Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

Bachy

Oceňuji, že scénáristé využili potenciál Hulka a mají dostatek nadhledu. Děkuji za finální souboj, ale tím jsme skončili. U těhle přituplejch blockbusterů jsem vždycky vypl všechny titule a trénoval angličtinu. S tím, že alespoň k něčemu to bude a nějak si tu přiblblost užiji. U Avengers jsem moc nenatrénoval, jelikož "Prásk" "Boom" "Smash" je takové..celosvětově srozumitelní. První polovina ještě dejme tomu. Některé dialogy opravdu zajímavé jsou a pošťuchování hrdinů mne nenudilo. Ona i některá ta akce je natočená zajímavě nebo se objeví záběr, který odjinud neznám, ale zažranej jsem do snímku nebyl ani minutu a to mrzí. Chápu, dostal jsem, co jsem čekal a věděl jsem, že to není pro mne, ale občas není jasné, co s životem a člověk snadno šlápne vedle. Roberta je mi opravdu líto. Chápu, že je teď hvězdou a toho prvního Iron Mana jsem mu i přál, ale ten pán ze Zodiaca už se asi nevrátí. ()

Happens

Vzít každého super řízka z Marvelu se svým charismatickým charakterem a narvat ho do jednoho týmu, to je jako stvořit ocelovou pěst o šesti kloubech, která má spád a řítí se rolling stone rychlostí ze skály s cílem sejmout všechno, co chce zničit lidstvo, a to ve 143 minutách. Sáva všem... Díky. Mirek ()

Rocky62

Velkolepý opus s dostatkem ohromující akce, lehkomyslnosti, gagů a znamenitých dialogů, což je na blockbusteru asi ten nejvíce potěšující parametr. Hrdinská parta je neodolatelná a stojí na ní veškerá zábava, které je v tomto kolosu skutečně štědrá porce, obzvlášť ve vyhroceném finále. Všichni jsou sehraní a svými projevy nadpřirozených schopností umocňují efektivní dopad na diváka. Ve všech aspektech slušně odvedená práce. 75%. ()

Larrysbride

Ohromující akční sci-fi, které nenechá vydechnout! Překvapení a pro mne zároveň i film roku! Film si jednoznačně zaslouží veškerou pozornost i úspěchy, které se mu dostávají! Pro zatím č. 3 v nejvýnosnějších filmech všech dob. Dostane se na vrchol? Já bych to Avengers jednoznačně přála! (Nejvýnosnější filmy všech dob: http://boxofficemojo.com/alltime/world/ ) ()

Chrustyn

Léto už je tady a na povrch se začínají prodírat očekávané trháky roku. Slušnou leč "pouze" lehce nadprůměrnou "Battleship" máme za sebou a jedno očekávané završení před sebou, tak si zpříjemněme chuť i čekání s "Avengers", kteří patří mezi nejočekávanější z trháků letošního roku a díky bohu se může říct, že nezklamali ba dokonce překvapili. Nováček Whedon, který má filmové zkušenosti pouze s rozporuplnou "Serenity" dokázal s přehledem ukočírovat snímek plný populárních superhrdinů, kteří zcela neočekávaně musí zachránit svět. Očekávání i tlak na režiséra byl obrovský a to převážně z důvodu, že všichni, kteří film očekávali, partičku superhrdinů znají a očekávají, že budou stejní jako ve svých filmech a překvapivě tomu tak je a to nejen díky tomu, že vyjma Hulka se do superhrdinských kůží a kostýmů oblékli stejní herci ale také díky tomu, že všichni vypadají, mluví a chovají se stejně jako ve svých samostatných filmech ať už to je cynický Stark, toporný Thor nebo konzervativní Captain America. A právě v tomto ohledu film nejvíce vyniká, protože v dvouapůlhodinové délce je spousta míst, kde postavy jen stojí a povídají si a právě díky charismatu všech zúčastněných jsou i tyto neakční (a občas poměrně dlouhé) pasáže zábavné. Samotnou akci vyjma pár kousků a několika šťouchanců mezi samotnými superhrdiny (režisér si pro fanoušky připravil fighty Thor vs. Hulk, Iron Man vs. Captain America a pár dalších) si tvůrci schovali až do samotného !půlhodinového! megazávěru, kde se zlikviduje půlka New Yorku, zemře tisíce obyvatel a začervená jeden Bay. Ne, že by byla akce nebo triky nějak revoluční ale veškeré akční scény jsou krásně přehledné, šikovně sestříhané, efektní i efektivní, výbušné a po všech směrech velkolepé a divák si opět říká: "jak to sakra dělají a kde na to berou?!" I když nedávám plné hodnocení (ačkoliv se mi film velice líbil a mám rád i většinu samostatných "vystoupení" všech zúčastněných hrdinů) netroufám si tvrdit, že film mohl být lepší a pokud nemáte nic proti megalomanským filmům dělané pro oko a nejsou vám cizí jména Iron Man nebo Hulk, nemůžete udělat návštěvou (pokud možno nějakého kvalitního) kina tu nejmenší chybu. A Nolan má alespoň co překonávat. ()

hammer_head

Libová týmovka nabitá akcí a humorem, který je v tom správném poměru. Díky Avengers jsem si oblíbil i Hulka, kterého jsem předtím moc nemusel a ještě více jsem si zamiloval ostatní členy týmu, které už jsme měl rád dříve. Už aby byla dvojka. ()

klerik

V podstate bez príbehu, ale s dostatočným priestorom pre jednotlivých hrdinov. Vtipné, akčné, pompézne. Ako komiksovka super, ale Whedon "len" dorovnal animovaných ULTIMATE AVENGERS, ale to hlavne preto, že tento scenár je skôr pre strednometrážny film než pre dva a pol hodinový kolos... ()

SeBig

Uznávám, je to něco jinyho když mate zkouknutyho Thora, Iron mana a Kapitána, pak ty postavy znáte a baví vas to mnohem víc. Když jsem to viděl poprve bavil me totiž jen Iron man ale jak jsem to viděl ted hezky všechno postupně tak zábava nabrala grady. Hlavně ty fighty!! Ironman vs Thor byli best!! ,,turistoo" ()

iamek

Zatím jednoznačně film roku 2012. Když jsem četl informace o Avengers, tak jsem měl strach, že hrdinové dostanou málo prostoru na plátně. Ale mé obavy byly zbytečné. Rozložení je naprosto bezchybné a to hlavně v případě Hulka, kterého v první polovině filmu moc neuvidíte. Jen v civilním a postupem času se z něj stane hlavní superhrdina, který se na emzáky kapánek nasral. Hlavní hvězda byl, ale Robert Downey v roli Iron Mana, který celý film hláškuje jako o život. Vrchol všeho byl závěrečný souboj mezi Hulkem a hlavním padouchem. Bezchybné. Soundtrack od Silvestriho taky klobouk dolů a stejně tak trikové efekty. U Avengers je vše tak jak ma být a není co kritizovat. Možná by se hodila zajímavější postava místo Černé vdovy. Postava mi připadala nevýrazná a mám pocit, že tam byla jen kvůli toho, aby tam nějaká ženská byla. ()

Jirka_Šč

Je to zábava, dobře to vypadá, dá se vidět víckrát. Negativum i pozitivum je velký počet superhrdinů - není prostor rozvést jejich postavy důkladněji, ale současně se člověk ani chvíli nenudí. ■ P.S. Vůbec můj první film s těmito superhrdiny - žádný z předešlých jednotlivých jsem neviděl. ()

korbitch22

Takhle má vypadat týmovka! Takhle má vypadat film! Takhle má vypadat domrtě využitý nabízený potenciál! Nejzábavnější pecka tohodle roku a dost možná i desetiletí. Nejsem fanoušek comixů,nečtu je a ani jsem je nikdy nečetl a díky hodně slabým či průměrným Marvelovkám poslední doby ( Thor nuda, Captain slabej , Hulk ušel, první Iron Man výbornej, druhej na zvracení ) jsem od Avengers mnoho neočekával, protože jsem si myslel, že to bude nudná vata proložená pár nudnými efekty jako tomu bylo u samostaných dítek, které ale neměli takový rozpočet, neměli dobré scénáristy, ani režiséry...neměli prostě Josse Whedona!!! V květnu jsem chtěl vyrazit do kina, jenže český distributor mě o tento nezapomenutelný zážitek prostě připravil a proto na Cinestar seru. Jsem člověk co nenávidí čeký dabing u velko filmů a zaplatit jim ty neskutečný prachy za tu snůžku špatně přeložených nesmyslů a děsivě vybraných dabérů odmítám, stejně jako odmítám utratit 3 stovky za vlak, abych se dostal do Práglu kde to milostivě běželo v angličtině.tudíž jsem včera konečně v hd kvalitě na mega televizi mohl vidět nejlepší film roku 2012 s 5ti měsíčním spožděním a i díky tomu, že jsem od toho ani vlastně moc nečekal a film pořád nikde nebyl, je moje překvapení z filmu a zážitek z něj mnohem silnější. Příběh není sice nijak zvlášť silný a možná bych vynechal postavy Černé Vdovy a Hawkeye, které vyšli tak nějak do prázdna, ale vše ostatní je precizní tvůrčí práce, asi jednoho z nejnadanějších režisérů této doby. Iron Man a jeho hlášky mě trhali na kusy, vizuální efekty dech beroucí a nepopsatelné , perfektně zmáknutá konfrontace postav a souboje mezi nimi, dokonce i záporák Loki mi dokonale stačil. Mírnější zklamání je z Hulka, protože jsem si moc přál Edwarda Nortona , ale na konci kdy Hulk předvádí, to co předvádí , jsem na nesympatického Ruffala okamžitě zapoměl. Whedom dostal nelehký úkol a poradil si s ním, všechny věci které měl splnit tak splnil , režisérsky to má od první do poslední minuty pevně v rukou a vytvořil jeden z nejepičtějších , nejzábavnějších a vizuálně neskutečných výtvorů světové kinematografie a co je důležitější, nezklamal mě jako Stallone se svými Postradatelnými 2 a po záplavě průměrných a nudných filmů roku 2012 , které až na Temného Rytíře přinesli spíše jen zklamání, mi dal tenhle film zase naději a opravdu chuť se opět dívat na filmy. Že mi Avengers utekli v kině nikdy těm kokotům ze Cinestáru neodpustím, stejně tak nechápu vás, jak můžete chodit na tak skvělý film v českém dabingu! Jako malý idioti vopravdu! Jinak nejsilnější filmový zážitek tohodle roku spolu s Temným Rytířem a čistá děcká poluce. 95%. ()

Ghoulman

Avengers postrádají hloubku Temného rytíře a Strážců, tvůrčí originalitu Vyvoleného či Scotta Pilgrima, inteligenci X-menů (minimálně dvojky a První třídy), stylovost prvního Sin city, bombastičnost Bitvy u Thermopyl (kterou nemusím) či byť "jen" působivou klasičnost Raimeho Spider-mana (na kterého nedám dopustit). Co zbývá je pouhá zábava. Což je naprosto legitimní, filmy mohou být "pouze" zábavné. Problém nastává ve chvíli, kdy si týden po shlédnutí filmu pamatujete pouze jedinou vtipnou scénu (Hulk vs. Loki). V tom případě víte, že je něco špatně (buď s filmem, nebo s vaším mozkem - vzhledem k tomu, že se mi to u většiny filmů předtím ani potom nestalo, budu doufat, že zatím mně moje hlavička slouží ke cti). ()

Scalpelexis

Prvn slovo, které mi přišlo na mysl: Zklamání. Lépe bohužel Whedonův snímek okomentovat nemůžu, zvlášť, když jsem tesně předtím shlédl povedený Firefly. Ok, ale popořadě. Je třeba vzít v úvahu, že Avengers se za celou stopáž neberou moc vážně a nikdy si nehrají na nic víc, než obyčejný popocrnový blockbuster, který by se Vám měl po odchodu z kina vypařit z hlavy. Děj je nenáročný a spoléhá na to, že postavy minimálně částečně znáte: s žádným detailnějším popisem se nepracuje. Nicméně přesto mě zklamal Whedonův přístup k filmu, který si očividně bral inspiraci od Baye anebo Emmericha a tak hlavní náplní snímku bylo co největší roztřískání všeho možného, co bylo po ruce. V již filmařsky několikanásobně zdecimovaném New Yorku nemohl zbýt na kameni kámen. Nepřekvapuje mě, že drtivá většina z 220 milionového rozpočtu šlo do počítačů (a triky na plátně vypadají úžasně s nebývalým detailem), ale scházel mi tu jakýkoliv originální nápad či druh kreativity. Postavy Blackwidow či Hawkeye jsou zbytečné, Lokiho dost malátná a Kapitána Ameriky přímo iritující. Na druhou stranu je tu akce tak na 3 filmy (nepamatuji si, kdy se zrovna na obrazovce nikdo neřezal vyjma nudné dialogové přetahovčce hlavních hrdinů na lodi) a i vysoký obsah suchých hlášek; nutno podotknout, že z 95% jdou na triko Tonyho Starka, bez kterého byste se u filmu pomalu nezasmáli. Velký palec i postavě Nicka Furyho v podání Samula L. Jacksona. Skvělá je i kamera + hudba Alana Silvestriho. Sečteno: Od Avengers nečekejte nic víc než koktejl zábavného, extravagantního ale nikterak výjimečného bijáku. "[Cpt. America]: Big man in a suit of armour. Take that off, what are you?! [Tony Stark]: Genius, billionaire, playboy, philanthropist." [Předpremiéra ČSFD, Cinestar Anděl, 3.5.2012] ()

mcb

Do vyváženosti papírových Ultimates sice ještě trochu chybí, ale i tak se jedná o zřejmě nejlepší možné převedení týmového konceptu do komiksového filmu. V případě Whedonova blockbusterového „debutu“ není žádný člen sestavy (na rozdíl od X-Menů) do počtu a má v příběhu své jasně definované místo, které dodává dílčí momenty zápletce, stejně jako svou typickou charakterovou vlastností přispívá k různorodosti celého týmu. V téměř dvou a půl hodinové stopáži je tak hlavním cílem svést všechny hrdiny dohromady, zapomenout na společné rozepře a postavit se proti společnému nepříteli. Klasická šablona týmových filmů však nyní nemusí kvůli "origin" sólovkám zdlouhavě exponovat a může se jít rovnou k jádru věci, v čemž hlavně vynikají Whedonovy schopnosti z televize – čili schopnost psát chytré, svižné a vtipné dialogy, pohrávat si s žánrovými koncepty a zacházet s jednotlivými stereotypy postav. Kvůli tomu může hodně lidí nazývat Avengers „ukecanou nudou plnou divně oděných panáků“, ale v tom je právě jádro celého filmu, jehož cílem není nic jiného (a jednoduššího), než sjednotit všechny hrdiny dohromady, k čemuž je napoprvé potřeba vyrovnat strany soubojem nabubřelých eg (což jsou rozhodně jedny z nejzábavnějších částí filmu). Když se nakonec strhne závěrečná bitva, plní se sny několika generací fanoušků, kteří nikdy nedoufali, že by se ty krátké animované internetové filmečky mohly stát skutečností. Vidět tak brilantně natočené a vyvážené akční inferno s rozloženými silami mezi jednotlivými hrdiny (že je zrovna jedno, jestli Thor metá božské blesky nebo Hawkeye střílí z luku) je přímo balzám pro jakoukoli, nejen geekovskou duši (opojný dlouhý záběr městem ukazující všechny v akci tomu jen přidává). Nemůže vadit ani to, že nepřátelští mimozemšťané jsou jen jakási nutná nástavba k vyššímu účelu filmu - vlastně jenom taková tupá dehumanizovaná směska zvířat, která je zabíjena po stovkách. Loki pak jako záporák opět potvrzuje, že je jednou z nejzajímavějších postav celého univerza.___Po dlouhé době (přibližně od Abramsova Star Treku) se nám tady vyrýsoval promyšlený letní blockbuster, který je chytrou esencí komiksové přepálenosti a nerealističnosti ve filmové podobě. Žádný psychologický opus (X-Men), žádné pocivilizování (Temný rytíř) ani žádný silný politický podtext (Watchmen), jen ryzí požitek z komiksového filmu v té nejčistší podobě. 9/10 ()

Yardak

V Avengers kralují hlavně Iron Man, Black Widow a Hulk. Ostatní postavy mají také svůj důležitý prostor, ale tolik netáhnou film. Záporáka jsem se obával, ale nakonec to dopadlo naprosto opačně, neboť Loki zahrál skvěle! Z vedlejších postav ještě musím upozornit na Cobie "Robin" Smulders, protože je ve filmu neuvěřitelně sexy a zastává i důležitý post pro vývoj filmu. Týmovka se povedla! Pro mě lepší snímek než sólové projekty hrdinů. Sice to pár (menších) chybiček má, ale to tentokrát přehlédnu. Celkově za slabších 5 hvězd. Whedon to zvládl po všech stránkách. Velmi kvalitní komix z kategorie "(ne)vážných". ()

Stanislaus

Do kina jsem šel s tím, že jsem viděl jen Thora, a tak jsem se bál, že budu indisponován svou neznalostí a tím pádem si to tolik neužiju. Ale opak je pravdou! Byla to naprosto ultimátní akčně zábavná podívaná, která byla celá od shora až dolů napěchovaná perfektním audiovizuálem a vtipnými hláškami. Scarlett Johansson nemám zrovna dvakrát v lásce, ale zde mě velmi mile překvapila. No, a nejoblíbenějším Avengerem je pro mě bezkonkurenčně Iron Man. V závěrečně bitvě jsem při 3D-projekci ani nedutal! Zkrátka americký blockbuster se vším všudy, na který se bezesporu vyplatí jít do kina, protože za to opravdu stojí. ()

rollman1

Jo, sakra jo. Ten film je film všech filmů. Čekal jsem super biják, ale já dostal mega epický film s luxusním obsazením, skvělými efekty, super příběhem a plný super hlášek a narážek. Eso, které film má je určitě Hulk, který má za úkol jen jednu věc a to ničit a jde mu to na výbornou. Taky Iron Man je týpek se skvělými hláškami, který nejde pro sarkasmus daleko.Ostatní z týmu jsou taky užitečnou posilou. Jsem rád, že jsem film mohl konečně vidět a těším na další várku filmů od Marvelu včetně Avengers 2. 100%. U filmu jsem se i skvěle pobavil. ()

heyda

No to si ze mě děláte všichni srandu, ne? Horší komiksák jsem za posledních 5 let neviděl. Otřesné dialogy, děj slaboučký, herci sice dobře známí, ale jen Downey, Jackson a Ruffalo odvádějí svůj solidní standart. Jak jsem se na Avengers těšil a doufal jsem, že z toho bude geniální žánrovka jako v případě X-mena First Class, tak o to víc jsem zklamanej. Je to úděsná nekonzistentní slátanina plná velmi trapných momentů a špatné akce. Opravdu nechápu, jak se takový propadák může držet v topce. Prošustrovaný stamiliony dollarů !!!! 20% ()

mat.ilda

Za Chrise Hemswortha, který svůj tupý výraz z Thora vypiloval na lobotomický a učinil jej tak nesmrtelným, ubírám jednu hvězdu, a to i přesto, že se ji Mark Ruffallo svými zelenými prackami fest snažil udržet v kolonce s mým hodnocením... Folklór nevtipných velkohubých hlášek a akčních megasoubojů, na kterých film stojí, nezmiňuji, s jejich hojným výskytem bylo počítáno, tudíž se v tomto ohledu nemůže jednat o zklamání. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)