Darca

• Česko Dárce (viac)

Jonas vyrastá v idylickom svete, kde existuje len šťastie. Ľudia nepoznajú utrpenie, vojny, násilie, strach ani bolesť. Základom sveta je jednotvárnosť - rovnaké domy, rovnaké oblečenie, rovnaké rodiny. Na okraji spoločenstva žije jediný držiteľ a strážca všetkých pravdivých spomienok ľudstva - Darca. Jeho prostredníctvom Jonas získava to, čo nikto iný nesmie vedieť - pravdu o skutočnom živote a skúsenosti predchádzajúcich generácií. Jonas začína chápať, že jeho spoločenstvo žije v ilúzii dostatku a bezpečia za cenu absencie citov a možnosti voľby. Ľudia necítia emócie, lásku, vášeň, priateľstvo, nevnímajú farby. Pocit harmónie je vytváraný umelo. Jonas objavuje najtemnejšie stránky utopického sveta. Každý v spoločenstve je pomocou každodenných injekcií zbavovaný všetkých zlých spomienok a zážitkov. Ich svet je podvod, denne zaplatený smrťou nepohodlných ľudí, v prospech riadenej existencie. Tvárou v tvár tejto skutočnosti Jonas už nedokáže žiť ako predtým. Čelí ťažkému rozhodnutiu, ktoré ovplyvní nielen jeho vlastnú existenciu, ale aj budúcnosť celého sveta. (TV JOJ)

bourec

Tak po přečtení kritickejch komentů sem čekal něco děsně ulepenýho,kde se na sebe herci(on a ona)budou tupě koukat,řikat si růžový kydy,a budu zase votrávenej.Ale naštěstí to tak neni.Sice slovo láska padne mnohokrát,ale spíš jako širší pojem vztahu k druhýmu člověku.Jinak je to spíš takový Equllibrium bez akce,občas sice je ve filmu trapná scéna,ale v některejch sem měl docela zkroušený pocity.Dost hnusnej svět tam vytvořili.Je vidět,že Noyce jako můj oblíbenec pořád umí,i když tahle látka a kniha ho prostě do červenejch čísel pustit nemohla.Naštěstí z toho filmu nasranej nejsem.60%. ()

cariada

Dalo mě docela problém zvyknout si na onu šedost a černobílost obrazu v první části než to postupně přichází normálu. Určité opodstatní to má, aby se zamezilo všem rozdílům jak barvě pleti, tak majetkově. Lidi jsou jen loutky , který se rodí a na živu zůstávají jen ty co projdou sítem zbytek je likvidován bez sebemenší známky emocí smutku apod. Každý si losuje povolání a jen jeden z nich má šanci se dozvědět něco víc, což vede k tomu, že začíná mít emoce a vzpomínky na život, který nezná, ale byl normální. Slušná podívaná, jen bych čekal větší vyšperkování děje. ()

Nach

Ne, tohle se moc nepovedlo. Aneb jak dobrý nápad a originální myšlenka spadla do propasti logiky. Mohlo to být excelentní drama, kde člověk vychovávaný jako stroj pochopí, proč společnost přistoupila k takovým změnám v biologii a myšlení člověka, aby přežila a byla odolná vůči negativním vnějším vlivům. Jenže ve výsledku se z toho všeho stává béčková scifi, kde se dozvídáme, že když překonáte vytyčenou hranici vámi známé Utopie, všichni si rázem vzpomenou, co je to lidskost. Tomu říkám WTF moment roku!!! Aneb jeden z nejméně uvěřitelných světů, co jsem za poslední roky viděl (a že jich bylo fakt dost). Prostě palec dolu a nepomohly tomu ani herecká esa se svým umem. 55% ()

humanbeing

Tématicky podobný Divergent se mi teda líbilo mnohem víc. Jeden z problémů The Giver je ten, že není skoro vůbec napínavý, a to je škoda - zápletka je jako stvořená pro napínavou podívanou. ()

laik_60

asi kvoli jednofarebnosti a spolocnych prikazani, nariadeni, a jednotneeho vedenia, film vo mne evokoal ideu beztriednej spolocnosti vedenej jedinou neomylnou politickou silou :) cosi podobne sme uz skoro mali len vo farbe cervenej ...a hranice neboli priepast ale druoty .... toto ukazuje ako by to vyzeralo na furt a vsade .... kto si nespomenie ci nezazil, nech si to kukne, mne stacilo raz ... ale zato One republic v zavercnych titulkoch davam aspon tri body :) ()

C0r0ner

Zpětně si říkám, že ty dvě hvězdičky jsou nějak moc. Jak napsal verbal - v Kvítečkově něco smrdí. Já předpokládám, že to bude vymrdaná hlava spisovatele a scenáristů, kteří vypotili dementní sračku pro dvanáctileté retardy, která je sice pár dní bezpetržel, ale po pár měsících po ní neštěkne ani Komisař Rex. Humus, kam se to od Harryho Pottera dostalo. 30% ()

Pedrousek

Výbornej film! Žádnej mainstream - tenhle film mě dostal tím minimalistickým podáním, kdy jsem si doslova užíval každej jeden nově objevenej kousek. Občas když jdu do kina, mrknu na hodnocení tady na webu, ale už několikrát se mi stalo, že jsem měl na film absolutně odlišnej názor, a tenhle film je další důkaz toho, že si prostě asi názorově nesednu s většinou lidí, co tady hodnotí. Nechápu, jak může bejt ten trapnej Hobit v červenejch číslech a tady tomu každej sází dvě hvězdy jen to fikne.. ()

Larushka

První půlka ušla, říkáte si, kam se příběh asi vypraví. Jenže pak vám to začne být vlastně jedno, protože film začne být příliš zkratkovitý a děj se tak stane úsměvným. Hlavní hrdina byl roztomilej. "Honička" na kolech mi připomínala Trona. Taylor Swift byla na plátně moc krátkou dobu. Kdyby se Jonas s tím prckem vyboural, asi bych zvýšila hodnocení o jednu hvězdu. Pokud jste viděli Divergenci i Hunger Games, tak tohle vidět nemusíte. Ty konce mě poslední dobou prostě zklamávají. ()

Martrix

Předpokládám, že nikdo z tvůrců, od režiséra po architekta, nebo kostymérku, do té doby sci-fi film nedělal. Vizuálně totiž jde o krystalické béčko, bez jediného dobrého nápadu. Naštěstí ale film nestojí na designu, ale snaží se zabrknkat na jinou strunu. Velmi kostrbatá premisa, že se ve světě, který se dobrovolně vzdal citů, historie a jedinečnosti, objeví někdo...a chce to změnit a taky je tam někdo, kdo mu chce pomoct a někdo, kdo mu to chce překazit...; to je tak ohraná písnička, že obracím oči v sloup, i když ji chce zabrnkat Cameron, nebo Nolan. Natožpak béčkoid Noyce. Ale přestože je to naivně hloupoučké, nějaké emoce to v člověku probudí. Sice je to všechno zjednodušené, ale pokud nejste úplný cynik, smát se nebudete. Navíc mám z tohoto filmu pocit, že to tvůrci mysleli upřímně...což už by cynika rozesmát mohlo, ale já jsem shovívavý a navíc věřím, že se tomuto žánru tito "tvůrci" propříště vyhnou. ()

carly

Pacila sa mi vizualna stranka filmu aj herecke obsadenie a vykony. Namet zaujimavy a film nenudil a dokozal vykreslit svet, v ktorom existoval celkom jasne. Nemal hluche miesta a aj koniec bol uspokojivy. Bala som sa, ze to skonci cliffhangerom. ()

necisty

Vyžíralo to spoustu starých a dobře známých námětů typu Equilibium nebo Divergence, každopádně dokázali tyto základní myšlenky přenést ještě do dokonalejší podoby (např. postupné přidávání barev). Jenže než dojde k potěšení z toho všeho, tak posloucháte neuvěřitelně nudné vyprávění vyvoleného spratka a to potěšení taky dlouho nevydrží, v druhé půlce si to začne podkopávat nohy zbytečnými hloupostmi. Body trochu přináší posledních pár vteřin, vážně jen vteřin, protože prolomení pomyslné čáry mi přišlo jako neuvěřitelná k*kotina. Jako fanda tohoto žánru jsem to musel vidět, ale jiní nejspíš nemusí. Je tu velice těžké udělat bombu, která nadchne jako předchůdci. Dodatečně jsem zjistil, že pan Lowry napsal knihu mnohem dříve, než vznikly výše jmenované filmy, které naopak mohly vyžírat onu knihu, ale bohužel to nemění nic na tom, že je takových filmů již plno a kromě pár propracovaných detailů to nepřináší nic nového, bohužel. ()

pakobylka

Není pravda, že neměli emoce. Navenek působili přirozeně, jenomže jejich city byly jen povrchní a jejich poslušnost a oddanost systému příkladná. Nebo ne ? Jejich příběh je žalostně neukotvený, protože jeho myšlenky a činy netvoří jeden logický celek. Rozbíhají se všemi směry a nelze je uchopit a použít jako základy pro vyprávění o sterilním světě, který ztratil lidskost a tím i svůj smysl. A jen tak na okraj: 1) I v černobílém světě lze hledat krásu a ošklivost, sympatie a antipatie, vkus a nevkus, inteligenci i hloupost ... nejrůznější znaky rozmanitosti, které k člověku patří, které jsou mu vlastní; 2) Jistě, můžete ovládat počasí, když na to máte - ale proč byste z gruntu přetvářili Zemi a seřadili sice pěkně, leč nesmyslně v těsném sledu za sebou všechny možné krajiny z různých klimatických a geologických pásem ? K čemu by Vám to bylo ? Té zbytečně vynaložené námahy s tím vším ... a užitek veškerý žádný ! Obtížná pouť hlavního hrdiny se tak stává značně nedůvěryhodnou. ()

forsythia

Originalitu, nějaké hlubší emoce či myšlenky aby v tom člověk hledal pod lupou. Ty tři hvězdy jsou možná moc, ale protože mám dystopickou sci-fi ráda, vždycky si na ní nakonec najdu něco, co mě aspoň trošku potěší. Tady to byla hlavně pěkná jemná mimika Meryl Streepové, takže nadhodnocuji. Jinak je ten film nemastný, neslaný stejně jako životy lidí, o nichž vypráví. Jo, já bych věděla, jaký závěr tomu udělat, ale to by se asi těm sluníčkovým lidičkám, kteří jsou konečným produktem na konci filmu vyplivnutým z mašiny na happyendy, trošku nelíbilo. ()

papaJA21 odpad!

Jeffe Jeffe, do jaké hovadiny si se to uvrtal!! začínám mít obavy že se na stará kolena vydal špatným směrem. To už je druhá kravina za sebou (kovbojové) a předpokládám že další nás nemine. A tak to pěkně našlápl se svou novou image (True Grid). Zlatá 70. léta postapokalyptických thrillerů a pevně doufám že ta současná modní vlna naivních postapo sraček pro náctileté brzy skončí. ()

Icefist

Což o to, zajímavé to určitě je, ale mám tak trochu pocit, že se to snažilo tvářit hrozně promyšleně a přitom je to jen taková nahodilá směs scén. Pokud to tedy dávalo nějaký větší smysl a ucelený pohled, já ho nenašel. Takže dle mého je lepší mozek hybernovat a jednoduše jen sledovat obrázky. Právě malebné vzpomínky spolu s hudbou umí diváka upoutat nejvíc a já je tak oceňuji dokonce ještě víc, než přítomnost mé top 10ky- Katie Holmes. 60 % Oblíbená část- "objev" červené barvy ()

Susinnon

Nebyť toho hrozného konca, dala by som 4*. Pekná myšlienka, pekné spracovanie, až na tie spomalené scény mi hádam nič nevadilo. Herecké obsadenie nič moc, ale nevadilo, príbeh nedoriešený, veľa vecí nedomyslených, no ako píšem, myšlienka je veľmi silná. Nejde oddeliť dobro od zla, nič nie je len čierne či biele a emócie sú dôležité. ()

Dárce a Piráti z Karibiku

Dárce a Piráti z Karibiku

22.11.2014

Čtvrtí Piráti z Karibiku vydělali miliardu dolarů, zároveň se ale dočkali tak tristního přijetí, že u Disneyho s pátým dílem nepospíchají. Scénář byl sice hotový už v roce 2011, producent Jerry… (viac)