Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

AndrewNewman

Už len pre to intro s nesmrteľným songom od Queenu si Príbeh o rytierovi zaslúži 4 hviezdy z piatich. Ale faktom zostáva, že je to skutočne vtipné, dobrodružné, skvelo zahrané, obsadenému samými sympatickými hercami a krásnymi herečkami. Skutočne tomu ťažko niečo vyčítať, snáď len tú takú jednoduchosť, keďže to nie je primárne historicky film. Skôr taká mierna a veľmi sympatická karikatúra. ()

Vito_LePour

Jednoduchý příběh vyprávěný svižným a živým způsobem. Zajímala by mě spotřeba dřeva na celé natáčení... Skvělý moderní soundtrack, který vzhledem k odlehčenému pojetí padl perfektně. ()

emilkac

Čakal som že to bude nejaka romanticka slabota ale bola to velmi vydarena comedy v netradičnom prostredi! oblubil som si nie len jednu postavu ale hned niekolko. a ten začiatok bol uplne super! ()

Danielitto

Jak se tenhle film může někomu nelíbit??? Nenáročný, a přece tak krásný a milý, středověk z úplně jiného úhlu... navíc úžasné prolnutí středověku a moderní hudby! WOW!!! Další film pro každého. ()

Akyno

História dostáva zase na frak a temný a špinavý stredovek ožíva v načančanej a modernej variácii rytierstva a cnostnej a nezištnej lásky. Stačí to? Myslím že nie, ale keďže ma to prehnane nenudilo dávam tomu požehnanie. 56% ()

geedee

Heath Ledger ve výborně napsané roli. Pěkná hudba, ale ta nepůvodní. Filmové score stojí za zlámanou grešli. Škoda. Tenhle film to potřeboval. ()

Ellush

Zvláštní, jak dokonale jdou skloubit akční, dobrodružný, romantický a historický film s komedií. Prostředí je okouzlující, a ačkoliv tu historie nejspíš dostává pěkně na frak, je to zkrátka pastva pro oči. Když si k tomu připočteme bezvadné herce, přiměřenou dávku skutečně vtipného humoru a sem tam dramatický moment bez výrazných klišé, stává se Příběh rytíře něčím výjimečným. Pane Helgelande, klaním se. Váš film je jako život - rozbrečí, rozesměje, neurazí. A že u toho bylo i několik Čechů? Áve! ()

Doteď se nemohu rozhodnout, jestli to nebylo původně zamýšleno jako parodie, chvilkami se to tak zdálo, ale ty chvilky byly většinou velmi vtipné, pak tam taky byly moc pěkné romantické chvilky a pak pár natahovacích hluchých míst, které tomu ale ráda odpustím. ()

laurence

Tenhle film mám rád z několika důvodů. V hlavní roli Ledger, skvělý začátek v podání Queen, okouzlující Shannyn a výborná role Paula Bettanyho. Bylo to vtipné a jakkoliv je příběh očekávaný, tak se mi prostě líbil. ()

Neuroxerus

Heath Ledger to hrál skvěle a samotný film byl skvělý:-). Pobavilo mě dost scén a zvláštní pojetí - tím myslím hudbu skupiny Queen hned na začátku...nevím proč, ale ani mi to nějak nevadilo.. ()

Oewi

Příjemné, odlehčující, nenáročné... s nadsázkou podaná doba rytířských turnajů, byť často přecházející do komedie a parodie. Hlavní hrdinové jsou zobrazeni dosti černobíle, to však k takovému snímku patří. Myslím, že 4* jsou naprosto adekvátní za herecké výkony i hezky natočené rytířské turnaje. ()

Thanyss

Film jsem viděla několikrát a na rozdíl od jiných filmů mě ještě neomrzel. Možná je to proto, že Příběh rytíře nesmíte brát tak úplně vážně a pak máte příjemnou oddychovku na nudné odpoledne, případně večer. A i když někoho může pobouřit použití hudby od Queenů, mně to zde vůbec nevadí, naopak mě příjemně potěšilo, jak hudba do filmu zapadla :) Tak se nebojte odpoutat od všedních starostí a vydejte se spolu s Williamem na cestu za slávou. Nudit se určitě nebudete! ()

jopal

Vyborna staroveka romanticka "akciovka". Jednoduchy dej, super zahrate, neustale sa nieco dialo, skvele som sa pobavil. A dozvedel, co sa vlastne na tych starovekych subojoch bodovalo.... ()