Avengers: Pomstitelia

• USA The Avengers (viac)

Z nebies na Zem prichádza zlo a tajný agent Nick Fury musí zostaviť bojový tím Avengers, aby ochránil ľudstvo. Na pomoc mu prichádzajú najlepší z najlepších - superhrdinovia Iron Man, Hulk, Hawkeye, Čierna vdova, Kapitán Amerika a boh hromu Thor.
Na Zem sa zniesol Thorov nevlastný brat, neľútostný zločinec Loki, ktorý chce ovládnuť nebeskú ríšu bohov Asgard a zničiť ľudstvo. Jedine Avengers ho môžu zastaviť, teda, ak rozumne spoja svoje sily. Samoľúbi superhrdinovia však majú rozdielne nátury a chvíľu potrvá, kým zladia svoje egá, silu a inteligenciu, lebo inak než tímovou prácou nemôžu poraziť mocného nadpozemského nepriateľa, ktorý sa spriahol s najtemnejšími silami.
Superhrdina Iron Man je v súkromí milionár a playboy Tony Stark, zvyknutý byť sám sebe pánom. Legendárny hrdina Kapitán Amerika, v súkromí vojak Steve Rogers, je síce zvyknutý rozkazy poslušne vykonávať, ale ako človek z minulosti, ktorý strávil niekoľko dekád zamrznutý v ľade, má trochu problém zapadnúť do súčasného sveta. Thor je boh hromu z nebeskej ríše Asgard a najmocnejší člen tímu Avengers, tvrdohlavý a svojrázny chlapík s kladivom, ktorý nerád počúva rady či príkazy od iných autorít. Supermocný Hulk je v súkromí skromný vedec dr. Bruce Banner, ktorý sa vo chvíľach stresu mení na neovládateľné a ničivé zelené monštrum, čo z neho tiež nerobí dobrého tímového hráča. Zostavu dopĺňajú špiónka Natasha Romanoff ako Čierna vdova, lukostrelec Clint Barton - hrdina Hawkeye a agent Phil Coulson, ktorý síce nemá žiadne nadpozemské schopnosti, ale svojou autoritou si medzi hrdinami vydobyl slušné postavenie. Boj o záchranu Zeme a ľudstva sa môže začať. (TV JOJ)

DelMann2

Overrated. Solidní podívaná, decentní dialogy a hůmor trefí. Střetnutí postav je unikátní a něco takového určitě chybělo. (Není Spiderman, proč?) Celkově si není na co stěžovat, každopádně si nemůžu odpustit ten feeling, že to nesedělo tak úplně dobře, jak bych si představoval. Pobaví, částečně okouzlí, neohromí. ()

marlenna

Marvel se rozhoupal a přivedl na svět skupinu hrdinů, kteří mají spasit svět. Ze všech pohádek o statečných američanech se superschopnostmi je tahle suverénně nejlepší. Nepočítám Batmana od Tima Burtona, což je jiný kalibr. Je to svižné, často vtipné, výborně natočené. Ani IQ vám po odsledování rapidně neklesne. Čtyři stoprocentně zasloužené hvězdičky a 143 minut zábavné podívané. ()

marien1039

Tohle už se mi dlouho nestalo. Povětšinou když mě desítky lidí tlačí na nějakého super druper mega trháku, který mě zaručeně vezme, jsem značně zklamaná. To se mi stalo u Foresta Gumpa, Mlčení jehňátek nebo u všech filmů Tima Burtona. Ne, nejsou to špatně filmy, ale trochu pokory k nim a dlaším divákům by neuškodilo. Možná by pak člověk na zhlédnutí nebyl tak nadržený a poté zklamaný, protože byly všechny přechváleny. Avengery jsou podle mého zatím nejlepší komixák, který byl natočený. Jsou vtipní, akční, jsou v nich mnoho bojů a žádný rušící zamilovaný příběh. Maximálně si v prvních pěti minutách řeknete "je fajn, že do toho Pepper s Tony Starkem konečně praštili", ale to je naštěstí všechno. Pokud si člověk všímá malý detailů v pozadí, vtipů, které do filmu režiser dal ale tak, ať nejdou na první pohled vidět, potrhá se smíchy :-) Nedá se to samozřejmě srovnávat s některými silnějšími a lepšími filmy na vyšší úrovní, kde fugují fyzikální zákony tak jak mají, ale v úrovni komixového filmu je to frajeřina. ()

Milia_Malae

Mentalita tohoto filmu je velmi jednoduchá: "Dáme dohromady všechny Marvelovské superhrdiny, kteří se nám hodí, proti nim postavíme nejlepšího záporáka, kterého jsme zatím přivedli na filmové plátno a necháme je bojovat na nářezových místech." Pokud na tuto hru přistupíte, máte zaděláno na neuvěřitelný zážitek. Z uměleckého hlediska by se sice dala filmu vytýkat spousta věcí a příběhu slabá místa, ale tento film vás (velmi příjemným způsobem) donutí vnímat jenom to, jak nářezové věci se na obrazovce dějí. Pro fanoušky superhrdinských filmů (kterým nevadí Marvel) jistě bude tato triková týmová akce, kde mají všichni dostatek prostoru požehnáním. Bitva na Manhattanu, výslechy v podání Black Widow, Hulk rozbíjející ezemáky na kousíčky, vtipné hlášky (vede Iron Man), skvěle úlisný záporák a tak dále. Dokonalý film letně-bezstarostného ražení. V kinosále skvělá, uvolněná atmosféra a dokonce dvojnásobný potlesk. ()

Tom25

Avengers skvěle natočený film, každého člověka pobaví je tam pár vtipných ukázek či mluvení :D Třeba jak HULK a náš Boží přítel - Thor si pomohou a skolí obří nestvůru a co udělá HULK praští Thora pěstí a on odlítne :D Příběh je vázaný a skvělí ,určitě jen tak neodtrhne od kin. Z Počátku to začíná tím ,že se vlastně nikdo s Avengers nemusí ,jak mile příde chvíle nátlaku a svět se začne hroutit a vypukne armáda mimozemský stvoření tak náš známý herec Samuel L. Jackson -( Nick Fury) Schromáždí všechny hrdiny a by k invazi nedošlo a zabránil zlému Bohovi (Loki) Bratr Thora který se chce vymstít a tak svět čeká zkáza ale Avengers se pokusí zastavit válku mezi nima. ()

assassinGH

No tak na Avengers som sa tešil ako male dieťa na Ježiška :) Avšak keď som chcel isť na to do kina už to nehrali. Už len myšlienka na to že v jednom filme bude spojených viac superhrdinov je úžasná. Najviac sa mi však páčil Ironman ktorý znovu zažiaril svojím arogantným humorom. Výborné hlášky, efekty aa hlavne súboje ktoré boli veľmi napínavé. Trošku mi však vadil rýchli spád deja v ktorom bol chaos. Čiže prvých päť (cca) minút nebolo moc zaujímavých :) Ale tie pozitíva to nakoniec aj tak preťažili takže si zaslúžia päť hviezdičiek ;) ()

montel

Svět je v ohrožení. Naši planetu se chystají ovládnout mimozemšťané a jediní kdo nás dokáže ochránit před jistou zkázou, jsou Avengers. Skupina superhrdinů - Hulk, Iron Man, Thor, Kapitán America, Hawkeye a Black Window. Ti stojí proti zákeřným plánům Thorova bratra Lokiho. Bitva o planetu může začít...Tak film má určitě spoustu fanoušků a vyznavači fantasy budou jistě nadšeni. Mě trošičku zklamal příběh, na tak velký film mohl být scénář propracovanější. Zase na druhou stranu i když je film dlouhý, tak přehnaně nenudí a je vyvážený. Slušný průměr. 55% ()

shinlove

Skvělé, efektní, megalomanské. Jen nechápu, jak zrovna tento film může být v knize rekordů jako film, který nejrychleji vydělal 1 mld dollarů - za 10 dní!!! Ale těším se na pokračování. 4* ()

Grond_

Skvelá farebná akčná jednohubka, ktorá ani na chvíľu počas sledovania neprestane baviť. A vôbec jedno z najlepších prevedení komiksov na plátno. Typický film, kde stačí vypnúť mozog a môžte sa kochať výbornou akciou, skvelými hláškami a celkom dobrou hudbou. Videné v kine - 80 % ()

Bohumil93

Skvělý počin, film který téměř nic nepostrádá. Marvel tímto obdivuji, že se snaží dávat dohromady z komiksových postav našlapané bijáky. Nejvíce mě ve překvapil Jeremy Renner, i když do sestavy hrdinů úplně nezapadá tak se s rolí vypořádal perfektně. O báječném hereckém obsazení se není třeba zmiňovat. Druhý nejlepší snímek roku 2012. 90 % ()

sona.1990

Film který mi vzal dech. Perfektní zpracování! Originalita, akce, vtip. Avengers mají vše, co očekávám od filmu, který mě má posadit na zadek. A tady se to povedlo na 100% a ještě něco navíc. Jeden lepší akční hrdina než druhý a přesto se to netluče. Kam se hrabe Spiderman, Batman a další mrňouskové. Už teď se nemůžu dočkat dalšího dílu. ()

Rom4n

(nevidel som to na veľkom plátne) Možno je to preto, že nie som fanúšik komiksov, možno preto, že som nevidel ani jediný marvelovský samostatný film ale naozaj sa mi to zdá tak trochu ako príliš nadhodnotená sr**ka pre tlstých američanov s popcornom a kolou. Nato že to malo byť vyvrcholenie marveloviek tam bol veľmi jednoduchý a klišoídny dej, s nevýrazným záporákom a hlavnými hrdinami, s ktorých za celú dĺžku filmu mi neprišiel ani jeden sympatický (možno trocha Dr. Banner v ľudskej podobe). Vizuálne dobré ale nič extra pri dnešnom návale Transformerov a kadejakých iných hromadne produkovaných filmov. Efekty tiež nič extra. Jediná vec ktorá by sa dala vyzdvihnúť je pár dobrých hlášok a ešte možno na pár miestach epická hudba. Žiadne emócie, patetické dialógy tváriace sa smrteľne vážne s umelo vopchanými ,,múdrosťami". Moje hodnotenie je naozaj subjektívne, preto sa prikláňam k dvom hviezdičkám, namiesto jednej. ()

DrCreo

Čo som očakával, som aj dostal. Nič viac, nič menej. Efektné, no miestami málo efektívne. Už som sa začínal obávať, že by Marvel na nás vyrukoval s nejakým nápadom, no nakoniec nesklamal, a ponúkol nám len partu vymakaných superhrdinov v desne tesných oblekoch, ktorí sa pohromade zišli, akoby sa konal All-Stars Game superhrdinov. Okrem toho sa samozrejme predviedli aj chlapci od grafiky, to sa filmu uprieť nedá. Avšak tie vsunuté fóry v situáciách, kedy sa moc nehodili, mi trochu prekážali, ono to potom v konečnom dôsledku vyznie, ako keby film parodoval sám seba. No dobre teda, koho sa tu snažím oklamať, aj mne sa to zatracene páčilo. ()

Marvel je v problémech

Marvel je v problémech

02.11.2023

Taylor Swift míří do kin

Taylor Swift míří do kin

01.09.2023

…a bude to velký! Pakliže jste zatím nestihli letošní obří turné zpěvačky a globální superstar Taylor Swift, máme pro vás skvělou zprávu. Kromě faktu, že se Eras Tour stále nachází teprve v půlce a… (viac)

Marvel řeší interní problémy

Marvel řeší interní problémy

21.03.2023

Nečekaný krok učinilo vedení studia Marvel, když de facto vyrazilo dlouholetou šéfku VFX oddělení Victorii Alonso. Ta ve studiu pracovala už od prvního Iron Mana a její zodpovědností v zásadě bylo… (viac)