Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

tomasso19

Film určite odporúčam, je dynamický od začiatku a nebola v ňom chvíľa, čo by som sa v kine nudil. Navyše je dochutený trefnými a hlavne vtipnými hláškami a scénkami. Môj obľúbený Ironman, alias Downey Jr. má vo filme veľa priestoru a rozhodne ho využíva len v tom dobrom. Tak hor sa všetci do kín... PS: Už dlho som nezažil, že sa v kine po filme tlieskalo ;) ()

Mr.Hackels

Mnoho povyku pro nic. Výstižnější tvrzení mě k tomuto filmu nenapadá. Původně jsem ani do kina jít nechtěl, ale když jsem ze všech stran slyšel -nelituju vynaložených peněz, byla to bomba! - tak jsem prostě s nadšením šel. Jenže moje očekávání jaksi zůstala nenaplněna. Od takových filmů čekám trochu víc humoru a nápadů. Jasně, po trikové stránce super. Tomu se nedá nic vyčíst. Ale jako celek mě to nenadchlo. Ironman s Vdovou to táhnou. To jsou moji favoriti. Ani Hawkeye (mimochodem přejmenování na Legolase mě pobavilo asi nejvíc) nezklamal. Ale můj oblíbenec Samuel mě zklamal. Přišlo mi, že neměl co hrát. Vždycky se tak nějak objevil, pronesl pár vět s kamenou tváří a zase na "chvíli" zmizel. Nějak jsem přehlédl Paula Bettanyho? Váhám mezi 3 a 4 hvězdami. Podtrženo a sečteno: Ironman i Ironman 2 byli mnohem lepší a to jsem myslel, podle ohlasů, že je Avengers trochu zválcují. U mě tedy 70%. PS: Robn Scherbatsky příjemně překvapila miniroličkou :) PS2: Po druhém zhlédnutí musím poopravit názor. Bavilo mě to mnohem víc. Čtyři hvězdy s náběhem na pátou :) ()

Timy68

Premiéru Avengers jsem nemohla zmeškat. Celý týden jsem se na ni těšila, a musím říct, že mě to velmi mile překvapilo. Ani jsem vlastně nevěděla, co od toho mám čekat. Film jsem chtěla vidět hlavně kvůli Iron Manovi, a Robertu Downey Jr., samozřejmě :) Podle mě byla skoro každá vtipná scénka založená na lhostejnosti Tonyho Starka. Ale i přesto, nebo právě proto, se mi to tolik líbilo. Tony prostě válel, jako vždy :) Bylo to vtipné, chytlavé a hlavně napínavé od začátku do konce. Takhle si představuju pořádnej akční trhák, přesně podle mých představ. Každá akční scéna, při které mi lítaly kusy budov a i samotní Avengers až k obličeji mě zařezala do sedačky, což se mi dlouho nestalo. A i když už tomu tak není, po čtyřech dnech promítání v kině byli Avengers na 12. pozici mezi nejlepšími filmy, tak to o něčem vypovídá :) 1000000% ()

IncredibleR

Jako fanda komixu a hlavně tedy marvelovek, jsem byl mile překvapen po nezdarech které tomu předcházeli jako Hulk či Iron Man, ale tento tým hrdinu, která se postupně vyvíjí dává divákovi pořádnou dávku akce, které je tam opravdu dostatek, i po konci filmu pořad dokola mluvíte a vzpomínáte na vtipné scény. Celkově film byl dobře natočen, herci podali super výkony i mimo hlavni role, akorát mi bylo líto toho agenta. Určitě film který si fanda komixu a dětských oblíbených hrdinu nesmí nechat ujít ()

e-pilot

Zábava nanejvýš tak pro dnešní náctileté, bez nulového vnitřního potenciálu. Těmi dvěma hvězdami odměňuji jenom hrstku iron(man)ických poznámek. P.S. Nepochopitelně vysoké hodnocení přičítám povrchnosti současného většinového diváctva, které zajímají víc efekty a plně opomíjí přítomnost smyslupného děje. ()

truhliobecny

Komiksovky miluju, obzvlášť Iron Mana, proto jsem se na Avengers moc těšil a bylo mi jasné, že zhlédnu kvalitní film, ale že to bude až takový skvost, to jsem opravdu nečekal. Toto spojení oblíbených superhrdinů, respektive filmů o těchto kontroverzních postavách, na mě vážně velice zapůsobilo a byl jsem z něho nadšený, dokonce bych prohlásil, že to byl snad jeden z nejlepších filmů, jaké jsem viděl. Více než dvouhodinová masáž akce a úžasných audiovizuálních efektů. Právě vynikající akční scény, se kterými se zde opravdu nešetřilo, dělají z toho filmu tak povedenou pecku. Když k tomu přičtu již zmiňované efekty, skvělé obsazení a navíc perfektní dialogy, které byly dokonce velmi vtipné, což mne také opravdu potěšilo a je to jenom další plus k již tak učebnicovému filmu. Prostě vidět akční film v takové kvalitě, a navíc u něj být velice pobaven, to už se mi opravdu dlouho nepoštěstilo. Upřímně nevím, co víc si přát. Nádhera! ()

Hacune

Skepse jde v tomto případě stranou a na řadu se derou superlativa. Jistě, pár výtek by se našlo, ale ty bezproblémově zastíní pochvaly. Film je jasný, přímý, zápletka nijak složitá a efekty vymazlené (i to 3D za to stálo!). Postavy mají i při svém počtu dostatečný prostor, i když jakýkoli jejich další růst zcela chybí - což je možná jedině dobře. Každopádně, jak mě ty jejich sólové filmy nebavily, týmovka jim rozhodně svědčí (i Thor si u mě spravil očko a to je co říct). ()

ELDoctorow

Príjemný popcornový blockbuster nijak nevybočujúci z Marvelom nastaveného smeru a presne na úrovni kvalít prvého Iron mana a Kapitána Ameriky. Čo by som bol ja prijal by bolo predsalen viac humoru, lebo napriek proklamovanému až sitcomovému charakteru tam podľa mňa bol dobrý vtip nanajvýš raz za štvrť hodiny. Všetky postavy, a to vrátane nováčikov v pohode. Hlasy volajúce po novom filmovom Hulkovi prehnané, je totiž rozdiel mať ho len ako jednu z množstva rovnocenných postáv a úplne iná ožiarená polievočka je keď má utiahnuť celý film sám. U mňa spokojnosť i keď sa nedokážem zbaviť pocitu, že to bola až prílišná stávka na istotu a trochu viac odvahy vybočiť by nebolo bývalo na škodu. A mimochodom o tom, že je Whedon ten génius, ako tvrdia jeho fanúšikovia, ma teda nepresvedčilo ani toto. ()

Ben111

Prostě nejde jinak než za 5 hvězd, film se opravdu povedl, nepostrádá akci ani skvělý humor, těm co se líbili jednotlivé filmy se tohle bude jistě taky líbit. ()

RoyBatty444

Film je pokračovním Iron Man-a, Thor-a a Captain A. Rovnako hutný ako jeho predchodcovia s trochu slabým zloduchom. Dalo sa zasmiať aj keď s prekúsnuteľnou dávkou amerického patriotizmu. Veľa scén navodzuje wow efekt a to nie vždy v monumentálnych scénach. Konečne dobré 3D v aj hranom filme. ()

Dangeril

Par nadsenych vykriku bezprostredne po shlednuti v originale: Dik za Avengers: Whoa, jeste jednou, please :)! Dalsi vytecne zpracovany Marvel... Hudba perfektne doplnuje scenu, (soundtreck musi okamzite mit :) Hrdinove jsou super, oh, wait :) ()

HerMister

Nadupany blockbuster se vsim vsudy...dobry akcni sceny, celkem i vtipny, zadny zdlouhavy rozhovory (ani us patriotismu tam tolik nebylo jak sem cekal), hlavni zaporak nic moc a ani armada na konci nebyla tak slavna jak sem cekal (kdyz se jich baly i bozi a nakonec je sejmete i pistoli...hmmm). Jinak postavy z tymu avengers sou celkem dobry i kdyz asi vdova a hawkeye tolik neprirostou k srdci pac nemely samostatny film (v tomto smeru asi nejvice lidi budou mit radi Iron mana, pac mel v posledni dobe dva velkofilmy - a hlavne je sakra vtipnej :-) ). Dneska jsem to videl v kine ve 3D a bohuzel s dabingem (kterej byl velmi nepovedenej) a scen z filmu me moc nezustalo v pameti krome toho navigatora co tam paril na pocitaci SPACE INVADERS --- proste nejlepsi scena z filmu smeju se tomu do ted...i kdyz nechapu proc na super pocitacich hral takovou starou odrhovacku (asi jeho srdcovka :-) )...pro me solidnich 75 ()

james11

Čekal jsem od Avengers hodně, ale bál jsem se, že budu zklamaný. Myšlenka skvělá - komiksoví hrdinové pohromadě, ale bál jsem se, že se tady projeví pořekadlo "Všeho moc škodí". To se ale nestalo. Film dává každému hrdinovi dost prostoru, ale dokáže ho rozvrhnout mezi všechny takřka rovnoměrně. Film opravdu rychle odsýpá a to nejen díky své akčnosti, ale také díky opravdu vtipným scénám, především díky panu Starkovi (Downey mě poslední dobou opravdu baví). Za mě je to něco kolem 90ti %. ()

michalkop

Pro mě jsou Avengers největším letošním překvapením. Na film jsem šel s partou kamarádů jen kvůli tomu, že byly lístky za babku. Čekal jsem nanejvýš průměrný komixový film s ukrutně dlouhou stopáží. K mému překvapení film má obstojnou dějovou linku, dynamiku, prokreslení postav, dobrou kameru i pár dost vtipných momentů. Efekty jsou dobré také - zejména poslední akční scéna v NY a děj se neomezuje jen na USA. ()

Pickardino

Prijemna jizda. Whedon to dela tak trochu jinak, Iron Man je v tymu "zivejsi" nez solo (inu, to vlastne vsichni, az na Kapitana A, ktery se v konfrontaci jevi vetsim teletem, i kdyz rozhodnym a asertivnim), vsechny sympatie pak prekvapive krade Hulk.. Na druhou stranu Loki pro me jaksi neni nijak zasadne zaporny, a svetova katastrofa v-propadavani zombie-silversurferu na AGskutrech odtokovou dirou nad Manhattanem ve mne prilisny strach o osud lidstva tedy nevyvolala. Vlastne me cela ta zaverecna akce spis docela otravila, doufal jsem v neco ponekud vynalezavejsiho a epictejsiho.. Watchmen zatim zustavaji neprekonani, nicmene dalsi dil, paklize opet pod aktovkou pane Whedona, a s aspon trochou napeti bych si klidne dal. ()

p.urbaczka

Do kina jsem si šel proto, co jsem si odnesl. Popcornovka se vším všudy a jednu hvězdičku přidávám za scénu na kapitánském můstku, aneb "kdy už ti šašci přestanou řešit nepodstatné věci, ať můžu pokračovat ve své důležité hře". ()

alfadur

Dve hviezdy a to len preto, že som pri tomto nezaživnom "diele" vydržal až do konca...už dlho som nečakal na koniec ako v tomto prípade...efekty dobré, ale všetkého veľa škodí a časom to bolo ubíjajúce pozerať sa v jednej polovici filmu na rozpadajúcu sa megaloď a v tej druhej na rozpadajúci sa new york...a to mám komixovky rád :( ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)