Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (62)

Bratři (2011) (S04E08)

Tak se klukům po dlouhé době opět podařilo sestavit díl, na který se dalo koukat. Vše, co stačilo udělat byla naprostá redukce výskytu té krajně otravné blonďaté píče a zvýšení dávky napětí. Okamžitě vše začalo fungovat. Hlavně, že své rady cpu do těch čůráků tvůrců už asi 20 posledních komentářů a až dodnes jsem byl sprostě ignorován. Očekávám, že schématu tohoto dílu budou držet a v nastaveném tempu se pojede až do konce seriálu. Sesterské duo už bych rád viděl pouze v situaci, kdy jim někdo bude prohánět kulku hlavou. Lepší tři kousky! (Motivační 4 kousky nedávám zcela záměrně, protože když jsem tuhle laskavost učinil naposled, tak se mi ti retardi odvděčili naprosto splaškovou epizodou.) ()

Štěnice (2011) (S04E09)

Už se mi chce upřímně zvracet z toho, co ti šulini tvůrci zase vymysleli. Byla by to bývala byla vcelku kvalitní epizoda, kdyby tam nějaký totální šulin neměl opět potřebu vecpat tu bezvýznamnou, nudnou a otravnou blonďatou pizdu. To se v prozkoumaném vesmíru vážně najde někdo, koho baví sledovat, jak ta kurva dělá účetní v nějaké zasrané myčce? Vždyť to je absolutní vrchol scénáristické debility. Od napínavé akce se skočí do zkurvené myčky a je nejenom po napětí, ale člověk má zkurvený kompletní zážitek z, do té doby, kvalitní epizody. Fakt nevím, jestli tam ta kurva dostává tolik prostoru zase jen z nějakého komplexu genderové vyváženosti, ale vždy spolehlivě trpím. Z dvojnásobné rychlosti už jsem byl tvůrci donucen zrychlovat osminásobně. Ty její žgryndy se totiž nedají poslouchat. A když se opět podíval na scénu ten její debilní šéf, tak jsem myslel, že se na místě podřežu propiskou. Katastrofa a tak hanebné mrhání potenciálem seriálu, které se v takovém šíleném měřítku děje skutečně jen tady. Ta píča Anna Gunn nemá absolutně žádné herecké nadání a k tomu je obsazena do totálně odporně napsané role. Důkazem zbytečnosti této postavy může být například fakt, že její scénky už asi tři série sleduji takovou rychlostí, že je téměř úplně přeskakuji a stejně nemám pocit, že by mi v ději cokoli uniklo. Může mi tedy někdo vysvětlit, jestli má v tomto seriálu ta kurva nějaké jiné poslání než jen rozkuřovat kompletně celý filmový štáb? Dávám jednu hvězdu a přeji si být za své nadstandardní hodnocení minimálně prohlášen za světce. ()

Salut (2011) (S04E10)

Dlouho jsem volal po nějakém překvápku a senzaci a konečně jsem byl vyslyšen. Moje oblíbená postava seriálu (negr od kuřat) konečně znovu ukázal, proč je mojí oblíbenou postavou. Je skvělý a kdykoli se někde objeví, tak je to prostě úžasné. Bohužel se ale na scéně objevují i jiné, z hlediska děje totálně, ale opravdu totálně nepodstatné postavy. Uvedu jako příklad píču Skyler a jejího latentně homosexuálního ex šéfíka. To je tak zkurveně otravná a totálně zbytečná dějová linka, že u ní pravidelně zvracím. Už jsem přišel na to, kde spočívá celá chyba seriálu. Můžou za to střihači. Střídají se v této činnosti feministická lesba a řiťopich a podle toho to vypadá. Bohužel neumějí být profesionálové a kvůli komplexu genderové nerovnováhy cpou do seriálu v ty nejlepší a nejnapínavější momenty píču Skyler, čímž díl totálně pohřbí. Nechutnost nejvyššího řádu! Závěr byl boží. Jeden z nejlepších momentů celého seriálu. ()

Průchod (2011) (S04E11)

Spoilery! Opět až na tu píču Skyler, která v tomto díle dokonale předvedla ilustrativní příklad toho, proč jsou na nejvyšších postech většinou muži (necloumají s nimi tolik emoce a činí racionální rozhodnutí), by to byla zajímavá epizoda. Žen si nesmírně vážím, i když by si někdo na základě mé "obliby" píče Skyler, mohl mylně myslet opak, a proto raději zdůrazňuji slovo "většinou". Všechny ženy nejsou píče a některé jsou možná v mnoha ohledech i mnohem použitelnější než muži. Například v roli kurev, uklízeček či hajzlbáb, kde snad ani neexistují mužské ekvivalenty těchto pozic a svět by byl bez žen evidentně temným místem, kde by se neuspokojení muži brodili množstvím odpadků a sraček. (Pozor, byla použita humorná nadsázka!) Nechybělo v tomto díle ani pravidelná dávka mého oblíbeného terorizování dědka slintala. Pozitivně vnímám, že konečně zdechl ten šulin od Skyler, který zabíral polovinu stopáže v předchozí sérii, čímž se opět prokázalo, že mám naprostou pravdu a že jsou ve střižně totálně neschopní šulini. Jinak si investici takového množství prostoru pro tak zbytečnou postavu nedovedu rozumně vysvětlit. Jeho linka nebyla zajímavá, vtipná, ba dokonce ani důležitá, tak teď by mě teda ale kurva zajímalo, proč tam vlastně byla? Rád se nechám v poště někým úžasnějším než jsem já zasvětit. Velmi slabé tři kusy. ()

Konečná (2011) (S04E12)

Spoilery!Někdy mám pocit, že se při vytváření "wow" momentů tvůrci pevně soustředí na svoji jasně vymezenou cílovou skupinu, tedy na alkoholiky, pikaře a úředně uznané dementy. Jinak si nedovedu představit, proč od mně očekávají, že uvěřím tomu, že by někdo mohl být až taková píča a uvěřit historce Walta o travitelství a následnému prospěchu z něj. Bohužel se v tomto seriálu tu a tam taková scénka objeví. Každopádně další solidní epizoda, která si drží alespoň úroveň napětí, když už nic dalšího. Dost mě pobavilo, kterak negřík asi podle intenzity a směru větru detekoval bombu pod svým automobilem. To už možná tvůrci s tím nadčlověčstvím trošku přepískli. Slabší tři kousky. ()

Střetnutí (2011) (S04E13)

Spoilery! Klasický problém obrovského množství filmů, který vede vždy spolehlivě k intenzivnímu nasrání. Když už kurva tvořím nadčlověka, tak z něj udělám nadčlověka za všech okolností a nedělám to tak, že mám prostě poslední díl, takže dle očekávání tento člověk musí zemřít, a tak popřu jeho kompletní charakter a přednosti, které ho celou sérii zdobily a udělám z něj na okamžik absolutně tupou píču, abych si mohl vymyslet jeho co nejatraktivnější skonání. V minulém dílu mohl negřík (pan opatrný) na základě svého instinktu hledal na zahradě železo a studny bez jakéhokoli vybavení. V tomto díle se najednou doslova přes noc stal hloupým dementem, který skočí na křišťálově průhlednou léčku. Další nepochopitelnou věcí je pro mě plešárd, který byl 3 série totálně hloupým dementem a od jeho nehody je z něj najednou člověk s tou nejvytříbenější inteligencí a instinkty. Tvůrci si zde naprosto viditelně ohýbají a přetvářejí charaktery postav na základě toho, jak se to prostě pro diváckou atraktivnost hodí, což působí opravdu odporně nevěrohodně a seriálu to dost ubližuje. Výjimkou je snad pouze Skyler, která je pořád stejnou píčou od začátku série až doteď. Docela mě ti šulini smrtí negra od kuřat nasrali. Byla to moje nejoblíbenější postava. Snad ji někdo důstojně zastoupí. I když je tedy napětí tvořeno výhradně uměle, tak je stále napětím hustým a na seriál se tak dá koukat. Velice slabé 4 kousky. ()

Svobodný život nebo smrt (2012) (S05E01)

Spoilery! Hned na úvod pro mě ti čuráci tvůrci připravili odporné překvápko. Jen tak jim nezapomenu, že ten bývalý mrdák od Skyler stále žije a co víc, on se má dokonce čile k světu. To je opravdu odporné! Také jsem úplně nezachytil, jak se z plešatého lidoopa tak rychle stal novodobý bystrý Dr. House a skalní opora DEA. Naštěstí se zde objevila ta taškařice s magnetem, která se mi velmi líbila, proto hodnotím velice solidně. ()

Madrigal (2012) (S05E02)

Spoilery! Jelikož se mi výjimečně nechtělo honit si péro, tak jsem se po delší odmlce opět vrátil k tomuto seriálu. Díl to nebyl špatný. Špatný nebyl zejména proto, že se ho strávila ta blonďatá píča v posteli, kde ji to poprvé svědčilo, jelikož se konečně nemohla nijak projevovat. Celá epizoda patřila všem třem plešárdům. Většinu stopáže vyplnil plešoun Mike, který povětšinu stopáže hýkal a kulhal z místa A na místo B. Člověk si chvílemi myslel, že by se ten frajer tímto tempem nestihl dostat na toaletu ani s výkalem v teprve první zatáčce. Bylo to z jeho strany ovšem čisté divadýlko, protože ve stopách Emila Zátopka dokázal Mike z ničeho nic oběhnout celý dům a odemknout si zadní vchod za několik sekund, když přišlo na věc. Jináč se stále pohybujeme v úvodu, takže se toho zase tolik neděje a táhne se to jako sopel. Snad se to brzy zase rozjede a bude nějaké to drama a napětí. ()

Rizikový příplatek (2012) (S05E03)

Spoilery! Po další odmlce jsem koukl na tento 4. díl a jsem docela spokojený. Konečně se něco zajímavého začalo dít. Hledání vhodné varny mě hodně bavilo. Také se nám začaly objevovat menší neshody a nedorozumění v otázce vedení kšeftu. Díl mě bavil dokonce natolik, že jsem schopný odpustit i tu nejotravnější hádku v historii kinematografie mezi píčou Skyler a ještě větší píčou její sestrou, kterou jsem sledoval tak zrychleně, jak jen to bylo možné. Dost dobře nechápu, proč tak podařený seriál stále prokládají takovou dějovou a dialogovou žumpou v podání těch dvou krav, které vždy divácký zážitek spolehlivě zkurví. ()

Padesát jedna (2012) (S05E04)

Spoilery! Narozeniny se dá v okruhu přátel a s píčou manželkou oslavit různými způsoby. Otravná píča Skyler bohužel opět úřadovala a já musel zrychlovat valnou většinu stopáže. Opět diváci musí vytrpět její další hysterický záchvat, který by měl být publikovatelný zřejmě jen na půdě ochotnického divadla. Mike se dopustil zásadní chyby. Ne nadarmo se říká, aby člověk nikdy nevěřil ženám a kurvám už vůbec ne. Tento seriál, jinak velmi podařený, má bohužel jakýsi nechtěný čich na napsání a následné obsazování maximálně otravných ženských rolí. Jedna čubka vedle druhé. Bohužel, čím má žena v seriálu důležitější postavení, tím více nesnesitelná kurva to je. Chtělo by to něžnější pohlaví v seriálu rapidně zredukovat. V době vzniku se psal rok 2012, to se ještě na genderovou vyváženost a rovnoprávnost tolik netlačilo, takže stále věřím, že bych se třeba mohl dočkat. ()

Mrtvý náklad (2012) (S05E05)

Spoilery! Tak jak kdysi bývaly napínavá finále předchozích řad, tak takové napětí přinesl i tento mimořádně povedený díl. Vlaková loupež byla naprosto fantastická. Málem jsem zemřel ze samého přetlaku napětí. Takhle to má vypadat. Naprosto dokonalá epizoda. Obrovskou třešničkou na dortu byl konec, který mě dostal do kolen. Děkuji a smekám. Více takových dílů. ()

Odkup podílu (2012) (S05E06)

Spoilery! Na mimořádně vydařený předchozí díl se podařilo navázat ve velkém stylu. Skyler je bohužel díl od dílu větší a větší píča a Walt by měl vážně začít zvažovat její rozpuštění v kapalině, která smrdí jako kočičí chcánky. Ke zbytku nemám moc výhrad. Dějově je tato epizoda podstatně ukecanější, ale po té předchozí nervy drásající epizodě si malý oddech rád dopřeji. Po předchozí události to samozřejmě mezi hlavními hrdiny trošku zaskřípe, ale závěr naznačuje světlé zítřky. Za zvláště vydařenou považuji scénu u večeře a také oceňuji, že se Walt k té píči Skyler konečně začíná chovat přibližně tak, jak ta píča zasluhuje. ()

Řekni mé jméno (2012) (S05E07)

Spoilery! Dějově a událostmi nabitá epizoda. Starý zapšklý plešárd Mike se dopustí své první a poslední chyby v životě. Mimo to nás čeká například i rychlokurz v pernikaření pro ambicióznícho psychopata. Na scéně se také objeví nový a nadějný distributor, slibující rozjetí kšeftu na plné obrátky. ()

Proplouvání nad tím vším (2012) (S05E08)

Spoilery! Epizoda jasně prokazující, že nejlepší nápady dostává člověk na hajzlu. Já tam dnes třeba vymyslel báseň. Pobavil mě odkaz na naši malebnou zemičku a informace, že se údajně až 5% obyvatelstva oddává perníku. Pravděpodobně se tvůrci dopustili pouze omylu při hledání informací z Pardubického kraje. Docela mě překvapilo, že se pro píču Lydii snad našlo využití a že její ušetření nebylo až tak špatné rozhodnutí, jak se mi to z počátku jevilo. Seriál nám ukázal neobvyklý dějový skok v polovině série a masivní drogovou expanzi, načež by měl brzy následovat velký pád, dle běžné seriálové logiky. Chování té blonďaté píče už ani nekomentuji a pasáže, které svojí přítomností kurví i nadále zrychleně přetáčím. ()

Krvavé peníze (2013) (S05E09)

Spoilery! Plešárd Hank konečně vypočítal nejsložitější příklad svého života. Zapojil všechny své mozkové závity a úspěšně sečetl 1 + 1. Walterovi se tak nějak obecně začalo dle očekávání všechno srát. Mimo nečekaný záblesk inteligence svého švagra, byl také znovu rybařit a zase chytil raka. Automyčka nestíhá prát peníze, a tak diváci musí více a více trpět při pohledu a poslechu té blonďaté píče Skyler, což je vysoce vyčerpávající a ubíjející. Každopádně tento díl připravil krásně depresivní půdu pro díly nadcházející. Určitě se je nač těšit. ()

Zahrabáno (2013) (S05E10)

Spoilery! Ale jo, docela vtipná epizoda. Jessi si zahrál na Robina Úda a rozdával chudým. Hank se svojí otravnou ženou si zahráli na vztahové poradce. Walt si vyzkoušel, jak vypadá pracovní směna 0.0000001 % pracujících cigánů a zahrál si na kopáče. Jediná Skyler si na nic nehrála, nýbrž jen ukázala, jaká je píča v plné své kráse. Docela mě udivuje, že se můžu těšit ještě na 6 dílů. Seriál se nachází podle mě ve fázi, kdy by se dal ukončit již v dílu následujícím. Jsem zvědavý, co mi ještě tvůrci předvedou. Docela se mi líbí dějová linka kolem sympaťáka Todda, tam by se něco hezkého mohlo přeci jen udát. Lepší 3 kousky. ()

Doznání (2013) (S05E11)

Spoilery! Lehce se nám přiostřuje a vše nasvědčuje tomu, že se závěr seriálu ponese na opravdu depresivní vlně. Waltovi se začíná srát půda pod nohama. Nejenže má píču ženu a na rybách chytil raka, ale fetka Jesse konečně pochopil, co za kurvu bylo celou dobu v jeho blízkosti. Především konečně odhalil Waltovu skrytou zálibu v ubližování malým dětem, což Jesseho lehce rozlítilo a začíná tropit neplechu. Docela mě baví náckové. Škoda, že se s nimi seriál vytasil až v samém závěru. Slabší 4 kousky. Poměrně nezajímavý rozjezd, ale velice slibně to celé skončilo. ()

Vzteklý pes (2013) (S05E12)

Spoilery! Trošku slabší díl. Sesterské duo pičí dostalo až příliš prostoru narušit mi divácký zážitek. Situace nám svedla dohromady dva lidi, u kterých bych rozhodně nepředpokládal jakoukoli spolupráci. Jinak opravdu trošku nuda. Hlupáci kují pikle, kterak dostat Walta na kolena. Snad bude další díl na události bohatší a na ty dvě píče naopak chudší. ()

To'hajiilee (2013) (S05E13)

Spoilery! Po delší době vytáhli kluci tvůrci z rukávu prvotřídní léčku, která dávala dokonalý smysl a byla maximálně uvěřitelná. Vysoce kvalitní byl zejména závěr této epizody. Luxusní přestřelka v poušti. Tedy luxusní, co se počtu vypáleného střeliva týče. S přesností to trošku haprovalo. Snad to kluci do příštího dílu zlepší. Rád bych viděl několik mrtvol. Právě neočekávaná úmrtí klíčových postav je obrovským nedostatkem, který se s tímto seriálem táhne od samého počátku. Tedy společně s píčou Skyler je to vlastně zároveň i jediným nedostatkem. Blížíme se do finiše. Těším se na další epizody. ()

Ozymandias (2013) (S05E14)

Spoilery! Přijde mi vysoce nepravděpodobné, že by milující manželka a milující syn postavili své morální a mravní hodnoty nad rodinu a došlo k podobnému vyústění. Považuji to za další ze seriálových přešlapů. Navíc bylo strašně ubíjející sledovat píču Skyler, jak se znovu neúspěšně snaží hrát. Když na to člověk ovšem nahlíží, jako na seriálovou dramatizaci a zábavu, tak byl tento díl super. Konečně byl poslán na věčnost Hank, který byl v posledních dílech mimořádně otravný. Docela mě pobavilo, jak byli vykreslení náckové. Kdyby to někdo nevěděl, tak jsou to naprosto milí a féroví lidé a obchodovat s nimi je jedna velká radost. Těším se na finále. Snad se nahromadí další mrtvoly. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis