Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

miguel95

Hledáte nějaký napínavý komiksový trhák? Už nehledejte. Má to všechno, humor, nekončící akci, pošťuchování se atd., no prostě ten film má koule. :D ()

PORTER44

Docela povedený kousek,bratr Thora, Loki ohrožuje zemi tak se skupina nejlepších snaží ochránit zemi.Akce je dostatek,efekty povedený,Iron Man namyšlený,Hulk vtipný dobrá zábava. ()

Maza2222

Komentář z postavy.cz Viděl jsem to dávno, ale úplně jsem zapoměl na komentář. - Nejlepší film od Marvel?To ano. - Plno akce? Ano. - Hluchá místa?Ani náhodou. - Když to dávají v TV, tak se rád dívám.Do TOP 10 by se mi tento film nedostal, ale do TOP 15 ano. - SPOILER-Jediný, co mě trochu naštvalo je, jak Hulk dá Lokimu nakládačku, ale ta scény je vtipná a já se u filmu bavil.100procent ()

Karlsberger

Avengers je podle hodně lidí nejlepší film od Marvelu, ale to je podle mě naprostá blbost. První hodina a půl filmu je jen čistě koncentrovaná nuda, která je okořeněná nezajímavým příběhem s trapnými scénami a ještě trapnějšími vtipy. Jediná věc, které jsem se zasmál, byla narážka na sobeckost Iron Mana od Capitána Ameriky: „Nedokážeš se obětovat. Zalehnout ostnatej drát, aby po tobě mohl druhej přelízt." Tato narážka byl nejlepší vtip celého filmu (tedy pokud nepovažujete celý film jako jeden velký vtip). Po celou dobu filmu jsem doufal, že se to rozjede nebo, že aspoň finální souboj bude zajímavý, ale film mě zklamal i po této stránce. Celkově film hodnotím jako další zpackaný přírůstek do MCU, který mohl být opravdu velkolepý, ale hold se mu to nepovedlo. I když film stojí za nic, aspoň poslouží jako další argument, proč je DC lepší než Marvel. ()

Mckay

Tak se stalo nevyhnutelné a Marvel spojil své hrdiny do jednoho filmu a vytěžil z toho asi maximum. Nechybí hlášky (hlavně od Iron mana) a velká bitva ,kde jsou peníze vložené do filmu opravdu vidět.Film nás zasvětí do marvelovského vesmíru ,který naskýtá spoustu cest.Však hoši od marvelu to mají určitě dost dobře rozmyšlené kam se budou upírat dál. Poměrně v nevýhodě by měli být jejich pomocníci.Mám namysli tu ruskou agentku a rádoby Legoase co trefí snad všechno ,ale ve výsledku v nevýhodě vůbec nejsou ,což mi připadá trošku zvláštní. Nicméně film funguje dobře a scéna skoro na konci filmu ,kdy Hulk rozseká Lokiho s hláškou slabí bůh je luxusní. ()

Baru1238

Až na poměrně pomalu se rozjíždějící (a pro mě i poměrně nezáživný) začátek, jsem si film skutečně užila. Všichni superhrdinové byli úplně úžasní, dokonce i anti-hero Loki. Podle mého nejlepší Marvelovka. Tony Stark & Super Secret Boy Band (a Black Widow to kazí, že jo). | Genius, billionaire, playboy, philanthropist. ()

Miro1

Je to sranda... A k tomu spousta oblíbených herců, netvrdím, že by to byl kdovíjaký zázrak, ale mnohem horším filmům jsem dal hvězdy tři, mnohem lepším pět, takže hodnocení vychází celkem jasně:) ()

kratajirka

iPhone + iPad + iPod + MacBook + iMac + AppleTV = jablíčkář je maximálně vzrušený a spokojený. A přesně takový pocit dostane marvelák, když shlédne Avengers. Maximální vzrušení a spokojenost. Mmmm ta Scarlett je kost co? ()

Denzen

Pri prvom zhliadnutí ma tento film úplne dostal a ohromil. Všetko mi v ňom nádherne pasovalo a fungovalo. Potom som si ho pozrel druhýkrát a nadšenie nebolo až také veľké. Hlavný problém vidím asi v tom, že akcie je tu trochu málo, a kým príde tá posledná, epická, odohrávajúca sa v New Yorku, tie ostatné nejako výrazne nestrhnú a skôr nudia. Musím ale pochváliť Whedona, ako kvalitne vie pracovať s tímom, v ktorom každá postava má rovnako veľký priestor, aby zaujala. A Loki je jeden z tých zaujímavejších záporákov v Marvelovskom svete. ()

PsenickaR

Skvělá komiksová týmovka, která plnou měrou plní to, k čemu je určena : pobavit nás. Ano, o nic jiného tu přeci nejde a já se bavil skvěle. Josh Wedon vydatně težil z toho, že nám zde nemusel představovat jednotlivé postavy, protože od toho tu byly jejich sólovky a tak se jde hned na věc. Skvělé triky, výborné hlášky, povedené gagy a přehledná akce a to vše vrchovatě dostojí pojmu letní hit. Zasloužený trhák a pokud bych měl vyzdvihnout, tak jsou to dvě věci - skvěle slizký Loki a úžasně vtipné setkání Loki - Hulk :-) ()

gagun

Tak se nám všichni "hrdinové" sešli (uvozovky, protože, každej z nich ten svět už málem několikrát zničil nebo zničí sám), je jich pomálu, ale tak nějak dost. Downey jr. si krade slávu i přes to, že je tam Hulk, ale prostě Tony je hvězda filmu. Není tu co vytknou, film je připravenej několika předchozími, má perfektní předlohou a hrají v něm prostě dobří herci.......Je to rychlé a energetické přesně jak se očekává. ()

L.O.T.R

Prvá hodina filmu dokáže dosť unudiť, hlavne ak sú Vám niektoré postavy nesympatické alebo nezaujímavé. Napríklad Black Widow ide úplne mimo mňa a skôr sú ľudia nadšený zo samotnej Scarlett než s postavy ako takej. Druhá polovica filmu ale ponúka fantastickú akciu, ktorá takmer nemá konca kraja, stále nové nápady, na to že to je digitál jak prasa, tak to vôbec nebilo do očí, proste paráda. Captain America a Iron Man jednoznačne vedú, Thor je super ale Loki je skrátka nesympatický záporák, čo by vlastne mala byť výhoda, no on je jednoducho nezaujímavá postava a nebavil ma už v Thorovi. Dal by som 75 ale nakoniec dávam 80% za výborné finále. ()

MEGAmarvel

K tomuto filmu se už od Iron Mana budovalo, k tomu to vše schylovalo a dopadlo to sakra dobře! Dnes se na tento film možná díváme jako na fajn akčí biják, ale když tento film vyšel změnil celou filmovou tvorbu a postavilo základy k dnes již obrovskému Marvel vesmíru. Vždyť se podívejte na konkurenční DC a jeho filmový vesmír, ba i King Kong a Godzzila budují crossover! To ale nemění nic na tom, že Avengers je akční, nadupanej, svižnej biják nahláškovaný až po okraj. Filmová událost roku! ()

PanIncognito

V této nakládačce dobra se zlem, které vévodí ti dobří, tedy Avengeři, bych vytknul snad jen jediné a tím je přeobsazení Hulka (není to tím, že by byl některý z herců horší nebo lepší, ale pokud je snímek vydán v rámci jednoho projektu, mají být představitelé titulních hrdinů stejní). Všichni ostatní, kteří se dočkali vlastních filmů v rámci marvelovského projektu, tedy Iron Man, Kapitán Amerika i Thor, mají představitele stejné. Očekávání z filmu však zklamáno není. Byť se snímek ze začátku trošku táhne, nechybí zde akce ani zábava... k tomu dobré vizuální efekty. Tohle šlape, jak má... ovšem mám raději, když jsou Avengeři oddělení a každý si je ve svém filmu. :) (viděno s dabingem a v původním znění) ()

Duffman 97

Wow.Boží.Jsem sice fanoušek DC ale tohle se Marvelu povedlo.Nejvíce mně překvapuje jak tvůrci dokázali skloubit scénář tak aby navazovan na každý sólový film všech členů ()

luken2000

Absolútne bombastická jazda, ktorá rozbehla univerzum komixových hrdinov v štýle ako žiadna predtým. Zápletka štandardná, však chémia hrdinov je skvelá, veľmi dobre sa na to pozerá! ()

Welington

Avengers jsou splněným snem. Rozhodně není zápletka nic, z čeho by si člověk musel sednout na zadek, ale pročpak by taky nemohl? Emzáci nejsou nic nového, ale na hvězdnou týmovku, která funguje prostě dokonale, i přes veškeré malicherné spory, je to solidní rozjezd a vše otevírá nové možnosti a netušené světy a hranice se zase posouvají dále. Joss Whedon mne kdysi zarazil s poznámkou, jak se plní jeho dětský sen, ale z nevinné a nenáviděné poznámky, se stal hotový zázrak. Nejen, že mi vytřel zrak, on mě přinutil se smát a brečet. Přiměl mě vzpomenout si na to, co jsem si vždy přál. Dokázal to a já mu tleskám a stále nemohu uvěřit, že jsem se toho dočkal a mám možnost se k tomu kdykoli vrátit. Vše je dokonalé, zkrátka perfektní a je to tým, který jsem si zkrátka nemohl ani vysnít v těch nejdivočejších snech. Skvělá, opravdu mistrovská práce, perfektní scénář a dialogy, herecký koncert, který nemá obdoby a hudba, ze které naskakuje husí kůže. Tým, jak se patří. Jedna z nejzábavnějších akcí, co jsem kdy viděl. ()

kostey

Aspoň za vizuální efekty dávám jednu hvězdu, ale jinak mě film vůbec ničím nepřitahoval, při sledování mi myšlenky pořád utíkaly jinam, vůbec jsem se nedokázal dostat do děje, absolutně nechápu zdejší hodnocení. ()

A_Shearer odpad!

Pro mě zgruntu nepochopitelné. Dáte neuvěřitelné prachy za efekty, zaplatíte známý ksichty, splácáte na jedno místo superhrdiny, bohy a mimozemšťany. Jedinou výhodou takovýhleho mišmaše je, že tim pádem si můžete dovolit uplně všechno, vystoupit z pravidel hry a vymyslet si prakticky cokoli. A vy do světa s takovou možností fantazie pošlete chlapa s modrym klackem a nabídnete totálně provařenou tisíckrát omletou invazovku a nekonečnou sérii nekonečně neinvenční akce. Plus asi tak 5 jakžtakž vtipných hlášek. Dávám odpad sám sobě za to, že sem s takovou neinvenční píčovinou zabil 2,5 hodiny svýho života. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)