Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

depp

Tak to se dle mého názoru moc nepovedlo. Nemám moc rád, když se středověké filmy snaží být moc cool a přiblížené publiku v USA. Heath Ledger je mi navíc nesympatickej a když se do toho přidá absolutně se nehodící hudba Queenů vznikne pěkná blbost. ()

Karmin

Bodá mě infarkt do srdce pokaždé, když někdo v souvislosti s touhle komediální pohádkou pro fanynky Heatha Ledgera (a Paula Bettanyho) použije termín "historický"! Prosím pěkně, co tam bylo historického? Datovat ten film zcela přesně do období života Geoffrey Chaucera (1343 –1400) a Černého prince Edwarda (1330-1376) a pak nasadit turnajové zbroje, zbraně a uniformy stráží z rozmezí zhruba 14.-17. století, to mi příjde jako hřebík do historikovy rakve. Každopádně za Queeny, disco-hostinu nebo Nike-zbroj se nezlobím, v tom je vidět parodizující záměr. Z toho, co jsem zmínil předtím, čiší ignorance a stupidita. ()

Ingwio

Hodne som sa bavil. Heath bol vo svojej úlohe prirodzený, dej príjemne odľahčený. Veľmi príjemná jednohubka. A netreba zabudnúť na Paula Bettanyho, ktorý pobaví zo všetkých hádam najviac. ()

Veseldaa.!

Obrovská škoda, že herecké kvality Heatha Ledgera objevilo dost lidí až po filmu Temný rytíř. Přitom úctyhodný výkon předvedl nejen v Příběhu rytíře, ale i ve Zkrocené hoře. R.I.P. ()

Zevon

slátanina ze všeho možného, za dva týdny nebudete vědět, o čem to bylo. Jak dlouho ještě budou mít podobné produkty zelenou nikdo neví, nejspíš to přebije nějaká horší scifi vlna. Asi byli všichni, co tohle vymýšleli nemocní, když se probíral ve škole středověk, tak to teďka chytali někde z komixů. Sranda tam občas je, ale žádný příliš myslitelský humor nečekejte, také hvězda Ledger zde teprve vyzrává, s rolí v Batmanovi se to nedá srovnat. ()

Jonatána

Vážně bezva, Heath Ledger je prima a Paul Bettany je skvělý. Koukala jsem na to se synem, báječně jsem se bavila a myslím, že by mi nevadilo vidět to znovu. jojo, čtyři hvězdy zcela zaslouženě :-). ()

gemi

Historické filmy moc nemusím, ale Příběh rytíře je výborný. Hned při úvodním souboji v rytmu We Will Rock You bylo jasné, že tento film se nebere moc vážně. Nečekejte historický epos, je to zkrátka neobyčejný příběh jednoho docela obyčejného rytíře. ()

waska

Hoďte za hlavu historii, vykašlete se na nelogičnost příběhu, sledujte skvělé rytířské souboje a bavte se! Tak trochu moje srdeční záležitost. ()

DarkoCohen

Žádná filmařská pecka to není, ale já se na to vždy ráda podívám. Heath Ladger prokazoval už tady nesporný herecký talent (stejně jako třeba i v ,,10 Things I Hate About You") a mě hodně baví. Stejně jako skvěle zvolená hudba - úvodní scénu v aréně za zvuků We Will Rock You od Queenů jsem si pouštěla už mockrát. Znalci dobrých seriálů tu bez problémů poznají Alana Tudyka, hláškujícího kamaráda/pomocníka. A samozřejmě je tu i Paul Betthany, nejukecanější sympaťák ,,turnajového bussinesu". -) Když v tom divák nebude hledat víc, než v tom doopravdy je, stráví u toho příjemný čas stejně jako já. ()

E lan

Na druhý pohled se to dá vidět... Sice kostýmy a výprava je přímo tragická, ale herecké výkony Ledgera a Bettanyho stojí za to a pár vtipných scén táhne film směrem k milosrdnému průměru. Alespoň ode mne... ()

RajAthen

Taková nenáročná oddychovka, aneb rytířská klání jako sport (ala Lebowského bowling ve velkém). Neurazí, ale přemýšlet se u ní moc nevyplatí. Přiznám se, že nejvíc mě fascinovaly róby hlavní divy filmu, jelikož s něčím takovým vyrazit ve středověku přes práh, tak nevím nevím :) ()

Design

Kdo by neměl rád rytíře a ještě v podání Heath Ledgera. Skvělé, jednoduché a o to víc zábavné podání historické povídky, že i bez titulu jde změnit svět. ()

Colour

Tento film má také množstvo bludov o stredoveku (chovanie a reč postáv hovorí za všetko), že sa absolútne nedá brať vážne. Zasmiať sa na ňom dá, no všetky tie hlúposti v ňom mi hrozne prekážali. Herci boli sympatickí, no scenár mi pílil uši (zrejme malo byť vtipné, keď postavy hovorili súčasným slangom). Dívať sa naň dá viackrát, no nijakú dieru do sveta nespravil. 65% ()

Trixi

Nádherná pohádka pro dospělé. Skvělý Ledger a ještě lepší Bettany. Poklona českým kaskadérům...i díky nim je tenhle film výborná podívaná.A Queeni? Skvělý nápad:-) ()

haWranka

Je to originální, je to vtipný a má to tři absolutně úžasný chlapy v hlavních rolích. (Pro mě, kupodivu, zůstává Heath Ledger trochu za Rufusem Sewellem a trochu víc za Paulem Bettanym.) Ovšem hlavní hrdinka mi prostě k srdci nepřirostla. Kromě toho, že je to kočka, opravdu nevím,co na ní hlavní hrdina viděl, chovala se dost nemožně... ()

Petula009

Nevím, zda film hodnotit vážně nebo ho prostě brát tak jak je. Kdybych to měla vzít tím prvním způsobem vytkla bych nějaké wtf momenty u soubojů popírající elementární fyziku (když se kůň s jezdcem rozjede a v dalším záběru je jasně vidět, že už je v půlce kolbište, je jasné že Heath už nemám moc času si odplivovat nebo přemýšlet) Ale je to jedna věc, já ten film miluju a je to perfektní kombinace akce/humoru a také hudby. Jestli ho chcete hodnotit vážně, tak prosím. Jenom Vy si kazíte dobrou zábavu. ()

bono22vox

Po pravdě: Příběh rytíře je průzračný jako studánka a mělký jako kaluž. Díky odvážně moderně střiženému hávu, ozdobenému nadsázkou a vtipnými gagy, a díky tomu, že si nehraje na nic víc, než čím skutečně je, jde o příjemnou, nicneřešící zábavu... ()