Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

hazaba

Zpočátku trochu matoucí, ale pak se člověk v ději zorientuje. Je to opravdu útok na city, obzvlášť poslední cca půl hodina, ale filmařsky je to zvládnuto dobře. Trochu mi neseděl závěr - přišel mi zbytečně nastavovaný, snad aby se z lidí "vymáčklo ještě víc slz". A taky hudba byla příliš vlezlá. Ale jinak jo, dobrý průměr. ()

Naushika.

Né né né! Filmařina jistě zručná, herci výborní, ale ten příběh, to snad nemyslíte vážně? Tak neskutečně ujetý přeplácaný a vykonstruovaný, tak prachsprostě citově vydírající... a ta pointa, která jde mimochodem tušit už od půlky (jenom člověk nechce věřit, že to tak opravdu dopadne, jaká je to kravina) je jako totální doraz na závěr - sebevražda medúzou... výborně. ()

CyriC

Prvoplánový tah na lidské emoce, ale přesto je to takový nášup emocí, že Into the Wild mi proti tomu připadá jako procházka růžovým sadem. Neustálé postupné přidávání intenzity pocitů zoufalství, bezmoci a rozpadu psychiky hlavní postavy vyvíjí ohromný tlak na divákovovy emoce a nenechává jej na chvilku vydechnout. Celý film je provázen vidinou nevyhnutelného konce. Will Smith podává naprosto perfektní výkon a velmi rád bych ho znovu v podobné roli viděl. Velmi pěkné a velmi lidské... ()

Isomut

Will Smith vo špičkovej dráme o životných prvoradých hodnotách dávajú najavo, ako dokáže byť jeden človek ochotný ku ostatným aby im zachránil život. Sedem životov za cenu jedného. ()

mourinho

Snaha diváka dojmout je tak průhledná, až je to trapné. Po filmařské stránce je to OK, pár plusových bodů přidal W. Harrelson, ale ten příběh.....to prostě ani při sebemenší snaze nedokážu přijmout. Tohle samoúčelné sentimentální vydírání s radostí přenechám konzumentkám argentinských telenovel. ()

boul

Will Smith, herec na kterého se moc rád dívám ve filmech a po pravdě jsem čekal opravdu něco jiného, to že to bylo hodně romantické a na konci tak dojemné, aby to diváka vtáhlo do děje a na konci dostalo, mi ani tak nevadilo, ale opravdu si film hrál na něco jiného než je, spíše průměrný přehnaný film na víkendovou pohodu u televize a pop cornu.. za krásnou Rosario Dawson 4*..70% ()

Iwiiik

Krásný snímek o moci výčitek nad způsobenou tragédií a nesobeckém sebeobětování. Režisér Gabriele Muccino a skladatel Angelo Milli vytvořili neskutečný tlak na psychiku diváka, který způsobuje vyplavování slzných kanálků snad i u pouličních gangů ve slamech. Výborný Will Smith si zde střihl svou nejpoutavější roli. Seven Pounds je podívanou, zanechávající v divácích znatelnou a hlubokou stopu (řekl bych až brázdu) i přesto, že z pragmatického hlediska na tomto filmu krom zmíněného emočního tlaku nic moc originálního či poutavě nezapomenutelného není. ()

LaMangue

Existují filmy, které diváka nebaví a v polovině odejde. Ty se dále dělí na ty, u kterých je to opravdu ten nejlepší nápad a na ty, u kterých ten nejhorší. Filmů druhého případu znám více, Sedm životů je jedním z nich. Nikdy nepocítíte to, co máte, pokud neuvidíte ucelený příběh. A samozřejmě, já jsem cíťa, mých 5* si zasloužil. ()

root

Koukat se na Sedm životů je jak jíst růžovej, našlehanej, sladkej dort. Celou dobu co jsem, ho chroupal jsem si řikal, proč bys něco takovýhleho dělal, když jde udělat tolik jinejch a chutnějších věcí. I přes to mi zuby na jeho sladkosti nevypadali uvědomil jsem si, že u růžová našlehanost má momenty, kdy funguje jako nic jinýho. Až na to, že to všechno ke konci vyzní tak nějak lacině, stejně jako metafora s dortem. ()

montongery

Film který si hraje hned na několik věcí, ale pod touto maskou je to jednoduchý a zbytečně dlouhý snímek. Který neskrytě vsází na divácké city a chce vypadat zapeklitě svým zajímavým zpracováním. Ale moc to nepůsobí, když si člověk po nějaké době uvědomí o co asi tak půjde a poté se musí zbytek filmu nějak protrpět. A to se dá kvůli neuvěřitelnému hereckému výkonu Willa Smitha (skoro bych řekl jedna z jeho nejlépe zahraných rolí) a poté kvůli hudbě, která do filmu skvěle zapadla a dokázala ho trochu rozproudit. Celkově ale u mě převažuje spíše zklamání. ()

BeranSon

-- V RÁMCI FILMOVÉHO ÚTERKU -- Páni, tak tohle je jeden z nejemocionálněji podložených snímků co jsem kdy viděl. Doslova a do písmene jsem hltal každý, i nepatrný záběr a při konečných titulkách jsem úplně stuh. Jiskření mezi hlavní dvojkou je překrásné, později něžné a nakonec dojemné. Příběh je silný a poutavý, velice hluboký a smyslu plný. Největším kořením filmu je samozřejmě láska, ale ta koření přeci jen celý život, né jenom jeden film. Ze začátku jsem byl postavou, kterou fantasticky ztvárnil Will Smith natolik pohrdavě znechucený, tím jak seřval v telefonu toho slepce úplně vyveden z rovnováhy, i když si ani ke konci filmu tento přestupek plně nevyžehlil, tak jako filmový charakter udělal rázný krok v před. Plné hodnocení. - 10/10 - ()

4x8x16x23x42

Will Smith dokazuje proč právem patří mezi špičku ve svém oboru. U dramat je to vidět nejvíce, jak je schopný se/ vás řádně emočně vyždímat. Dojemný příběh, jehož dialogy i pointa jsou tak hezky napsaný, že nepřichází pocit klišé. ()

Mashak

Skvělý snímek, který všem doporučuji! Film ukazuje skutečný život, tedy jeden velký boj. Člověk si tam najde vše co hledá. At už lásku, vykoupení nebo smysl 3 bodů za užívání telefonu za jízdy! Společně s Nouzovým východem jistě nejlepší snímek ze života za rok 2008. A ještě musím dodat, že Will Smith dokazuje, že je opravdu jeden z nejlepších herců dnešní doby! ()

chaotic

Vynikající film. Ať si kdo chce, říká co chce, ale tento zcela odlišný Awake mě fakt dostal. Výborná atmosféra, jež člověka vtáhne do děje a nepustí dokaď neuvidí závěrečné titulky je podkreslena velmi dobrým soundtrackem a lvím dílem vděčí skvělému výkonu Willa Smithe. Přestože jsem podchytil 2 rušivé elementy v podobě až příliš Hornerovské skladby (Beautiful Mind ) Angela Milliho - Requiem (při běhu za deště na hotel) a nedokonalosti v popisu postav, za mě plných 5. ()

Skleni

Navzdory všetkému čo bolo a nebolo povedané je tento film niečím výnimočný. Buď willom smithom v netradičnej úlohe, alebo willom smithom v netradičnej úlohe ktorá mu padla. Teda ju zahral dobre. A tento film je aj celkovo dobrý len prehnaná dramatičnosť a nejasný zámer filmu kazý dojem. Ináč 74% ()

Blaogranas

Will Smith nám představuje další snímek, který těžce útočí na city a já se neubráním srovnání se Štěstím na dosah. Sedm životů mi přišlo o něco slabší a většinu filmu se jedná o smutný, ale nijak dramatický příběh. Až poslední desetiminutovka má pořádnou sílu a emoce. Ale těchto 10 minut nesmí vynahradit těch zbylých 110, aby bylo mé hodnocení naprosto objektivní, proto říkám 70%. Jinak bych chtěl podotknout, že Woody Harrelson působí ve své mini roli neskutečně mile a hlavně, že si nedokážu pčedstavit závěrečné pocity Rosario Dawson. Sice má opět život, ale bez toho, s kým by žít chtěla ... ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)