filmu je neskutečná... Pro fandy komiksů božská relikvie!!!!! ()

Adrai

První čtvrtina = sakra kde to vzalo to hodnocení? Zbytek = už chápu :) IronMan a Hulk jasní tahouni - skoro by se to mohlo jmenovat jen IronMan 2 a jedna polovina. Hawkeye a Black Widow - docela rád bych jejich společný film. Amerika - takový střed. Fury a spol ... prostě to kolem. Thor - stejně jako v jeho filmu mě moc nezaujal. Loki - postava která mi prostě absolutně nesedí vůbec ničím. Celkově ale podařená týmovka, efektní, hláškující, bez hluchých míst ... ()

hero_bk odpad!

Nemám ponětí, co je to ten Asgard, neznám pozadí kolem Thora, Batmanovy kopie Iron Mana, Hulka jsem viděl jenom ve Scary Movie, Captain America mě odpuzuje už jenom jménem a Hawkeye a Black Widow jsem snad ani nějak nezaznamenal, že by mimo tenhle film existovali... A proč jsem se na tenhle film vůbec díval? Abych se přesvědčil, jestli je opravdu tak hroznej, jako napovídá zápletka. Ano, je. Je to jedna z nejhorších věcí, co jsem měl když možnost vidět. Přiznávám se, je to naprosto nekoukatelné... Vypl jsem to ve chvíli, když půlkilometrová loď vytáhne čtyři pidivrtule a vzlétne z vody. Film pro idioty. ()

alldo.raine

Skvěle zapracovaný tým Avengers do filmu. Výtečná akce, s ničím se na nic moc dlouho nečeká, film má spád a nejsou zde žádná hluchá místa. Opět velmi vyčnívá Robert Downey Jr., kterému zde k mému milému překvapení skvěle sekunduje Mark Ruffalo. ()

Paviozo

Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale proč vlastně? Tenhle film splnil všechno co jsem od něj chtěl. Skvělá akce, uvolněná atmosféra, bezva hlášky. Čekal jsem to dobrý ale tohle byla bomba. Jasně, něco by se to našlo, ale od filmu o superhrdinech jsem víc rozhodně nečekal, proto za plnou. ()

Smerfetka88

Podle mě jsou Avangers jeden z filmů, které absolutně degradujete, když si je stáhnete a pustíte doma v obýváku s talířkem jednohubek. Všechny ty efekty a scény si zaslouží, aby byly náležité podané. Šla jsem do tohohle filmu s nulovým očekáváním, ale výsledek mě příjemně překvapil. I když jsem se nemohla zbavit dojmu, že po většinu času šlo o herecký koncert Iron Mana, kde mu zbytek dělal křoví. ()

JohnZ87

První marvelovská týmovka se vskutku povedla. Hláškařsky jí drží nad vodou hlavně Iron Man, bez kterého by film byl sotva poloviční. Mark Ruffalo se role Bannera/Hulka zhostil se ctí. Co bych vytknul, je trošku nevýrazný záporák. Loki si své užil už v Thorovi a jeho armáda, která vyniklala pouze kvantitou (nikoli kvalitou), také příliš neoslnila. Myslím, že filmu by slušel výraznější a démoničtější záporák (nebo malý tým záporáků). Ve dvojce to snad bude lepší. Český dabing není žádný zázrák, zejména dabing Hawkeye působí místy odflákle a amatérsky. 85% ()

Clark_Kent

Tak popravdě nevím co na tm je tak dobrýho podle mě to nemělo moc štávy! Taková slátanina pár dobrých momentů ale to je všechno. Připadlo mě to chvílema v první řadě pro děti určitě jsem od toho čekla daleko víc. Chvílema mě to přišlo i trapný ty postavy všechny. ()

Tatianistka

Možno som mala len vysoké očakávania vzhľadom na to ako to tu je hodnotené, ale neprišlo mi to až také úžasné..taký zaujímavejší akčák..resp čakala som, že budú spolu viac bojovať spolu ako sa spoznávať a nie len posledných 15 min. ()

smajliss

Myslím, že se dalo z podobné kostry (superhrdinové) vytřískat více. Hulk a Ironman byli parádní, zábavní. Zbytek pouze vyplňoval příběh, který byl poměrně fádní a nijak emočně nezasáhl, tudíž nemůžu dát plný počet. ()

Taffey odpad!

Mstitelé je takový americký eintopf, uvařený Jiřím Babicou. Slátanina, vykradená ze všeho možného. Horší, než Green Lantern. Tu už ani nejde o zábavu, to už je ta pověstná cihla do hlavy. Vzpomínám, jak se mnozí vysmívali Supermanovi za jeho kousky. Ovšem proti kapitánovi Amerikovi a ostatním figurám, byl Suproš jen začátečník. V tomoto filmu není vůbec žádná dějová, filozofická ani žádná jiné přidaná hodnota. Technickou stránku filmu dnes dovede udělat kvalitně můj syn na svém nadupaném počítadle. To už nemá s filmařinou opravdu nic psolečného. Neexistuje jediná omluva pro tvůrce tohoto filmu. Divím se Silvestrimu, že se vůbec angažoval. Způsob zdejšího hodnocení nejlépe ilustrují tři hvězdičky LokiZombie. Po nich následují slova: " Velký, převelký zklamání. " To považuji za trend poslední doby tady. To je opravdu tristní zjištění. Kdybych nevěděl, kdo to tady hodnotí, tipoval bych, že jsou to buď děcka ze druhé třídy, nebo, u filmů Nolanových a podobně, banda naprostých snobů. ()

Talina

Těšila jsem se na to už dlouho a jsem ráda, že jsem se netěšila zbytečně! Parádních 140 minut, jenž překypují akcí a k mé radosti i nemalým humorem. Určitě stojí za zhlédnutí...you won't regret it! ()

sethi

Užvaněné. Opravdu nechápu zdejší hodnocení! Cóžé?? 86%? Jen za Lokiho a jedno pousmátí, když Banner přijel na tý starý motorce.....jinak šeď,šeď,šeď a opuchlá Johanson. ()

IEO10

Film hodnotim s několika měsíčním odstupem,jelikož jsem neměl na film ucelenej názor,furt jsem na hraně ,poslední půl hodina super na tom se asi shodne většina lidí,Hulk je přesně takovej jak jsem si ho vždy představoval,film je zábavný, využívá velmi dobře charaktery postav,ideálně zvolený čas na plátně pro všechny Avengery.Čtyři hvězdy nedávám s čistým svědomím,přeci jenom by to chtělo více pamětihodných chvil jako tomu bylo v poslední půl hodině a zlepšit prostředek filmu,kterej byl v některých pasážích zdlouhavej a nezáživnej.Whedon natočil ideální blockbuster pro široké spektrum lidí,svěží dialogy a pár velmi dobrých nápadů,ale od Whedona jsem toho čekal malinko víc.Avengers mají své nesporné kouzlo,které mě bohužel úplně nazasáhlo tak jak jsem myslel a proto dávám tři hvězdy... ()

Knor

Nářez!!!! Vynikající týmovka. Dokonalé triky a efekty se blízkají při každém záběru. Tuhle parádičku si musí vychutnat každý komiksový fanda. Akcí nabušená oddychovka, která mě nenudila ani na minutu.Společně s Watchmen nejlepší komiksák. Všechno co mi chybělo v jednotlivých filmech s těmito superhrdiny se mi tady vynahradilo v plné míře a zapomeňte na předešlé Hulky, tenhle Hulk je opravdu hodně drsnej :) ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)