Perníkový tatko

• Česko Perníkový táta (viac)
USA, (2008–2013), 49 h 16 min (Minutáž: 43–58 min)

Tvorcovia:

Vince Gilligan

Hudba:

Dave Porter

Bryan Cranston, Aaron Paul, Anna Gunn, Dean Norris, Betsy Brandt, RJ Mitte, Bob Odenkirk, Jonathan Banks, Giancarlo Esposito, Jesse Plemons (viac)

V kompletní druhé sezóně seriálu Perníkový táta Waltovi (dvojnásobný držitel Ceny Emmy® Bryan Cranston) a Jessemu (Aaron Paul) vše přerůstá přes hlavu. Jejich podnikání dosahuje nových rozměrů a oba zažívají, co všechno obnáší obchodování s drogami. Proslulý modrý amfetamin z nich udělal boháče, ale pro Walta je stále složitější skrývat pravdu před svou manželkou Skyler (Anna Gunn), synem Walterem juniorem (RJ Mitte) a švagrem Hankem (Dean Norris), protidrogovým agentem. Ze všech sil se snaží udržet svůj život pod kontrolou, musí se ale potýkat s brutálními drogovými dealery, stále odtažitější ženou a synem, blížícím se narozením dcery a drogově závislým obchodním partnerem – a při tom všem navíc bojovat s rakovinou plic v konečném stádiu. Za kamerou Perníkového táty: Kompletní druhé sezóny stál Michael Slovis, střihu se ujala držitelka Ceny Emmy® Lynne Willingham, A.C.E. Výkonnými producenty byli Vince Gilligan a Mark Johnson. (oficiálny text distribútora)

belinko

Najgeniálnejšie zahraná premena hlavnej postavy geniálnym hercom Bryanom Cranstonom. Psychická premena, ktorá kráča ruka v ruke s tou fyzickou. Niesú tam žiadne nudné časti, žiadne nepotrebné scény a ten koniec - nejde mi inak ako vyhlásiť tento seriál za jeden z najlepších vo svetovej kinematografie. 5* jak lusk! ()

Neymar11

Ještě se mi nestalo, abych komukoli kdo má něco společného s drogami, přál všechno štěstí světa. Neskutečně jsem si Walta oblíbil. Hank správný sympaťák a klaďas. Jesse byl naprosto nejdůvěryhodnější postava. Kdyby mi řekl, ať skočím z mostu, tak to snad udělám. Bohužel mě trochu mrzí způsob, jakým Hank na Walta přišel. (W.W) Pro mě je to druhý nejlepší nekomediální seriál, jaký jsem kdy viděl. (Prison Break je prostě srdcovka.) Díky za skvělých 14 dní. 95% ()

Dacsus

Slabé čo sa týka dialógov a dejovej línie, avšak herci hrajú zväčša fajn (teda aspoň sprvoti, neskôr to skĺzne k pár grimasám). Jedna vec mi tam ale vadila, ba až klala oči, asi aj vďaka tomu že všetko ostatné je viacmenej OK - mnohým kľúčovým okamžikom autori napomohli badateľnými barličkami vo forme často až absurdných náhod (Gus vyrába meth vo veľkom, ale je zavislý na jedinom chemikovi? A síce na jednej strane mu vyjde v ústrety, no na druhej ho nenechá strážiť - obzvlášť za daných okolností? Ale, no tak! A takýchto samoúčelných nezmyslov sú tam mraky). Bolo by to akceptovateľné, ak by za celých päť sérií bolo takýchto situácii dajme tomu jedna dve na sériu, žiaľ, "mierne" to v tomto prepískli. Tiež nezmyselné epizódy (plus kvantá hluchých, nič nikam neposúvajúcich scén a dialógov), napr. Fly (tretia séria), páchnu umelým naťahovaním seriálu. Samozrejme, nájdu sa aj vyslovene geniálne epizódy, napr. Hermanos (štvrtá séria), žiaľ, tých je naozaj len poskromne. Ďalšia vec - pochybujem že by retard typu Jesse v hentej komunite, a najmä s tým prístupom, prežil viac ako mesiac, najmä ak má tak 50 kilo aj s ponožkami, a evidentne skoro nulovú kondičku (samozrejme že by to šlo, ale to by nesmel mať nasrané v hlave). Na taký The Wire sa to zďaleka nechytá. ()

Drakersss

PILOT: 80%, 1.série - 95%, 2.série - 90%, 3.série - 100% 4.série - 95%, 5.série - 100% : Podle procent je asi všem jasné kolik hvězdiček seriálu udělím. Po celou dobu jsem měl nutkání a opravdu jsem uvažoval pouze nad 4* a to kvůli nesympatické herečce Anna Gunn. Rozhodl jsem se ale hodnotit celek který se naprosto povedl a předčil moje očekávání, ze začátku se mi do toho vůbec nechtělo ale nakonec jsem tomu dal šanci a k dnešnímu dni považuji Breaking Bad za jeden z nejlepších dramatických seriálů všech dob. Sledováno v českém dabingu který je odveden na jedničku ale rozhodně nadejde čas kdy se na seriál znovu podívám ale tentokrát v originálním znění. Co mi trošku překáželo byly začátky jednotlivých dílů které nedávaly žádný smysl a snažily se navodit určitý dojem který samozřejmě nebyl správný ale není to důvod který by mě přiměl snížit hodnocení protože se vždy vše vyjasnilo a to celkem rychle. Breaking Bad dlouho žádný seriál tohoto tipu nepřekoná zda vůbec někdy. Neváhejte protože sebemenší spoiler vám dokáže tenhle seriál naprosto pokazit. ()

Saxos

Tak jsem posledních víc jak 14 dní strávil u pěti řad perníkáře. Když sledujete najednou, odpadá čekání týden na další díl a pak rok na další sérii. No prostě máte přehled. WW je kapitola sama o sobě. Od začátku ho pozorně sledujte a už od třetí série budete vědět co řekne aniž by vydal hlásku. Hodnotím stejně, jak převážná část ostatních. Nehodnotím jednotlivé díly a ani série. Beru to tak, jak jsem viděl. Prostě celek. Ale stejně - nejlepší série? Asi čtyřka. Dokonce si člověk dokáže představit, že po 4. sérii mohl být konec. A byl by možné lepší, jak ten po pětce. Nějaké chyby? Ale ano, jsou. Největší se mě zdá, že seriál neměl úvodní skladbu. Ta znělka nic moc. Při davovém sledování seriálů typu Dexter, True Blood, Trůny, atd., jste třeba v tramvaji několikrát zastechli vyzvánění kouzelných krabiček a hned Vám bylo jasný co příjemce hovoru doma sleduje za seriál. V 5. sérii trochu zkreslená informace o Československu a lapačích peří. Asi nezaznamenali, že Československo již neexistuje, že drogová scéna v České republice si s výrobou poradí sama, a trochu se sekli i v počtu uživatelů. To by chudák Walt vařil jen pro Česko. /odhaduje se, že v ČR je 0,5% dospělé populace pravidelných problémových uživatelů drog, pervitin něco kolem 25tisíc, nepočítají se ti co si jednou za 3 měsíce šňupnou v klubu nebo spolknou pilulku, v době vzniku seriálu ročně odhalováno v ČR 300-400 varen, Walt by byl prostě pro ČR zbytečnej/. ()

Nugat

Všechny série jsem dala naráz a .... nikdy mě tak nebavil seriál, kde mi nebyl nikdo sympaticky, omlouvám se, ani junior... všechny série na 100% ... výborná psychologie hlavního hrdiny ... výborný záběr na současný americký život ... výborný závěr... ()

Kakashi_kage

"Yo bitch!" Naprosto geniální počin , netušil jsem co v sobě Bryan Cranston a Aaron Paul mají , hlavně druhý jmenovaný mě překvapil a chvilkami svým hereckým umem dostával i do kolen (ovšem kdybych neseděl). "Je to umění , ne jen obyčejná chemie". Skvělé dialogy , neskutečné vývoje postav , kdy si chvilkami říkáte zda je vám postava Waltera Whita stále ještě vůbec sympatická, "I am not in danger, Skyler. I am the danger." " I am the one who knocks!" 1. série - 80%, 2. série - 85%, 3. série - 90%, 4. série - 95%, 5. série - 100% - Připadá mi, že tvůrci seriálu natočili čtyři série jenom proto, aby se mohla natočit finální pátá, která svojí kvalitou odrovnala všechny předchozí. ()

DmKK

Walter a Jesse , legendární metanfetaminová dvojka která si u mě v srdci udělala místo. Ne jenom kvůli poutavému a originálnímu příběhu ale i kvůli sympatické hlavní postavě Walterovi , který se změní z pohodového učitele chemie na střední škole opravdový a nefalšovaný gangster. Konec celého seriálu mě opravdu dojal a myslíš že každého fanouška také. Možná by neuškodilo přece jenom redukovat Jesseho : Bitch! , které se stalo už takovou značkou tohoto seriálu ( alespoň pro mě). ()

alexwill

Pro mě osobně vrchol seriálového blaha. Kvalita nejen že neklesá, jak je s přibývajícími sériemi u seriálů zvykem, ale ona stoupá do úžasných výšin a v nejlepším ví jak celou dějovou linii zakončit. Úžasný Bryan Cranston hrající jako o život postavu, která zažívá neskutečný vývoj a totální přerod.. a neméně skvělý Aaron Paul prostě udeřili do správného místa a vznikl seriál na který zřejmě nikdy nezapomenu a nejradši bych si ho z hlavy vymazal a podíval se na něj znovu. Já jen prosím seriálové tvůrce celého světa, vsaďte na fajn námět, držte si palce u obsazování rolí, ujasněte si hranice, aby se seriál nenatahoval jen kvůli popularitě do nekonečna a zkuste stvořit něco co mi udělá stejnou radost jako tenhle skvost. Doporučuji všema dvaceti! ()

jpacuta

Tak jsem to konečně dokoukal. Pecka. Postupný vývoj hlavní postavy - učitele, malého člověka, táty od rodiny, kterému jednoho dne diagnostikují rakovinu plic, k drogovému bossovi, který však stále je tím malým člověkem a jeho smrtelnost a zranitelnost připomínají, s kým máme co do činění, je rozhodně hlavní devizou celé série. Už jenom kvůli tomu za to stojí shlédnout. Do toho spousta lapálií, pamětihodných hlášek i brutálních scén, které otřesou i zkušeným filmovým divákem. Pro mě určitě jeden z nejlepších seriálů vůbec. Jen musím upozornit, že jsem se nechal vývojem hlavní postavy trochu unést a začal rebelovat i v reálu. Takže byli jste varováni! :) ()

black8

Príbeh o tom, že klamať sa neoplatí. Jedno klamstvo na seba nabaľuje ďalšie a ani sa nenazdáte a z priemerného človeka s morálnymi zásadami sa stane nevyspytateľné hovädo. Niet cesty späť. Výborný seriál, v ktorom sa neodráža len svet zhumplovaného podsvetia, ale aj náš všedný obyčajný život. Určite poznáte niekoho, kto sa z cesty klamania a manipulácie už nevrátil. A možno ho stále máte radi, ale zatvárať oči pred realitou je pre vás čím ďalej, tým ťažšie... Buď vás pohltí, alebo včas odídete. Timing je v tomto prípade veľmi dôležitý. ()

rEooo

Až po niekolkych dňoch som schopný napísať komentár k tomuto vrcholnému dielu, dokonalému koncu ktorý je málo kedy tak dobre ukončení priam až majstrovsky, Walter White sa pre mna veľkými písmena vríva do seriálovej kinematografie, pretože takyto progres čo sme mali možnosť vidieť je nevídaný, Skyler som síce veľmi nemusel ale budíš mohlo to byť horšie, Pinkmenovi sa malo stať to čo bolo pôvodne v pláne ale nebudem prezrádzať kto chce nech si prečíta spojlery. Veľká poklona celému štábu. Rešpekt mr. White. ()

sydney

Seriál jsem z neznáměho důvodu 8 let odkládala. Teď, když jsem vysloveně hltala všechny série najednou, jsem ohromena jeho kvalitou. Pravda, někdy bylo více dialogů, než by se mi líbilo, ale jinak klobouk dolů. Heisenberg je pro mne probuzená stvůra, která ve Waltovi dřímala už dávno. Přiznám se, že jsem ho přímo nenáviděla - pod heslem "všechno dělám pro rodinu" se neštítil ničeho.Jesse je sice lost boy, ale má svoje morální zásady.. Hank - nejcharaktnější postava spolu s Waltem juniorem, líbily se mi všechny postavy, až na Hankovu manželku. Jasně jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděla. 4 dávám za ten konec, který bych si přece jenom představovala jinak. Mimochodem , Dexter byl proti Heisenberkovi charakter. 1. série - 80 %, 2. série - 90 %, 3. série - 100 %, 4. série - 90% ()

hony23

To vám takhle diagnostikují rakovinu a vy se rozhodnete zbývající čas využít k zabezpečení rodiny. A pokud jste profesorem chemie, nejrychlejší cestou ke zbohatnutí je vaření perníku. Situaci vám teda trošku komplikuje, že vaším švagrem je policista z protidrogovýho a že vaše žena je velice podezíravá, když trávíte čas mimo rodinu. Další kupu starostí vám natropí váš parťák Jessie, který je magnetem na problémy všeho druhu. No pokud divák přežije trochu nezáživnou 1.řadu, bude odměněn 50 hodinami nadprůměrné podívané, která v 5.sérii vygraduje v to nejlepší, co kdy seriálová tvorba přinesla. Hlavní hrdina Wolt se nám během těch 62 dílů proměnil z bojácného životního outsidera v hlavu drogové mafie, která se při ochraně svých zájmů nezastaví před ničím. ()

Wolftalon

Velmi kvalitní seriál, užil jsem si každou sérii. Počet dílů nebyl nijak dramatický, takže se nekonaly zbytečné fillery a děj dobře odsýpal. Úplně mě ohromila postava Jesseho Pinkmana, Aaron byl neuvěřitelnej a mnohdy předčil samotného Cranstona. Konec byl navíc plně uspokojivý, přesně jak jsem doufal. Bohužel mi ale nepřišlo, že by se jednalo o bůhvíjak originální zážitek, proto budu s hodnocením střídmější. ()

WalterIK7

K tomuto fenoménu som sa dostal vďaka jednej osobe,ktorá ma motivovala si to pozrieť.Keď som to videl prvýkrát tak som si povedal v duchu není to zle ale skúsim dať tomuto seriálu šancu.A odvtedy som fanúšikom seriálu.Hltal som tie dieli jak malinu.U každého je vidieť kvalitu.A hlavne je vidieť,že si na tom dali režiséri záležať.Dobre je,že si povedali tuto to ukončíme tento diel bude posledný.A ja som rád že ten režisér vie kedy je naozaj koniec bez toho aby to predĺžovali.Takže Breaking Bad forever.Takže na 100% odporúčam. ()

jackalsc

Naprostý masterpeace mezi seriály. Byli jste zvyklí, že každou sérií ubývalo kvalit? Tak tady je to přesně naopak. Ten vývoj všech postav, ty minuty napětí, ten pocit když už opravdu víte, že se vše posralo a chcete vše vidět jak se nakonec seběhlo. Každý seriál má epizody, které jsou úžasné a pak ty nudné. V těch nudných je většinou ale takový konec, že si chcete hned pustit další epizodu a zjistit jak z toho zase vybruslí. Jaká je vaše nejsympatičtější postava? No samozřejmě, že Huel. Ta scéna kde klepou na Beneckyho je naprosto legendární, ten chladný klid tlusťocha, jako by věděl, že nemusí zasahovat. Je Huel štastný? Ano, když si lehne do 80 milionu dolarů, tak ano :D První 3 série jsou super, takový ten klasický táta, který si ještě chce před smrtí užít co to jde. 4 série brutální, už typický Heisenberg, který dělá vše proto, aby přežil a zároveň si vydělal. 5 série už spíše smutná, když vidíte jak nakonec dopadl, ty flashbacky to neuvěřitelně gradují. S05E14 je naprostá špica, v celém seriálu se hlavní postavy tak brutálně vyvíjí a pak příjde jedna epizoda, která všechno dosavadní úplně zbortí. A ten konec? Typická zjizvená tvář, vím, že umřu, ale vezmu se sebou tolik zloduchů co to jen půjde. A za všechno může Huel, ten je hlavní viník, kdyby Jessimu neukradl ten weed, tak by se nic z toho nestalo :D Mistrovsky zahrané, některé momenty jsou právoplatně na netu tak legendární,, I am the one who knocks" a podobně, právoplatný kultovní seriál, kde nebudu s opětovným zhlédnutím váhat, až příjde čas :) ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis