Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

VanTom

Možná lehce hollywoodsky vykonstruované, přesto moc hezké romantické drama, dojemné, vyzdvihující dobro v člověku. Naštěstí nebylo ani z poloviny tak ubrečené, jak jsem se obával. Díky své "auře neznáma", kdy dlouho pořádně nevíme, jaké má hlavní postava plány a motivace, se mi dostalo pod kůži. A také díky zářící Rosario, kterou ani zasmušilý Will nestíhal. ()

JohnSmith

Nevěděl jsem o čem film je. O to větší a samozřejmě příjemné překvapení to pro mě bylo. Smith je naprosto perfektní. Měl jsem v hlavě pár verzí, jak to asi dopadne, ale až jedna ze scén v nemocnici mi došlo kam to povede, ale i tak mě závěr překvapil, zvlášť scéna s medúzou. ()

fefee

Jedna z podarenejších romantických drám, ktoré vedia nie len pobaviť ale aj nechať diváka sa zamyslieť. Will jednoducho paráda. 3,5* ()

svobik

Proboha živýho, tak pekelně nezáživnou nudu jsem neviděl už hodně dlouho. Co ten film vlastně chtěl říct? Že chce Oscary za těch 100 minut, ve kterých absolutně nechápete, která zrovna bije, aby se na konci všechno spojilo a vznikl "působivý " celek? Obdivuju Smithe, že dokáže odtáhnout kdejakou sračku, a i když je režisér, potažmo scenárista sebevětší idiot, drží Sedm životů jakž takž při sobě. Muccino by každopádně zasloužil pořádně přes prsty, poněvadž tak unylá romance vážně nemá obdoby. A s ostatními linkami to není o nic lepší, po skončení jsem totiž polovinu věcí nepobral (těch sedm lidí bych ze sebe nevysypal, ani kdyby mě kopli do rozkroku) a k úplnému pochopení mi pomohlo až vysvětlení ve Fukově recenzi (věty o předpokládaném ději bych si nechal, být ostatními, od cesty, pokud mě totiž režisér svým tempem uspává, je něco špatně). Řemeslně na druhou stranu velmi solidní, jinak ale never ever. Více zde ()

Warsheek

Na tenhle film jsem se opravdu těšil a na začátku projekce jsem byl připraven na emoční bombu která mě má v nejbližších minutách zasáhnout. Nestalo se. Přehrávajíci Will Smith mi kazil prožitek z příbehu, který má opravdu velký potenciál. Co tenhle film degraduje nejvíce je posledních deset minut ve kterých se Ben doslova rozdá pro všchny. ()

IvyH

Jistě, pro někoho to může být (s)prostá citová vydíračka, a ani já bych normálně neváhala a tři hvězdičky by byly jasná volba (přece jen, tento film JE dobrý), neskutečný herecký projev Willa Smithe však povyšuje toto drama na něco, co si nenechám ujít ani podruhé. ()

horacko

Áno, priznávam, že tento film okato útočí na divákové city, ale mňa totálne zasiahol. Film s úžasne prepracovaným koncom, ktorý si naozaj vychutnáte. Výborné herecké výkony. Najmä by som vyzdvihol Woodyho Harrelsona, a za ním nezaostáva ani Will Smith. Krásny film, ktorý vo mňe zanechal krásny filmový zážitok. ()

Blackberry

Určite najdojemnejší snímok, ktorý som v ostatnej dobe videl a neviem, či je to dejom, Willom alebo hudbou, najskôr tým všetkým - zapadlo to tu všetko ako má. Výčitky svedomia hlavného predstaviteľa sú také silné, že ovplyvnia jeho ďalší život, no rozhodne sa zlepšiť ho druhým ľuďom, ktorí to potrebujú ... Je to istá dávka altruizmu v dnešnej dobe nevídaná, no o to viac potrebná. Koľkí z nás by dokázali napriek všetkému urobiť takéto niečo? ... Ja som fandil Timovi po celý čas a tušil som, že to do bodky napraví. Nádherná myšlienka, výborní herci do jedného, pre mňa plný počet. ()

blackJag

Zajímavý námět, provedení dramaticky slušné. Will Smith se snaží, jde mu to, i když chvilkami se snaží až moc. To už je potom tak pře-trápený, že by ho člověk podojil, aby se mu ulevilo. V každém případě u tohoto filmu platí, že jeho konec notně vylepšuje jeho výsledný dojem. Závěr chytl takovou dynamiku, že se předchozí záběrová skladba (domněle nudná a zdlouhavá) zdá jako nanejvýš promyšlený tah. Otázkou je o kolik půjde působivost dolů při dalším zhlédnutí. 70% ()

R1CH1E

Zbytečně natahovaný film s trapným hraním na city. První hvězdičku dávám za linku se slepcem Woodym Harrelsonem a druhou hvězdičku dávám za závěrečnou sebevraždu. ()

Kurikmoon

Smith, Dawnson, Harrelson to pekne zahrali. A k tomu im pomohla pomalá kamera a hudba. Jemné, citovo naladené časti a silná emocionálna scéna na záver. Len škoda, že nikoho neprekvapila, či skôr bola dopredu jasná. Ale práve vďaka spomínaným hereckým výkonom to bude viac ako +++. Woodymu rozhodne sekla i rola citlivého a jemného, čo som si doteraz nevedel predstaviť. ()

Ravi

Sentimentální slaďárna až hrůza, řekl by jeden. Úžasný snímek plný překvapení, gradace, soucitu a se skvělým neamerickým koncem, řekl by jiný. Musím za sebe dodat, že ačkoli mi v hlavě řve, že je film uměle doslazován a nastrojen, dokáže dojmout, nadchnout a člověk se po něm nadechne, jako by znovu ožil. A hezké je to v tom, že se mi to díky dvěma hlavním aktérům ani na okamžik nezdálo jako falešný pocit. 90% = 5-/5 ()

MI-380

Obrovská může být síla svědomí. Efektní, vykonstruovaná, ale také velkolepá, citová a napínavá podívaná na Willa Smithe a Rosariu Dawson v originální love story. Ben Thomas toho má na zařizování podobně jako Dexter Morgan strašně moc a stejně jako Dexter musí bojovat s vnitřními démony. I Benovo tajemství je odhalováno postupně pěkně po kousíčkách a deset minut před koncem je vše dokonale vypointováno, pak nastává částečné a vlastně skoro zbytečné vysvětlování s dodatečnou minipointou. 80%. ()

Kosmik 1

Kráááása.....tohle musím chvíli rozdýchat.... EDIT 14.10.2012: Rozdýcháno a viděno ještě několikrát (na počet prstů jedné ruky to nestačí). Kdyby všichni na světě byli jako Ben Thomas, to by se panečku žilo krásně. Klenot mezi dramaty a romantickými filmy. 95% ()

Roseinka

Člověk by si řekl, že je to jeden z těch smutných romantických filmů. Což on je. Jenže vyvrcholení je natolik zdrcující, že se to nedá řadit mezi tyhle klasiky. Je to překrásný film, který opět chytne za srdce a nepustí. Musíte ho nějakou dobu rozdýchavat a trvá to, než na něj přestanete myslet. Will Smith mi posledními filmy stále jen dokazuje, že je čím dál lepší herec a ne ten trapák z německého seriálu. ()

J-o-k-e-r

Will je zkrátka sázka na jistotu, ten kde se objeví, stojí to za to. A může to být jakýkoli filmový žánr. Velmi silný příběh, který snad musí na každého zapůsobit. Na konci je to opravdu hra na totální emoce...skvělý film. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)