Hobit: Smaugova pustatina

• Česko Hobit: Šmakova dračí poušť (viac)

Pod vedením legendárneho bojovníka Thorina (Richard Armitage) sa Hobit Bilbo Lazník (Martin Freeman) s čarodejníkom Gandalfom (Ian McKellen) a trinástimi trpaslíkmi vydali na dlhú a nebezpečnú púť. Cieľom ich výpravy je získať staré stratené kráľovstvo trpaslíkov Erebor, odkiaľ ich kedysi vyhnal drak Smaug. Výprava pokračuje smerom na východ a cestu zákerným lesom Severného Temnohvozdu jej križujú hrozivé obludy, ako je Beorn, meniaci kožu, či armáda obrovských pavúkov. Keď sa trpaslíkom podarí uniknúť zo zajatia nebezpečných lesných elfov, pokračujú k Jazernému mestu a nakoniec k samotnej Osamelej hore, kde musia čeliť najväčšiemu nebezpečenstvu svojho života - samotnému drakovi Smaugovi. Stretnutie s najstrašnejším netvorom preverí, či sú naozaj takí odvážni, ako si myslia a či ich priateľstvo vydrží. Súboj s netvorom napokon vyjaví, či len nepremárnili svoj životný čas a ich misia bude mať nejaký význam. (TV JOJ)

Kinpr

Druhý díl je bezesporu tím nejtemnějším, který jsem zatím včetně všech LOTRů viděl. Dokonce je i o něco málo lepší, než jednička, tentokrát se PJ ničím nezdržuje a hned nás vpraví přímo do děje bez delšího představování, což je jedině dobře. Akce střídá akci a bezmála 3 hodiny utečou jako voda, po níž v sudech unikají trpaslíci. Jen trošku zklamal Medděd, ale ta překrásná elfí samička mě naprosto odzbrojila a Šmak je především díky Benedictovi úchvatný ()

brabbik

Perfektní zážitek z kina v původním znění. Výborně vystižené triky, suprová posloupnost a hlavně ten nejtrpělivější drak, který existuje. Každou chvíli bylo nějaké překvápko a jízda v sudech po řece byla bombová. Jediná škoda je, že někdo neohlídal fyziku- mystika je jedna věc, ale ta poslední půlhodina, to sem jenom koukal. ()

RAFT

Hobit 2 je o dost lepší víc propracovanější , než jeho trochu nudnej předchůdce.Ale sice co bych filmu tak vytkl ,že byl občas přeplácanej, kdyby malinko se film sestříhal ,tak by to trochu bylo lepší. Snad pro mě první díl trilogie co mě bavil.Na plné počet to zdaleka není. p.s. uvidíme co si nanás režisér připravil do dalšího pokračování ,doufám že další díl trochu přestříhá . ()

Maniik88

Jednička mi nesadla a hodne som ju hanil, no dvojka bola pre mňa iné kafé. Už to nebola len taká rozprávka pre deti. Bavil som sa, smial som sa, aj som si užil bitky a aj pridané postavy a scény boli zväčša ok. Krásna Tauriel v podaní Evangeline rozjasnila plátno a jej bojové scény s Legolasom boli super, aj keď prestrelené jak sviňa. Ale zábavne prestrelené, celé kino sa rehnilo ako trpazlíci splavovali rieku v sudoch a Legolas jumpoval po hlavách nasrdených trpazlíkov. Hodne som bol zvedavý, ako tvorcovia vyzobrazia kožomeňca, spravili ho super a medveď na ktorého sa mení, bol sakramenská potvora. Výlet Gandalfa k nekromancerovi bol tiež super a však uvidíte, koho tam našiel, hihi, no deti tu už budú pokakané až za ušami. Škreti sú pekne ohyzdní a jednoducho sa podarili. Vymyslené scénky so škretmi boli fajn oživením a aspoň sme občas zažili riadnu hasenicu. Legolas mal nahodené fajn šošovky a jeho otec Thandruil bol zahratý super, trafili sa do herca. Ďalšia sympatická postava bol strážca mesta v podaní Luke Evansa. No a pomaly dostávam sa k najlepšie spravenému drakovi, akého som zatiaľ videl. Perfektne nadizajnovaný a ešte lepšie dabovaný Sherlockom. Ten hlas a scény s drakom boli mega. Aj keď aj tu to bolo až moc prestrelené. Aby som len nechválil, niektoré pridané scény boli na oštaru. SPOILER: ľúbostný trojuholník Legolas-Tauriel-Fili bol zbytočný a aj scénka zo zachraňovaním trpajzlíka bola odfláknutá. Najskôr sa majú problém vôbec prepašovať do mesta a potom sa tam škreti prechádzajú len tak, dobehli tam po dákom moste, ktorý sa pred tým nedal použiť. Zhrnuté, podčiarknuté, mňa Hobit 2 potešil, som takmer spokojný a dávam lepšie 4*. Nebiť pár až moc prestrelených scén a možno pár malých zaváhaní v deji, tak by panovala absolútna spokojnosť. A je to hodne digitálkové, veľmi veľakrát bolo vidno, že je to počítačové a až smiešne. Tu nevidím progres od Pána Prsteňov, skôr naopak. Tak a teraz čakať ďalší rok na trojku :/ ()

Anomiska

Hobit je krásny príbeh o dobrodružstve, čoho sa síce drží aj filmové spracovanie, ale úprimne práve pasáže nad rámec knihy ma bavili najmenej. Tiež som zvedavá, čo dá Jackson do tretiehop dielu, keď je v podstate na konci príbehu. ()

snek49

Ať si někteří naši „odborníci a kritici“ říkají, co chtějí, tohle je paráda! Do tohoto světa se budu hrozně rád vracet a už teď vím, že se na Hobita budu dívat stejně pravidelně, jako na Pána prstenů. Jedině dobře, že se všeho chopil Jackson a že Hobit je ve stejném stylu. Vůbec mi nevadí, že se z malé knížečky staly tři filmy, že je to trochu jinak, že je tam x věcí navíc a je to, pro některé, natahované. No a co! Ať je, je to úžasná podívaná a dokonalá zábava. Tohle je velkofilm. A Šmak? Takhle nějak jsem si vždycky představoval draka… ()

Petike

Videné v 2D. Až na pieseň hrajúcu počas záverečných titulkov, ktorá je podstatne slabšia a nudnejšia ako pri prvom dieli, prekonáva druhý diel ten prvý prakticky vo všetkom. Pre mňa osobne je toto bezkonkurenčne "Film roka". A nesúhlasím s Limom v tom, že tu "chýba ľudský presah". Je tam, ale netreba čakať na podávanie vecí divákom polopate, ale zapojiť trochu čítanie medzi riadkami. P.S. Úprimnú sústrasť českým kolegovcom, že sa vám od distribútorov ušiel taký nadbytočne nadstavený podtitul. //// Zaujímavé komentáre: Shakers, Galadriel, Rex Mundi, Lima ()

Jozka7

Z očekávání roku je zklamání roku. První díl je dvojkou vskutku překonán, ale v tom špatném slova smyslu. Postavy mnohdy jednají nelogicky, důraz je kladen na akci a na efekt, a to doslova za každou cenu. "Cool" styl Jerryho Bruckheimera a spol. ovládl už i Středozem. SPOILERY: Oproti knize notně "vylepšená" scéna s únikem v otevřených (!) sudech u nás svou hloupoučkou naivitou vyvolala salvy smíchu na celé kino, podobně jsme se bavili i při bitce v ulicích Jezerního města, kde lesní elfové přišli zachránit část trpaslíků (!), kteří neodjeli s Thorinem k Ereboru (!), před skřety z Dol Gulduru (!) vedenými Bolgem (!), zatímco obyvatelé města nerušeně spali (!). V naprosto zpackané sekvenci se Šmakem v Hoře, kde se Bilbo po většinu času producíruje před drakem bez Prstenu (!), hovoří s ním z očí do očí bez následků (!) a drak jej nechává, i když ví, že hobit má Prsten moci (!), tak tady nás už smích přešel a jen jsme si přáli, aby to celé skončilo. Což je na pováženou při vzpomínce na dobu před dvaceti lety, kdy jsme dychtivě hledali (a vesměs nenalézali) cokoliv spojeného se Středozemí a J. R. R. T. Ten film vyložený odpad není, vizuální stránka mnohých lokací je fantastická (Dol Guldur), ale celkově se Jacksonova série zvrhává kamsi pryč... Do třetího dílu už vstupné investovat nebudeme. ()

Nešpi

Lepší než jednička, rychlejší svižnější nejsou některé části zbytečně natahované jako v 1 , ale po skončení jsem si uvědomil, že se v podstatě nic neudálo, proto dostane o hvězdu míň. Když už chtějí takzvaně rozsáhle obsáhnout celé dílo do filmu tak by bohatě stačily filmy dva. V prvním by se dostali k hoře v druhém by se vrátili, knihu jsem nečetl takže nevím jak dopadne, ale počítám že Bilbo se vrátí, když se vyskytuje v LOTR. ()

JohnyTrava

Až sa mi tomu nechcelo veriť, ale aby som zaspával pri filme v kine? To sa mi ešte nestalo. A pritom to bol Hobit! Ale takto to už dopadá, keď sa snažíte filmovať nad rámec (riadne nad rámec) predlohy a musíte všetko vypchávať vatou. Možno efektnou, ale stále vatou. A keby bola aspoň trochu originálna. Ale ono to bolo plné klišé, aké vedia točiť len blbí Amíci (s prepáčením). No a keď sa to konečne rozhýbe, utnú to. A tak sa môžu diváci dívať na hromadu CG v štýle BBC rozstrihaného ako herné medzi-videá a v 3D takmer nepozerateľného. Poddať sa a miesto jedného filmu natočiť tri bola najväčšia chyba (hoci výnosná). Možno som pri jednotke ešte skočil na lep a nechal sa zaslepiť novou tolkienovskou nádielkou... tentoraz mám však triezvejší názor. A ako čerešnička na záver (mimo hodnotenie) sa nám opäť Cinemax vyfarbil a klesol u mne o jednu latku nižšie - nielenže sa im tie TV reklamy pred filmom nezunovali ale tentokrát nevedeli ani vypnúť svetlo. ()

LudkovaLevaRuka

Jak může tak drahý film působit tak lacině? Zatím co z Pána Prstenů čišelo ochotnické nadšení, Hobit čpí všemi Hollywoodskými klišé. Dost by filmu pomohlo, kdyby se Jackson nesnažil tak moc pokrýt všechny divácké skupiny, aby mohl na Hobitovy co nejvíc vydělat. ()

hero_bk

O dost lepší než plytká jednička! Mnohem více Tolkienovské, napínavější a poutavější. Pokud bych měl vypíchnout to kladné, tak postava Tauriel je přidána opravdu vkusně a nebudu si na ni určitě stěžovat, Temný hvozd byl natočený perfektně, stejně tak souboj s drakem v Osamělé hoře. Jsou samozřejmě i věci, které mi trochu vadí - přílišná temnost Hobita; Hobit by měl být takovou pohádkou, ale přitom se tam skřeti prohánějí víc než v LotRovi, Sauron už je podezřele silný a přetržka 60 let mezi Hobitem a Pánem prstenů pak nevypadá příliš pravděpodobně... Stejně tak Jezerní město bylo ztvárněním okopírováno podle Braavosu G.R.R.Martina... Ale i tak je to za 5 hvězdiček :) ()

elixir

Fanoušek Tolkiena bude mít výtky ohledně filmového zpracování Hobita a ano vskutku oprávněně, ale musí brát v úvahu, že kniha Hobit slouží jako předloha k filmu, ještě jednou pro hluché, předloha. Komentáře typu, ale děj se nedrží dle knihy či tohle v knize nebylo. Ano nebylo a co ? Nedokáži říci, kdo by si dokázal pohrát s tolkienovým světem lépe než Jackson. Za mě jako fanouška J.R.R.T musím Petemu podat ruku a říct mu, že se těším na další díl. ()

goodnic

Je to přeplácané digitálními triky, fyzika všeho je k smíchu a trpaslíci jsou na jedno brdo, ale... pořád je to jaksi skvělý film :D. ()

sigi2

Prekvapenie sa konalo, skepsu po prvom diele nahradili otvorené ústa. Nemožno poprieť, že hlavne kvôli Šmakovi, ktorý mi šmakoval náramne a prihral druhému dielu aj piatu hviezdičku. Drak je skutočne "kráľom pod horou", dominuje, desí a panuje od kedy sa objaví na plátne. Ako pôvodného LOTR puristu ma prekvapilo, ako sa mi vsuvky, dotvorenia a vylepšenia páčili, dokonca by som povedal, že do pôvodné príbehu zapadli. Úprimne sa teším na posledný diel a hnevá ma, že si budem musieť tak dlho počkať. ()

kyLuke

Peter Jackson to zkusil trochu jinak. Pustil se do vod, kam se s prvním Hobitem bál zajít a to se mi na tomto filmu nesmírně líbí. Pro některé možná přeplácané akcí, ale to je pro mne, fanouška akčního filmu právě jedním z největších kladů... "Šmakova dračí poušť" je jiná, než "Neočekávaná cesta". Zatímco první díl byl méně výpravný a proto ke konci už spíše nudnější a nastavovaný,u tohoto filmu platí opak. Dvě naprosto geniální a originální scény( útěk z podzemní věznice a setkání Šmaka s Bilbem), které považuji za skoro nejlepší scény ze všech Tolkienových adaptací mi k tomuto filmu navíc seděli naprosto přesně. Do toho jako obvykle výborní herci ( dabér Šmaka "Sherlock" Benedict Cumberbatch to neměl lehké, ale neztratil se), skvělá režie, výborná hudba, skvělé triky, vynikající kamera.... Prostě a jednoduše "Šmakova dračí poušť" je pro mě lepší, než druhý a třetí díl "Pána prstenů" nebo "Neočekávaná cesta" a tvrdím tedy, že ze zatím pěti natočených filmů podle Tolienových knih, je tento druhý nejlepší. .............................. A ještě jedna poznámka, poslední hodinu(tedy od příchodu Šmaka) jsem nedýchal, bylo to tak za nervy drásající, že to považuji za nejlepší scénu ze všech těch pěti filmů. Úžasná práce, jasných pět hvězd!.. celkový rozbor filmu najdete na http://www.kylukew.blogspot.cz/ ()

Shredder

Ano, je pravda, ze Jackson sa okrem par hlavnych bodov ani trocha nedrzi knihy, to vsak v tomto pripade nie je ani zdaleka ten najvacsi problem. Ten prvy sa zrodil v roku 2008, kedy po neuspechu Zlateho Kompasu prebehla akvizicia studia New Line Cinema a ziskalo ho Warner Bros. To v roku 2010 zistilo, ze rozdelovat zarucene trhaky (Harry Potter 7) na dve casti je financne nadmieru vyhodne. Po tom, ako ich strategiu potvrdilo aj studio Lionsgate (Twilight), uznali za vhodne rozdelit kratku knizku na 2 casti, co sa vsak zdalo malo, ved preco zarobit 1,6 miliardy, ked mozem zarobit 2,4 a rozdelilu ju na tri casti. A tak vznikol Hobbit, ktory sa sklada z 10% realneho knizneho zakladu a 90% zo scenaristickych vyplodov fantazie. Divaci co necitali knihu, (ale aj ti co ano), mozu namietnut, no a co, ziskal som 3 filmy, ktore ma bavia, vyhra pre mna. Tu vsak prichadza vacsia vycitka, ktorou je samotne spracovanie Hobbita. Nemienim riesit ci je Hobbit infantilnejsia kniha ako LOTR, to je pre mna irelevatne. Dovod, preco si LOTR ziskal miliony vernych fanusikov a stal sa z neho kult podobny Star Wars je ten, ze Jackson si ho vypiplal do najmensich detailov. Nevahal by som ho postavit vedla najvacsie filmove diela historie a oznacit ho za masterpiece, napriek tomu, ze ho niektori ignoranti oznacuju ako "len dobre fantasy". LOTR mal perfektne herecky vykony, masky, kameru, kulisy, strih, soundtrack, scenar, nezabudnutelne sceny, jednoducho vsetko, co film potrebuje k tomu, aby sa zapisal do historie. Kto videl aj zabery z natacania, napriklad poslednej sceny s Frodom vie, kolko lasky a obety do toho diela Jackson vlozil. Vdaka tomu Jackson Stredozem naozaj ozivil, vytvoril nieco, co malo vlastnu dusu a zilo svojim vlastnym zivotom. Naproti tomu tu mame Hobbita. Tentokrat sa nevraciame do nadhernej novozelandskej prirody, ale novozelandskych studii so zelenym platnom. Vacsina filmu je nechutna bezducha digitalna orgia, ktora je asi natolko realna ako Beowulf z 2007. Skretov, ktorych hrali herci s make-upom a maskami nahradili nepodarene CGI obludy. Nielen skreti, ale mnoho dalsich efektov posobi horsie ako tie z roku 2001, co je zarazajuce. Trpaslici su aj napriek inemu vzhladu na nerozoznanie, kedza vacsina z nich je vykreslena absolutne jednorozmerne. Tak ako bola kazda jedna bojova scena v Panovi prstenov nezabudnutelna, su vsetky v Hobbitovi efemerne. Warner Bros. si dokonca neodpustilo ani zidovsku multikulti propagandu, ktoru skryto podsuva divakom ako zbytocnu romancu. Taktiez Thorin, ktory v knihe bol vykresleny ako skutocne kralovska osoba s istymi chybami no zlatym srdcom sa vo filme stal sobeckym arogantnym rozmaznanym frackom, ktoremu nezalezi na nicom okrem vladnutia svojej rase (nulova spojitost s knihou). Vykreslovat vsetky negativa by som mohol este velmi dlho a preto spomeniem aspon 2 veci, ktore sa mi pacili. Tou prvou je scena, kedy Gandalf prehladava hrobky a je neskutocne atmosfericka, az do momentu kedy ju pokazi karikatura Radagasta. Tou druhou je samotny Smaug. Neviem, ci niekedy existoval na platne tak majestatny, hrozivy a dokonale spracovany drak. Pri traileri som mal obavy, ze bude prilis rozpravkovy, ale vo filme je skor hororovy a keby som mal 8 rokov asi by som sa triasol pri pozerani filmu strachom. Tolko odo mna k druhej casti Hobbita a dufam, ze ked sa tolkym ludom pacil, najdu si viaceri aj cestu ku knihe. () (menej) (viac)

Pahicz

Musím říci, že druhý díl mě oproti tomu prvnímu hodně překvapil, jak po stránce efektů tak i děje a napětí...zkrátka vše bylo o poznání lepší, samozřejmě byla tu také spousta věcí, která z tohoto díla dělala zase jen pohádku, ale dá se říct, že jsem s tímto dílem víceméně spokojen. Takže závěrem tedy mluvící Drak "Šmak" byl děsivý asi tak prvních 30 vteřin než promluvil a závěr, že si letí na město a šup titulky také nic moc(chápu, že nějak se to ukončit musí, ale tohle je jak konec dílu ordinace v růžové zahradě....) I přes tyto dva hlavní nedostatky souhlasím s celkovým hodnocením a dávám 83-85%. ()

Marty7CZ

Po prvním zoufale nudným dílu je tohle návrat ke Společenstvu!!! Bravurní, sympatický, zábavný, vdechnuto na jeden zátah, PARÁDA ()

Conducteir

Knihu Hobit jsem přečetl několikrát vždy když nebylo co číst:-) Klasika je prostě klasika. Peter se ujal natočení ve svém stylu. Kniha je kniha a film je film. Za předpokladu že nebudu lpět na knižní předloze nezbývá než dát 5 z 5ti a těšit se na třetí díl. ()

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

Daniel Brühl na FebioFestu převzal "ČSFD Award"

22.03.2016

Rivalové jsou v žebříčcích ČSFD.cz dodnes nejlepším filmem roku 2013. Více hvězdičkových hodnocení v daném roce nasbíraly pouze druhý Hobbit a Vlk z Wall Street, ale výsledným hodnocením se nedostaly… (viac)

Bard opouští Vránu

Bard opouští Vránu

26.01.2015

Nebo chcete-li: Luke Evans, představitel lučištníka Barda z filmové trilogie Hobit, si nakonec nezahraje Erica Dravena, hlavního hrdinu nové adaptace comicsu Vrána. Slavné dílo Jamese O'Barra, ve… (viac)

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

Cumberbatch jako další ultimátní padouch

21.08.2014

Představitel televizního Sherlocka Benedict Cumberbatch se loni objevil ve dvou výrazných záporáckých rolích. Nejdříve zatopil kapitánu Kirkovi ve sci-fi Star Trek: Do temnoty, následně jste jej… (viac)

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

Jak se bude jmenovat třetí díl Hobita?

25.04.2014

Hobit: Neočekávaná cesta, Hobit: Šmakova dračí poušť, Hobit: Bitva pěti armád. Že nevidíte nic nového? Tak to vám nejspíš uniklo, že třetí díl hobití trilogie dlouho nesl podtitul Tam a zase zpátky.… (viac)