Vzhůru do oblak je příběh o 78letém prodejci balónků Carlovi Fredricksenovi, který si konečně splní celoživotní sen o dobrodružstvích, když na svůj domek přiváže tisíce balónků a odletí s ním do divočiny Jižní Ameriky. Až příliš pozdě ale zjistí, že se k němu potají připojil i původce jeho nejhorších nočních můr: nadšený osmiletý průzkumník divočiny jménem Russell. Jejich společná pouť do ztraceného světa, v němž se setkávají s všemožnými zvláštními, exotickými a překvapivými postavami, je plná humoru, emocí a obrovsky nápaditých příhod. Současně se jedná o výroční desátý film studia Pixar. (oficiálny text distribútora)

Goodmen

Pixar je opravdu jednička. Skvělá animace, krásný příběh a milé postavičky. Velmi bych ocenil úvodní desetiminutovku, která se jen tak nevidí. Škoda, že po přistání na ostrově se Pixar tentokrát více zaměřil na dětského diváka. ()

Bratr

Naprosto fantastický animák. Srdceryvný příběh plný úžasných detailů, miniaturních narážek a vtipů, které prostě musí pobavit a ač nerad, musím tentokrát souhlasit s Mirkou Spčilovou a prohlásit úvodní životní sestřih za geniální, neřkuli nejlepší v historii, zkrátka revoluční. ()

Blazis34

Vzhůru do oblak je krásný snímek zachycující příběh starého cestovala, který po smrti své manželky chce dokázat jediné. A to doletět se svým domem do Jižní Ameriky k Rajským vodopádům a tam se usídlit. Ale během letu se mu stane mnoho dobrodružství při kterém mu pomáhá náhodný skautík a poté i nějaká zvířátka. Příběh plný dobrého humoru se mi líbil i z hlediska dějového ztvárnění. Chválím studio Pixar a toto dílo, které je již desáté a přeji mnoho takto vydařených filmečků. ()

Weirdman

"It's like America. But South!"... Úvodným dokonalým tuctom minút natlačí slzu do kúta oka, a tým si podpíli pod sebou konár. Konár potom našťastie nepraskne, dokonca sa ani nejak labilne nekolíše, aj tá pixarovská veľká nápaditosť ostala zachovaná, ale celý zvyšok filmu bol akosi nevzrušivo-nestrhujúci jungletrip. Každopádne stále o krok ďalej než konkurencia... (●) ()

chrustie

O tom jak se animace stále zlepšují a jak blízko jskou hranému filmu ani o tom, co s něma Pixar umí, nemá cenu mluvit. Takhle pěkný film jsem už dlouho neviděl. ()

sirrgulo

Vtipné, dojemné a rozhodně zamyšlení vhodné putování Carla a Russella mě zejména v první polovině skvěle bavilo. Úvodní flashback, seznámení s hlavním hrdinou jeho životní láskou, knihou prožitých dobrodružství a vlastně se vším důležitým co prožil, dokáže z citlivějších povach možná vyždímat i nějakou tu slzičku. Navazuje drsná současnoust když už téměř osmdesátiletý pan Fredricksen stále odolává a odmítá se vzdát svého domku, i přesto, že jeho okolí mění svou tvář vstříc jednadvacátému století, plnému mrakodrapů a hektiky. Po incidentu s bagristou se stařík společně s opravdu vtipným Russellem vydávají na cestu k vysněnému vodopádu. Jejich dobrodružství není sice zas až tak velkolepé, ale nápad s barákem letícím pomocí balonků je celkem originální. Podobných vychytávek mají tvůrci plné kapsy a tak putování rozhodně nenudí, setkáme se s dalšími zajímavými postavami psem Dogem, ptákem Kevinem, kteří do příběhu přinesou další vtipné momenty, ale navíc jsou charaktery, které ukazují i na lidské slabosti, ale zároveň i na kladné stránky, právě díky tomu, plnění letitých snů a hledání sebe sama, mě Up příjemně překvapil a mé očekávání naplnil na výbornou. ()

Insomniac

Chýbalo mi viac zábavy, ktorú to po väčšine obstarával pes a tupý (v tom dobrom slova zmysle:) vtáčik. Od animáku takéhoto druhu neočakávam nič iné, len sa celý film baviť ako napríklad pri Shrekovi. Pixarovci tentoraz chceli pobaviť aj deti aj dospelých a tak sa mi zdá, že aj zvieratá:) Niekedy je lepšie sa zamerať na určitý okruh publika a sedelo by to viac. Určite to ale viac ocení to dospelejšie publikum. A na rozdiel od väčšiny si myslím, že to úvodné zhrnutie by sa hodilo omnoho viac do nejakej drámy ako do animáku, ktorý má baviť - príde mi to tu úplne zbytočné brnkanie na city. ()

kenny79

Pro někoho nejlepší animák roku, pro mě to až zase tak slavné nebylo. Pohádka o tom jak si děceček odtáhl domeček k vodopádu. 70 % ()

Apoxyomenos

na zaciatok som nechapavo pozeral ako mohli dat tomu tak smutny zaciatok ved to ma byt pre deti ale zjavne nie, az na to viac nez slusny rozpravkovy zazitok ()

Bmaniac

Milé překvapení. Čekal jsem jednoduchou pohádku s roztomilýmy postavamy, ale PIXAR opět ukázal, že do svých děl dává i hloubku. Při tomhle filmu jsem se bavil, né nadarmo byl tenhle film oceněný zlatým glóbem. Doporučuji shlédnout. ()

ali-n

Hm, je mi jasné, kde sa skrýva problém, čo sa ostatných hodnotení týka: Všetci sa chceme viac baviť a pixarovské animáky sú považované za klasický prípad dospeláckej dobrej zábavy plnej popkultúrnych odkazov a nejakého toho morálneho ponaučenia a pekného vzhľadu pre naše potomstvo. Som rád, že sa objavil aj takýto príbeh. "Dospelí" sa asi príliš nebavili, zato tlačenia na city bolo zrejme viac než dosť. A ja som spokojný. Poviem aj prečo. Moja priateľka je učiteľkou a tak mám denne nové správy o tom, ako sa dnes deti správajú. Nie, UP novú generáciu zaručene nezmení, ale podáva obraz ľudského života a hodnôt, nad ktorým je potrebné sa zamyslieť. Sny, to je možno to posledné, čo nás veľkých a deti spája. A to, keď si uvedomíte, že sa vám už možno nemusia splniť, je jeden z najhorších pocitov na svete. MOJE NAJ - Fajn, a čo ma najviac pobavilo? Určite jeden veľký farebný vták a krásne zachytené správanie psov podporené ich vlastnými myšlienkami .. Veverka!!!! Ale najúchvatnejší bol rýchly prechod ľudským životom na začiatku filmu .. a v jeho kontraste parádne natiahnutý záber na zdolanie veľkej bariéry v podobe schodiska. ()

Bilky

Nádherná poetika! Nikdy by som nepovedal, že vás môže animák (a ešte k tomu komédia) rozplakať. Škoda, že film príliš často menil žáner z dospeláckej trpkej melodrámy, cez akčnú absurdnú komédiu, až po detskú (detinskú?) frašku. Mna najviac oslovila prvá rovina a cítil som sa trošku podvedený, keď film skĺzol do inej. Ale pravdupovediac nenudil som sa ani chvíľku a dabing konečne nerušil. Hudba aj animácie boli vynikajúce a zvukovú kulisu som si naozaj vychutnával. BTW: pri úvodnej nádhernej "retrospektíve" som si spomenul na kraťas "Geriho hra" od českého režiséra Jana PINKAVU, tvorcu Ratatouille. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

06.11.2023

V sobotu 11. listopadu začne 10. ročník festivalu Malé oči. Malí diváci a jejich rodiče se mohou o víkendu vydat na podivuhodná dobrodružství v pražských kinech Aero a Bio Oko. Během listopadu a… (viac)

Světová premiéra hudby z Jurského světa

Světová premiéra hudby z Jurského světa

25.01.2016

Americký skladatel Michael Giacchino, držitel Oscara za hudbu k filmu Vzhůru do oblak, chystá pro pražské publikum koncert pod názvem „Hudba Hollywoodu: Michael Giacchino in Concert". V neděli 7.… (viac)

Pixar si se ženami nerozumí

Pixar si se ženami nerozumí

20.10.2010

Brenda Chapman (foto), která debutovala Princem Egyptským, měla být první režisérskou pracující pod značkou Pixar. Nakonec k tomu nedojde a produkce studia zůstává „pánskou jízdou“ (nebo spíš… (viac)

OSCAR 2010 - výsledky

OSCAR 2010 - výsledky