Plukovník Smith (Liam Neeson), poručík Peck (Bradley Cooper), seržant Baracus (Quinton „Rampage“ Jackson) a kapitán Murdock (Sharlto Copley) boli vysoko kvalifikovaní a rešpektovaní členovia elitnej vojenskej jednotky. Všetci ich obdivovali pre mimoriadny talent a schopnosť zvládnuť aj tie najťažšie misie bez toho, aby sa zapotili. To sa však skončilo vo chvíli, keď nastúpili do prísne tajnej mise v Iraku, ktorú ich nadriadení pripravili za jediným hanebným účelom - aby ich falošne obvinili a dostali za mreže. Vojakom sa však podarí z väzenia utiecť a ukryť v podzemí Los Angeles. Sú vydedenci a štvanci v krajine, ktorú celé roky chránili a za ktorú bojovali. Na úteku pred „spravodlivosťou“ sa živia ako žoldnieri a pomáhajú ľuďom, ktorí si inú pomoc dovoliť nemôžu. A-Team napokon dokončí pôvodnú vojenskú misiu navzdory zradným nepriateľom vo vlastných radoch. V zložitej hre zaujali kľúčové miesta agent CIA Lynch (Patrick Wilson), krásna kapitánka z ministerstva obrany Charisa Sosaová (Jessica Bielová) a cynický Brock Pike (Brian Bloom). (TV JOJ)

VanTom

Šíleně přepálená (občas žel i sestříhaná a digitální) akce podmiňuje složité, megapřesné plány sympatické partičky (všeho)schopných individuí zneplatněním fyzikálních zákonů a pravděpodobností reálného světa. Kamarádská chemie s všudypřítomným nadhledem a radostí ze společné práce posunuje filmový A-Team do vyšší ligy zábavných výplachů, pokud tedy u závěrečného žonglování s přepravními kontejnery přimhouřím obě oči. 7/10 ()

svobik

Závan oldschoolu v pěkně nákladném hávu. Trailery naštěstí nelhaly, A-Team je skutečně oním totálním výplachem se spoustou akce a hlášek, jaký jsme chtěli. Vynikající casting, potřebná chemie mezi hlavními hrdiny, jen v kontaktních scénách Carnahan (pro mě dost překvapivě) ztrácí. I tak ale velká spokojenost a satisfakce po omylu Sejmi eso. 7/10 ()

Ichabod

A-team jako seriál byla totální blbost a absolutně mne nebavil. Na druhou stranu pokud dodáme zajímavé herce, peníze a necháme za kamerou magora Carnahana je tu jistá šance, že si v kině skropím blahem gatě. Sice se tak nestalo, ale nenudil jsem se ani chvilku. Carnahan tentokrát není tak extrémní jako v Smokin´aces, zato přichází s velmi zajímavou vertikální akcí (nutno vidět) a spoustou super záběrů na rozchechtané herce v nejhravějším filmu pro dospělé za poslední roky. Bradley Cooper se z chudáčka z Aliasu transformoval na totální ikonu dokonalých klaďasů a pohodářů a v A-teamu ještě vše okoření správnou akcí a humorem. Opakovaně si troufám tvrdit, že Cooper je jedinec, co by dokázal sesadit z trůnu Brada Pitta, toho typa fakt žeru. Ostatní ale nestojí v koutě! Liam Neeson je klasický pohodář a imho na šediny ještě není zralý :-), výborně se s rolí vypořádal chameleon Patrick Wilson (jeho hlášky jsou super, je totálně cool a jsem zvědav v jakých rolích ho uvidím do budoucna, Patrick Wilson je pan Herec co umí hrát zoufalce stejně dobře jako zkaženého vládního agenta). A-team selhává tam, kde seriál, tedy v nesmyslnostech (skutečně hloupý závěrečný matoucí plán A-teamu) a těžko se tak film bude prodávat a tím bohužel se se sequelem asi jen tak neshledám, tržby vzkazují tvůrcům tentokrát méně usměvavé Alpha Mike Foxtrot. ()

Bagr_007

Parádně obsazená akční pecka s velmi fajn scénářem a kopou hlášek. Akce je totálně over the top, ale to jsme věděli už po trailerech a někteří z nás s tím vlastně nemají vůbec problém. Triky za moc nestojí a překvapivě to ani moc nevadí, když si odmyslím ten výbušný závěr. Jinak se ale při reklamní kampani musela někde stát hodně velká chyba, protože jinak není možné, že se tenhle materiál nepodařilo prodat. 80% I love it when a film comes together. ()

MI-380

Rychlé, vtipné, hodně akce, ale i nápadů, jak oblbnout všechny ty padouchy. Timing akčních scén dokonale a samozřejmě neuvěřitelně načasovaný, ještě neuvěřitelnější však jsou dva roztomilí krvelační mlaďouncí velitelé, kteří velí a) CIA, b) armádní rozvědce. 75%. ()

ghatos

Už dlouho se mi nestalo, aby nějaký snímek ve mě nevyvolal žádné emoce. Jindy se aspoň rozčílím, jenže teď ani to ne! Neztotožnil jsem se s herci, ty role jim vůbec neseděli. Liam Neeson se do takové chujoviny nehodí. Létající tanky třeba někomu připadají boží. Já se však nemůžu zbavit dojmu bezradnosti. Joe Carnahan se snaží rozptylovat pozornost vším možným. Nedaří se mu však zakamuflovat vyčpělý obsah. Implementovat jedinečný osmdesátkový hit do současnoti je přetěžký úkol. 45%. Výborný komentář: Hellboy. ()

m.a.t.o.

"Alfa, Mike, Foxtrot. Another words: Adios, mother-fucker!" Nikdy som nebol fanúšikom pôvodného seriálu z 80-tych rokov, a tak som od celovečerného remakeu nečakal nič. To, čo som nakoniec dostal ma veľmi milo prekvapilo. Výborná, odlahčená atmosféra, hlášky a vtípky, ktoré boli naozaj vtipné, (doslova) výbušná akcia, fajn herecká zostava (tradične výborný Neeson, skvelo sekundujúci Cooper, správne pošahaný Copley a Jackson aj keď sa nemôže porovnávať s Mr. T, tiež nebol zlý). Niektoré scény (najmä tá s tankom) boli už aj na mňa trochu veľa, ale A-Team sa nikdy nehral na serióznu záležitosť. A mne sa takéto "neseriózne záležitosti" páčia. ()

blackJag

Původnímu seriálu jsem nikdy nevěnoval ani minutu, filmové zpracování si ale mou pozornost vysloužilo. Zaslouženě. Děj má sice své mouchy, stejně jako scénář a některé triky (závěrečné kontejner-harakiri snad ani nebylo potřeba), co do tempa a feelingu jsem ale tento rok nic v podobném ražení neviděl (myslím, že přirovnání k CHARLIEHO ANDÍLKŮM na testosteronu celkem sedí). Často jsem se přistihl, že se hihňám jak děcko u krtečka :-) Je tu typově i obsazením dobrá ústřední parta (charaktery a tváře výtečně sedí), nápady mají patřičný crazy náboj (přistání tanku ve střemhlavém letu za pomocí kanónové střelby na ploše jezera!) a Jessica Bielová je šukadelická v automatickém módu. Celkem se divím, že zrovna takový film finančně neuspěl a tedy že na případný druhý díl se nemá cenu těšit. 85% ()

s.e.p.p

Neskutečný nářez a u mě týmovka roku. Když jsem četl oslavné komentáře u The Expendables, jak Stallone nešetří sebeparodií a jaká je film akční jízda, trochu mě zaskočilo, jak pomálu tam nakonec té akce a sebeparodie ve skutečnosti bylo. V obou ohledech tlačí A-Team na pilu o dost víc. Ta kadence hlášek a akce je neuvěřitelná a celou dobu si člověk říká, že každou chvílí musí filmu dojít dech. To se nestane a A-Team si v nevídaném tempu dojede pro pět hvězd. Obsazení ústřední čtyřky skvělé, akce přepálená ale o to víc cool a už jen kvůli výbornému rýpnutí si do 3Dčka stojí za to film vidět. ()

Ravi

Tak takovouhle zábavu teda můžu. Pocta béčkovým seriálům 80. a 90. let jak se patří. Tedy samozřejmě s trochou nadsázky při nárocích. Ale popravdě řečeno A-team je balzám na duši fandy akčních filmů, protože je hlavně akční, vtipný (tím myslím opravdu vtipný - hlavně zásluhou charakteru a hereckého výkonu S. Copleye) a sympaticky nadsazený. Krom toho jsem měl pocit, že film trvá snad 6 hodin a přitom jsem se nenudil ani vteřinu. Co dál? Hudba Alana Silvestriho, přehledné scény, atd. atd. 90% = 5-/5 ()

Kurikmoon

Bavil som sa od začiatku do konca. Táto banda "opičáku" bola naozaj zábavná. Rozmýšľal som i nad 4*. A ďaleko to k nim nemá. Vtípky pekne sadli. Casting veľmi dobrý. Nie som nejaký veľký fanda akčných filmov, ale tento ma fakt potešil. ()

J-o-k-e-r

Perfektní akční oddechovka s ´cool´ ústřední čtveřicí. Přišlo mi to podobně jako v případě Expendables jako pocta akčním peckám 90. let. A rozhodně to nepřišlo v niveč. Možná, že některé akční scény byly trošku přitažené za vlasy, ale důležité je, že se na to dobře koukalo :). Rozhodně doporučuju s původním zněním.... ()

zajda404

Hned ze začátku se ke mně dostavily obavy, že to bude 'americky' přehnaná záležitost, snažící se být za každou cenu IN, se vším, co k tomu patří. A ano to byla pravda. Sice se určitě najdou lepší akčňáky, ale i tenhle měl něco do sebe. Pro mě byly tím plus povedené gagy. ()

Guzo

Rok 2010 byl celkově dost dobrým, co se týče akčních filmů, tak přímo výborným. A-Team sice není úplně dokonalý, některé až moc počítačové záběry mi vůbec nesedly, ale třeba scéna s tankem je opravdu dost epická. Drobnou výtku bych měl i k obsazení, seriál už jsem dlouho neviděl, ale Murdock mohl být určitě větší šílenec. Ostatní role ale přesně všem sedly. ()

Miki8888

Od tohoto snímku jsem popravdě předem radši nic neočekával. Dějově to není nic nového, ale některé bláznivé, až zcela nemožné scény -> tedy celkově humorné scény trochu pozvedly náladu a lákaly mne film dokoukat. Shrnul bych, že začátek a konec jsou poněkud velmi nudné. Dál to nemá cenu rozepisovat. Hodnocení jasný a rovný průměr 50%. ()

Kosmik 1

Obrovské zklamání a ztráta času. Asi jsem byl v příliš velkém očekávání. "Akční" scény mě tedy vůbec nebraly a ikdyž taky dokážu u filmů přimhouřit oko nad některými nereálnými věcmi nebo scénami a beru je s nadhledem a pokud je to cílem, tak se u nich bez problémů i zasměji. Tady toho bylo ale tolik, že bych musel mít zavřený obě oči po celou dobu filmu, bohužel. 30% ()

Dreadd

Původní seriál neznám a tudíž nemůžu srovnávat, ale A-Team se určitě nachází v té lepší polovině blockbusterů vyšlých v roce 2010. Není to akční řežba od začátku do konce, puntíčkáři jistě najdou spousty chyb, ale tohle dílo jistě nebylo určeno k horečnému dumání nad obsahem, ale spíše k oddychu a zábavě. A přesně tak jsem si ho užil. Pilotování letícího tanku, jakkoli ta scéna byla absurdní, byla prostě pecka, stejně tak promítání pro blázny, které bylo "skutečně 3D" nebo výsadkář se strachem z létání. ()

Ev.D.

:O Liam Neeson a jeho doutníky. Áno :) tank na padáku, skvělé záběry letadel, plastové kelímky, petardy. 5***** naprosto bez váhání. ,,Mám poslední přání. At mě nezabíjí tehle chlap" :D ()

vyfuk

V podstatě něco jako RED ve formě mladých představitelů. Film bych moc asi popsat nedokázal. Jen vím, že Cooper a Neeson mě drželi na obrazovce a vytvořili políčko akce, trochy humoru a trošku nudné jednotvárnosti. ()

Jackie Chan vs. drogový kartel

Jackie Chan vs. drogový kartel

06.12.2016

Pokud jste viděli Sejmi eso, A-Team nebo Mezi vlky, dobře víte, že se Joe Carnahan vyžívá v dobré akci. Jeho filmy vždycky mají říz a většinou jsou napůl šílené, určitě vás tedy potěší, že by… (viac)

Bradley Cooper opět v akci

Bradley Cooper opět v akci

19.08.2014

Každé hollywoodské studio by rádo mělo svého Jasona Bournea. A u Warner Bros. jej velmi pravděpodobně objevili v Macku Bolanovi. Původně vietnamský veterán, jenž se stal elitním protiteroristickým… (viac)

Na Hromnice o pár projektilů více

Na Hromnice o pár projektilů více

03.06.2012

Joemu Carnahanovi se sice nepovedlo rozběhnout úspěšnou sérii s A-Teamem, ale letošním Mezi vlky dokázal, že jako filmař má co říct a ví, jak to říct. Naposledy jsme o něm psali v souvislosti s… (viac)

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

Kdo bude střílet pobudy v ulicích?

02.02.2012

Akční klasiku Přání smrti se před několika lety pokoušel remakovat Sylvester Stallone. Má teď ale spoustu jiné práce a o projekt se začal živě zajímat Joe Carnahan (foto). Režisér A-Teamu a survival… (viac)