To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

Blazis34

Skvěle natočený soud, který se udál v roce 1968. Před filmem jsem si nějak nedokázal představit Sachu Baron Cohena v takto vážné roli, ale přesvědčil mě o tom, že je to velký herec, nejen komik. Ostatní členové komise i soudce zahráli své role skvěle. Po zhlédnutí tohoto díla od Aarona Sorkina ve mě převládala naštvanost na soudní systém a nespravedlivé zacházení. Věřím, že se to v dnešní době již neděje. Hodnotím za čtyři zasloužené hvězdy, 80%. ()

xxmurphyxx

Kvalitu rozhodne uprieť nemôžem, má to naozaj vydarene herecké výkony a kvalitne napísaný scenár, no čakal som, že to pôjde miestami oveľa viac na kosť, minimálne zobrazenie celého incidentu bude mat ďaleko väčší drive a zarezonuje v divákovi viac ako len klasická roztržka medzi silovými zložkami a protestujúcim davom, akých sú tisíce a konverzačné porno to tiež práve nebolo. No a to, že hudbu tu má na svedomí môj obľúbený Daniel Pemberton som vyčítal až z profilu filmu v ňom ju cítiť teda moc nebolo. Po dlhej dobe jeho soundtrack zháňať nebudem. ()

pafka

Filmy, ktere se odehravaji vicemene v soudni sini rad nemam, protoze je to vetsinou americky nafouktute, casto pitome a nelogicke. O zabave se neda ani mluvit. Ovsem tenhle film je zcela neco jineho. Nejenom, ze v soudni sini je zabava, stale je na co koukat, ale dozvidate se taky neco z historie, co neznate. Dve hodiny ze soudni sine - nikdy bych neveril, ze to vydrzim. Ale bylo to vazne jednoduche, zasednete, zacnete sledovat, noc nenoc, spanek nespanek a film vas velmi uspoesne provedem foftrem az k zaverecnym titulkum. Tomu rikam filmovy um. Skvele. ()

Dejf4

Poctivá filmařina. Pevná režie, kvalitně vystavěné vyprávění, povedený casting. Zkrátka strašně fajn podívaná. Ale má to i slabší pasáže a dle mého jsou i lepší snímky ze soudní síně. Žádná revoluce. Kvalitní, na jeden večer pobaví, ale to je vše. 7/10 ()

Kinofil

|| R || Netflix/Paramount || Rozpočet: N/A || Americká soudní dramata příliš nemusím a většinou mě nudí. Tribunál je ale trochu jiný čaj. Nejenže má událost ze 60. let přesah do současnosti, ale je i mistrně natočená a především napsaná. Sorkin je pravděpodobně nejdynamičtějším scénáristou a vypravěčem v Hollywoodu, tudíž zvládně říct 3x víc za jeden film než kdokoliv jiný. Stejně tak se neztrácí ve svých postavách, skutečných událostech ani povinných filmových pravidlech. Jako režisér možná není tak ostřílený, zatímco jako scénárista si může připravit poličku na dalšího Oscara. Co se týče příběhu, je až zarážející zaujatost a rasizmus v americké právní justici. Nijak mě to ovšem nepřekvapuje. Tenhle případ měl štěstí na dobrý konec. O to horší může být zjištění, kolik se jich nepodařilo vyhrát a kolik takových soudců přetrvává dodnes. 80%. ()

rashaverak

Film je to paradni, ovsem mam obavu, aby nekoho nezmatl natolik, ze by si zacal myslet, ze krajni levice je particka intelektualnich pacifistu. Neznam podrobnosti tohoto konkretniho pripadu, ovsem pochybuju, ze by obvineni byli opravdu tak nevinni, jak film predklada. ()

Víteček

Způsobem, který mě velmi bavil jsem se dozvěděl hodně o události, o které jsem do té doby věděl úplné minimum. Moc víc jsem ani nemohl chtít. Za mě úplná spokojenost a 90 %. ()

Marcas

Filmy ze soudní síně mám hodně rád. A pokud jsou takto skvěle napsané a natočené, pak je to opravdová slast. Super je, že film je autentický a založený na skutečných událostech. Opravdu výborný film na závěr roku 2020. ()

Vito_LePour

Musím ocenit jak herecké výkony tak hlavně perfektní dynamiku střídání scén 'z ulice' a ze soudní síně. Oceňuji taky perfektně vložené dobové záběry. Film neztrácel tempo, ani napětí. Ať se to ve skutečnosti odehrálo jakkoliv, tehdejší policejní zásahy proti demonstrantům rozhodně nebyly poklidné, záznamů o tom existuje dost, takže bych se nebál věřit tomu, že proces byl skutečně zcela vykonstruovaný. ()

cimrman2.

Jako malý jsem u babičky hltal Soudkyni Barbaru, tohle byl však jiný level! Pořád se ještě rozhoduju jestli byl u soudu vtipnější Abbie Hoffman nebo Aleš Bejr. Každopádně je to dost mimo můj soudek historického čaje takže jsem to nehltal asi jako by tak konal zapálený dějepisář. Sociální síť je bezpochyby lepším dílkem a nejen kvůli tomu že Facebook je mi přece jen bližší (nepoužívám ho) než politický proces v júesej roku 1968. ()

hony23

Film mapuje soudní proces s organizátory demonstrace, která skončila krvavým konfliktem s policií. Kdo má rád dramata ze soudní síně plné slovních přestřelek, ten si rozhodně přijde na své, vlastně už dlouho jsem takhle dobré soudní drama neviděl. Pravda, ve chvílích, kdy se děj na chvíli přesune mimo soud, to už tak záživné není. ()

kockodan

Jsem schopen recenze pouze v bullet points protože jsem pln velice silných dojmů :) - ZVŮLE MOCI - TOTÁLNÍ BEZMOC PROTI ZVŮLI MOCI - FYZICKY POCIŤOVANÁ NAUZEA NEJEN U SCÉN POLICEJNÍHO NÁSILÍ - DŮLEŽITÝ NADČASOVÝ FILM - EXCELUJÍCÍ SASHA BARON COHEN - NEBYL BY LEPŠÍ ČESKÝ NÁZEV: "PROCES CHICAGSKÉ SEDMY"? Jednoznačně 100% ()

rigby

Soudní thrillery nemusím, většinou se u nich silně nudím. V tomto případě jsem se nechal unést velmi pozitivními recenzemi. Ale dopadlo to opět jako v jiných případech. Není to natočené špatně, ba naopak, skvěle se na obrázky dívá. Sestříháno rovněž na výbornou, má to i jakýsi spád. Ale asi jen pro toho, kdo se v tomto vyžívá. Jinak mi to připadalo až moc chladné a vykalkulované do detailů. Navíc i silně povrchní, prostě jen na ten efekt a perfekcionismus. Takže jsem se opět téměř celou dobu nudil a nemohl se dočkat konce. ()

Lijem

Tak nám Netflix, po delší době, vyprodukoval něco, co je opravdu dobré! Po podprůměrných detektivech, superhrdinech a halloweenech nám z Netflixovské produkce vylezl chytře napsaný, dobře zahraný a skvěle natočený projekt, který splňuje všechny černošské normy dneška, ale udržuje si vysoko nastavenou laťku silné realičnosti. Příběh podle skutečné události, který je dobře a dramaticky představený se skvělou režijní prací a navrch má dobře vykreslené a zapamatovatelné postavy? To je prostě bomba a tenhle dvouhodinový soudní proces mě dokázal vážně dostat. VERDIKT: Aaron Sorkin opět ukazuje, že konverzační drama, podle skutečné události, zvládá napsat více než dobře. 9,5/10 ()

cubiczech

Jako přiblížení tehdejších událostí to funguje velice dobře, jako docela vlastně super dobře dobře. Cohen (vlastně už skoro tradičně) fakt skvělej, Mark Rylance a Redmayne taktéž. Pořád to chce bejt trochu miláček davu, což se u historickejch dramat asi stává, a pak je nějakej ten patos (bohužel) neodvratnej a asi i žádoucí. ()

panki9922

Rylance hraje skvelo, všetci ostatní nadštandardne. Keďže sa jedná o silne politický film, bude zbierať oscary, ale Netflix tento rok vyprodukoval lepší film - I am thinking of ending things - takže by som Chicagský tribunál nevynášal až tak do nebies. Svojím feelingom sa radí medzi filmy ako Green Book, Spotlight a pod. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)