Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

HiddenDragon

MCU PHASE 1-06: Jedinym problemem tohoto spektaklu je, ze si ho clovek kvalitne uzije jen v dobrem kine, nejlepe IMAXu. Doma je to komornejsi podivana, ale i tak je to stale vyborne zavrseni vsech samostatnych filmu Phase 1 Marvelu, cili "Hulka", obou "Iron Manu", "Thora 1" a "Cpt. America 1". Vse se toci kolem mocneho Teseraktu a poprve jsou hrdinove nuceni tahnout za jeden provaz, coz v takto ruznorode sebrance je trochu potiz. Na druhou stranu je to zivna puda pro ironicke hlasky nebo popkulturni odkazy (Aliens, LOTR...), coz dela z "Avengers" docela vtipny film (v dobrem slova smyslu). Navic je to prvni snimek, kde Hulka fakt zeru :) Jeho zapojeni je jednak vtipne, jednak ucinne. Zkratka bez nej by byla sila Avengeru polovicni. Triky a zvuky jsou vpodstate bez chyb, a i kdyz tu krev divak moc neuvidi, je to jinak nabusena akce se vsim vsudy. Osobne me nikdy sice nebavili Hawkeye ani Black Widow - zkratka mi nejak prijdou jen "do poctu" - ale budiz. Ostatni hrdinove jsou skveli a protivnici solidne silni:) Proste komiksova pecka. [v titulcich jsou opet dotacky, dokonce dve, ale druha je jen pro pobaveni :) ] ()

Han22

Po paměti: Avengers jsem shlédnul asi před 3 roky a byl to tehdy ultimátní námrd. To na co postupně odkazovaly nenápadné odkazy v titulkách jednotlivých komixovek se stalo skutečností. Loki se chystá otevřít portál pro mimozemskou invazi a Nick Fury se musí pokusit o nemožné - spojit nespojitelné individuality do jednoho týmu. Nezvladatelný zuřivý Hulk, Thor zvyklý velet, arogantní netýmový Iron Man a Captain America, který si stále zvyká na náš svět. A k nim tajemný Hawkey a démony pronásledovaná Black Widow. Spolu musí čelit invazi nepodobné Dni nezávislosti v největším nářezu, jaký tu v roce 2012 byl. Sci-fi roku 2012. ()

WathanajX

„Tohle je nejlepší akční film, který jsem kdy viděla,“ bylo to první co jsem řekla, když jsem vycházela z kina. A dá se říct, že to platí (až na výjimky) dodnes. Měla jsem ze světa Marvelu zhlédnutého akorát Thora a Iron Mana. Má láska k marvelovkám byla ještě v plenkách, ale po tomhle filmu jsem začala svět Marvelu beznadějně milovat. Klady: Tak u čeho se dá vlastně začít? Skvěle obsazené postavy, z nichž každá dostala ve filmu svůj zasloužený prostor? Ještě je vlastně úplně neznáte ale už je všechny do jednoho milujete dokonce i Lokiho. Nestává se tak často, že by film měl tolik hlavních hrdinů a vlastně za tak málo času o nich víte víc než dost a oblíbíte si je jak pro jejich smysl pro humor, tak i pro vzájemnou chemii, která mezi nimi sílí každou uplynulou minutou filmu. Můžeme jen děkovat tvůrcům, že dokázali obsadit do rolí takové herce, že prostě nevěříte, že to nejsou skuteční superhrdinové. Skvělé dialogy s tím správným jemným humorem vytváří fajn atmosféru celý film. Není tu nic umělého a CGI efekty zde pracují dokonale. Obzvláště musím složit obrovskou poklonu Alanu Silvestrimu, který složil hudbu tak dokonalou, že už jen díky ní máte pocit jako byste tohle akční dobrodružství sami prožívali. Joss Whendon tady dokázal něco, co se jen málokomu podaří. Oživil jeden z nejlepších komiksů a předložit nám ho v takové formě a na takové úrovni, že se jen málokomu podaří tohle někdy překonat. Zápory: Těžko velice těžko se nějaké hledají. Když se nad tím po letech, co jsem film už nespočetněkrát viděla pozastavím, já osobně tady žádné chyby nevidím. Hodnocení: (5*) za začátek zrození mé lásku k Marvelu /viděla v kině/ ()

XdanteX

Poprvé v životě musím pochválit 3Dé které bylo opravdu 3Déem. Od komixové kulervoucnosti tu máme Nolana a Temného Rytíře. Avengers předvedli přesně to co bych si od komixárny představoval...ani víc ani míň. Průměrný příběh, dostatek akce a spolupráce hrdinů, úměrnou míru nekýčovitého amerického humoru a očekávání dalšího pokračování. Nemůžeme tady čekat (možná prozatím) epickost děje a velké dokreslení hloubky postav...na to máme samostatné filmy hrdinů. Na začátek nejspíš dlouhého dobrodružství propletenosti všech Marvel filmů...solidní start:) 4,5pračky wyrpůl ()

Fary

Ten film má všechno, co od něj člověk očekává. Celkem dobře postavený příběh, skvělé hrdiny, výborné obsazení, perfektní efekty a naprosto bombastické hlášky (po dlouhé době zase jeden film u kterýho se smálo celý kino tam, kde to tvůrci zamýšleli a ne tam, kde to k smíchu být nemělo). :) ()

lukasch

V první hodině a půl jsem se párkrát nudil, ale vždycky to zachránila nějaká hláška. Kdyby to bylo o 10 nebo 15 minut kratší, případně akčnějších, měl bych větší radost. A pořád si myslím, že Tom Hiddleston (Loki) mi nepřipadá jako dobrý záporák. Je slizký, ale ve skutečnosti by s ním zacvičil každý z Avengerů včetně Scarlett. Hulk dostal konečně film, jaký jsem mu přál. Jen bylo divné, jak se z neřízené střely stal najednou uvědomělý člen týmu. Z Avengers mohla být hrůza formátu Fantastické čtyřky, ale Whedon to nakonec ukočíroval skvěle. Na plný počet to ale není, snad až dvojka, kde se nebude muset tolik vysvětlovat a vzpomínat. ()

VIPerson

Já se vzdávám...je to nejlepší Marvelovský komiksák jaký kdy spatřil světlo světa,se skvělým castingem jak na straně dobra tak i na straně zla (Loki).Scénář a akce byly pro tenhle film stěžejní a obé se povedlo na jedničku.1:Možná mi přijde škoda,že se Avengers neutkali s více osobitějšími zlosyny,jako je právě Loki.On byl správně úchylnej a zákeřnej,ale spíš tu šlo o to co udělá pro invazi a "vzdušní motorkáři" se třema velkýma červama mi nepřišlo jako to správný zlo.Stejný problém měl i Green Lantern u DC.Taky mi tu chyběla nějaká nosná melodie v soundtracku a já si myslim,že má Silvestri trochu moc prostoru a šancí než by si zasloužil.Takovej Powell by nám vytřel zrak po těch jeho animácích.Jo a škoda dabingu.No a to je tak vše k výtkám.Scénář bude ještě dlouho opěvován a hlášky se nejspíš nestanou kultovními,nicméně vtipnější komiks byste nenašli.Vypíchnul bych i rozvržení každému z členů,kde měl každý svou úlohu a roli.Jasně Downey,Ruffalo a Hemsworth s hráli trochu víc,ale co na tom,když to každýho baví.A důkazem,že méně je někdy více dokazuje i obsazení Hulka i rozvržení jeho scén.Byl tam nejméněkrát,ale pamatujete si ho nejvíc.PS:Zatím je pro mě top Nolanova verze Batmana s Jokerem.Každopádně dvojka by mohla zamíchat kartama.PPS:US potitulková scéna je taky fajn ()

beba789

Tak tohle bylo vážně úžasné!Exelentní!!Smekám před režisérem.Film naprosto dokonalý.Nejvíce mě zde uchvátil Loki a ''Robin Scherbatsky'' alá agentka Maria Hill :).Hlavně potitulková scéna která prokazuje že MUSÍ být dvojka. :) U mě za 95%. ()

B4TM4N

Absolutní piedestal popcornového komiksu. Joss Whedon je natolik chytrý tvůrce, že dokázal vkočírovat smečku velmi nesouměrných a nesrovnatelných individuí do jedné řádně šlapající mašiny, která tak nějak ospravedlňuje existenci slabších marvelovských prequelů. Složitá expozice "verbování" je poměrně elegantně zvládnutá a od okamžiku, kdy se na plátně poprvé rozeřve ten zelený pán v nikdy neprasknoucích kalhotách, dostanou Avengers neskutečný drajv vrcholící ničením Manhattanu a skákáním po mrakodrapech (absolutně skvělý je potom kontinuální průlet kamery celým roztroušeným bojištěm se zápasícími geroji, různě rozesetými po bitevním poli). To vše samozřejmě notně opepřenou skvělými "špičkovacími" scénami, které ještě více opepřují koexistenci jednotlivých superborců (v tomto opět vede Hulk a samozřejmě vtipálek již notoricky známý, Downeyho létající plecháček). Pokud pro vás byli Watchmeni či Nolan příliš "nekomiksoví", tohle je jejich dokonalý žánrový protipól (až na kvalitu, samozřejmě). Druhý opravdu dobrý Marvel (jasně, ještě X-Mani, ale ti mají pro mě takový v podstatě "DC look"), který ukazuje možnost, jaké karty hrát proti dospělejším DC genialitám. ()

SphereF

Skvělá podívaná, velice dobře zpracované-výborná akce a chvílema se člověk i pousmál:) Pokud bych přehlédnul místy docela trapné a otřepané hlášky a poměrně nudný začátek tak dám 5*. Přesto mě nejde do hlavy proč tam nechali hrát Scarlett Johansson (její ruční zbraň byla k ničemu a nic víc opravdu neuměla) a Jeremy Rennera (místo pistolky střílel lukem...paráda), tak strašně zbytečné postavy v tomto filmu...když by je vypustily, nic by se nestalo. SPOILER! Nedořešený byl i Hulk, který v závěru samozřejmě bezproblémů pomáhal Avengers, ale ještě chvíli předtím ničil celou loď i s kamarádama. ()

Yangus

Několikaletá práce Mervelu dosáhla vrcholu. Naprosto dokonalé. Nejlepší komixoví film co byl natočen. Žádné zdlouhavé představování hrdinů se nekonalo, předpokládala se jejich znalost z předchozích filmů, prostě byli pozvolna zapojení do příběhu a rovnou do akce. Každý dostal svůj prostor. Iron Man a Hulk byli úžasní, Captain America působil jako dinosurus v některých momentech( taky co čekat když dělal 70 let rampouch) - ´'myslím že to jede na elekřinu." Hawkeye a Black Widow s Thorem drželi krok. Bitva o Manhatan fakt bomba. Skvěle natočeno. To jak kamera přejížděla z jednoho na druhého jak sekají nepřítele. Byli zbořeny některé zajeté trapnosti, jako je střelba Furyho na stíhačku, kterou naštestí vzdal a na konci telefonát pro Peper, kde by se Stark dlouze loučil. Kino se smálo skoro celou dobu, nejvíce když Hulk zpracovával Lokiho. Naopak při smrti jedné z postav, kdy nehrála ani hudba, bylo hrobové ticho, mě bylo taky smutno. Ruffalo jako Hulk byl skvělí, očekávám samostatný film. Tak jen do toho a pustit se do pokračování ať může nastat druhý vrchol. Zapracovat Ant-mena, Wasp a Black Pantera a s chutí do toho. Viděno 2x, nejdříve ve 2D s titulky poté strocha problémy s technikou 2D Dabing, a klidně zajdu znovu až bude příležitost, třeba na 3D Edit: 3 projekce v Imax 3D, ucházející, 4. projekce 2D dabing v malém sále Zatím jednoznačně film roku který bude překonán snad jen Hobitem. VAROVÁNÍ: nedoporučuje se u tohoto filmu cokoliv konzumovat, hrozí zaskočení konzumované potraviny či nápoje. A jak říká kolega Laxík UÁÁÁÁÁÁÁÁ, SLABÝ BŮH!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

Earl10

S takovou lehkostí zvládnou tak náročný film, kloubouk dolů. Whedon jako zapálený komiksový fanoušek přichází s naprosto uchvacujím příběhem, který nestojí na jednotlivcích, ale na perfektně vyvážené různorodosti hlavních hrdinů. Dialogy oscilují mezi dramatickými proslovy a geniálními hláškami. Žádná postava není upozaděná, každá dostane svůj prostor a každou si zamilujete. Nějakou víc, nějakou míň. Za sebe říkám, že hláškující Stark a úžasný Hulk jsou top. Co se týče záporáků, tak musím uznat, že Loki není takový ťunťa jako v Thorovi a má ty správný grády. Armáda Čitóriů, společně s prostředím přidává na epičnosti. Závěrečná bitva obsahuje více akce než všechny předchozí marvelovky dohromady, úchvatný. Whedon mě totálně šokoval, jako scénarista perfektní a jako režisér kvalita první třídy. Úchvatná práce s kamerou, obzvlášť bezstřihové pasaže v ulicích. Potitulková scéna vnadí parádně. Epičnost, comics, genialita v jednou balení. Hulk nemá chybu! [100%] [viděl v IMAXu 2x] ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)