Tajomný Ben Thomas (Will Smith) je muž, ktorého ničia obrovské výčitky svedomia kvôli traumatizujúcim spomienkam na „7 sekúnd, ktoré otriaslo jeho svetom“. beznádejne túži po možnosti nejako odčiniť to, čo nie je v ľudských silách napraviť, a tak sa rozhodne dať siedmim ľuďom, ktorí zúfalo potrebuje pomoc, naozaj jedinečný a veľkorysý dar, ktorý navždy zmení ich životy! Vzdá sa svojho domu i väčšiny materiálnych vecí, aby našiel tých správnych adresátov pre svoj dar – dar, ktorý dá jeho životu opäť zmysel a tomu ich novú nádej. Medzi tými, ktorých si vybral, sú napríklad i slepý pianista Ezra (Woody Harrelson) a krásna, no vážne chorá Emily (Rosario Dawson), ktorej sa nečakane podarí zbúrať všetky ochranné bariéry, ktoré okolo seba Bena vystaval a prebudiť v jeho srdci lásku, v ktorú už ani nedúfal. No toto šťastie je rovnako v nebezpečenstve ako nebezpečné - závisí totiž od toho, či Ben svoj dlho a starostlivo pripravovaný plán uskutoční... Alebo sa ho vzdá. (TV Markíza)

Jane18CZ

Film, který není jako každý druhý, má své kouzlo, není v něm nic složitého a člověka zaujme. Nebo alespoň mě zaujal :-) 4 a půl * ()

Kracken

Hlavní zápletka se točí kolem černocha, který jednou když jel večer autem, věnoval větší pozornost svému mobilnímu telefonu než řízení a způsobil tak tragickou nehodu sedmi lidí. Pak ho ale začne hryzat svědomí a rozhodne se pomoct sedmi lidem který jsou na tom nějakým způsobem zdravotně velmi špatně a snaží se odčinit tak svoji chybu. Jako myšlenka a nápad to vůbec nezní špatně ale moc to nefunguje. Co se týče emocí které se do takového příběhu vyloženě nabízejí, jejich tam jako šafránu a navíc nepůsobí tak jak by měli. Navíc, Will Smith mi do téhle role vážného a ztrápeného člověka moc neseděl a konec filmu je až moc kýčovitej. Prostě průměrnej film. 50% ()

Pavlík

09. 09. 2009 (239.); Ben Thomas (Tim) si svoji tragickou chybu nemůže odpustit a svým životem pomůže sedmi různě nemocným lidem ()

Spike23

Psychicky tak namáhavý film, až je z toho velmi obtížné neusnout. Takové filmy prostě moc nemusím. I když to má pro mnohé lidi zajímavou zápletku, která se pro ně zdá být možná i napínavá, pro mě to znamenalo dosti depresivní a nudnou záležitost, kde mě možná chvilkově něco upoutalo, ale za malou chvíli to zase začala být ta samá nuda. Neříkám, že film je špatný, ale chybí tam přesně to základní, co od jakéhokoliv filmů očekávám - zábava. ()

Michelle75

Tak já vůbec nevěděla co je tohle za film, náhodou jsem si zapnula bednu a on tam běžel. Bavilo mně už to, že od začátku tápete a přemýšlíte o co tady vlastně jde. Postupem času do sebe všechno začíná samo zapadat, i když ne zlehka a rychle. Hlavní hrdinu sužuje boj se svým svědomím a výčitkami, které nejsou bezdůvodné. Jde možná o tlačení na pilu a na konci o doják jak prase, ale mně to kupodivu navadilo a ty slzy jsem klidně vypustila ven. Will, Rosario i Woody byli úšasní. ()

Madluska

Jak napsala už KevSpa - film si hraje na něco víc, než čím je. Především kvůli rozvleklému úvodu, který vlastně trval přibližně do poslední půlhodiny (což je při dané stopáži opravdu hodně!), kvůli očividnému (tedy neskrývanému) záměru dojmout diváka hrdinovým pocitem viny a kvůli Smithovi, který si v celém filmu vystačil přibližně se 2 výrazy obličeje ("teď trpím"/"teď jsem šťastný"), hodnotím film průměrně, ačkoli Angelo Milli by si za hudební doprovod zasloužil minimálně hvězdu navíc. P.S.: Bene, myslíš, že sebeobětování vyřešilo ten problém? ()

Nemik96

Pustil jsem si tento film aniž bych věděl o co jde a musím říct že dobrou půlhodinku jsem nevěděl o čem vlastně příběh pojednává.Postupem času se vše začalo vyjasňovat a film mě doslova pohltil.W.Smith i R.Dawson zvládli své role velmi dobře a také musím pochválit skvělý hudebni doprovot,který tenhle velice emotivní příběh výborně doplňoval. ()

Mistickzz

Ešte o niečo lepšie a krajšie ako Muccinov predošlí snímok Šťastie na dosah. Fakt som prvú hodinu a pol pozeral s jedným dychom, extázová hudba Angella Milliho bola jedna z najkrajších akú som v poslednej dobe počul. Síce po tej hodine a pol prišiel útlm a ja som si vravel do riti, pol hodinu pred koncom ma to prestane baviť? Ale bola to len 5 minútová záležitosť, pretože koniec bol skvelý. Tu sa Muccino dosť posunul oproti minulému filmu. Nebyť toho výpadku dal by som aj 5*. 83% ()

klukluka

Věděl jsem, že jsem to už kdysi jednou viděl. Co jsem nevěděl, že jsem to tady tehdy ohodnotil. A dnes bych to znovu hodnotil naprosto stejně. Hrozně moc se mi to líbí, je to nádhernej, úžasnej, famózní biják, pod kterým je podepsaný opravdový umělec. Protože nesklouznout s tímto námětem do trapnosti, to považuju za zázrak. A z mého pohledu se to podařilo, krásně jsem si to užil a v myšlenkách píšu tvůrcům velké zářivé poděkování na noční oblohu, aby to nikdo z nich nepřehlédl. ()

Zagros

Sedm životů je především Will Smith ve vrcholné formě, který opět dokazuje, že není jen herec do komedií. Film má velmi dobrý námět a obstojné zpracování příběhu. Jen až zbytečně tlačí na divákovy city. Ono to není u tak silného příběhu potřeba a přidaná dramatizace je pak na škodu a alespoň na mě má opačný efekt, kdy tomu přestanu věřit. Většinou to nedělám, ale tady vypíchnu jednu krásnou myšlenku z filmu, která zazní jen tak mimochodem. Pronese ji slepá postava hraná také skvělým Woody Harelsonem: Víte, jak se pozná opravdu poctivý člověk? Je poctivý, i když se nikdo nedívá... solidní tři hvězdy. ()

Vajonek

Film, ve kterém sledujeme hlavního hrdinu, o němž nic nevíme, vidíme jen, že se chová skutečně zvláštně, mnohdy ne zrovna hezky, což by zřejmě mohlo souviset s tím, že jemu samotnému se děje nebo se stalo něco hrozného. Netušíme ale, jestli bude nakonec ten chlap dobrák, zloduch, obojí. Nevíme, jaký cíl sleduje, proč dělá, co dělá, můžeme jen tipovat, že to bude asi něco, co jiným spíše pomůže než uškodí... Mnohé tady ta konstrukce, kdy hlavní (spíše možná jediná větší?) zápletka zůstává téměř úplně a téměř po celou dobu filmu pečlivě skrytá, zřejmě dle zdejších hodnocení těšila a dokázala udržet v napětí a zvědavosti. Přiznávám, že mě moc ne a poměrně záhy, když se mi nedostávalo vůbec žádných nápověd, vodítek, nad kterými bych mohla průběžně přemýšlet a došlo mi, že to tak asi bude po většinu filmu (či dokonce po celý film), mě přestávalo bavit to celé sledovat. Spíše mě vlastně až trochu rozčilovalo, že po mně tvůrci chtějí, abych se kvůli zjištění zápletky na jejich dílo dívala dvě hodiny, ale už se z mého pohledu tolik nenamáhají tím, aby vyplnili mezičas tak, abych měla pocit, že se vyplatí čekat až do konce. Dodívala jsem se na to tedy hlavně kvůli tomu, že když už jsem s tím snímkem strávila tolik času, chtěla jsem se přece jen dozvědět rozuzlení. A taky proto, že Will Smith je prostě hezký charismatický chlap :D (i jeho společné (niternější) scény s Rosario Dawson se mi líbily). A ještě bych asi vyzdvihla hudbu, ta se pěkně poslouchala. Zápletku bych až tak moc, jako to dělají někteří ostatní, nehaněla, jakkoli byla "přestřelená". Ocenila bych to, že šlo přece jen o něco poměrně neotřelého. Akorát bych osobně prostě asi potřebovala, abychom k jejímu rozuzlení dospěli nějakou jinou, rafinovanější, zajímavější cestou. 60 %. ()

Hanys_

Will Smith by se samou láskou k lidem rozdal. Proč? To pochopíte až po docela hodně minutách. Pak vám sice dojde, jak to asi skončí a podvědomě se na to klidně můžete už připravit, ale stejně vám to nepomůže. Opravdu emocemi nabitý snímek, po kterém hned tak neusnu. 95% ()

kery-

Film byl krásný, Will byl suprový jako vždycky a v mojí TOPce si drží první místo pořád..Ale když film porovnám se Štěstím na dosah, se kterým měl stejnou šanci na úspěch (stejný herec, stejný režisér) filmu něco prostě chybělo..Asi právě to, že to nebylo "Štěstí na dosah"..Už jenom konec, který mě rozplakal, si ty 4* určitě zaslouží.. ()

joshula

Po nudném začátku se film pozvolna rozjíždí, až na konci nemůžete zastavit. Podle mě jedna z nejlepších rolí Willa, která mu opravdu sedla. ()

Kid a Nemo Smithovi

Kid a Nemo Smithovi

15.01.2009

Klan Smithových dnes opět vládne titulkům filmového zpravodajství. Především je tu remake Karate Kida, ve kterém si hlavní roli zahraje Willův syn Jaden. Stejně důležitou je však postava jeho mentora… (viac)