Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

Kubi21

Tedy tak to byla nádhera a myslím ve všech svých polohách. Podle mě to není úplně animák pro dětičky, i když tam pro ně bude dost věcí, ale víc si ho užije dospělí. Začátek je opravdu nádherný a hodně dojemný. I přes to, že Carl je nedůtklivý, nemluvný a lehce odpudivý, tak díky tomu začátku si u Vás získá sympatie, které ne že vydrží až do konce, ale ještě se znásobí. Chlapec tam asi musel být, ale dokážu si představit to dobrodružství i bez něho. Prostě a zkrátka mě tenhle film opravdu bavil a musím říct, že po dost dlouhé době jsem chtěl takový americký a dojímací happyend vidět. A ještě musím zmínit český dabing. Opět se mi potvrdilo, že animované filmy stále umíme dělat. Dabing je parádní a přesný. Kdo mě hodně bavil byl, ano ten ukecaný pes Pavla Lišky. Takhle si představuji, že to přesně si myslí můj pes. Paráda. Jednoznačně za to všechno palec UP! PS: Carlovo chodítko je jedna z nejlepších rekvizit za poslední dobu. ()

transbeskyd

Každý má své sny a i kdyby byly sebenesplnitelnější, nikdy není pozdě pokusit se je naplnit..krásný ne-obyčejný animák s velkým přesahem, který ho staví na jinou úroveň od roztomile zviřátkových x-dílných ledových madagaskarů, navíc k prasknutí nabitý skvělými nápady, které se rozhodně nedrží při zemi..:) ()

george82

Moc pěkně zpracované, ale něco tomu chybělo. Asi napětí, které by mě u toho udrželo. Nicméně pro děti určitě fajn barevná podívaná. ()

brzozin

Jeden z nejdojemnějších a nejvtipnějších Pixarů, co znám. První část melodrama, druhá komedie. A Liškův dabing toho psa je nepřekonatelný, jako celý tenhle film, který pro mně byl nečekaným překvapením. ()

Matte27

Nádherná, barevná podívaná pro děti i dospělé. Budete se smát i usmívat a některým pováhám možná i slza ukápne (zejména kvůli tragickému začátku). Jestli Příběh Hraček 3 není nejlepší animák posledních patnácti let, tak je jím právě tento snímek. Krásně popisuje vztah mezi zatrpklým, zklamaným důchodcem a mlaďoučkým, naivním a zkoumavým klučinou. Inteligentní humor, který pochopí i děti se na vás sype za každým slovem a když se navíc k partě přidá Dog s Kevinou, tak se člověk nemůže přestat smát. V druhé třetině filmu jsem pociťoval lehký úpadek humoru kvůli táhnoucímu se příběhu, ale po pár minutách se vše originální a vtipné vrátilo zpět. Pokud si chcete udělat příjemný večer s krásným rodinným animákem, tak Vzhůru do oblak je ideální volba. Dávám : 95%. ()

Catenburey

U animovaných filmů se nestane zvykem pohlazení po srdci, nebo jen vykouzlení letmého, avšak zaslouženého pousmání nad milým závěrem. Po prvních patnácti minutách tohoto animáku vám však musí být jasné, že UP neni uplně to, na co jste zvykli. Sympatické postavy, padnoucí dialogy. Ne, tohle není jen obyčejný kulomet na hlášky, z nichž opravdu vtipnými mohou být jen zdaleka některé. Carl Fredricksen, jako zapšklý senilní a světanesnášenlivý až "eastwoodovský" dědek musí dostat každého. Barevný svět UP a hlavně jeho originálnost a odlišnost od jiných tuctových na rodinné city hrajících animáků by jste si rozhodně neměli nechat ujít. Nejoblíbenější animovaný film? Rozhodně! ()

darthvader77

Na tomhle jsem byl v kině a musím říct, že je to jeden z nejlepších filmů od Pixaru. Originální námět(no řekněte kolikrát tu byla dvojka skaut-důchodce, kterým sekunduje šílený pták a trošku hloupý pes). Animace byla dokonalá, co jiného taky čekat od Pixaru. Takže veliká spokojenost hodně jsem se pobavil a dávám plný počet. ()

Daertelon

Z bezpočtu skvělých animáků tenhle vede. Skvěle komponuje vtip a dojetí. Nápad, že s rodinným domkem poletí přes půl světa na vysněné místo, musel vymýšlet člověk, který skutečně "nebyl při zemi", ale o to je to originálnější. Možná jsou některé chvíle až příliš dlouhé, prodlužované. Okamžitě se mi zalíbila postava Doga, úžasně nadabovaného Liškou (no není to tak trochu samo o sobě dobrý vtip?). ()

WolfIssen

Na animáky moc nejsem. Tento jsem shlédl na doporučení kamarádky a vůbec nelituju. Originální příběh, humor střídá drama, úžasné postavičky, nakonec musím uznat, že i dabing se povedl. Prostě výborný animovaný dobrodružný film. Russell nemá chybu :-D ()

bohhous22

První minuty hovoří za vše!Tohle jsem u animáku ještě nezažil.Od úvodních upřímných slz,přes nenahraditelné pixarovské gagy protkané naprosto dokonalou animací až k pětihvězdičkovému zážitku z pocitu úplné blazenosti.Takova road-movie in the sky.Zkratka parádní nápad .Nádhera,nádhera a stokrát kurva nádhera. ()

TarzanLesni

Fajnový animák na odreagování. Příjemně jsem se u něho bavil, ale musel jsem pouze dát 3*. Důvod? Neskutečně mi vadilo, že z malého kluka, který prahne po dobrodružství se najednou stane senior Mr. Fredricksen a to dobrodružství zažije až na stará kolena. Jindy sotva chodící najednou skáče a běhá. ()

MickeyH.

Je zde pěkně vykreslen zmatek seniorů v dnešní postmoderní době a v podstatě i to, že to jsou naprosto normální lidé a jejich vrtochy, zvyky, nešvary či přemýšlení jsou naprosto opodstatněné a mají své důvody a je naprosto jasné, že jsou ze všeho zmateni (GPS, reklamy na různé SDkarty apod., megalomanské budovy ve čtvrti, kde byl vždy klid atd. atd.). Celkový film je sice pro nejmladší generace, ale pobaví se u něj i dospělý divák, pokud odhlídne od nelogických scén apod. Je to hezky rámováno chytlavou hudbou, která v uchu hraje ještě zbytek dne a člověk má z filmu pocit nostalgie a takové lidskosti, jak je vlastně normální žít, prožít, a zemřít. Příběh jako celek mi přijde však slabší a ne tolik chytlavý, jako jednotlivé prvky filmu, které jsem již zmínil. Proto je to pro mě spíš nadprůměrně průměrným filmem 65% ()

RigorMortis

Pixarovské animáky boli vždy optimistické a určené ako deťom, tak dospelým. Up! mi však prišiel o dosť vážnejší a viac dospelácky. Krásne zhrnutie celého spoločného života Carla a Ellie v niekoľkých minútach, zatrpknutý Carl, plnenie detského sna a vzťah Russella s jeho otcom. Jasné, všetko je to krásne farebné, nechýba tomu vtip, no toto je jeden z tých animákov, ktoré deti nedokážu pochopiť v celej hĺbke. ()

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 8,2/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 98%, Audience Score - 90% | FDb.cz - 83,8% | Jedná o svižné, zábavné a milé animované dobrodružství, které se nám líbí, ale rozhodně nás nenadchne. Jenže to není ten důvod, proč jsme u "UP" přemýšleli nad 5*. Důvodem je neuvěřitelně úžasná a dojemná prologová retrospektiva Carlova života a vůbec všechny překrásné vzpomínkové sekvence na jeho ženu. Tady nám skoro tekly slzy po tvářích a to se rozhodně nestává tak často, teprv ne u animáků. 80% ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky