Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

Recenzie používateľa Frajer42 k tomuto seriálu (62)

Pilotní díl (2008) (S01E01)

Spoilery! Pilot se vydařil. Mělo to šmrnc. Prorokuji že se budeme se seriálem vídat dlouho. Moje puritánská duše málem nepřekousla úchylnou manželku hlavního hrdiny, ale snad si na ni časem zvyknu. Doufám, že si zvyknu i na business partnera hlavního hrdiny - smažku. Jinak se jedná o příjemnou popularizaci chemie. Každý lepší učitel chemie, si doma může z dlouhé chvíle vyrábět dokonalý pervitin a obohacovat si svůj jinak nezajímavý plat. Děj je zasazen do zajímavého prostředí, které jsem zatím nedovedl rozšifrovat. Vypadá to moc cool. Uvidíme, kam se bude 5. sérií seriál posouvat. Už po pilotovi to vypadalo tak, že to má pán za pár let spočítané. ()

Kočka v pytli... (2008) (S01E02)

Spoilery! O něco slabší než první díl. Mírně mi v seriálů překáží, že je tu a tam děj vystavěn na přeskáčku. Myslím si, že je to naprosto zbytečné. Až při ultrazvuku jsem si povšiml, že je drubnutá manželka hlavního kníráče nejenom drbnutá, ale dokonce i těhotná. Jináč se celý díl táhne v rytmu toho, že se dva amatéři pokoušejí nějakým způsobem zbavit dvou těl. Postupem času to jaksi ztrácí grády. Diváka však vytrhne v úžas naprosto luxusní závěr, který divákům ukáže, že dávat pozor v hodinách chemie, může být tu a tam dost přínosné. Třeba když vyrobíte z živého člověka mrtvého a rádi byste mrtvolku učinili neviditelnou. Oceňuji, že jsem si do života odnesl cennou radu. Škoda, že střední část nebyla o něco poutavější. Lepší tři kousky. ()

... a pytel je v řece (2008) (S01E03)

Spoilery! Dnes jsem měl takové štěstíčko na film, že jsem měl možnost vidět více nemocných lidí než zdravých. S hlavním hrdinou to vypadá dost vážně. Dost dobře si nedovedu představit, že se mu podaří ukašlat 5 sérií. Celá epizoda se stále točí kolem toho, že náš hlavní hrdina stále nebyl schopen otrávit toho retarda ve sklepení a hledá složitější způsob. Nakonec konečně po prudce inteligentní úvaze nad střepy talíře k toužebnému očekávánání přeci jen dojde. Chápu, že tvůrci potřebují hlavnímu hrdinovi budovat nějakou divácky přijatelnou image, a tak k usmrcení zločince potřebuje co nejpádnější důvod. Celkem obstojný díl. Jen se mi celkem nepříjemně koukalo, kterak se smažka oddával sexuálním hrátkám s tím nejodpornějším kusem těla obdařeným cicinou, ve které bydlí snad všechny pohlavní nemoci světa a snad i ty dosud neobjevené. ()

Muž s rakovinou (2008) (S01E04)

Spoilery! Jak již samotný název napovídá, tak v tomto díle opravdu konečně dojde na vyzrazení rakovinového tajemství. Osobně jsem to očekával až v pozdější fázi seriálu, ale budiž. Do pohybu se tak dá značné množství možných scénářů. Působivá byla závěrečná scénka, kdy hlavnímu hrdinovi z nesmírně příjemného a sympatického pána ruply nervy. Celkově spíše nudnější díl. ()

Šedá hmota (2008) (S01E05)

Spoilery! Celá epizoda byla v podstatě o pokusu o návrat do "normálního" života. Bylo celkem zajímavé sledovat, rozdílný přístup při hledání zaměstnání. Zatímco feťák musel jít za prací, tak za rakoviňákem přišla práce sama. Když feťák při hledání všechny diváky zaskočil a neuspěl, tak se pokusil navrátit ke kšeftu a pokusil oprášit si základy chemie a ve své znečištěné mobilní laboratoři se pokusil se svým retardovaným kamarádem vyrobit svoji dokonale čistou dávku. Závěr dílu se vlastně kompletně točil kolem rakoviny hlavní hrdiny. Ne, že by to nebylo vůbec zajímavé, ale už jsem v tomto seriálu viděl zajímavější věci. Opravdu se toho za 48 minut příliš nestalo. ()

Prázdné ruce (2008) (S01E06)

Spoilery! Po delší době opět díl, který byl pořádně cool. Celý je o perných perníkových začátcích a snaze přetransformovat maloobchod ve velkoobchod. K tomu bylo třeba přesvědčit lehce nevrlého distributora. Vzhledem k tomu, že se pomalu ale jistě vkrádá do našich životů zima, tak se hlavní hrdina nedobrovolně uchýlil k letnímu sestřihu, který mu dost sekne, neboť nyní vypadá jako tvrďák. Závěrečná exploze neměla chybičku. Jsem zvědav na finále série. Zatím se jedná o celkem cool seriál. ()

Mělo by to být bez násilí (2008) (S01E07)

Spoilery! Pěkný díl řídící se hlavním pravidlem úspěšné ekonimiky, že nejdůležitější je umět věci prodat. To, že nemáte péct perník z čeho je nepodstatný detail. Na seriálu se mi strašně líbí, že se prakticky v každém díle dozvíte o dalším praktickém použití chemie. Nyní konkrétně to, že se dá poměrně snadno zneškodnit zámek. Během sedmi dílů se mi podařilo vypěstovat nepopsatelně silnou averzi vůči švagrové hlavního hrdiny. Moc v lásce nemám ani retardovaného feťáka, který zde hraje debila a stará se tak o vtipnou složku děje. Závěr dílu byl dost cool. Důstojné finále první série, které má potenciál nalákat na sérii následující. Já osobně ji rozhodně nevynechám. ()

Seven Thirty-Seven (2009) (S02E01)

Slibný start série. Řádně se na všech frontách přiostřuje a roste napětí. Tak to má být: Jen škoda, že nebyly z povrchu smeteny ty dvě ženušky. Řádně mě jejich postavy iritují. Naopak polda plešárd mě baví více a více. Závěr byl fajn, jen asi v prvním díle druhé série nelze očekávat jakékoli překvapivé úmrtí. ()

Na rožni (2009) (S02E02)

Spoilery! Téměř po roce jsem navázal na první díl dílem druhým a je zřejmé, že bude chvíli trvat než dostanu perníkovou atmosféru do žil. Vcelku vtipná epizodka o tom, kterak se pánové dostali z neřešitelné situace a utekli hispánskému hrobníkovi z lopaty. Místy se mi z napětí dokonce zpomaloval dech. Napětí bylo sice tak trošku na úkor toho, že se v rámci děje tvůrci po celou dobu opírali o berličky. Nějak mě prozatím sere ženská část postav. Alespoň, že plešárd prozatím nezklamal. V této epizodě dokonce zazářil, takže očekávám, že se bude jeho ego do zbytku série vznášet v oblacích. ()

Bodnutí mrtvé včely (2009) (S02E03)

Spoilery! Příjemná a lehce zábavnější epizoda. Docela mě pobavila hra na ztrátu paměti i děda, který se doslova vysral na to policii jakkoli pomáhat. Perníkový byznys si to zamířil do lehkého útlumu. Uvidíme, jak to kluci opět nastartují. ()

Na dně (2009) (S02E04)

Spoilery! Docela mi leze na nervy Waltova píča žena, se kterou se Walt chybně rozhodl trávit více času. Ke smůle všech diváků se rozhodl zahrát si ještě na větší píču, než kterou byla v doposud v normálním stavu. Místo perníku se tak vaří rodinné snídaně a já se tak koušu nudou. O něco zábavnější je poté linka mladého bezdomovce, která je vcelku napínavá. Než se Skyler opět dostane ze svého zajetí těhotenských hormonů, tak bych se raději z tohoto dějového korýtka nestravoval. Naštěstí se stále ve vzduchu vznáší naděje, že nám při porodu například zhyne, která mě drží při sledování dalších epizod. ()

Ztratné (2009) (S02E05)

Spoilery! Neskutečně mě iritují ty dvě otravné kurvy, které mi maximálně znechucují celý můj zážitek. Fuj tajbl, tak neskutečně otravně napsané postavy jsem dlouho neviděl a neslyšel. To jsou sestry z opravdu krajně nekvalitního vrhu. Pokud budou dostávat stále tolik prostoru, budu donucen chodit s hodnocením níže a níže a následně reálně hrozí předčasné ukončení mé sledovatelské pouti. Zbytek točící se kolem drogového byznysu je naopak skvělý. Obzvlášť teď, když se konečně rýsuje rozjíždějící se vlastní výrobní a distribuční linka. Zajímavé je sledovat i to, že mít v USA rakovinu se finančně rozhodně nevyplatí. Celý zdravotnický systém tam mají naprosto k hovnu. Slabší 4 kusy. ()

Schovávaná (2009) (S02E06)

Spoilery! Musím se přiznat, že dějová linka s rakovinou prolezlým plešárdem začíná být značně o hovně. Už by jeho píča žena mohla konečně vyvrhnout potomka, aby se jí daly hormony do klidu. Nebezpečně mi pění ústa, jen když ji vidím. Naopak, co se týče druhé dějové linky kolem mladého byznysmena, tak tam jsem takřka nadšený. Jeho návštěva u feťácké spodiny neměla chybu. Zejména konec si získal moje srdíčko. Ze strany tvůrců je jistě potřeba nahnat duu hlavních hrdinů jistou úroveň sympatie a lidskosti, aby se vzápětí mohli dopouštět těch největších zvěrstev a my jim to neměli za zlé. Epizodka kolísavé kvality. Moc nevím, jak to mám dělat, asi budu donucen scény s tou otravnou kurvou přetáčet a koukat se vyloženě jen na to dobré - tedy všechno ostatní. ()

Černá a modrá (2009) (S02E07)

Spoilery! Stále mi jaksi uniká podstata a důležitost té debilní ochotnické herečky, kterou jsme měli tu možnost z pochopitelných důvodů vidět jen v samých píčovinách. Teď mě ti čuráci tvůrci chtějí nudit a otravovat ještě s jakousi její debilní kariérou. Scénky, které mi przní sleduji prozatím v dvojnásobné rychlosti a hodlám ještě zrychlovat. Na ostatních dějových frontách je to podstatně jiná pohádka. Velmi jsem se potěšil účastí Danny Treja a následně jsem se velmi pobavil jeho odchodem. Strašně se mi líbí přerod hlavního hrdiny. Je mi úplně jasné, k čemu nám seriál směřuje, ale stejně je to bomba. Kdyby nebylo té otravné kurvy, která má o 100 % více prostoru, než by mít měla, tak bych se tu často oháněl plným hodnocením. ()

Radši volejte Saula (2009) (S02E08)

Spoilery! Lehce odlehčenější vtipná epizoda. Právník Saul je úžasný komediální prvek, který seriálu dosud scházel. Celý díl se táhne v právnickém rytmu. Přeci jen, když zariskujete a dovolíte, aby za vás prodávali drogy šulini, tak se vystavujete jistému nebezpečí odhalení. Naštěstí je tu Saul, který vás vyseká z každého průseru. ()

4 dny volna (2009) (S02E09)

Spoilery! Po delší době Walt vystřídal domácí plotnu za plotnu ve svém vařičském voze a vnesl do seriálu opět trošku té chemie. Jediné, co mi v této epizodě vadilo, byla naprostá předvídatelnost. V momentě kdy následovala scénka s klíči bylo nad slunce jasné, že pánové na slunci uvíznou. V momentě, kdy byla problémem vycucnutá baterie, tak mi bylo naprosto jasné, že Walt vyrobí novou s dostatkem waltů. Trošku zbytečně to tvůrci natahovali. Nicméně příjemná a zajímavá chemie funguje i mezi hlavními hrdiny, takže jsem se hezky bavil. Není divu, píča žena byla na míle vzdálená a neexistovala naděje, že by se jí nějak podařilo přisrat se do děje. ()

Je to za námi (2009) (S02E10)

Spoilery! Dějově rozhodně odpočinková epizoda. Každopádně mám pocit, že se v tomto dílu definitivně zrodila Waltova druhá temná osobnost a stal se z něj luxusní schizofrenik. Ještě ženu by mohl vyměnit a neměl by chybu. Trošku mě mrzí, že tvůrci věnují zbytečně moc prostoru osobnímu životu hlavních protagonistů. To je problém spousty obdobných seriálů. Žádám si vidět více drogové akce namísto souloží a oslav na počest zmenšení nádoru. ()

Mezi nebem a zemí (2009) (S02E11)

Spoilery! Další napráskaný díl. V závěru jsem zapomněl dýchat a málem jsem kvůli tomu zhynul. Našim hrdinům se podstatně zúžil zástup prodávajících dementů, jelikož byli dementy, a tak je třeba volat Saulovi. Mladší z hrdinů rozjel těžkou drogovou ligu a svojí dementní černovláskou začali přijímat stravu nitrožilně, čímž si zadělali na problémy. Zážitek mi stále kazí jen ta píča Skyler, kterou stále sleduji ve dvojnásobné rychlosti. ()

Znovuzrození (2009) (S02E12)

Spoilery! Další luxusní epizoda, kterou kazí jen vyvrhnutí zbytečného potomka píčou Skyler. Když vezmu v potaz, že mě sere kompletní Waltova rodina, tak se mi chce jen při pomyšlení na dítě, o které se teď bude muset někdo starat, zvracet. Teď se mohu děsit dlouhých minut debilních scének. Raději bych více sledovat rozfetovaného Waltova poskoka, který mu téměř pokurvil kšeft života. Neskutečně se mi líbil závěr, kdy Walt musel přemoci své instinkty a nechat černovlasou feťáckou píču zhynout. Těžké, leč správné rozhodnutí. ()

ABQ (2009) (S02E13)

Spoilery! S výjimkou luxusního závěru mi tato epizoda přišla taková odpočinková. Mám pocit, že zde tvůrci pouze připravovali půdu pro další sérii. Doufám, že Walt vezme rozum do hrsti, odepíše svojí otravnou rodinu a bude se naplno věnovat byznysu. Celkem vtipná vsuvečka byla charitativní stránka, se kterou přišel zdeformovaný junior. Dostat Walta do televize nebyl zrovna moudrý nápad. Těším se na další sérii. Dle hodnocení by měla být ještě lepší, a pokud se zdekovala píča Skyler, tak neexistuje šance, že by lepší skutečně nebyla. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis