Walt Kowalski je vdovec a nekompromisný vojnový veterán, ktorý sa tvrdošijne drží svojich názorov a predsudkov aj napriek tomu, že svet okolo neho sa mení. Tento nešťastný starnúci muž nevychádza dobre so svojimi deťmi ani svojimi susedmi. Jedným z nich je aj Thao, nepriebojný chlapec, ktorý sa pokúsi ukradnúť mu jeho milované auto Ford Gran Torino, aby tak zapôsobil na členov miestnych gangov, ktorí terorizujú okolie. (RTVS)

Trescha

Drsný dědek,drsný hlášky,drsný bourák,drsný film...Braaavo opět za pět.Ale myslím že těch chvalozpěvů(a opravdu oprávněných!!!) už tady bylo dost.Ale co vytknout? Snad jenom jedno,té vnučce bych dal víc prostoru a míň šatů:-D ()

Grifindoor

Pěknej film, dobrej Clint jako zahořklej yankee, hustý hlášky, ale nějak nevim proč je 16. v nejlepších filmech, zas tak vyjímečný mi to nepřišlo. za mě 80%. ()

Jarosh66

Očekávání jsem měl velice vysoká, kor po tom, co jsem viděl výměnu, tak jsem se nemohl dočkat až se kouknu i na tohle... Jsem rád, že se nenaplnila věta, kterou často používám - a to " čím větší očekávání, tím větší zklamání" Tento film je po všech stránkách skvělý. ()

pavont

Da sa povedat ze som cakal vela a ostal som syty. Aj ked pocas filmu som mal pocit, ze som to uz niekde videl a zaverecny prerod z drsnaka na mucenika som tiez velmi nepobral, stale sa jedna o skvely pocin a dokaz, ze Clint je minimalne taky dobry reziser ako herec. ()

zawa

Film, který mi zarazil dech. Z Clinta od začátku srší charisma a dokazuje, že čím je člověk starší, tím má toho více co nabídnout. To nemyslím jen po herecké stánce. Jestli tohle má být jeho poslední herecká role, tak byla velmi důstojná. ()

Monini

Clintův nejlepší počin. Nemám slov, stojím v údivu. Nelze zkritizovat, toto nelze zapomenout. Totální duševní masakr. Clinte, klobouk dolů!!! ()

Skunkiee

Po první projekci sem naprosto ztratil dech. Obrovské charisma Clinta Eastwooda, kterému stáří rozhodně neubralo, naopak. Tohohle nerudnýho dědka byste nechtěli asi potkat na ulici, natož ho znát. Ale Clintovi se povedlo, že jeho postavě naprosto propadnete a čekáte co se bude dít a užíváte si erfektní a napínavou filmařinu. A ten konec! Ten mě přibyl do křesla, to byla síla. Clinte jsi Pan Herec, to už jsme věděli, ale teď jsi i Pan Režisér a tímhle snímkem jsi se definitivně zařadil mezi nesmrtelné tvůrce, jejichž duch a obrovská poselství i dávno po jejich smrti zůstanou v jejich filmech. A za to ti patří naše díky Clinte :) ()

FunTomCZ

Clint je genius. Úsměv na rtech a slzy v očích jsem na konci filmu snad ještě neměl. A ještě nikdy jsem tak dlouho nečuměl se spadlou bradou na titulky. Příběh veterána, který si zamiluje vedle bydlící rákosky a zjistí, že jsou to ti nejslušnejší lidi co zná, je prostě dojemnej. Neustálý vrčení Clinta na všechno možný je prostě zábavný. Jeho pohledy už působí jako klišé, stejně vás baví. To, jak celou věc veterán Kowalski vyřeší je prostě dokonalé. Jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Latec

Parádny film. Na nič sa tam nikto nehrá a z Eastwooda sa nedajú spustiť oči, nielen točiť, ale aj hrať vie nenormálne sugestívne. Celý film je opantaný takou jemnou, sentimentálnou smutno-veselou atmosférou, ktorú niektorí režiséri vytvoriť nedokážu ani vo sne. Nádherný záver ako epilóg, nabitý nežnými emóciami až k prasknutiu. Veľmi silný zážitok. ()

Africanus1

Clinta Eastwooda mám raději na režisérské židli, jako herec si od svého prvního westernu vystačí s jedním a tím samým výrazem nasranýho tvrďáka, co skrz zatnutý zuby cedí jednu hlášku za druhou. Už na to má snad i copyright. Ani roli veterána korejské války nepojal jinak, vše navíc ve stylu obehraného klišé zatrpklého mrzouta, který své předsudky a zapšklost nakonec odhodí a páchá dobro. Jako vypravěč si ovšem vedl zdatně, a na své režisérské futro si může připsat další úspěšnej zářez, který mě sice úplně do kolen neposlal, ale v mé filmotéce svoje místo jistě mít bude. ()

lemings1

Asi nie som zrovna fanúšik amerických problémov tejto doby - rasizmus, prisťahovalectvo, kriminalita.... Tento film má určite svoj odkaz, ale mňa osobne od začiatku až do konca nudil - a že to bol dlhý film! Musím povedať, že som fanúšik hercov, ktorí málo povedia a môžeme ich s určite nazvať "Pánmi hercami" ale v tomto prípade mi Clint tak nepripadal. Mrmlanie, mrmlanie, mrmlanie - Nieee nieee takto to nepôjdeeee! ()

u.mojitko

Clint se ukázal jako dobrý herec ve spoustě filmů a nemálo jich kvalitně zrežíroval, zde ale nepředvádí ani jedno. Zkrátka nuda a nic vzrušujícího a neobvyklého. ()

Mr.Dark

Podívejte,co udělá parádní příběh,špičkový herci.Film jsem viděl v původní verzi a ten Clinta drsnej hlas tomu ještě přidal.Každému tento film doporučuji,ale tak nějak jim nedokažu říct proč.Prostě jim řikám,tohle musíš vidět.Trochu,nebo spíš hodně se bojim,že ze starou gardou Eastwoodu,Hackmanu odejdou i filmy podobného ražení......ale zatím tady jsou,tak mužu jenom říct klobouk dolu pane Eastwood!!!! ()

Slouby

Nevím co napsat, tohle je film který musíte sami vidět, aby ste si o něm udělali obrázek. Walt Kowalsky v podání Clinta Eastwooda nemá chybu. Musím vyzdvyhnout i dabing. Některé filmy potápí, ale v tomhle případě je to přesně naopak. ()

TimStar

Vynikající film, nevím co víc k němu napsat, prostě obsahuje všechno co má správnej film obsahovat. Není to takovej ten typickej americkej film pro puberťáky nebo kterej by uznala jen starší generace. Tenhle film prostě nadchne všechny. Jeden z hodně mála filmů, kterým nemůžu nic vytknout. ()

Tomulka

Klobouk dolů Clinte Eastwoode. Skláním se tvému režisérskému umění. Rozhodně se nedá vyvyšovat pouze režie jeho herecký výkon byl naprosto dokonalý. Tento film jsem určitě neviděl naposledy je prostě dokonalý a právem patří mezi nejlepší filmy vůbec. ()

01.01.2012

Clint Eastwood – návrat k herectví?

Clint Eastwood – návrat k herectví?

08.10.2011

Tvrdil, že Gran Torino je poslední film, ve kterém se objevil před kamerou a už bude stát výhradně za ní. Jenže muzikál A Star Is Born, který hodlal natočit po eposu o vzniku FBI J. Edgar, byl… (viac)

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

Akční důchodci podle režiséra Kick-Ass

20.02.2011

Zatímco napjatě čekáme na X-Men: Elitu (trailer vypadá lákavě), Matthew Vaughn už plánuje další projekt. A opět by mělo jít o komiksovou adaptaci. Předlohu nazvanou The Golden Age napsal Jonathan… (viac)

01.01.2011