Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Mr.Jackass

Vůbec jsem nevěděl do čeho jdu a proto jsem dost nadšen...příjemná hudba a zajímavý děj i herecké obsazení...větší prostor mohl dostat Evra, Woodyho docela můžu...a překvapivě dlouho mě trvalo, než jsem objevil pointu filmu o to více jsem potěšen. První film, který jsem od tohoto režiséra viděl a určitě ne poslední... ()

answer

Film, který se celou dobu snaží být něčím jiným, než čím opravdu je. Z diváka se snaží ždímat city a díky slibnému začátku působit na jeho zvědavost, hlavní problém je ten, že začne být velice brzo průhledný. A tak na konci místo reakce "Wow" sklidil u mě spíše dlouhé "Hmm..." . Abych jen nekritizoval, tak musím vyzvednout Willa Smithe a celý příběh okolo slepého pianisty, které na mě, bohužel jako jedinný zapůsobil. ()

bloodvomit

Tato skvěle nakroucená záležitost by šla definovat přiléhavým slovem "touching". Zpočátku... no možná do půlky, sem moc netušil o co jde.... i když teorií bylo víc než dost ;-)) Potom nám to začalo pomalu docházet (a tak to má být!) a nakonec z toho vylezl promyšlenej a emocionálně silnej zážitek. To, že se bude dost tlačit na pilu co se týče slz sem předpokládal už předem z dvojce rejža - hl. role, ale nakonec to vůbec nevadilo, spíš naopak. Vyzrálý film, doporučuju! ;-) ()

Arius

Účelový námet, bežne som na veci tohto typu imúnny ale tentoraz som musel uznať že dať tvár takémuto príbehu nedokáže každý. Muccino to natočil efetkne,použil priliehavú hudbu,vykreslil postavy,správne sa rozhodol v hercoch, dávam slabšie štyri s dodatkom že Sedem životov malo slušný potenciál aby to bolo natočené ešte efektnejšie. ()

fruitbueno

Asi jsem viděla jiný film než ostatní, nebo jsem už natolik citově vyprahlá, ale nehněvejte se na mě, ale jako laciný útok na city tohleto v žádném případě neberu! Naopak, mozaika příběhu, který je silný, a skládá se pomalu a lehounce dohromady, lišácká kamera a režie přesně taková, jak film zasluhuje. P. S. Nikdy jsem si nevšimla, jak Will Smith pracuje se svou tváří. S tou gumovou gaunerskou a komediální tváří. Neuvěřitelné. Tenhle chlap je talent jak vrata. ()

sedm.1

Nádherný.Prostě a jednoduše nádherný a úžasný filmový zážitek.Od prvních vteřin je jasné,že zde půjde o ždímání slzami nasaklých kapesníků,nejlepší na tom ovšem je,že při tom autoři nemuseli ani příliš tlačit na pilu,ale dosáhli tohoto efektu pouze nádherně dojemným a lidským příběhem.A celý tento příběh mi navíc přišel neskutečně originální,zároveň však i strašně obyčejný a skutečný.Sedm životů ovšem dle mého názoru není pro úplně běžného diváka,neboť je vystavěn poměrně dost náročně a v nikterak strhujícím tempu,takže pro popcornového břídila(kterým jsem ale často i já sám) se může zdát celý tento snímek nudným a často i o ničem.Obrovská chyba!.Sedm životů toho v sobě má neskutečně moc a pro mě jde o jeden z nejsilnějších filmových příběhů vůbec.Tolik emocí,lidskosti,lásky,zároveň však i utrpení,neštěstí a smůli a to vše spojit do jednoho krystalicky čistého fungujícího story,tomu já říkám filmové umění.Když k tomu má pak pan režisér k ruce navíc ještě úžasného Will Smitha a obklopí ho ještě dalšími skvělými herci,jde už jen o završení úžasného filmového klenotu.Sedm životů je zkrátka jedním z nejpůsobivějších filmů vůbec,dokázal ze mě nenásilně vydolovat litry slz a ani trochu se za to díky dechberoucímu příběhu nestydím. ()

Sdoom

Dojemné romantické drama o sebeobětování s Willem Smithem, z toho se dal vytěžit určitě mnohem lepší film než utahaná dvouhodinová (povětšinou) nuda s několika málo pěknými momenty, kde se o dojemnost stará především hudba Angela Milliho. Příliš prvoplánové hraní na city, ale na Willa Smitha a především Rosario Dawson se v jejich rolích moc hezky kouká. Takže určitě ne horší hodnocení než lepší 3*. ()

Germanotta

Will Smith podal veľmi kvalitný herecký výkon, spočiatku som mala pocit že Will bude hrať záporáka a zlého človeka ktorý nemyslel a potom zaplatil za svoje chyby. Nakoniec tomu bolo trošku inak, výčitky svedomia nakoniec výbušného Willa dostali a ten začal platiť za najväčšiu chybu vo svojom života. Veľmi kvalitný námet a kvalitné obsadenie. 90%. ()

MGMCZ

Perfektní film , který sem viděl pouze 2x ale i tak si ho pamatuji pořád dobře . Zase , to stejné jak u ostatných filmů , kde Will Smith hraje . Perfektní hlavní role , která byla bez chyby a k tomu Woody Harrelson , který si zahrál v Zombielandu . Myslím , že si ho brzy pustím znovu . ()

Dromed

Prvoplánový doják, o berňákovi co se snaží o...dál už nevím, vzbudil jsem se ráno. Pěkně natočená nuda. Jistě to mělo hlubší smysl, ale po pravdě je mi to putna, když se přes hodinu nudím. ()

herr_carter

Ať se tady jedná o sebevětší citové vydírání a přímý útok na city diváka, je to postavené tak dokonale, že i ten nejotrlejší a naprosto bezcitný člověk prostě nutně musí uronit slzu, pocity Rosario Dawson těsně po finálním rozuzlení bych tedy rozhodně mít nechtěl........................moje hodnocení = 9,5 z 10. ()

Maynard.

Smutný, hodně smutný film,takovýhle by se snad měli zakázat :o). Ne, teď vážně, je to fakt smutnej film. Dal sem na vysoký hodnocení, se kterým se ale skoro vůbec neztotožňuju a proč? Kvůli celkovýmu tempu, kterým by rejže mohl uspávat hady někde na mezi. Taky škoda, že z takle hezký herečky udělali tvůrci jen obyčejnou ženskou. Jaká je cena 7.lidských životů? Asi není sranda žít život s tím, že máš na svědomí smrt sedmi lidí... Hlavní hrdina si s tím ale poradil na jedničku, měl to parádně promyšlený. Já vím, že tohle už vidět nepotřebuju, páč to bylo fakt smutný. ()

JADIM

Môže to byť silne emocionálny a veľmi ľudský film, ale absencia akejkoľvek dejovej kostry celkom zruinovala úvod a celú prvú polovicu spravila dosť chaotickú. Pri porovnaní s inými (podobnými?) filmami je toto celkom abnormálna záležitosť, avšak so silnými momentmi, ktoré sadli. 6/10 ()

Seti

"Srdceryvný" konec tenhle film z průměru bohužel nevyseká. Will Smith pořád někam s úsměvem jezdí, s někým se setkává, venčí psa, pleje zahrádku, trochu se zamiluje, ale moc zajímavé to skutečně není a navíc to trvá všechno moc dlouho. Když po tom všem na závěr vyplula na povrch velice slušná pointa a všechny díly do sebe zapadly, bylo na mě už moc pozdě. Klad je určitě Rosario Dawson, kterou mám poslední dobou čím dál víc rád. Jinak mě prvoplánová střelba na divácká srdce tentokrát minula o slušný kus. A já se tak těšil :-( ()

Kacula24

Výborný, pro mě jeden z top. Kdo říká, že na konci nebrečel, brečel celý film. Ano pravda, hodně se zde hraje na city , ale zabírá to. Co mi asi tak vadilo? Jediné, že člověk dlouho neví o co tu vlastně jde. Ale možná proto u toho vydrží v očekávání sedět celé ty 2 hodiny. Od Willa zde nečekejte Mizery, nebo Muže v černém, tady je k nepoznání. Hudba také povedená. Takže po shlédnutí doporučuji stáhnout soundtrack a ještě si u něj poplakat … ()

rozbris

Will Smith jako muž, který zavinil autonehodu, při které zemřelo 7 lidí včetně jeho milované ženy. Je utrápen a plný výčitek svědomí, že najde 7 lidí, kterým chce darovat nový život, jako náhradu za Ty které vzal. Film nabitý emocemi až k prasknutí, kde se na začátku nadechcente a vydechnete až při konečným titulkách.... ()

DavidS.

Na začátku ve mně převládala zvědavost a otázky, co je vlastně zač tenhle Tim, který v danou chvíli dokonale poníží jednu lidskou bytost, aby v zápětí nezjištně pomohl druhé...Jenže karty jsou odkryty příliš brzy, než aby hledání motivů hlavní postavy mohlo úspěšně napínat a dráždit až do konce. S přibývajícím časem se ukáže, že to, co v úvodu působilo jako promyšlený tah nechat diváka v nejistotě a očekávání, byla spíše souhra náhod a hlavně poněkud zmatečná režie i práce s dějovými linkami...Nerad spoileruji, ale v polovině filmu jsem měl pocit, že srdeční slabost neohrozila pouze hlavní ženskou hrdinku, ale samotného scénáristu. Od toho okamžiku si všechno dění na plátně vybere oddechový čas a již natahovaně a polopaticky doklopýtá k "mrazivému" konci...Will Smith opět přesvědčil, že nemá problém zvládnout jakoukoliv polohu, a byl to mimo jiné on, který udržel snímek aspoň v přijatelném průměru... ()

bari68

Napriek tomu, že film od začiatku tlačí na pílu a ide mu výhradne o rozpoloženie divákových citov ,dobré skutky hlavnej postavy presahujú medze českého Mirka Dušína a celkový dojem naberá dojmy presladenej limonády ,ide o dobre odvedenú režisérsku prácu so sympatickou dvojicou ,ktorí vám doprajú dve hodiny odpočinkovej zábavy. ()

jondoe

Povodne som chcel film ohodnotit styrmi hviezdickami. Na konci filmu som vsak ostalo naozaj dojaty. Uz sa mi davno nestalo ze po pozreti este stale mlcky sedim a sledujem titulky. Will Smith predviedol svoj zivotny vykon. Nikdy by som to nanho nepovedal ale v tomto filme som mu vsetko uveril. Krasna Rosario Dawson ho vsak o trosku zatienila. Scenaru nie je co vytknut a rezia je tiez zvladnuta na jednotku. Potesili ma aj miniulohy Woodyho Harrelsona A Barry Peppera - ten by mohol dostavat viac uloh. Kazdemu filmu doda nieco osobite. Naozaj som po dlhsej dobe vydel film na ktory sa oplati ist do kina aj dva-krat za sebou. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)