Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Epco

Joss dostal šancu a Joss ju využil. Film možno neprináša nič nové či svetoborné, ale všetky známe ingrediencie sú namiešané a podávané v tom správnom pomere, plus poleva v podobe už spomínaného pána režiséra / scenáristu. ()

Aldo_Raine

Po první projekci ...i já se zde připomenu, že si můžu v časech krize dovolit 139,- za kino. Joss Whedon naladil opačnou notu než Chris Nolan, ale je z toho, světe div se, slušně hozená marvelovská rukavice! V rámci PG-13 invasion-blockbuster výplachu ze scénáře vyždímal maximum a pokud necháte neocortex doma, ocitnete se v komixovém ráji. Nějaké ty nesrovnalosti (střídavé chování/zkrocení Hulka atd.) dokonale zastíní všudypřítomná nadsázka, což je jednoznačně největší přednost Avengerů, a divák se prostě nemůže nudit. Prospěl tomu i v rámci možností výborně zahraný Loki a opulentní akce, které se výjimečně dalo věřit. Sečteno, podtrženo, dobře investované peníze jak ze strany diváka, tak studia a zřejmě se dočkáme přepisu v top 5 nejlépe výdělečných filmů. Verdikt: jelikož můj šálek kávy je komornější, eRkovější(Kick-ass), serióznější, reálnější, překvapivější(TDK) zůstávám na 4*, ale v porovnání s kdejakou Bayovinou se jedná o nebe a (.)(.) // Po druhé projekci přidávám další rudou hvězdu. Tak to vypadá, když má někdo potenciál, kapitál úměrný ambicím a je ve formě. ()

le poulet

Velké, pompézní, hlasité, vtipné a sexy. Zrovna jsem se tady chystala velkolepě použít to latinské úsloví, které překládáme jako "k věci", ale nějak si nevzpomínám, no to je fuk. Tohle každopádně šlo přímo k věci, takže kdo neví, kde se vzal kapitán Amerika a jakou souvislost má s jádrem pudla, asi bude v některých momentech trochu vedle. Sice to moc nevypadá, nicméně postavy jsou vcelku vyvážené, jen bych (nevěřím, že to říkám) malilinenko ubrala Tonyho. Repliku, dvě, nic moc velkého. Problém tkví v tom, že Tony Stark je postava určená k tomu, aby na sebe strhávala pozornost, což se mu (vedle Tommyho Hiddlestona už sice o něco míň, než obvykle) uspokojivě daří.Co tu máme dál...Obyčejně mě ženský element v čistě mužském prostředí vysloveně překáží, tady však milá Scarlett zapadala přesně jako puzzlík. Někteří taky dospěli, zvlášť božští bratři. Ze spratkovitého Thora se stal takový skorouvědomělý bůh a na druhou stranu "slušňák" Loki se změnil na jinak se chovající a kouzelné repliky chrlící osobnost, ocitající se v situacích, ve kterých byste nikdy neřekli, že se ocitne. Oslavné trubky zasluhuje Hulk, protože konečně našel svého Bruce Bannera. Po všech Nortonech a Banech přišel Ruffalo a byl Brucem Bannerem s naprostou samozřejmostí, takže jsem si Hulka parádně užila. A pokud jde o novou figurku Hawkeye, překvapil a potěšil. Doufám, že se uchytí, je to sympaťák až na půdu. ()

reccal

Neskutečný nářez! Sice stojící na hláškách a efektech, ale perfektně to funguje, aby se konec nechal příjemně otevřený pro Thanose... Jako fanoušek Marvelu dávám plný počet. ()

davebono

Hodně dobrý komixový film od kterého jsem nečekal, že mě bude tak bavit. Zastává minimálně kvalitu těch nejlepších filmů o hrdinech z Avengers v samostatných filmech. Velmi oceňuji, že film nespadává do patosu a amerického hrdinství typu "naše vlajka, náš lid, naši hrdinové, naše obětování se, ...", ale naopak si z tohoto dělá srandu a elegantně tak vybrusluje z potenciálních uvadajících situací, které by film shodily do hrdinského mainstreamu. Scéna s Hulkem a Lokim je toho krásným příkladem. Ještě musím zmínit nástup některých hrdinů na scénu, který je opravdu luxusní a tak by to mělo vypadat, viz Thor. Nicméně nejvíce mě bavil IronMan a nejméně CaptainAmerica. ()

pavont

V podstate dokonaly blockbuster. Efektna kombinacia akcie, dramy a humoru podporena dokonalyým vizualom. Pomstitelia su kazdy iny a kazdy dostane svoj priestor. Klobuk dole. ()

Lal.V

Na Avengers som sa tešil už dlhú dobu, ako nadšený fanúšik tohto teamu od Marvelu, z ktorého mám za sebou už desiatky výtlačkov, či už Avengerov samotných, prípadne postáv z teamu. Preto som bol zvedavý, ako si s nimi Joss Whedon poradí, ktorého mám strašne rád za Firefly, ale na druhú stranu stvoril Buffy. A... WOW. Podarilo sa mu skĺbiť skvelú akciu, veľmi dobrý humor, ku ktorému jednoznačne prispieva skvelá chémia medzi postavami a svoj dosť kvalitný scenár (i keď k nemu mám menšiu výčitku, pričom postava Lokiho má jednoznačne na viac ako mu on dal priestoru, avšak ak v druhom dieli bude záporák, ten koho si myslím, toto už nebude problém). Najlepší jednoznačne Iron Man a po ňom zrejme Hulk, čo by som dopredu fakt nepovedal, tú postavu moc nemám rád, ale Ruffalo je najlepší Hulk, lepší ako Norton. Thor a Cap. v pohode a naši ľudia... no, nie sú úplne tak bezvýznamný ako som očakával. Takže celkovo veľká spokojnosť, vidieť svoj milovaný komiksový team v preplnenom kine týždeň a niečo po premiére ma naplnilo spokojnosťou (podobne ako 207 miliónov za víkend, na Dark Knight Rises). ()

Mort09

Tenhle film je prostě PECKA. Marvel vzal to nejlepší ze svých posledních komiksovek (Iron Man, Thor,…) přihodil nové postavy a celé to poslal do světa se spoustou akce a humoru. Výsledkem je skvostný mix rozdílných postav, mezi kterými si každý najde svého favorita, a který ani na minutu nenudí. Snad jedinou kosmetickou vadou na kráse je hlavní padouch, jenž nesahá Avengers týmu ani po kotníky. Tento detail, ale jde odpustit, protože zbytek je totální nářez 95%. ()

StorWik

Tak silný a intenzivní zážitek, že jsem to málem pustil do kalhot. Je to tak. Pro mě zatím film roku. Konečně nějáká super-hrdinská týmovka, kde jsou hrdinové s velkým H. Už samotné obsazení hlásalo do světam že to bude stát za to. Vždyt hrdiny nehrají jen nějácí pobudové, ale herci co ovládají svoje řemeslo na jedničku a jejich honoráře vystoupali do astronomických výšin. Pro mě palec na horu za to že každý Avenger ostal svůj vlastní prostor na to aby se zalíbil divákovi. Tuna hlášek a o vtipné i akční momenty nouze nebyla. Jsem jak na jehlách jestli se produkce rozhodne pustit do již avizované Civil War mezi super-hrdiny. Jen tak dál.... ()

kacka1414

Včera jsem byla na Avengers opravdu luksus. Spoustu scén u kterých se člověk zasměje. Ale já osobně bych doporučila aby člověk co chce jít na Avengers by měl alespoň základní informace o učinkujících superhrdinech. Nebo to skoro vůbec nepochopí. ()

DarkViper

Plně splnilo očekávání a přidalo i něco navíc, některé hlášky jsou zase legendární, film svižně ubíhá a člověk se opravdu nenudí, jediná věc což bych vytkl je absolutní popírání gravitace :D které nám předvedla půvabná Scarlett Johansson na kluzáku :D ()

Draconic

Když jsem slyšel o filmu kde se Marvelovoští superhrdinové spojí, aby utvořili tým na záchranu světa, tak jsem si řekl: "Tak to bude děsná fraška nebo superhustej nářez". Naštěstí to je podle mě ten druhý případ. Taky se mi líbí zvláštní univerzálnost tohoto díla. Vždyť všechny postavy filmu mají svůj vlastní film (kromě Black Widow a Hawkeye a prozatím i Nick Fury). To znamená, že pro fanoušky Hulka, Ironmana nebo Thora je ten film dost dobrej, ale pro fanoušky všech postav (jako jsem já) je tento film jako brutální palba na všechny možné i nemožné smysly. No a taky tu máme spoustu scén kdy jdou žerty stranou prokládané frajerskými vtípky těch co to nemyslí tak vážně jako ostatní. Jen by mě zajímalo: ti Shidory proti kterým na konci bojovali. Byly to mimozemšťani nebo pohádkové bytosti? Vždyť pochází z jiného světa tak jako Thor, ale mají fakt hustou technologii. ()

Vořežprut

Sice mi chvílema vadilo ty patetický a hrdinský kecy, ale pak jsem na to teda přistoupil a královsky se bavil a o to mi jde u filmu především. Iron-man nestrhl veškerou poznornost jak se mohlo zdát a všechny postavy dostaly přibližně stejně prostoru. Velice zábavná byl i Hulk, který se teda z ničeho nic začal chovat týmově, ale možná je to tím, že jsem neviděl Hulka film, tak nevím, že se umí ovládat. Pokud jste comicsoví fanoušci, neváhejte a běžte do kina! Famózní! :-) ()

Sorna

Popisovat Avengers je asi jako popisovat Bibli. Je to... je to úžasné. Epické. A tím pádem náročné na shrnutí. Každopádně, akce je tu přímo úměrná humoru (obzvláště ze strany pana Starka). Vizuální stránku netřeba příliš hodnotit, krásné jako u filmů předcházejících a navazujících na Avengers. Co bych ovšem chtěla "vypíchnout" je Loki (Tom Hiddleston). Jeho volba jako úhlavního nepřítele byl tak trochu risk, ale o to větší zisk. Loki totiž ve skutečnosti není stoprocentní záporná postava, podobně jako Raskolnikov v Zločin a trest. Velmi rozpolcená postava. I proto je dobře, je zůstal na živu a jeho starší bratříček si ho odvedl domů. Tak to má být. Kdo jiný by to přece dokázal Avengerům nandat v dalším díle? :-) Pozn.: 3D je opravdu nářez, doporučuji. ()

Sevprince

Asi nemůžu jít pod 5 hvězd, mělo to totiž všechno, správný mix humoru, akce, charismatu hlavních postav, efektů, napětí.......ale stejně, nemůžu si pomoct, příliš kohoutů na jednom smetišti. Výbornej film, moc jsem se pobavil..., ale stejně se víc těším, až uvidím Thora podruhé..a o samotě :) ()

mansonn

2 spomalenia deja, ktore mali vykreslit postavy ma dost znechutili.Jasan efekty velmi dobre i ked 3d som uz videl lepsie.Vadia mi prevzate prvky, lietajuce jastery obrnene vyzerali ako z transformerov...zaver ked znicia zlakladnu a v momente vsetci padnu je kombinacia prvkov z Dna nezavislosti a star wars.Urcite stoji za videnie ale popravde neocakavam ze si ho najblizsiu dobu znovu pozriem.Niekedy sa to tak stane ze velmi vela hviezd skor zanechaju negativny dojem, kedze sa clovek nevie sustredit na jedneho ci dvoch. ()

Chizkiyahu

!!!SPOILERS!!! (+-) *BUUUM* *PIF PAF* "Hahá vy lidé jste jen otroci a já vás všechny ovládnu" *ŘACH* "Ty nafoukané hovado!" "Né ty!" "Nehádejte se!" "Drž hubu!" *BUM* "Ach né útočí na nás jak se to mohlo stát?" *Fííííí* atd. ... Avengers je film, u kterého jsem se od začátku do konce královsky bavil. Samozřejmě je nutno brát v potaz, že to je film, který má v prvé řadě přitáhnout tunu lidí a zabavit je natolik, aby o tom pověděli svým kamarádům. Děje se to hromadou one-linerů (ale vskutku povedených), antiklimatickými momenty ("KLEKNI, OBLUDO") a nádhernými vizuály (pochvala, že se kamera ani přehnaně při akčních momentech netřese). Prim v tomhle filmu si přebírá Tony Stark/Iron Man, ale každý z Avengers dostane dost místa na předváděčku a nějaké ty hlášky. Čtyři hvězdičky je hodnocení, které si tenhle film víc, než zaslouží. Nicméně pět dát nemůžu kvůli ději, který byl v rámci koukatelnosti a zábavy posunutý zřejmě na druhou příčku za vší ZÁBAVOU, několika postavami zbytečně navíc, naprostou demencí všech záporných postav (Loki je teatrální, až se chce člověku bouchat hlavou o stěnu a ministerstvo obravy bocotoje jsou zase vymletí blbečci, ze kterých zlo jen čiší), neschopností lidstva vypořádat se s čímkoli sami (US Army je opravdu organizace na baterky, kdokoli se jim dostane kamkoli bez sebemenší námahy) a tak zoufale trapnou armádou neporazitelných emzáků (wtf velryby)... Ale tohle ve výsledku na zábavnosti filmu nijak neubírá a ačkoli se do kina podruhé nechystám, určitě se na něj rád někdy podívám na DVD. // Na závěr několik taktických rad: 1)Pro US Army - dveře se zamykají. Pokud dveře nejsou zamčeny, postavte před ně stráž. Pokud jsou dvěře do tajného skladu superzbraní nehlídané, je naprosto jasné, že se do něj někdo vloupá. Dále bych doporučil nepouštět geniálního hackera/programátora/cokoli k počítačům, které jsou zřejmě chráněny jenom Microsoft Security Essentials (nebo mu aspoň seberte nádobíčko). Každopádně se potom nedivte, když vám nahackuje síť. A poslední rada - taktika proti mimozemské invazi opravdu NENÍ "Když zničíme město, které by mimozemšťané chtěli obsadit atomovými zbraněmi, tak určitě odtáhnou. (?) ++ 2)Pro "mocnou armádu mimozemštanů" - Vznášející se skůtry vypadají dobře, ale jsou úplně k ničemu. Velryby, které nic nedovedou, nejsou vhodnou zbraní proti superhrdinům. Největší loď si nenechte "v rezervě" za portálem, kde bude stejně zničena, ale útočte s ní. Armádu nenechte útočit po skupinách deseti pinčlů, které budou zmasakrovány. A nes***e Hulka. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)