To, co bylo v roce 1968 zamýšleno jako pokojný protest proti sjezdu demokratů, se změnilo ve vlnu násilí a střetů s policií. Organizátoři protestů, včetně Abbieho Hoffmana, Jerryho Rubina, Toma Haydena a Bobbyho Sealea, byli obviněni z podněcování nepokojů a soudní proces, který následoval, je jedním z nejznámějších vůbec. (Netflix)

Hartigan

Za mě pronuděné dvě hodiny o tématu, které mi bylo úplně u prdele, a proč by taky v roce 2020 nemělo být? Ve výsledku se servíruje nabubřele strojené drama, které usilovně touží po cenách, ale reálně si ho podruhé nikdo nepustí. Každopádně pro havlisty a zaprodance USA, fotící se několikrát denně na instáč s vlajkou omotanou kolem sebe, se očividně podle aktuálních procent, včetně začlenění do žebříčku "Nejlepších filmů", jedná o solidní potravu u většiny atakující plnou palbu. V důsledku současně vypleněné nabídky pro mnohé rovněž film roku. Trochu šok z přijetí ostatních, tady se nacházím na opačné straně, ale radost z filmu přeji každému. ()

geek.ondra

Předem píšu že téma tohoto snímku mě vůbec nebere. Další věc která mě taky nebere je režie Aarona Sorkina která se snaží být velkolepá a v dramatických scénách až ve stylu Scorseseho ale mě přijde že spaluje veškerý potenciál který film má. Jako scenárista ale Sorkin samozřejmě zase perlí a máme tu perfektně napsané soudní drama. Co se obsazení týče tak to je opravdu nabité. Celý si to ovšem pro sebe krade Sacha Baron Cohen který dokázal že jeho zajímavé herectví je platné i jinde než v komediálních satirách a rád ho na těch Oscarech uvidím. Zbytek herců mě ale zklamal a i přesto že tu jsou jména jako Redmayne, Keaton nebo Rylance tak mě nikdo z nich nepřesvědčil ani z poloviny tak jako Cohen. Největší netflixovské želízko na Oscarech? Díky scénáři a Cohenovi určitě ale mezi nejlepší Netflixovky to rozhodně nepatří. 7/10 ()

dudunecek

Taky vás sere konec Zelený Míle, kdy víte, že se všichni protagonisti vlastně topí ve sračkách úplně nevinně, a vy jen sledujete jak toho chudáka prostě zabít musí? No, novej Sorkin ve vás vyvolá podobný pocit! Soudní drama dle skutečných událostí, které mapuje proces 7 mužů a jednoho černocha ( rozděluju je schválně, v rámci zachování "dobových standartů, jinak samozřejmě nemám žádné rasové předsudky), kteří musí bojovat proti celé vládě USA, aby se dostali ven z nemilosrdných vazebních kleští. Cohen, Rylance, Levitt, Mateen, Keaton, Redmayne. Tihle pánové odvedli fenomenální výkon díky jednomu pánovi scénáristovi a teď už režisérovi. Aaron Sorkin předvádí to, co umí nejlíp v konzervovaném prostředí soudu. Miluju jeho práci s dialogy. Nejen že to na soudní drama odsýpá rychleji než kdejakej akčňák, má to hlavu a patu a ukazuje to i tu temnou stránku USA a dokáže i ve výsledku pohladit na té duši. Dlouho jsem neměl takový vztek, jako na soudce, který ten soud vedl. Tuto "recenzi" píšu 24.10.2020 v 6:44 ráno. Kdyby tento film vyšel o rok, nebo klidně o půlrok dříve, asi by to mělo o pár bodů méně. Snímek se totiž přesně trefil do nálady a atmosféry, která nejen v USA momentálně panuje. Je to nadčasové a zároveň aktuální, chytré, a zároveň hravé, depresivní, zároveň hřejivé. Za mě film roku 2020 a přeji mu minimálně 3 oskary. 9/10 ()

HenryIvan

Nie je tu veľmi čo povedať. Viac než solídne, po všetkých stránkach. Tento rok bude čo sa týka kvantity a (dúfajme že nie) kvality o niečo limitovanejší, no tento film bude aj tak medzi tým najlepším za rok 2020. ()

katmandzoo

Zbožňujem filmy s hlbokou myšlienkou a silnou výpovednou hodnotou, ktorej pridáva na grácii fakt, že ide o pravdivý príbeh podľa skutočných udalostí. A Chicagský tribunál je presne jedným z nich. Tento pomerne málo známy film z dielne Netflixu je topka v rámci svojho žánru. Naozaj, jedno z najlepšie spracovaných súdnych pojednávaní, aké som kedy videl. Všetkým vrelo odporúčam. ()

Stíba

Do poloviny mi to přišlo jako strašně divný mix dramatu a komedie. Dost mi to vadilo a nechápal jsem co na tom filmu všichni vidí. Druhá půlka už byla lepší a dění v soudní síni zajímavější, přesto mi to ale mezi právními dramaty přijde jako zbytečně přeceňovaný film, které mnohé jiné překonávají. ()

Torgal

(Nielen) filmový rok 2020 bol výrazne poznačený kovidom, keď kvôli zatvoreniu kín bola hromada filmov presunutá na neurčito a mal som obavy aký materiál vlastne toho roku bude zbierať Oskarov. Sorkin ale v podstate sám o sebe zachraňuje renomé filmografie, pretože servíruje suverénne najlepšieho oskarového kandidáta za posledné roky. Scenáristicky vybrúsené (a pritom to po dlhom čase nepôsobí ako výplod autorovej masturbácie), režijne suverénne (Sorkin v tomto neuveriteľne narástol), výborne nacastované a zahrané (prekvapil hlavne Cohen). Napínavé od začiatku do konca, inteligentné a pritom divácky veľmi vďačné. Za mňa film (nielen) tohto roku. 9/10 ()

Dienzenhofer

Nikdy jsem nepovažoval Sorkina jako nejlepšího scénáristu, i přesto že jeho většinu filmů hodnotím velmi kladně, tak mi přišlo že tomu vždycky chyběl náboj a i u tohoto filmu jsem měl takový pocit. Taky co musím podotknout, že o Sorkinovi jako režisérovi jsem nebyl vůbec přesvědčený, ale tenhle film mi potvrdil, že Sorkin dokáže zrežírovat kvalitní film. Hudba mi tu přišla docela nevýrazná. Všichni herci tu hráli famózně, ať už to byli ti známý a nebo ti neznámý. Eddie Redmayne tu hraje konečně normální člověka a vypadá konečně jako normální člověk. Baron Cohen je tu zábavný, ale dokáže zahrát i vážnější scény. Stojí za zmínku Mark Rylance a Joseph Gordon-Levitt, kteří se chopili role právních zástupců a upřímně mě překvapuje, že ani jeden nemá nominaci na Oscara. Michael Keaton tu hraje ve dvou scénách a asi vás jeho výkon potěší, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby tu dostal větší prostor. Solidní soudní drama, které zaujme a místy i pobaví, solidních 9/10 ()

elessar04

Nejlepší americký film roku 2020. Jeden z mála filmů, který ukazuje největší americké excesy a hlavně realitu amerického demokratického systému. Fantastické herecké výkony a atmosféra. Parádní kamera a dobře vybraná hudba. Plno skvělých a zvučných hereckých jmen (což vždy neznamená kvalitní film). Skvělé dialogy a humor. Nejlepší role Eddieho Redmayneho, který konečně (aspoň na chvilku) opustil kufr plný FANTASTICKÝCH HOVEN. Nemám slov... ()

Biopler

Sorry, ale z tohto diela strašne kričí, že Sorkin okopíroval režijný štýl Finchera. Iste, v rukách má zaujímavý príbeh, no musím priznať, že ma to celkovo až tak nenadchlo. Kdesi v začiatku som cítil ako to dopadne. Ako opäť raz zvíťazí rebelstvo, túžba po "jemnom" kopnutí si do establišmentu, túžba po výsmechu, neúcta k autoritám atď. A nie, že by som tým ľuďom neprial či nefandil, skôr je mi proti srsti prístup akým je celá aféra vykreslená. Obvinení, no zároveň omilostení, tiež neboli žiadni svätci, tiež podnecovali minimálne slovom k nepokojom. Film tak zúfalo pláva vo vodách kde niet víťazov ani porazených. Chýba mu hlavný pilier čo sa týka herectva, lebo síce všetci zúčastnení sú elita, ani jeden nie je charakterovo napísaný tak, aby ste mu fandili, resp. považovali ho ak nie za hlavnú postavu, tak aspoň za postavu, ku ktorej ako divák vzhliadate. Právnik, ktorého stvárnil Gordon-Levitt je asi najjasnejší dôkaz. Javí sa, že v príbehu zohrá kľúčovú rolu po úvodnom entrée na ministerstve, no opak je pravdou. V súdnej sieni jeho rola upadá až do bodu, kedy vyslovene "americky" prijíma v závere kapituláciu. A tak protipól Cohen spolu so Strongom bavia publikum hláškami, zväčša je to však prízemný humor, zväčša na účet neschopného sudcu, ktorého sa skvele zhostil Langella. ()

Maximilianus

Pôvodne som sa obával, že to bude iba nudný, alebo možno trochu zaujímavejší proces zo súdnej siene, ale bolo to urobené zaujímavo, s prestrihmi aj na udalosti, ktorých sa proces týkal, plus pomimo aj životy obvinených počas procesu (aj keď sa týkali najmä daného procesu). Vďaka Sacha Baron Cohenovi a Jeremy Strongovi mal film aj trochu humoru. 7,5/10. ()

Fediak22

Keď už som si myslel že tento rok budú oskary slabé, vyšiel tento film. Hned ako som zistil že ho napísal človek ktorý napísal Social Network (jeden z naj. filmov minulej dekády) a že v nom hrá Sacha Baron Cohen, Eddie Redmayne, Michael Keaton a další, vedel som že ide o niečo veľké, a naozaj ide. Dve hodiny dlhý film odohrávajúci sa najmenej z polovice v súdnej sieni neznie veľmi zábavne ale pravda je iná. Ide o velmi zábavný aj emotivny film založený na skutočnosti. Narozdiel od Tenetu, ktorý som doposial považoval za film roku, má The Trial of the Chicago 7 veľmi dobre napísané charaktery postáv a každá postava je iná, každá má čo povedať a ku každej cíite nejakú emóciu. Či už je to hnev, lútosť alebo simatia, každá postava je jedinečná, a keď ku tímto aspektom pridáte oskarové herecké výkony a veľmi dobrú režiu, viete že ento film na filmových cenách zažiari. ()

Likan7

Skvěle zrežírovaný, skvěle napsaný a skvěle zahraný. I, jindy pro mě nesnesitelný Redmayne, tady jede vyšší hereckou, stejně tak Cohen, Levitt a i na malým prostoru jistý Keaton. Tempo je skoro až zběsilý a film vás prakticky nemá čas nudit, stále se něco děje a díky nápaditý režii (prostřihy) a napsaným dialogům si ty 2 hodiny dáte jedna radost. ()

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

David O. Russell chystá další retro dobrodružství

10.02.2023

Na pět Oscarů nominovaný americký režisér David O. Russell (Špinavý trik, Terapie láskou) za sebou nemá úplně úspěšné období. Po sedmileté režijní pauze poslal vloni na podzim do světových kin svůj… (viac)

Nominace na Oscara zveřejněny

01.03.2021

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

Netflix ovládl nominace na Zlaté glóby

03.02.2021

Dnes odpoledne byl zveřejněn kompletní seznam nominací pro 78. ročník Zlatých glóbů. A stále výrazněji se ukazuje, že streamovací služby v těchto oceněních upevňují svou pozici. Netflix si letos… (viac)