Skúseného vedca a vulkanológa Harryho Daltona (Pierce Brosnan) vyšlú, aby preskúmal nezvyčajnú aktivitu sopky. Rozhodol sa pre spoluprácu s očarujúcou Rachel Wandoovou (Linda Hamiltonová). Je mu jasné, že so sopkou nie je čosi v poriadku a snaží sa presvedčiť svojho šéfa, aby odsúhlasil evakuáciu Dantes Peak. Ale proti ľudskému životu stoja aj ekonomické záujmy. Prístroje nezaznamenávajú nič mimoriadne a nikto nechce riskovať veľké finančné straty. Bezmocnému Harrymu uverí len starostka mesta, ale napriek tomu nestihne podniknúť nevyhnutné kroky, potrebné pre záchranu ohrozeného obyvateľstva. Zemetrasenie spôsobí náhlu erupciu, sprevádzanú prúdmi nebezpečnej horúcej lávy a množstvom horúceho popolu. Obyvatelia Dantes Peak sa nachádzajú v smrteľnom nebezpečenstve. Harrymu a Rachel sa celkom náhodou podarí ukryť v podzemí. Príde však záchrana včas? Vyslobodí ich zo starého dolu, ktorý je teraz zatavený do lávového obalu skôr, ako sa im minú zásoby jedla a vzduchu? (TV Markíza)

Koral11

,, Jaké to krásné městečko, jak si tu tak tiše žije hned pod sopkou..'' . ,, Jo, jako Pompeje!'' Spolu s Twistrem můj asi nejoblíbenější katastrofický film. Čtyři hvězdičky za tu pěknou dramatickou hudbu. :) ()

Maikispider

Malé mestečko pod krásnou horou aké idylické miesto. Jednoznačne celkom príjemné obsadenie Harry Dalton (Pierce Brosnan) v úlohe geológa-vulkanológa a starostky mesta Dantes Peak, Rachel Wandová (Linda Hamilton) ktorá práve získala cenu za naj mestečko. Ale veľká zmena, z malých otrasov až k erupcii sopky ktorá totálne zdemoluje mestečko ničivým piroklastickým mrakom. Mňa žáner typu dobrodružné, katastrofické filmy celkom berú. Ale predstava, že by sa také niečo udialo samozrejme nikoho nechce strašiť. Efekty, hudba celková scéna je príjemné spestrenie večera pri telke. Ja by som to hodnotil kľudne aj na celkom príjemných 70%. ()

rozika

Spojenie Brosnan+Hamilton/ová/ sa vydarilo. Príroda je ako namaľovaná, postavy ukážkové. Dielo musí amerického diváka očariť. Ako ináč? A možno aj niekoho v Európe. Mňa nie. 2 hviezdičky za Brosnana a Hamiltonovú. ()

insky

Katastrofických filmov je veľa a bohužiaľ často aj končia katastrofou :) Tento film je svetlejšiou výnimkou, lebo sa na to dá aspoň pozerať (dym vyzerá ako dym, a láva ako láva) ale rozhodne to nie je žiadny zázrak. 50%.. ()

zuzulend

Skvělý film,od kterého jsem se nemohla odtrhnout.Bylo tam příjemné napětí a děj měl šťávu.I když jsem věděla,že to skončí tak,jak to skončilo musela jsem vidět až do konce! ()

Dudros

doposial najlepší film so sopkou/sopkami. Skvelá atmosféra typu "ticho pred búrkou", výbuch sopky je pekne spravený. Moc sa mi páčilo to prostredie pred výbuchom sopky. Erupcia pôsobí kruto a nemilosrdne, tak ako to v skutočnom živote aj je. Na tomto filme je zlá len jedna vec - režisér si skutočne mohol odpustiť tie odtrhnuté krvavé končatiny babičky, to bolo už trochu moc. ()

milous11

Popravdě, když jsem viděl tenhle film, jeho ukázku, tak jsem si říkal že to bude zase nějaká blbost, ale po shlédnutí, musím změnit názor a jsem za to moc rád, tenhle film mě moc uchvátil, jak byl propracovaný efekty a napínavý, opravdu jako děj od jisté doby se nezastavil a to se mi na tom moc líbilo. Super, všem doporučuji. ()

Trucker

Už podle toho, že tam v hlavní roli je "lamač ženských srdcí, nesmrtelný agent pablb 007" se dalo předem usuzovat, že to bude kravina, ale i tak to "předčilo" moje očekávání. Je to typický šablonovitý katastrofický film, kde se vyskytuje vědec (zde geolog, samozřejmě s traumatem z minulosti), kterému půlku filmu nikdo nevěří, že se blíží průser, a pak se mu omlouvají, že mu věřit měli, když už průser vypukl a na všechno je pozdě. Asi by to nebyl Brosnan, kdyby nebalil ženskou, v tomto případě starostku městečka, která navíc s sebou téměř neustále vláčí své dva otravné uřvané spratky, kteří si v jedné fázi klidně vezmou její mohutné SUV a vcelku bez problémů ho řídí i při vzduchu plném sopečného prachu a viditelnosti půl metru. I když ano, spratci v jednu chvíli dospějí k tomu, že vzít si auto "asi nebylo rozumné". Hrdina Brosnan a téměř všichni další zúčastnění, možná i uklízečka natáčecího placu, mají po celou dobu filmu ve tváři typicky stupidní "dramatický" výraz ve stylu "neumim zavřít hubu a zároveň pořád musím cenit zuby i když pak vypadám, jako kdybych týden nesral". Jednu hvězdičku, oddělující tohle dílo od odpadní žumpy, dávám za vcelku slušné vizuální efekty. ()

Necrophobic

Dám 3 ,ale za ty stupidity by si to zasloužilo 1 hvězdu. Některé věci byli debilní už devadesátým sedmým ,to jsem tak nějak Rozpoutané peklo viděl poprvé.Prostě když je u filmu místo vzniku USA vždycky hodně znejistím a zbytek mozkových buněk v mý palici páchá hromadnou sebevraždu. V USA filmech ,hlavně akčních,sci-fi,hororech je vždy krávovin na rozdávání.Takže vypnout mozek a dá se to.Jen jsem si po filmu musel ověřit jestli v tom nemá prsty mistr kýče Roland Emmerich. ()

Jirkacek

Rozpoutané peklo patří podle mne mezi lepší katastrofické filmy se slušným scénářem, několika známými herci a ucházejícími efekty. Už když jsem jej viděl poprvé, hodně mně bavil a i při druhém sledování po několika letech bylo doma o zábavu postaráno. Pravda je, že začátek byl poněkud utahaný, ale stejné to bylo již u mnoha jiných filmů, které jsem viděl. Nicméně se mi moc líbilo to malé městečko s poeticky pekelným názvem Dante´s Peak na úpatí stejnojmenné sopky, kam přijel geolog Harry alias Pierce Brosnan. Ten přišel o čtyři roky dříve o svou přítelkyni při výbuchu jiné sopky v Jižní Americe a od té doby se zaměřil jen na svou práci - zkoumání nebezpečných vulkánů po celém světě. V Dante´s Peak se po příjezdu seznámil nejen se sopkou, ale také s mladou starostkou Rachel Wandovou v podání skvělé Lindy Hamilton, která v té době žila jen se dvěma dětmi a mezi nimi to hned zajiskřilo. Připadlo mi vtipné, jak nosila vědeckému týmu, který mezitím Harry povolal do města, kafe a koblihy, jen aby se spolu viděli. Postupem času Harry došel k závěru, že sopka může brzy vybouchnout, ale jeho nadřízení nechtějí šířit paniku a už vůbec ne nařídit evakuaci. Bohužel šlo o špatné rozhodnutí, což se mělo brzy ukázat v plně žhavé nahotě. Do této chvíle z filmu uběhla určitě nejmíň hodina a nic moc se ještě nestalo. Moje čekání a trpělivost však byla bohatě odměněna v okamžiku, kdy došlo k prvním otřesům, takže lidé začali v panice městečko opouštět jako pověstné krysy potápějící se loď. Konečně tak začala interesantní část snímku, zasluhující si označení jako katastrofický, neboť se celý kraj zahalil do mračna kouře, padajícího popela a tekoucí lávy, ničící vše co jí přijde do cesty. Tvůrci nám také přichystali několik komplikací a zápletek, které museli naši hrdinové překonat a rozplést a na úplný závěr si nechali jeden žhavý bonbonek. Takže zatímco za první méně zábavnou skoro polovinu bych dal jen průměrné tři hvězdičky, za tu napínavou druhou část přidám ještě jednu. Sečteno podtrženo Rozpoutané peklo s Brosnanem v dobré kondici si u mne vybojoval čtyři žhavé hvězdy ****. ()

andy60

Pochválit musím technickou stránku filmu, ty katastrofické scény byly natočené opravdu brilantně, potěšila i Linda Hamilton, která na mě udělala slušný dojem v Terminátorovi (kde je jí dnes konec?) V rámci žánru dobře odvedená práce, celkově lehce nad průměrem. ()

bjindy

Dante's Peak patrí spolu s prvým Twisterom k pionierom v katastrofickom žánri - aspoň v oblasti digitálnych efektov a pri jeho sledovaní sa neubránim istej nostalgii. Príjemné prostredie horského mestečka, pozvoľná gradácia a to najlepšie dostaneme nakoniec. A tak to má byť. Áno, príbeh je trošku klišovitý (vulkanológ predpovedá katastrofu, no ostatný ho majú na háku), občas i trošku prestrelený, no dá sa to prežiť. Myslím, že z námetu 'výbuchu sopky' tvorcovia vytrieskali mnoho a zužitkovli ako spád popola, tak valiacu sa lávu, či topenie ľadovcov. Dante's Peak je každopádne perfektným katastrofickým snímkom a v mojich očiach lepší než Sopka s Tommy Lee Jonesom, ktorá vyšla toho istého roku. ()

Marta.Adamko

Mě se tenhle film dost líbí,od začátku je napínavý,za mě žádná nuda,Linda mi nevadí,seděla mi v Terminátorovi a a Bond je fešák,kterej tuhle dvojici doladí,i když o tomhle ten film není, škoda ()

Gmisiycs

Na některé filmy je lepší se podívat až po čase. S odstupem a nadhledem, tento film ujde. Klady filmu jsou nesporné, je tam pěkná starostka. Jo a je tam fajn realistická sopka, pokud pomineme na jejím svahu vápencové sedimenty. Živí umírají, mrtví neožívají, a tak by to mělo být. Nerozumím, proč amíci povinně do dobrého příběhu přibalují pitomosti, klišé, kraviny a nelogičnosti. 200m autem po lávě, povinné zvířátko (pejsánečeček) sedí uprostřed lávy na šutru neupečeno, vrtulník v hustě padajícím popelu přiletí, přistane a vzlétne, malá sestra se ptá malého bratra, který už 5 kiláků řídí, jestli umí řídit, plus spousta dalších. Jak potom přidělit filmu, tvrdícím o sobě že je Katastrofický / Dobrodružný / Thriller pět hvězd, když distributor nepřizná, že jde ještě navíc o komedii, zatímco je to především černá komedie, zasazená do katastrofického prostředí. ___ PS: Film bez koz je nuda, i když stárnu. ()