Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

shinlove

Jak to jen ohodnotit...hledám slova a nepřicházejí mi na jazyk. Závěrečná píseň musí po tomhle jedinečném, upřímném, neskutečně lidském filmu rozbrečet snad každého. Gran Torino je důkazem, že i v 21.století se dá natočit skvělý film "starou a nemoderní" technikou. Není co dodat, jednoznačně 5* ()

VanDeath

Clint Eastwood mě vždy dokázal potěšit jako herec a poté co usedl i na režisérskou židličku filmy dostaly jakoby jiný rozměr. To se také potvrdilo v jeho nejnovějším kousku. Musím hodnotit ve všech aspektech kladně. Jako milovník automobilů, tak i příznivce kvalitního filmu. ()

tutkaha

Clint ještě lakoničtější, ač se nechce věřit, že by to ještě šlo. O to působivější. Minimalistický časoprostor – prakticky se nehneme ze sousedství. Ačkoliv postava starého mrzouta, který zanevřel na svět; jeho sblížení se s někým mladším ani ochranářský, až dědečkovský přístup není nic z toho, co by tu už nebylo, přesto v tom eastwoodovském balíčku je to naprosto dokonalé! Čím to, že patos v Eastwoodově režii nepůsobí přehnaně? Pro někoho možná ano, pro mne Clint balancuje přímo na té hraně a drží se na ní výborně. Jedna samostatná * pak za ústřední píseň Jamiemu Cullumovi a Clintu Eastwoodovi. ()

montel

Walt Kowalski (Clint Eastwood) je válečný veterán z korejské války, kterému právě zemřela milovaná manželka. Pár dní po pohřbu se do jeho sousedství nastěhuje korejská rodina, ke které cítí velkou nevraživost. Rodina je zanedlouho napadena místním gangem a Walt se bezbranné rodiny zastane. Netušil, že si v nových sousedech našel nové přátelé a v mladém gangu nebezpečné protivníky, kteří se chystají svou potupu odčinit zbraněmi...Vyníkající Eastwood, který si ušil postavu na míru. Jeho nevraživost a rasová nesnášenlivost musí bavit každého. Přiznám se ale, že jsem po všech těch chválách čekal větší bombu. Na to, že Walt téměř nesleze ze své verandy ale dost dobrý. 75% ()

wetrix

Nějak se mi nelíbilo, že se Walt, který nenávidí přistěhovalce a hlavně "rákosníky" nechá kvůli jednomu z nich nakonec ........ Film je to super, ale nic, co by mi vyrazilo dech. Možná tím že jsem to viděl a cz dabingu, možná mě Walt jako osobnost tak úplně nepohltil. ()

P@\/EL

Geniální drama, které nepostrádá akci, napětí a humor. Na filmu zaujme především velmi osobitá postava Walta Kowalskiho v podání výborného Clinta Eastwooda. Ocenil jsem hlavně jeho sarkastický humor, kterého se nám tady v podobě trefných hlášek dostává opravdu mnoho, a velmi svérázné chování. Děj je poutavý a díky neustálému prolínání vtipných vypointovaných dialogů s mírně akčnějšími scénami rozhodně nenudí. Gangy, které dělají neustálý rozruch v městečku, dávají filmu takovou správně špinavou atmosféru, tudíž zde není ani o potyčky nouze. Finální zúčtování na diváka určitě zapůsobí. ()

Kašák

"A chci zanechat můj dům církvi, protože by to tak Dorothy chtěla." - Geniální filmařšký kousek v podání Clinta Eastwooda. Netřeba více slov. ()

Marty_skill

Krásnej snímek, s dokonalým clintem, který hraje starého vysloužilého vojáka, který má rád svůj klid. Jelikož byl ve válce v Korei, tak se nemůže přenést přes to, že se mu do sousedství nastěhují asijci. Nevíc mě dostávalo jak clint mluvil, hlavně scény u holiče nebo když si školil malýho Taa. Jasnejch 5 hvězd ()

JPM

... " a svoje auto, Ford Gran Torino rok 1972 odkazuji ... svému příteli Tao Wan Lorovi ... pod podmínkou, že z něj neuřízne střechu jako nějakej mexickej uzenáč a nenamaluje na něj žádný debilní plameny, jako to dělaj bílí drbani a dozadu nedá takový to buzerantský křídlo, co si tam dávaj ostatní bambusáci ... na to rovnou zapomeň ... pokud se toho dokážeš zdržet, auto je tvoje " Tak po této větě ze závěti, kterou přednesl právník na konci filmu jsem nevěděl, jastli se smát nebo plakat ... A vo tom to je ... děcka :-))... " ()

dilong

Po zhliadnuti filmu musim povedat ze je to svojim sposobom zvlastny, ale prave preto aj genialny. Clint Eastwood sa uz sice v svojom rezirovani coraz viac vzdaluje od akcnych filmov, ale tento film podsuva akcnu zapletku pocas celeho filmu. Priam cakate, kedy vypukne velkolepe akcne vyvrcholenie na styl Clinta Eastwooda - Pocas celeho vyvoja vztahu stareho vietmanskeho veterana a aziatskej rodiny Clint upevnuje v divakovi narastajuci pocit zlosti hlavnej postavy voci nepravosti pachanej na jeho susedoch. Ake je vsak neskutocne prekvapenie a "sklamanie" ked namiesto akcneho hrdinu, ktory da veci na pravu mieru slusnou davkou olova to Walt (hlavna postava) urobi po svojom - sebaobetovanim. Genialne. Davam tomuto filmu vsetky hviezdicky. ()

Phillippus

Jeden z mala filmov, ktory by si zasluzil 6 hviezdiciek. Uzasny kontrast medzi "novou dobou" a starou školou. Posledný hláškujúci kovboj odchádza v obrovskom štýle. Masterpiece ()

sidthekid

Clint zraje jako víno... Čím starší, tím lepší. Tento film jako jeho velké rozloučení..?? Jestli ano, loučí se svým nejlepším filmem. ()

pazuzu

na to že to ma 92% sem čekal daleko daleko víc..Především sem čekal originalní příébeh a ne tohle snad milionkrat stvarnene tema o rasismu,o napravení zapšklého veterana a celkově z toho dychala zamerikanizovana atmosféra...což mě bylo hodně nepříjemny.Ne,at se na to dívam z jakehokoliv uhlu na tomhle filmu sem nenašel nic zajimaveho,vše je přimocare a totalne predvídatelné.I když mě rozesmalo jak na ty šikmooky vletel se svou starou"garandkou".Clinte,určite ti uvěřím že chlapa co nesnaší korejce(a potažmo i cely svět),pač je masakroval ve valce,může behem par dní změnit jiny korejec ktery se mu navíc pokusil ukrast auto...Je to okaty jak nartoun,scenař je dobry ale jinak je to film vlastně o ničem ()

filiperros

Clint Eastwood dokázal, že nepatří do starého železa. Nebo vlastně patří, starý je, ale je to železo, do kterého když udeříte, zvoní jako nové. Poselství o tom, že je třeba rozlišovat mezi patetickým americkým patriotismem a prachsprostým rasismem, mezi nekompromisním prosazováním vlastních práv a obyčejnou hrubostí a bezdůvodným násilím. A má to styl jak nějakej western. Až na to, že tempo filmu je takové utahané a některé scény se v obměnách víceméně opakují (hrubiáni někoho otravujou, Clint to rozsekne) je to super zážitek. ()

Chuckiecz

Při procházce svojí videotékou jsem narazil kdesi vzadu na tohle DVD. Po jeho shlédnutí bude hezky v předu. Clint Eastwood zase ukázal, že jako režisér umí. Tenhle film mě rozesmál, donutil k zamyšlení a rozbrečel... A tak mě napadá, že by tenhle film byla krásná tečka za životem "Drsného Harryho", snad to tak není ... ()

matthew_tv

Skvelá ukážka toho, že aj tak veľmi zarytý človek, ako vojnový veterán nenávidiaci "žltokožcov" dokáže cítiť empaticky a pomáhať ľuďom, ktorých farba pleti sa mu hnusí, no nedovolí, aby na nevinných a priateľských ľuďoch bola vykonávaná šikana. Nedala sa predvídať ani jedna pasáž filmu dopredu, aj to robí tento film zaujímavým a núti diváka sledovať obrazovku s naširoko otvorenými očami. ()

Warapeidza

Yes they can! Úžasný doklad toho, že i v dnešní době se točí filmy který mají co říct, jen je potřeba pečlivě hledat a vyzobávat. Clint má hodně dobrých rolí, ale tahle se mezi nima řadí veeeelmi vysoko, přidáme-li k tomu i jeho režii, je to super snímek. Začátek mě tedy až tak moc nebavil, různých klišé tam bylo nacpaných až moc, ale druhá půlka to bohatě vynahradila (třebas jeho rodinu mohli seškrtat více a vůbec by to asi nevadilo). ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011