Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

DonHUS

Kromě předvídatelného děje, nulového vývoje postav a emoční prázdnoty (samozřejmě mimo radost z celého týmu a ze spousty vtípků, kterým od půlky vládne Tony Stark) nemám téměř co vytknout. Akce je tu snad víc než ve všech sólovkách dohromady, prakticky od začátku až do závěrečné bitvy ve městě, která je opravdu velkolepá. Jestli si nějaká marvelovka zaslouží velké plátno, jsou to právě Avengers. V akčních scénách sice nejsou žádné efektní eye-candy momenty nebo režijní vychytávky, z kterých by mrazilo v zádech, ale celkově šlapou skvěle. Navíc díky vyváženosti hrdinů se dostane na každého. Jako letní blockbuster tak Avengers splnili vše, co se od nich čekalo, a titul nejzábavnějšího filmu roku mu těžko něco vyfoukne. 90% ()

BoncheR

Už veru dlho sa mi nestalo, aby sa celé kino smialo na tom nespočetne veľkom "zástupe" klišoidných scén, ale nech... je to predsa amerika. Veď uznajme: koho by nepobavil pohľad na Kapitána Ameriku ako za ním vybuchujú autá a jeho sa ani jedna smietka nedotkne. Inak celkom v pohode film.Téma spoločného zachraňovania sveta sa vynára až kdesi pred polovicou, inak sa medzi sebou len jednotlivý Avengery bijú, a bijú a bijú... až kým prídu na to, že všetci dostali do daru rovnaké svaly a nemá to zmysel. Prekvapilo ma napríklad to, že aj keď tie jednotlivé superhrdinské filmy netočil jeden režisér, celkom rozumne na seba nadväzovali a nebolo tam toľko prešľapov, ako napríklad v X-men: First Class. Tony Stark alias Iron Man sa mi tu zdal vtipnejší ako v jeho filmoch (každú chvíľu niečo musel zadrieť) ale nezdal sa mi taký... špecifický. A to nie len on, aj Hulk, Thor, Captain a Loki - oni všetci sa mi zdali tak trochu: odfláknutí. Jediná, a mne najsympatickejšia postava bol Hawkeye a Scartlett (jej meno si stále neviem zapamätať). Okrem veľa akčnosti, tu boli aj dve pekné herečky (asi jediné v celom filme) Cobie Smudlers a už spomínaná Scarlett. Nuž čo. Ktosi to tu už spomenul, že je to zlatá cesta medzi dospelými Watchmenmi a detským Supermanom. Je to pravda. Zážitok zo bol naozaj veľkolepý, veď bodaj by nie... za tých 220 miliónov, ktoré za tento film vysolili to už musel byť iný zážitok! Hodnotenie: 70% ()

Barvoj

Marvel prostě vzal to nejlepší ze svých filmů z poslední doby a zabalil to do jednoho ultimátního zážitku. Tony Stark snad ještě nikdy nebyl vtipnější a Hulk snad ještě nikdy zuřivější. Je vidět, že cílem filmu je pobavit a to se mu taky setsakramentsky dobře daří! Akce, vtip a zase akce.. Tenhle vlak plný různorodých super hrdinů se zkrátka podařilo bravůrně ukočírovat a vyvarovat se výraznějším nelogičnostem.. jasně, spoustu situací známe z jiných filmů, ale tady jsou prostě podány jinak, originálněji, vtipněji.. ()

mickyreed

Šel jsem do kina s tím, že tento film bude chtít ohromit masy svou velkolepostí. Moje očekávání proto odpovídala akčnímu trháku s komiksovýma postavičkama - žádná filosofie nebo přílišné používání mozku. Film lehce kulhá na jednu nohu a tou je nutná znalost všech snímků o členech týmu Avengers (Iron-man, Iron-man 2, Captain America, Thor). Každopádně je to hodně našlapaná podívaná a potěší. ()

Javad

Výkrik malého chlapca „aha to je Kapitán Amerika“ sediaceho vedľa mňa, mierený pravdepodobne na jeho dedka, ma ako jediný počas projekcie rozosmial. Tým chcem povedať, že humor v tomto filme z môjho pohľadu vôbec nefungoval (preto nedávam plné hodnotenie). Všetko ostatné ale fungovalo takmer dokonale. // Bombastické efekty... ()

Ivuse

Hodnotím, jako nejlepší film o superhrdinech. Velký obdiv patří Marku Ruffalovi - díky němu nebylo možné Hulka nenávidět, ani když vzteky zezelenal a začal ohrožovat na životech lidi, kterých by nám mohlo být líto :-) (dokázala jsem s postavou Bruce Bannera soucítit, což mi ve ztvárnění s Edwardem Nortnem nějak nešlo). Tahounem je pro mě hlavně Robert Downey Jr., já prostě na Iron Mana nedám dopustit. ()

uhlajz

Není to na plných 100%, ale kromě Batmana zatím asi nejlepší komiksovka. Spojení těchto hrdinů vyšlo podstatně lépe než jim samotným věnované filmy... Nezapomenutelné scény, kdy jsem se prohýbal v sedačce :-D ()

Emkey

Námět, na který se člověk těší, je najednou zničen rozpadávajícím se scénářem, přehráváním herců, tehdencí střihu nedokončovat záběry a triky, porušením faktu, že Hulk začne ve finále bojů být ten hodný a taky arogantním divákem, který ruší neustálým kontrolováním hokejových výsledků na svém smart mobilu(s plným jasem). Tak sorry, ale pravý komiksový rídeři chápou. Jedna hvězda pro hudbu a Roberta Downey Jr. a pak už nevermore. ()

LittleJohnny

Sršící vtipem, skvělými záběry, plný akce a zase záchrana světa. To všechno je Avengers, a nebýt Hawkeyeho (Jeremy Renner) scén s lukem, tak by to u mě bylo stoprocentní... tyhle scény jsem prostě "nežral," naštěstí situaci vždy a všude zachránil agresivní Hulk (Mark Ruffalo). :) U nejedné scény s Robertem Downey Jr. a Markem Ruffalem jsem měl úsměv od ucha k uchu, prostě jim role perfektně sedly a já mohu film vřele doporučit... ()

venison

Výborná podívaná pro fandy i nefandy komiksových hrdinů a záporňáků :-) Našlapaná akční podívaná, která je velice vtipně prošpikovaná hrdinskými hlody.. Každá postava má svou část skládanky a dostatek prostoru k tomu, aby předvedl, co umí :-) Ironický Iron Man, namakaný Hulk, mýtický Thor, klaďas Captain America a dva ocásci Hawkeye s Black Widow :-) Loki mi bohužel moc jako ultra namachrovanej padouch nepřišel, ale zase se z něj dobře střílelo.. Budu se těšit na dvojku, až nějakému megazlounovi nakopou zadnici :-) Samuel L. Jackson jako drsnej kapitán zapadl naprosto úžasně :-) Chválím i známé tváře z vedlejších rolí jako jsou Clark Gregg, Gwyneth Paltrow a Stellan Skarsgård.. Výborný nápad byla i epizodní rolička Harry Dean Stanton ("Vetřelec" - ten který hledá kocoura) nebo dnes už opravdu dospělá Ashley Johnson ("Po čem ženy touží" - dcera Mela Gibsona).. Všem vřele doporučuji a přeji opravdu nejvtipnější komiksovou akčárnu našlapanou skvělými efekty !!! Já na to šla do IMAXU :-) ()

PetrVabruscak

Přiznám se, že nejsem veliký fanoušek MARVELU, ale padla volba na tento film ve 3D, tak jsem to zkousnul a těšil se na to, co tu lidi, tak přenádherně hodnotí. A vida, ten film mi překvapil! Film pravděpodobně obsahuje to nejlepší, co kdy MARVEL udělal. Naposled jsem viděl ve 3D Resident Evil: Afterlife, proto musim Avengers hodnotit lépe. Autoři si klidně mohli odpustit první hodinu, protože se tam pořád mluvilo o věcech, o kterých normální člověk nemá "šajn." Velkým kladem je, že si film snaží srštit vtipem a i já starý suchar jsem se občas ušklíbnul. Vtip o Jonášovi byl velice povedený - škoda, že ajťáci, co se smáli při filmu každý píčovině, vtip nepochopili. O akci a efektech se nemá moc cenu bavit, ty byly skvělý, ikdyž to autoři občas přehnali... Neni zrovna přirozené, aby Scarlett Johansson vymlátila desítky vesmírných obludiček. Thor a Hulk byli cool a Iron Man nebyl moc pozadu, navíc solidně všechny hrdiny hlásil. Až u Avengers jsem si všimnul podobného looku Roberta Downey jr. a Sylvestera Stalloneho. ()

Phietros

Film je i přes pár mušek(jako u každého filmu) vynikající! Příběh je jako přívalová vlna, která nabírá postupným přiblížením na síle a více Vás pohlcuje... Na začátku nám naservíruje akci kdy je Loki(bratr Thora) po dohodě s temnými silamy vyslán na zemi, pro energetickou kostku, aby jim otevřel bránu do světa. Zničení základny je bohužel jen pouhým začátkem a tak už po první akci a velké destrukci můžeme tušit co bude dál. Loki krom kostky chce ovládnout život na zemi a udělat s lidí dvořící se otroky.. Proto jsou vyhledáni naši "A" aby všemu zabránili, jenže první se z nich musí stát partáci, aby dokázali čelit nebezpečí společně! V druhé polovině dostáváme na talíř obrovský nášup akce, ve které má každý své místo. Nejvíce tu dostal prostor Iron man, Hulk to zas vše rozesmával, teda až po scéně v letadle, kde vše začal ničit! Kapitán America ukázal svou odvahu a kuráž, Thor zas svou nadpozemskou sílu, Hawkeye přesnost s lukem, doplňován půvabnou Černou vdovou! Film jsem viděl ve 3D s dabingem a lepší volbu jsem zvolit nemohl :) ()

Monoxid

Sakra, to se jim povedlo! Nechápu, jak se jim to povedlo, ale povedlo se jim to! 3D bylo parádní. No... a to všechno, co jsme 'čekali, ale stejně nečekali' :D A pan Záporáček měl, musím podotknout, dokonalý styl. Docela jsem mu fandila. A kvůli Starkovým blbým kecům možná ještě vezmu na milost Iron Mana 2 (nedokoukala jsem ho). A ponaučení z tohodle filmu? Na místo každého padoucha, kterého se zbavíte, vyskočí další, větší, a s ještě ošklivějšími zuby! ()

elanius

(72/2012, Cinema) / 100%-ný koncentrát zábavy. Film tak zábavny vtipný a svižný, že ani na chvílu som nedostal možnosť sa zaoberať tým, aký je vlastne blbý a príbehovo priemerný. Ale myslím, že to bol cieľ...a ak by som bol fanda comicsov plný počet by bol asi istý. (8/10) ()

Endyis

V rámci blockbusteru to prostě nemá chybu, člověka pobaví, vtáhne a uspokojí. Časté argumenty typu "Bylo to až moc americké." - ? Nepovídejte, lidi vy jste bystří. Já celou dobu se domníval, že to bude spíš takové skandinávské hmmm... Dávám plný počet, jelikož v rámci daného žánru to splňuje všechny kriteria a vidět Scarlet Johansson coby akční hrdinku ve 3d (kde pěkně vyníká její postava) je zážitek sám o sobě. ()

Pavlínka9

I když nejsem zcela úplně komiksovým fanouškem, na tento film jsem se těšila z mnoha důvodů a byla jsem patřičně spokojena. Pro mě byl hlavním tahounem Robert Downey Jr. v podaní Starka, který je prostě, ano, je prostě okouzlující a jeho hlášky byli ve filmu vynikající :) Další plus – film není na nějaké unuděné nebo klidné úrovni – neustálé hlášky, popichování, narážky apod. dodávají filmu určitou komičnost a odlehčují situaci. Velké plus je také obsazení – dá se říct, že každý divák se má na co dívat :) Film je opravdu dost velkolepý, hudba je důrazná a výrazná a snímek se snaží ze všeho, co se objeví udělat to nejlepší a největší, aby to diváka co nejvíce ohromilo, až postavilo ze sedadla. Což se pro mě např. u mimozemských lodí v podobě vodního tvora plující po nebi, opravdu stalo, jelikož destrukce města na konci filmu byla opravdu ohromná. Jak jsem na začátku psala – hlášky a různé vtipné poznámky – Stark – tak ten vede na prvním místě, ale například i Hulk, který jednu vlepí Capt.Americovi po jejich společném boji proti mimozemských obludám a nebo když prostě bez jakýchkoliv oklik zarazí do země Lokiho, který na něj vyjede, že je Bůh a že ho musí poslouchat – to je prostě něco, co celý sál na Festivalu Fantazie rozesmál až k potlesku, což je další plus. Jak jsem zmiňovala – nejsem zamilovaný fanoušek komiksů,ale ráda se podívám na filmy s touto tématikou, ale když půjdete na Festivalu Fantazie do kina na jakýkoliv film – ta atmosféra je nejlepší, jakou můžete začít. Lidé, kteří mají zálibu přesně v žánru, který je tam promítán, vás tak vtáhne do děje a různé výkřiky a oslavné označení a tleskání – to vás dostane do děje. Potlesk v tomto případě zněl cca 5krát a přesně ve chvíli, kdy se měl ozvat (nastoupení hrdinů, vyhraný boj proti zloduchům, hlášky, které vás pobavili apod.) Film je skvělý a když se na něj budu příště dívat – budu mít v paměti první shlédnutí v příjemné atmosféře, na kterou jen tak nezapomenu :) ()

PiLgRiM

První Hodina a něco, kterou tu všichni vychvalují jako ultravtipnou mě nějak minula efektem. Pár superhrdinů chovajících se jak puberťáci, snaživší se jeden druhého přečůrat, zesměšnit nebo hůř mi opravdu nic neřekla. Díky bohu za to, že druhá polovina je takovej nářez, že jsem úplně zapomněl i na to jak mi to celé přišlo infantilně směšně. Není to sice nic nového, defakto to samé sme viděli před rokem v posledním Transformeru. Ale oproti Bayově vtipné, americky tupé, patriotické agitce se tady vlastenectví díky bohu zredukovalo jen na postavu Ameriky..... 2013. Snižuju o hvězdičku. Na marvel začínám mít silnou alergii. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

Jak Ryan Reynolds vydělal 7 miliard

19.03.2023

Ryan Reynolds (Deadpool) je jednou z nejznámějších tváří dnešního Hollywoodu. Dobře mu jde ale také marketing a byznys, právě díky nim si totiž přišel na zdaleka nejvyšší výplatu v životě,… (viac)