Romantický dobrodružný príbeh sa odohráva v 14. storočí a rozpráva o túžbe človeka zmeniť vlastný osud. Neurodzený William Thatcher (Heath Ledger) sníva už od detstva sen o rytierskom živote, rytiermi sa však môžu stať iba muži šľachtického pôvodu. William a jeho priatelia - dobrosrdečný Roland a Wat sú svedkami smrti svojho pána, rytiera Hectora, tesne pred víťazstvom v turnaji. William sa navzdory hroziacemu trestu rozhodne obliecť brnenie mŕtveho bojovníka a v mene prežitia dokončiť boj. Tým začne Williamova premena na urodzeného sira Ulricha von Lichtensteina z Gelderlandu. Cestou na prvý rytiersky turnaj stretnú čudáckeho spisovateľa Geoffa Chaucera, ktorý sfalšuje Williamov rodokmeň a dopomôže mu tak k urodzenosti. Geoff sa stane členom Williamovej spoločnosti. Pridá sa k nim aj Kate, mladá žena, ktorá po smrti svojho manžela prevzala jeho kováčske remeslo a dokáže Williamovi vyrobiť špeciálne ľahké, ale pevné brnenie. William stretne na turnaji  krásnu šľachtičnú Jocelyn a zamiluje sa do nej. Proti nemu však stojí nemilosrdný vojvoda Adhemar (Rufus Sewell), odhodlaný zničiť jeho sen... (TV Markíza)

Lilloos

Obdivuju jak zábavné může být moderní pojetí Středověku. Zbožňuju Heatha Ledgera, který dokáže být odhodlaný, naivní i okouzlující aniž by přestal být sám sebou. Jen trochu postrádám epičnost, kterou by si středověký snílek, proti všem zvyklostem měnící svůj osud, skutečně zasloužil. Fuč je jeho duch, zbyl jenom puch. ()

Kosťa

Příšerný paskvil, který se může brát nevážně jak jen bude chtít, ale pořád to bude paskvil. Dodíval jsem se na to jenom ze setrvačnosti ..... ()

Driscoll

80 % --- [VHS], [DVD] --- Příběh rytíře se povedl. Není to tedy rozhodně klasický historický film, ale on se tak ani netváří, nesnaží se někomu namluvit, že takhle nějak to bylo... Naopak hned od začátku dává najevo, že se nehodlá brát nijak vážně. První scéna, kdy se rytíři připravují na zápas za doprovodu We will rock you dává tušit, kudy se bude ubírat. Tvůrci prostě vzali moderního člověka a vsadili ho do prostředí jakéhosi "pseudostředověku"; připočtěte si k tomu odlehčenou atmosféru, povedené kostýmy, herce, kterým (počínaje Ledgerem) role dokonale padly a příběh jak z pohádky, a vyjde vám Příběh rytíře. ()

Narciska

Příběh o hrdinství, odvaze, lásce a rytířské cti. Krásné je, jak tyto hodnoty prosvítají celým filmem, každou scénou, dialogem. Krásní jsou herci, krásné jsou kostýmy (jen s anachronismem oblečení, účesů a gender je potíž), krásně prostý je prostý lid, o kterém je tato pohádka především. Příběh rytíře je hezkou mozaikou, kde se naděje proplétá s minulostí a povznášející je přítomnost, naturalistické jsou souboje a šlechetní hrdinové. ()

Noomi

Príjemný, pohodový film na sobotňajšie upršané popoludnie celý poprešpikovaný vtipom a energiou. Herecké obsadenie môžem len chváliť, hneď ako som videla Paula Bettanyho, vedela som, že to bude super. A akonáhle sa zjavil James Purefoy, aj keď len na chvíľku, bolo rozhodnuté a dávam štyri hviezdičky. Bavila som sa, čas pri tom len tak letel a kedykoľvek si to pozriem znovu. ()

tyna97

Tak tenhle film si 5 * zaslouží. Zalíbil se mi už když jsem ho viděla poprvé. Heath patří k nejlepším hercům a role rytíře byla šita pro něj. Uchvátil mě nejen Heath, ale i celý film je zasazen do příjemné atmosféry a vždy se na něj ráda kouknu znovu. ()

kamigava

Tři hvězdy dávám za Heatha Ledgera, Paula Bettanyho a za celkem vydařené rytířské souboje. Jinam mě to sem tam lehce nudilo. Ty dvě hodiny byly sakra dlouhé. 50 %. ()

vaclavnovak

Sportovní komedie ve středověkých kulisách. Tenhle mix mě hodně baví. Skvělé postavy, v čele s oblíbeným Heathem Ledgerem a ještě oblíbenějším Paulem Bettanym. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů. Film se nebere nijak vážně, sledovat ho je pro mě čirá radost. Srovnatelně dobrou náladu mám snad jen když sleduju Přátele. Příběh rytíře je prostě super. ()

inachisio

Musím říct, že mě film překvapil svou originalitou, zejména v charakterech postav, které byly velice dobře zahrané. Líbilo se mi i obsazení a postavení příběhu. Samozřejmě je to typická pohádka, kde se objevuje souboj dvou rivalů (záporáka a klaďáka) o spanilou dámu, která v tomto případě opravdu spanilá byla (aspoň, že tak 😅). Musím do hodnocení započítat i četnost vtipných scén daných především temperamentem postav, který se tam dokonale hodil. Dosud nevím, zda moderní písničky použité ve filmu o středověku pokládám za dobrý nápad, ale vzhledem k celkově komediálnímu zpracování děje si myslím, že je to zase něco jiného, originálního, k čemuž scénář vybízel sám o sobě svou žertovnou povahou a rychlým spádem. ()

Darkslayer

Už počas sledovania filmu som bol na rozpakoch kam ho vlastne zaradiť. Možno to bude tým že som si pod týmto filmom predstavoval niečo iné ako to čo z toho vzniklo. V zásade by to mohol byt v celku slušný film nebyť to taká zlátanina všetkého možného počnúc otrepaných klišé, cez trápne scény konča všakovakými módnymi doplnkami aké som ešte v tejto dobe nevidel. Už pri scéne s Queenom som bol značne zmetený a keď sa k tomu pridali tie úžasné šaty a účesy Shannyn Sossamon (ktoré by boli veľa aj na súčasnosť), a značne patetické „romantické“ scény mal som dosť. Hoci scény vzájomných rytierskych zápasov boli slušne zvládnuté nestačia na to aby film vyšvihli do nadpriemeru. ()

zelda82

Tenhle film jsem poprve videl v kine a sel jsem na nej s tim, ze to bude historicky rytirsky epos. Proto me Queeni a mexicka vlna na kolbisti poradne zvedly ze sedadla. Potom jsem ale zjistil, ze Pribeh rytire neni vubec spatny, pokud ho neberete vazne:). No a uz jsem ho od te doby parkrat znovu videl a pokazde jsem se znovu pobavil. ()